חיזבאללה: חטפנו שני חיילים; חילופי אש בגבול הצפון - עמוד 35 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיזבאללה: חטפנו שני חיילים; חילופי אש בגבול הצפון

Kurt

Recommended Posts

חשבת אולי שהיהירות שלך לא במקום, ואכן יש כאן אנשים אינטליגנטים, שדעתם שונה משלך? ::)

אתה צודק לחלוטין וייתכן שהייתי בהחלט יהיר מדי, הכוונה שלי הייתה לקומץ המגיבים שצועקים: "לפוצץ את ביירות" ונעלמים בלי להשאיר סיבה הגיונית למעשה.

בנוגע למסר שאתה מציע - המצב של סוריה שונה מאוד ממצבה של איראן. סוריה אמנם נמצאת בלחץ עולמי דומה ללחץ שבו נמצאת איראן, אך לסוריה אין את קלף המיקוח היוקרתי של איראן - נפט. ולכן, על סוריה קל יותר ללחוץ מבחינה ישראלית של הפצצת יעדי טרור וכן מבחינה עולמית של תמיכה בטרור.

אבל לך תאיים על איראן, עם מאגרי הנפט שלה, שהיא יכולה בין רגע להעלות את המחיר במאות אחוזים ולהשבית את הכלכלה העולמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 765
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל העולם צריך לרדת על סוריה ולדרוש ממנה בתוקף למגר את תופעת הטרור במדינה שלה ולהסגיר את כל פעילי הטרור אם לא לתת רשות לישראל להיכס בהם שסוריה תשאיר את צבאה בצד תתן לישראל להיכנס ולחסל אותם אם הם רוצים בדרך הקשה שרק יבקשו.

אי אפשר לומר "טוב בסוריה יש פעילים אנחנו יוצאים להתקפה" דקה אחרי איראן אומרת "אם תתקיפו את סוריה אנחנו נתקיף אותכם" ואז לא לצאת להתקפה בגלל זה כי זה או שאיראן תתקיף אותנו או שהארגונים בסוריה יתקיפו אותנו אז מה יצא לנו מזה שאנחנו יושבים בשקט? אז נלחמים אין ברירה בהידברות כבר ראינו שלא משיגים כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לך תאיים על איראן, עם מאגרי הנפט שלה, שהיא יכולה בין רגע להעלות את המחיר במאות אחוזים ולהשבית את הכלכלה העולמית.

הגזמת קצת, מאות אחוזים... יש הרבה מאוד יצואני נפט חוץ מאירן, וייקח להם קצת זמן להתאים את עצמם לדרישה החדשה - ובינתיים המחיר יעלה (בטח לא במאות אחוזים).

מעבר לזה, אני אישית חושב שהטלטלות בשוק הנפט והמחירים שעולים, גורמים להאצה רבה בפיתוחים של אפשרויות אלטרנטיביות, והצדקת השקעה רבה יותר בפיתוחים כאלה... דבר זה יגרום, תוך כמה עשרות שנים, להפסקה מוחלטת בתלות בנפט - וגם הפסקה מוחלטת בליקוקים הבלתי פוסקים למשטרים ההזויים שכל מה שיש להם להציע לעולם זה נפט וטרור. כשאני אומר "עשרות שנים" אני מתכוון באמת לביטול מוחלט של התלות. אני מאמין שתוך 15 שנים כבר יהיה אחוז לא מבוטל של כלי שנוסעים על מימן.

ואגב, מי שרוצה להתעדכן בנושא תאי דלק והפקת אנרגיה אלטרנטיבית:

http://www.fuelcelltoday.com/

אחלה אתר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תנסה להיזכר (מטאפורית) במה שהעולם הערבי עשה ב-73' אחרי מלחמת יום כיפור ואת משבר הנפט העולמי ותקף את כל כלכלות המערב.

ועד שיהיה פתרון ודאי לתחליף לנפט, נצטרך להסתמך שאיראן לא תתחיל להשתגע כי היא ממייצאות ומפיקות הנפט הגדולות בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תנסה להיזכר (מטאפורית) במה שהעולם הערבי עשה ב-73' אחרי מלחמת יום כיפור ואת משבר הנפט העולמי ותקף את כל כלכלות המערב.

ניראה לי שאתה צריך להיזכר(מטאפורית)

הערבים יצאו מפסידים מהמשבר הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנשיא בוש מעודד (מאוד) את כל כלכלת המימן / גרעין. יש פרוייקטים בכל אירופה ובארה"ב (בעיקר בקליפורניה) שעוסקים בתחבורה שמתבססת על מימן, ובאופן כללי בארה"ב יש נטיה חזקה לכיוון תחנות כוח שאינן מזהמות (ומן הסתם לא מתבססות על נפט).

