חיזבאללה: חטפנו שני חיילים; חילופי אש בגבול הצפון - עמוד 33 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיזבאללה: חטפנו שני חיילים; חילופי אש בגבול הצפון

Kurt

Recommended Posts

עוד פעם דיבורים, הרי אמרנו שאנחנו נשבור את הכלים אם ינחת טיל על חיפה..... נו? :bash:

גם אמרנו שעזה תרעד עם שיגור הקאסאם הראשון אחרי השלמת ההתנתקות.

אז אמרנו... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 765
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחרי שאירן תשלח עלינו 5 פצצות אטום מאיפה הביטחון הזה שתהיה "מלחמה חזקה" ונוכל " לעשות להם סוף"?

תן לי לנחש אתה רוצה להגיד שקראת בYNET שאין להם אטום כי הם אמרו...

הם בטח לא ירצו להרוג גם את הפלסטינים ,ירדנים,הסורים והלבנונים בדרך,נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקר קצר.

מי חושב שהירי על חיפה אתמול היה אזהרה שלהם שנעזוב אותם בשקט?

או מצד שני:

מי חושב שהם ירו רק פעם אחת בשביל ללמוד איפה בדיוק היתה הפגיעה ולדעת לכוון יותר טוב לכיוון בתי הזיקוק?

אני בוחר באפשרות השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כעת נראה שהרקטה ששוגרה לחיפה בסוג פראג', נורתה "בטעות" על ידי

מפקד בחיזבאללה האחראי על שיגור הטילים.

נסראללה רתח מכעס וסגנו מיהר להכחיש את הירי הזה על חיפה.

ירי על חיפה מבחינת החיזבאללה הוא "נשק יום הדין" והוא מיועד רק לצורך

הרתעה. כולם יודעים שיש לחיזבאללה טיל המסוגל להגיע ללב העיר חיפה והידיעה

אמורה להיות הרתעה בלבד ולא למימוש ממש כמו טילי הגרעין שיש למעצמות

ולמדינות גרעיניות. החיזבאללה אמור לירות את הטילים על חיפה רק כסיום

מצב שבו הוא הולך ונכחד לאחר שאין לו יותר מה להפסיד.

ירי כעת יוצר לחיזבאללה נזק והפסד כמעט טוטאלי. הוא נותן לישראל את

מלוא הלגיטימציה הפנים ישראלית והחיצונית לחסל את החיזבאללה.

אחרי שכבר נורה טיל שכזה, אין לחיזבאללה יותר הרתעתי בסל והתגובה

נגדו בהתאם לרמה שהוא לא התכוון להציג בכלל ובטח לא כעת.

מפקד מסויים ירה את 2 הטילים לחיפה (בבת אחת) כשהוא שוגה בקבלת הפקודה

או שוגה בקנה הרלוונטי.

חיפה לא אמורה לספוג יותר טילים אלא אם יהיו אלה כבר ימיו האחרונים

של נסראללה או של החיזבאללה כולו."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

ומאיפה הבאת את זה?

עריכה:

גם אמרנו שעזה תרעד עם שיגור הקאסאם הראשון אחרי השלמת ההתנתקות.

אז אמרנו... ::)

גם אמרנו שנרעיד את לבנון ביריה הראשונה שלהם אחרי שניסוג מלבנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח הקוף החליט לאיים יאלה גם אני מאיים אם אירן תתערב אני מוחק אותה מהמפה ואת סוריה ואת לבנון ושם זין על כולםםם

גם כן קוף מטומטם שכח שכול העולם רוצה תמדינה שלו מחוקה עכשיו הוא נותן לנו סיבות למחוק אותו הוא שכח שישראל תעשה הכול למחוק את האיום הגריעני שלהם ואם הוא יתקוף אותנו יש לנו בארסנל מעל ל200 פצצות גריעניות וכמה פצצות מימן D:

אני ההיתי טס לקוראיה שם יותר בטוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירי כעת יוצר לחיזבאללה נזק והפסד כמעט טוטאלי. הוא נותן לישראל את

מלוא הלגיטימציה הפנים ישראלית והחיצונית לחסל את החיזבאללה.

אחרי שכבר נורה טיל שכזה, אין לחיזבאללה יותר נשק הרתעתי בסל והתגובה

נגדו בהתאם לרמה שהוא לא התכוון להציג בכלל ובטח לא כעת.

לגבי לגיטימציה - נכון.

לגבי יכולת הרתעה - על פי הערכות (מכלי התקשורת, אין בעיה של בט"ש) יש להם טילים איראניים. מה שנורה על חיפה זאת קטיושה משופרת. לצורך סדר גודל, קטיושה מכילה חומר נפץ של כמה רימוני יד. טיל מכיל מאות קילוגרם חומר נפץ (זוכרים מה זה עשה לטנק?). בקיצור, אם דבר כזה נוחת בחיפה, יהיה נזק עצום. ואגב, גם הטווח בהתאם - יכול להגיע עד ת"א בכיף (לפחות הטיל היותר רציני, יש אחד קטן שמגיע "רק" עד חדרה).

החיסרון של הטילים האלה, שאי אפשר "לסחוב אותם בכיס" כמו את הקטיושות ולשגר באופן חובבני. צריך מתקני שיגור יותר רציניים ותהליך קצת יותר מורכב, שמונע מהם (לדעתי) להצליח לשגר בלי שחיה"א יוריד אותם.

