למה מדינת ישראל מתעקשת על חתונה דתית ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מדינת ישראל מתעקשת על חתונה דתית ?

can_not_lose

Recommended Posts

כן, התכוונתי חסרי לאום, ועכשיו גם נזכרתי מה רציתי להגיד פעם שעברה.

ואותו הדבר לגבי אלו שמתחתנים בנישואים אזרחיים,הם יודעים שהילדים שלהם יהיו פסולי חיתון.

מה רע בזה אבל אני לא מבין? בתור אתאיסט אני לא רואה את עצמי מתחתן באופן דתי, לא יהודי, לא נוצרי, לא מוסלמי ולא בהאהי ::)

הרי אם אני אתחתן באופן דתי זה יסתור את ה"אתאיזם" שלי לא כך? ::)

ואם אני לא אתחתן באופן דתי אז אני לא אקבל הכרה מהמדינה ואז אני לא אחשב לאזרח :nixweiss:

בקיצור, כפיה דתית.

---

לגבי המקרה הספציפי שלך,אני לא יכול להגיב,זה באמת נשמע לי מוזר.אתה יכול לפרט קצת?או שזה אישי מדי?

אני מעדיף שלא לדבר על זה, פתחתי את הפה כבר יותר ממה שהייתי צריך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ההורים אשמים בזה שהילדים שלהם יהיו חסרי זכויות במדינה בה הם נולדו וחיו (ובבוא היום גם ישרתו בצבא שלה וישלמו לה מסים)? רמות החוצפה הנדרשות כדי לומר משהו כזה הן פשוט מעבר לתפיסתי.

היי, בוא נאשים את האנשים שמתחתנים מתוך אהבה ונשלול מהילדים שלהם את זכויות היסוד שלהם, רק כדי לא לתקן מערכת פרימיטיבית וגזענית בשם "שימור הגזע".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התכוונתי חסרי לאום, ועכשיו גם נזכרתי מה רציתי להגיד פעם שעברה.

מה רע בזה אבל אני לא מבין? בתור אתאיסט אני לא רואה את עצמי מתחתן באופן דתי, לא יהודי, לא נוצרי, לא מוסלמי ולא בהאהי ::)

הרי אם אני אתחתן באופן דתי זה יסתור את ה"אתאיזם" שלי לא כך? ::)

ואם אני לא אתחתן באופן דתי אז אני לא אקבל הכרה מהמדינה ואז אני לא אחשב לאזרח :nixweiss:

בקיצור, כפיה דתית.

---אני מעדיף שלא לדבר על זה, פתחתי את הפה כבר יותר ממה שהייתי צריך ;)

נו,אולי תגיב כשכבר הלכתי לישון. :smile1::P

הציטוט שהבאת הוא מהחלק השני,שמדבר על המצב של אלו שמחשיבים את עצמם כיהודים(וואיתם גם שאר העולם) אבל היהדות לא מכירה בהם.

אז זה מה שאני אומר בעצם,שאם אתה מתחתן בנישואים אזרחיים,אתה צריך לקחת את האחריות לגבי כך שמעכשיו,כל הצאצאים שלך,יהיו במצב שתארתי(המצב קצת שונה,פסולי החיתון הם עדיין יהודים,אבל מבחינת המדינה הם לא יוכלו להתחתן כדת ודין משה).

לגבי אם זה רע,אז זה כבר השיקולים שלך,אבל אתה צריך לדעת שהתוצאה האובייקטיבית של המעשים שלך(מה שיקרה בפועל),זה שהצאצאים שלך לא יהיו חלק שווה מהעם,יהיו להם הרבה פחות אופציות,הם יסבלו במצב הזה,ואם הם ירצו לשנות אותו(ומי לא היה רוצה?) פשוט יווצר פה עם חדש והוא כבר לא יהיה יהודי(טוב נו,מבחינה טכנית הוא כן,אבל הבנת את הכוונה).

זאת לא כפיה דתית,זה המצב האמפירי שיווצר,אם אתה לא מאמין בערך אחדות העם והשרדותו כיהודי-בבקשה,זאת בחירה שלך(טוב נו זאת גם בחירה של הצאצאים שלך,אולי הם יחליטו שבשביל המטרה הזאת שווה לסבול,אבל בכל מקרה בסבל הזה,אתה תהיה אשם).

אני רק רוצה להבהיר שלא יהיו שום אי הבנות,למי שלא יודע,ביהדות החתונה האזרחית עצמה היא תקפה,הבעיות מתחילות אחר כך אם אתם נפרדים.

כלומר אם שני אנשים(אני לא בטוח לגבי אם הם חייבים ללהיות בטולים,ואם בעילה לבד בלי קידושין נחשבת,אבל יש לי הרגשה שכן) בני 17 נניח(הכוונה לגיל כלשהו שבו לא היו קשרים קודמים) מתחתנים בחתונה אזרחית,הילדים שלהם יהודים לכל דבר,פשוט אם קורה משהו אח"כ אז מתחילות הבעיות.