כל הטכנולוגיה הזאת מתקדמת באופן אקספוננציאלי, ואני חושב שאנחנו בדיוק מגיעים לשנים הקריטיות בנושא...

כמובן, ברגע שיהיה משבר בתחום הנפט - כל העסק הזה יואץ בצורה מטורפת...

אין מה לעשות בקשר למשבר, זה כנראה יגיע בכל מקרה (כי מלחמה עם אירן תהיה, עם הנשק הגרעיני שלהם, או בלעדיו - ועדיף בלעדיו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנשיא בוש מעודד (מאוד) את כל כלכלת המימן / גרעין. יש פרוייקטים בכל אירופה ובארה"ב (בעיקר בקליפורניה) שעוסקים בתחבורה שמתבססת על מימן, ובאופן כללי בארה"ב יש נטיה חזקה לכיוון תחנות כוח שאינן מזהמות (ומן הסתם לא מתבססות על נפט).

כל הטכנולוגיה הזאת מתקדמת באופן אקספוננציאלי, ואני חושב שאנחנו בדיוק מגיעים לשנים הקריטיות בנושא...

כמובן, ברגע שיהיה משבר בתחום הנפט - כל העסק הזה יואץ בצורה מטורפת...

אין מה לעשות בקשר למשבר, זה כנראה יגיע בכל מקרה (כי מלחמה עם אירן תהיה, עם הנשק הגרעיני שלהם, או בלעדיו - ועדיף בלעדיו).

יש עוד הרבה הרבה זמן עד שכמעט ולא יצתרכו את הנפט, ממש לא בכמה שנים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לי שאתה צריך להיזכר(מטאפורית)

הערבים יצאו מפסידים מהמשבר הזה

נו אז? זה לא משנה את העובדה שהמשבר פגע בכלכלה העולמית קשות וזיעזע אותה למשך עשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפך

בעקבות האמברגו, כלכלת המערב עברה לשימוש יעיל יותר בנפט והרבה פחות בזבזני.

כאשר הערבים רצו לחזור למכור למערב נפט, המערב אמר שהוא לא צריך כמות כמו פעם, מה שהוריד את מחיר הנפט לקרשים

בסופו של דבר המערב יצא נשכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך, מחיר הנפט כיום גבוה מאי פעם, ובשנה האחרונה נמצא בעלייה מתמדת.

וימשיך לעלות במצב המדיני הנוכחי.

המערב מתפתח ולמרות החידושים הטכנולוגיים, התלות בנפט היא גבוהה מאוד ומשבר נפט נוסף יהיה ממוטט וקיצוני בהרבה מזה של 73'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך, מחיר הנפט כיום גבוה מאי פעם, ובשנה האחרונה נמצא בעלייה מתמדת.

מה באמת?

וואו...תודה שאתה מספר לי...

עכשיו, מה הקשר למה שאמרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפך

בעקבות האמברגו, כלכלת המערב עברה לשימוש יעיל יותר בנפט והרבה פחות בזבזני.

כאשר הערבים רצו לחזור למכור למערב נפט, המערב אמר שהוא לא צריך כמות כמו פעם, מה שהוריד את מחיר הנפט לקרשים

בסופו של דבר המערב יצא נשכר

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד הרבה הרבה זמן עד שכמעט ולא יצתרכו את הנפט, ממש לא בכמה שנים הקרובות.

אם המחיר של הנפט יהיה בלתי נסבל, זה יהווה משבר - אבל חלק מהמשבר יהיה בגלל השקעות עתק באמצעים תחליפיים לאלה שמשתמשים בנפט - נכון, הכלכלה תיפול, אבל מדינות ערב בכלל יגיעו להתבוססות בקיא של עצמם בשלב הזה. והכלכלה תתאושש תוך כמה שנים (הערכה) - לאחריהן לא תהיה תלות בנפט כמעט בכלל (כי עדיין, תהיה אספקה מסויימת של נפט).

כמובן שאם לא יהיה משבר שכזה, אז לא יגיעו כל כך מהר לאפשרויות אלטרנטיביות. אני לא צופה שיגיעו כל כך מהר להיפטר מהתלות בנפט, בגלל שאני לא צופה משבר כזה... היצואניות הידידותיות של הנפט בעולם יגבירו את הייצוא שלהן (ייקח זמן, לכן המחיר יקפוץ לזמן מסויים) ואז המצב יתאושש. ולפני שייגמר הנפט למדינות הנ"ל, יעברו כבר למקורות אנרגיה חלופיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...