איך פועל הזכרון ? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך פועל הזכרון ?

tal_levi1000

Recommended Posts

<p><p><p><p><p><p><p><p><p><p><p><p><p>ראיתי אותו, מבחינת הקוונטים הכל שם אמיתי לגמריי...</p><p>מבחינת הניורוביולוגיה אני לא יודע אבל אני מניח שאם הקוונטים מדויק אז גם הניורו מדוייק..</p><p>מה גם שכל מי שמדבר חוץ מאחת הם אנשי מקצוע מהטובים בעולם...</p></p></p></p></p></p></p></p></p></p></p></p></p>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקי ראיתי את הסרט

אחלה סרט

אהבתי את החלק הראשון שמדבר על פיזיקה קוואנטית יותר מהחלק השני שמדבר של ניארו בלה בלה בלה

אבל עדיין לא מסבירים שם ממה עשויים ומחשבות

הם רק אומרים שהמוח הוא ניארונית (ככה אומרים בעברית?) גדולה

שהכל מקושר להכל דרך אסוציציות

כלומר (כמו שדיברו בסרט) אהבה יכולה להזכיר לבנאדם אחד ארוחת ערב רומנטית לבחור אחר ערב סוער במיטה ולבחור שלישי בכלל זה יכול להזכיר כאב

אבל עדיין לא הבנתי מהו החומר שממנו עשויים הזכרונות והמחשבות

או שאולי לא הבנתי טוב את הסרט :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שלא הבנת, זה פשוט שהם לא נכנסו לזה כי אף אחד לא באמת יודע...

כאילו, יודעים ממה שניורונים עשויים ויכולים ליצור אותם במעבדה אבל זה כמו שאני אתך לך ציפ של בלי מחשב, ובלי שתדע איך עובד המחשב ואגיד לך להבין איך זה עובד...

מה הול שם לא ממש יודעים, עובדים על זה המון אבל יותר מידי ידע אין...

(מה שכן יש דברים דיי הזויים כמו שאם אני רואה או מדמיין אותם חלקים במוח פועלים... אבל כאן מתחילות הבעיות של חוסר ידיע... זה שזה אותו החלק שפועל אומר שזו אותה הפעולה שהוא עושה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שכן

כי אחר כך הם הוסיפו ואמרו שהמוח לא יכול להבדיל בין אם אנחנו רואים את החפץ לבין אם אנחנו חושבים על החפץ

בשבילו שניהם זה אמיתי

ואז הם שאלו שאלה שאהבתי מאוד!

מהו באמת האיבר שרואה העניים? או המוח?

שאלה חזקה !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהם אומרים שהמח לא יכול להבדיל הם מתכוונים שכשבודקים איזה חלקים פעילים המוח כאשר עושים את הפעולה (ראייה או דמיון...) רואים שאותם חלקים פועלים, אבל שוב איך בדיוק זה פעול, מה בדיוק הולך בחלק הזה של הומח שפעיל כשעושים את זה, והאם יש שם כמה דברים שונים שפועלים באותו האיזור ואז זה לא ממש אותו הדבר לראות לדמיין, לא יודעים...

ובקשר למי רואה המח או העניים, זה בדיוק כמו מי שומע האוזן או המח, בסך הכל לפי איך שנאי רואה את זה האוזן והעיין זה חיישנים והמח מעבד את המידע, וכמו שהם אמרו רואים כמה קשר לראות כשמנסים לגרום למחשב לעושת את זה...

לדעתי העיין זה המקבילה למצלמה, המח זה המקביל למחשב ככה שהמח הוא זה שרואה אבל זה כבר באמת מתחיל להיות פילוסופי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה אומר אחי, אבל הנקודה שלי היא אחרת....

מה שאני אומר זה שיודעים שיש נקרא לזה קופסא שהיא חלק מהמח שהקופסא הזאת פעילה כשרואים וכשמדמיינים...

מה שאני אומר זה שאוליי בתוכ הקופסא הזאת יש 2 מכונות שונות לראייה ודמיון, אבל אנחנו לא יכולים לדעת... מה גם שלדעתי זה לא נכון אבל זו רק נקודה למחשבה שממחישה כמה גם מה שאנחנו כאילו יודעים אנחנו לא באמת יודעים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע טל אני חשבתי על זה בדיוק לפני כמה ימים , על הקטע של ליצור זכרונות מלאכותיים

שככה למשל אנשים ייקנו תואר בפיזיקה וזה ישר ייכנס להם לראש

או נגיד יכניסו לפרחי טייס ישר את כל המידע המוטורי והריאלי שצריך בשביל להיות טייס

אבל כל זה בגדר פנטזיה מרוחקת עדיין

ובקשר לזכרונות , אם אני לא טועה הזכרונות נשמרים במה שנקרא (אני לא יודע לאייית את זה נכון אבל שיהיה)

Cereabral Cortex - ( "סריברל קורטקס" ) שזו קליפת המח הכי חיצונית - שם הזכרונות נשמרים , זה מה שאני יודע.