אגב, לגבי אירן - אם תהיה מלחמה עם אירן, עם כל הכבוד לחץ, תספוג ובגדול. אבל אני אישית מוכן להצביע בעד, אם יהיה משאל עם. אני מוכן לשאת על עצמי את המחיר הזה, כי לדעתי המחיר של מחדל הרבה יותר גדול (גם אם יהיה פה "נוח" יותר לתקופה, עד שהמחיר יגיע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע שעשינו טעות ואסור לעשות אותה עוד פעם

נתנו לארוגוני טרור שקט להתפתח ולהגדיל תארסנל שלהם ולייצר עלינו איומים ולא שמנו על זה, אמרנו מתי שנצטרך נטפל בהם

וכך נוצרו הקאמסים והאיום של החמאס

וכך נוצר האיום של חיזבללה

וכך גם יוצר האיום הגריעני של אירן

וישנו גם איום שצריך לטפל בו שזה הסקאדים בעלי הנשק הכימי וביולוגי שיש לסוריה

בעירק האמריקאים כבר טיפלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד זה אפשרי לטפל בארגון טרור כשהוא שקט, כי אין לזה תמיכה בקרב האוכלוסייה...

האלוף לשעבר עמידרור אמר משהו מאוד חכם לגבי המלחמות. הוא אמר שתמיד השמאל פותח במלחמה, היות ובמלחמה של הימין יש הון פוליטי - כלומר, אם הימין יפתח במלחמה הם "יצאו לכיכרות" ויסבירו איך הימין הביא אותנו לקטסטרופה הזאת. שימו לב שעכשיו, אין בן אדם אחד בימין שמתנגד לממשלה - הכי "גרוע" שאפשר לשמוע זה "היה צריך לעשות את זה מזמן, אבל כל הכבוד! אנחנו מאחוריהם"...

בקיצור, ממשלת שמאל לא תטפל בארגון טרור, כשיש את האפשרות ה"נוחה" לא להתעסק עם זה. ממשלת ימין תטפל, אבל את תיפול בגלל שימותו חיילים בפעולה... ככה זה, מחזוריות בשלטון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בטח לא ירצו להרוג גם את הפלסטינים ,ירדנים,הסורים והלבנונים בדרך,נכון?

לא חייב להשמיד אותם.אפשר לזרוק פצצה שתשמיד בדיוק את כל מרכז הארץ וזה יחסל 3/5 מהאוכלוסיה כידוע לי.

חחחח הקוף החליט לאיים יאלה גם אני מאיים אם אירן תתערב אני מוחק אותה מהמפה ואת סוריה ואת לבנון ושם זין על כולםםם

גם כן קוף מטומטם שכח שכול העולם רוצה תמדינה שלו מחוקה עכשיו הוא נותן לנו סיבות למחוק אותו הוא שכח שישראל תעשה הכול למחוק את האיום הגריעני שלהם ואם הוא יתקוף אותנו יש לנו בארסנל מעל ל200 פצצות גריעניות וכמה פצצות מימן D:

אני ההיתי טס לקוראיה שם יותר בטוח

אתה מזלזל באיראן? :kopfpatsch:

אל תשיכח שהאופציה הגרעינית- הישראלית היא לא אפשרות ריאלית מיידית זאת אומרת שלא תיפתח מלחמה ואז ישר תשתמש בגרעין וכשזה יקרה אתה יודע מה יהיו האשלכות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

למרות שזה יפתור לחלוטין את בעיית הגרעין האירני. הרי עם כל הכבוד לבונקרים מתחת לאדמה, הם לא יוכל לחיות בלי אספקה, ואם אין אוכלוסייה מעליהם, אין אספקה... :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע במצב של מלחמה אם אירן למטומטים האלה אין מה להפסיד וזה או הם או אנחנו וחוץ מזה מי כבר יתנד ?

גם ככה הם מוגדים כאחת ממדינות של ציר הרשע והם חולי נפש

2-3 פצצות ואין אירן ואז אולי כול שאר השכנים שלנו יתחילו להתקפל ואני רואה שלום עולמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האלוף לשעבר עמידרור אמר משהו מאוד חכם לגבי המלחמות. הוא אמר שתמיד השמאל פותח במלחמה, היות ובמלחמה של הימין יש הון פוליטי - כלומר, אם הימין יפתח במלחמה הם "יצאו לכיכרות" ויסבירו איך הימין הביא אותנו לקטסטרופה הזאת. שימו לב שעכשיו, אין בן אדם אחד בימין שמתנגד לממשלה - הכי "גרוע" שאפשר לשמוע זה "היה צריך לעשות את זה מזמן, אבל כל הכבוד! אנחנו מאחוריהם"...

בקיצור, ממשלת שמאל לא תטפל בארגון טרור, כשיש את האפשרות ה"נוחה" לא להתעסק עם זה. ממשלת ימין תטפל, אבל את תיפול בגלל שימותו חיילים בפעולה... ככה זה, מחזוריות בשלטון..

בגלל זה, (בראיה היסטורית) ממשלות ימין תמיד עושות שלום ביתר קלות לעומת ממשלות שמאל.

עוד סיבה לא להיות שמאלני.

דוגמא? מנחם בגין עשה בזריזות את מה שממשלות קודמות לא הצליחו לעשות במשך שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

יש בזה משהו. אבל אני חושב שצריך תמיד להתייחס למצב באופטימיות ובצחוק, כמה שאפשר... אם אתה מקבל החלטות, אני לא מצפה שתשב ותצחק ותשתעשע ותנסה לראות מה יקרה אם תעשה ככה, או ככה... אבל בפורום לדעתי זה לגיטימי לחלוטין, ואפילו רצוי. לא צריך להיות אפלולי... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...