איך פועל הזכרון ? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך פועל הזכרון ?

tal_levi1000

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קישורים זה לא בעיה למצוא

אבל יש הרבה אתרים באינטרנט שמלאים או בשטויות או שעמודים על עמודים של טקסט

וממששששששששש אין לי כח לקרוא כל כך הרבה טקסט

אם יש לך עמודים ידידותי עם או טבלאות או דיאגרמות אז זה יהיה מבורך :xyxthumbs:

אם אתה לא אוהב לקרוא הרבה אז אין לי הרבה להציע. אבל אם אין לך בעיה לשמוע ולהבין אנגלית אז יש סדרת הרצאות של איזה פרופסור שמדברות על כל העניינים האלה כמבוא. זה של ה- TTC אם במקרה שמעת עליהם

http://www.teach12.com/ttc/assets/coursedescriptions/1597.asp

שאותם תוכל 'לקנות' כאן:

http://isohunt.com/dl.php?id=7161535

כדאי לך למסות ולהקשיב להן כשאין לך מה לעשות, פשוט להבין ואתה לא באמת חייב לשמוע לכולן.

בכל מקרה מקווה שלא הפחדתי אותך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעים כל כך מעט על המח, אנחנו כרגע בשלבים כל כך מוקדמים של החקר שזה מדהים.

איך הזיכרון עובד זה אחד הדברים היותר מורכבים שיש וכרגע לא יודעים עליו הרבה, חוץ מהאיזורים שזיכרון לטווח קצר/ארוך מפעיל (וזה גם לא בשלמותו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאט לאט עם הדמיון...

בגדול מה שאני יודע על המח זה כמו שאנשים אמרו פה שזו רשת נוירונים שמעבירה פולסים חשמליים (כן גיקים תחייכו יש איזה משהו דומה בין מחשב למח האנושי, גם אני גיק אני מבין את החיוך). א ב ל המח הרבה יותר מורכב ומשולב מאשר הקונספט הפשוט יחסית של כונן קשיח מעבד וכרטיס מסך :-)

הזכרון הוא לא רק אלא גם חלק ממכונת החשיבה הזו שאנחנו קוראים לה מח. תנסו לדמיין שכל ביט של מידע מכיל המון רבדים של מידע, הוא מכיל זכרון שקשור בטעם ריח ושלל תחושות, בין הייתר הוא מכיל קישורים להמון זכרונות אחרים כאשר לכל קישור כזה יש דרגה של עד כמה הקשר חזק או חלש וכל זה נוצר ומתפתח מתחזק מתחלש נקשר לדברים מסויימים מאבד את הקשר נקשר לאחרים ואפילו גווע לגמרי. זה גם שבעצמו "חושב" או יותר נכון מייצר מחשבות כל הזמן ואף חלק מייכולת ההבנה שלנו וייצור פתרון לבעיות מובנה שם.

אז מה היה לנו ? שפועל גם כמעבד והוא מורכב מאינספור נוירונים (שלא לדבר על זה שכל נוירון בו מורכב מאוד בעצמו) אותו הזכרון הוא דינאמי משתנה וברמה כלשהי (נתון לדיון אחר) משקף אישיות שלמה על כל החוויות שהיא עברה (תחשבו על בנאדם בן 90 שנזכר בילדותו).

אני חושב שאי אפשר להשוות בכלל בין למח, הקשר בניהם רופף מדי.

לגבי העתיד, אני אופטימי... לדעתי עוד בימי חיי המדע יצליח להבין את המח ודרכי פעולתו ברמה שנוכל לייצר מח מלאכותי או לדמות אותו בתוכנה ומשם... אני צופה שינוי מרענן מאוד בנוגע למושג שלנו על מחשבה, אישיות ובכלל בני אדם.

דעה אישית: אני לא יכול לחכות ליום שבו אוכל להיפטר מהגוף הפיזי הזה ולהוריד את עצמי למערכת ממוחשבת שם אוכל לחיות כמחשבה טהורה בלי מגבלות המציאות ובטח עם יכולות מחשבה וניתוח הרבה יותר חזקות. כל זאת למרות שאני מודע למליון השאלות שעולות בקשר לזה לגבי האם באמת אפשר לקרוא לזה "לחיות" אם אתה רק תוכנה שרצה על מחשב, האם תוכל לאהוב ? האם המח יכול להסתדר בכלל בלי כל התחושות שהוא מובנה להרגיש ולחוות כל זמן, האם אפשר להתרגל "לחיות" לדוגמא אם אתה לא מרגיש פיזית תמיד שאתה נושם ? ועוד ועוד מליון שאלות עולות לגבי זה שלא לדבר על דיונים מתחילת הקיום האנושי ועד היום לגבי מה שקוראים לו "נפש"....

נ.ב.

קשה לי להאמין שנוכל "להוריד מידע למח" איי פעם כי לעשות דבר כזה זה ליצור במח מצבור מתוסבך של נוירונים ולקשר כל נוירון בו למאות נוירונים קיימיים במח פיזית. מה שכן, אני יכול לחשוב על משהו כזה אם המח לא קיים פיזית אלא רק מדומה בתוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשפט האחרון כבר הלכת יותר מדי רחוק

זה כבר משהו אחר

אם המוח לא קיים פיזית אלא מדומה תוכנתית זה כבר אינטליגנציה מלאכותית :xyxthumbs:

ולמה אתה לא חושב שיהיה אפשר לשחק עם הנוירונים?