עוד אנקדוטה נחמדה היא שאם נצליח להבין איך הזכרון פועל אז נוכל לייצר ביולוגי

הרי לפי מה שידוע לי , לפחות תיאורטית , אם בן אדם יחיה לנצח אין גבול לכמות המידע שהוא יכול להכיל

כנ"ל גם לגבי כמות הזכרונות הויזואלים - , צלילים וכו...

סתם מחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין כמה מידע אפשר להכניס למוח!

כאילו אם בנאדם מבלה את כל החיים שלו בלימודים

כל שניה מהחיים שלו הוא לומד לומד לומד

כמה מידע אפשר להכניס למוח?

בסרט אמרו שהחישנים בגוף "רואים" (או מרגישים איך שתקראו לזה) 400 מיליון ביט של מידע כל שניה

אבל המוח רק יכול לקלוט 2000 ביט בשניה

לא יודע עד כמה זה נכון

זה מה שאמרו שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני זוכר, החלקים העיקריים שקשורים לזיכרון/למידה הם ה-cerebral cortex שכמו שנאמר נמצא בשכבה החיצונית של המוח וה-hippocampus, שהוא בעצם שני חלקים שנמצאים יותר בפנים (במה שנקרא temporal lobe). יש חולה מפורסם בתחום הניורוביולוגיה שנקרא בראשי תיבות H.M (או משהו כזה), שבגלל שהיו לו התקפי אפילפסיה חמורים אז כטיפול הסירו לו בין היתר את שני האיברים האלה, בצעד די קיצוני. בקיצור אחרי שעשו את זה גילו שנאבדה לו היכולת לזכור כל דבר 30 שניות לאחר שהתרחש, וכך הסיקו שאלו האיברים האחראים לזיכרון.

אבל בקשר לשאלה שלך - זה קשור ברשתות ניורונים וניורוביולוגיה וכו', נושאים שעדיין ידוע עליהם יחסית קצת, וכל הסבר על רגל אחת יעשה להם עול. אם זה מעניין אותך (וזה נושא מעניין, לפחות כאשר הוא מוגש בצורה עדינה) אני יכול להפנות אותך לכמה מקומות, או שפשוט תחפש בגוגל (לא קשה למצוא במיוחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישורים זה לא בעיה למצוא

אבל יש הרבה אתרים באינטרנט שמלאים או בשטויות או שעמודים על עמודים של טקסט

וממששששששששש אין לי כח לקרוא כל כך הרבה טקסט

אם יש לך עמודים ידידותי עם או טבלאות או דיאגרמות אז זה יהיה מבורך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הסרט הזה

עדיין לא ראיתי אותו

כבר כמה אנשים המליצו לי עליו

אני יראה אותי סוף שבוע הזה

אין לי זמן עם הלימודים

בקיצור למה אני שואל את זה?

פשוט יום אחד חשבתי לעצמי....

עם כל הפיתוחים החדשניים וכל הטכנולוגיות הכל כך חדשניות שיש למה מדענים לא מצליחים ליצור מלאכותיים?

כלומר אם היינו יודעים באיזה צורה הזכרון נשמר ומאיזה חומר הוא עשוי אני מתאר לעצמי שמדענים היו יכולים ליצור מלאכותיים

ואז אתם יודעים מה יקרה??

תראו את הסרט מטריקס!

אנחנו נוכל ללמוד דברים שלמים בלי להתאמץ בכלל

אני יודע שזה נשמע ילדותי ומופרח מהשורש

אבל אם תחשבו על זה לרגע זה לא כזה טיפשי

כל זה יכול להתקיים ברגע שמדענים יגלו איך הזכרון עובד , איך הוא נשמר ומאיזה חומר הוא עשוי!

מה אתם חושבים?

מחשבה מגניבה

קודם כל מחשבה מגניבה

דבר שני אני חושב שאפשר ישר להכניס למוח מידע דרך היפפנוזה/תת מודע

אבל זה בטח לא כזה פשוט, מישהו פה מבין בזה ויוכל להרחיב קצת בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל היפנוזה זה אומר שמישהו יצטרך לשבלת ממולך ו"ללמד" אותך הכל

אני מדבר על דיסקים שנכנסים למוח חחחחח לא סתם לא ככה

אבל אולי חיבור שמגיעים לספריה מיוחד קונים מידע והוא משודר לשבב מיוחד במוח שמקליט את המידע במוח שלנו ושומר אותנו?

עכשיו מי חושב שהמטריקס קיימת? :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח הגזמתה

אבל גם ללמד זה הרבה יותר מהיר

תחשוב מקריאים לך פעם אחת ספר וזהו..

וגם אפשר קלטת או משהו

מקליטים פעם אחת ומיליון אנשים משתמשים בזה.. רק אני לא יודע מה החסרונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...