איך פועל הזכרון ? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך פועל הזכרון ?

tal_levi1000

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני יודע נגיד לא יודע אם זה עוזר לך נגיד כשאתה רואה פרצוף של מישהו המוח שלך מתחיל לסרוק במהירות מטורפת פרצופים ושמות יעני לא ממש שמות אלא איך אתה מכיר אותם לא יודע איפה למה כמה וכיצד זה עובד אבל ככה זה עובד ראיתי בערוץ 8 :sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שיש לנו מעין "מגירות" כאלה ששם נשמר הזיכרון וכל פעם שאתה פותח וסוגר(כמובן הכל בדימויים) אותם אז אתה זוכר יותר טוב

לדוגמא שאתה מתכונן למבחן נגיד בהיסטוריה אתה קורא ועוד פעם קורא וככה אתה זוכר יותר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה נשמע הגיוני

אבל תאמת השאלה שהכי מענינת אותי זה מהו החומר שממנו עשוי הזכרון

כאילו איך הוא נשמר במוח?

שוב אני ישווה את המוח לHDD

בHDD זה החומר המגנטי (שלא יודעך קוראים לו בעברית)

אז מה זה במוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס המוח זה אחד הדברים שיודעים עליו הכי פחות...

בעיקרון יש מה שנקרא רשתות ניורונים, שמעבירות פולסים חשמליים בנייהן וכל רשת כזאת היא בעצם ספציפי וכל מיני רשתות מחוברות בנייהן...

הזיכרון עובד בצורה של הסוציאציות, הכוונה היא שרשתות שמחזיקות מידע מחוברות לרשתות אחרות שמחזיקות מידע שאנחנו מקשרים אליו...

הכוונה היא שנגיד שרשת אחת מחזיקה מחזיקה את התפיסה שלנו לאהבה יכולה להיות מחוברת לבן אדם מסוים שאליו אנחנו מקשרים את זה והאדם הזה לאכזבה מה שנותן שאהבה מחוברת לאכזבה ובגלל זה אצל האדם שיש לו תחיבור הזהכל מחשבה על אהבה תעלה גם של אכזבה...

כמובן שזו מערכת דינאמית שכל הזמן משתנה בלי הספקה...

איך בדיוק המידע נשמר אני לא יכול להגיד לך, שנה הבאה אני אלמד על ניורונים ואוכל להסביר לך את זה יותר לעומק, בנתיים אתה מוזמן לראות תסרט WHAT THE BLEEP DO WE KNOW שהוא סרט מאוד מומלץ שמסביר המון על הנושאים האלה...

אבל אם אתה רוצה לדעת יותר תחפש ניורונים בגוגל אני מאמין שתמצא המון מידע על הנושא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הסרט הזה

עדיין לא ראיתי אותו

כבר כמה אנשים המליצו לי עליו

אני יראה אותי סוף שבוע הזה

אין לי זמן עם הלימודים

בקיצור למה אני שואל את זה?

פשוט יום אחד חשבתי לעצמי....

עם כל הפיתוחים החדשניים וכל הטכנולוגיות הכל כך חדשניות שיש למה מדענים לא מצליחים ליצור מלאכותיים?

כלומר אם היינו יודעים באיזה צורה הזכרון נשמר ומאיזה חומר הוא עשוי אני מתאר לעצמי שמדענים היו יכולים ליצור מלאכותיים

ואז אתם יודעים מה יקרה??

תראו את הסרט מטריקס!

אנחנו נוכל ללמוד דברים שלמים בלי להתאמץ בכלל

אני יודע שזה נשמע ילדותי ומופרח מהשורש

אבל אם תחשבו על זה לרגע זה לא כזה טיפשי

כל זה יכול להתקיים ברגע שמדענים יגלו איך הזכרון עובד , איך הוא נשמר ומאיזה חומר הוא עשוי!

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עם זה 2 בעיות, האחת כסף, יצור מלאכותי של ניורונים הוא אפשרי ונעשה אבל זה רחוק מאוד משימוש המוני וכל זה..

מה גם שיודעים מה יש שם אבל כל העיבוד הזה של המידע ושל הפולסים וכל זה זה עדיין לא ידוע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראיתי, הרצאות באוניברסיטה...

אבל כמו שכבר אמרתי, חפש רתות ניורונים בגוגל ותראה את וואט דה בליפ, זה יתן לך כיוון כללי דיי טוב...

ואם אתה ממש מתעניין תמצא אנשים שלומדים את זה (השם הפורמאל של התחוםי הוא: מדעי המח - חישוב ועיבוד מידע במוח)

או שתחפש הסברים על התוכנית לימודים, שם הם לפעמים נכנסים להסברים ברמה נחמדה, משם למשל אני יודע שכן הצליחו ליצור ניורונים מלכותיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...