הרי זה יכול להגיע מתי שהוא

כמו שגילו את הגנום האנושי

מדברים על דברים כמו בחירת צבע העניים או השיער של ילד שיוולד בעתיד

או גובה, משקל וכו'....

אז בסופו של דבר גם את המוח יגלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשפט האחרון כבר הלכת יותר מדי רחוק

זה כבר משהו אחר

אם המוח לא קיים פיזית אלא מדומה תוכנתית זה כבר אינטליגנציה מלאכותית :xyxthumbs:

ולמה אתה לא חושב שיהיה אפשר לשחק עם הנוירונים?

הרי זה יכול להגיע מתי שהוא

כמו שגילו את הגנום האנושי

מדברים על דברים כמו בחירת צבע העניים או השיער של ילד שיוולד בעתיד

או גובה, משקל וכו'....

אז בסופו של דבר גם את המוח יגלו

כי לעשות דבר כזה זה ליצור במח מצבור מתוסבך של נוירונים ולקשר כל נוירון בו למאות נוירונים קיימיים במח פיזית.

ראית פעם בטלויזיה הדמיה תלת מימדית של כל הקישורים במח ? זה נראה כמו ערימת חוטים סופר-דקים סבוכה מאוד מאוד בה כל צומת של 2 חוטים או יותר (בסדר גודל של בין 1000 ל10,000 קשרים) מייצגת סינפסה (קשר בין נוירונים) והחוטים בין קשרים אלו מייצגים את הנוירונים, עכשיו תחשוב שיש לך ביד סבך קטן של חוטים שמייצג יידע כלשהו, אתה תצתרך ללמוד ולהבין מה מייצג כל נוירון במח שלפניך ולחבר את הסבך הקטן שלך באלפים ומליונים של חיבורים לאלפי נקודות שנמצאות בכל מיני מקומות במח (ואצל כל אחד זה קצת שונה) וכל זאת מבלי לפגוע באף חיבור אחר... לא נראה לי בימי חיי אם בכלל...

נ.ב.

מלא מידע בנושא + קישורים בעברית (איך לא חשבתי על זה קודם) בויקיפדיה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%97

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שאתה צודק

אבל תחזור רגע 30 שנה אחורה ותגיד לבנאדם שבעוד 30-40 שנה יהיה באפשרות בני האדם לשלוט בגנים ו"לתכנן" איך יולד תינוק ועם איזה תכונות!

הוא יחשוב שאתה משוגע

אבל היום זה כבר לא נראה כל כך משוגע

לא שאני מבין איך זה עובד או איך הם גילו את זה אבל אני יודע שמדברים על זה

אותו דבר עם המוח

יכול להיות שימציאו איזה טכנולוגיה חדשנית

או איזה אלגוריתם משוכלל שמזהה כל נוירון לאן הוא שייך ולאן אתה צריך לחבר אותו כדי לקבל X או Y

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שאתה צודק

אבל תחזור רגע 30 שנה אחורה ותגיד לבנאדם שבעוד 30-40 שנה יהיה באפשרות בני האדם לשלוט בגנים ו"לתכנן" איך יולד תינוק ועם איזה תכונות!

הוא יחשוב שאתה משוגע

אבל היום זה כבר לא נראה כל כך משוגע

לא שאני מבין איך זה עובד או איך הם גילו את זה אבל אני יודע שמדברים על זה

אותו דבר עם המוח

יכול להיות שימציאו איזה טכנולוגיה חדשנית

או איזה אלגוריתם משוכלל שמזהה כל נוירון לאן הוא שייך ולאן אתה צריך לחבר אותו כדי לקבל X או Y

עניין של אמונה אני מניח... הדרך היחידה שאני יכול לדמיין ניתוח מסובך ועדין שכזה זה בעזרת נאנו- (אין מצב להשתמש בסכין מנתחים :-)) וסריקה לא הרסנית מהירה ומדוייקת של מח קיים תוך הבנת תפקיד כל ניורון וסינפסה בו ... יש המון המון קשיים לדעתי בפעולה שכזו... ופה נחזור לעניין האמונה, להערכתי זה לא ייקרה בקרוב (כמו שאמרתי לא בימי חיי לדעתי אם בכלל) ואולי הרבה לפני זה תהיה את האפשרות לסרוק מח לתוך מחשב, סוג של קופי פייסט :-)

*תשובה מראש למתחכמים שאומרים שגם בשביל זה צריך סריקה מהירה ומדוייקת ובכן סריקה הרסנית שכזו קיימת כבר היום בה פורסים את המח לפרוסות מאוד דקות וסורקים כך את המיקום התלת מימדי של כל עצב במח. מזעזע, אני חושב שאני אחכה לסריקה קצת פחות קיצונית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה אומר "פורסים את המוח" אתה מתכוון לפריסה וירטואלית כמו בבדיקת CT או פריסה כמו שפורסים גוש גבינה צהובה?

גבינה צהובה. ועל זה נאמר סריקה הרסנית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...