המצב הנ"ל לדוגמא הוא של רוב האנשים שהגיעו מברית המועצות הקומוניסטית,שם הורשתה רק חתונה אזרחית.

ההורים אשמים בזה שהילדים שלהם יהיו חסרי זכויות במדינה בה הם נולדו וחיו (ובבוא היום גם ישרתו בצבא שלה וישלמו לה מסים)? רמות החוצפה הנדרשות כדי לומר משהו כזה הן פשוט מעבר לתפיסתי.

היי, בוא נאשים את האנשים שמתחתנים מתוך אהבה ונשלול מהילדים שלהם את זכויות היסוד שלהם, רק כדי לא לתקן מערכת פרימיטיבית וגזענית בשם "שימור הגזע".

עריכה--לחצתי על "לשלוח הודעה" ופתאום ראיתי שהנושא התעדכן,MINIMIZER!

שוב אני לא אומר מה רע ומה טוב,זה הכל תלוי בערכים שאתה מאמין בהם.

אבל כן,זהו מצב אמפירי,נקודה!זה מה שיקרה.מבחינת היהדות,הילד לא יהודי,או לא בר חיתון,או WHATEVER!!

ועל איזה זכויות אתה מדבר?אם אלו זכויות אזרחיות,אז זה באמת נראה לי לא צודק,שכן ההורים והילדים משלמים עליהם.אבל זכויות מסוג אחר הם לא יכולים לדרוש!

אוףף,אני מרגיש כאילו שאני חוזר על עצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אם זה רע,אז זה כבר השיקולים שלך,אבל אתה צריך לדעת שהתוצאה האובייקטיבית של המעשים שלך(מה שיקרה בפועל),זה שהצאצאים שלך לא יהיו חלק שווה מהעם,יהיו להם הרבה פחות אופציות,הם יסבלו במצב הזה,ואם הם ירצו לשנות אותו(ומי לא היה רוצה?) פשוט יווצר פה עם חדש והוא כבר לא יהיה יהודי(טוב נו,מבחינה טכנית הוא כן,אבל הבנת את הכוונה).

בוא נגיד ככה, את העתיד שלי אני רואה בארה"ב, זה בגדול.

ד"א, לא יודע אם אתה יודע, אבל אנשים שהם "חסרי לאום" או שהם לא יהודים לא מתקבלים לצבא, ולכן, כשאני אסיים לימודים אני אלך ללמוד באונ',

ארכוש ניסיון ואעבור לארה"ב.

אם הצבא כן יקבל אותי (כלומר אני נחשב ליהודי) אני אעשה צבא, בתקווה להתקבל לחטיבה מסויימת במודיעין שמכר שלי שם (משהו שקשור לרשתות וכו'), אז אני אסיים את הצבא (עם קבע כמובן) בגיל 26-27~ עם ניסיון, וחברות כמו וחברות תקשורות אחרות "יחטפו" אותי, אז אני אחשוב פעמיים אם לעבור לארה"ב או לא.

בינתיים אין לי ברירה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה,נו זה כבר משהו אחר,אז אתה באופן מודע מחליט לקטוע את זרעך מעם .

לי אישית חבל,אבל זאת הבחירה שלך ואני מכבד אותה.

עריכה-שלחתי לפני שראיתי שערכת.

ד"א, לא יודע אם אתה יודע, אבל אנשים שהם "חסרי לאום" או שהם לא יהודים לא מתקבלים לצבא, ולכן, כשאני אסיים לימודים אני אלך ללמוד באונ',

אם הצבא כן יקבל אותי (כלומר אני נחשב ליהודי) אני אעשה צבא, בתקווה להתקבל לחטיבה מסויימת במודיעין שמכר שלי שם (משהו שקשור לרשתות וכו'), אז אני אסיים את הצבא (עם קבע כמובן) בגיל 26-27~ עם ניסיון, וחברות כמו וחברות תקשורות אחרות "יחטפו" אותי, אז אני אחשוב פעמיים אם לעבור לארה"ב או לא.

לא,סבבה,תראה אני באמת האחרון שאשפוט.

יש לי חבר שגם הוא מתכוון לרדת בעתיד.

עצוב,אבל אני יכול להזדהות ולהבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי?! אני גוייסתי באופן רגיל לגמרי ולא עלתה בכלל השאלה אם אני רוצה או לא, אבל מצד שני זה היה ב99' , אולי מאז שינו את הכללים ... כנראה יש עודף בחיילים, אז נפטרים מה"סוג ב'תים" ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מדינה יש לה כל מני דברים שמסמלים אותה

לישראל יש את זה ויש עוד הרבה דברים אין במדינות אחרות

ובמדינות אחרות יש תנאים אחרים...

אי אפשר להפוך את לעוד מדינה רגילה בלי שום יחודייות

לא סתם קוראים לה מדינת היהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, אני לא יודעת איפה להתחיל... ערכים? וואלה, אני מאמינה ש"מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך" אבל הרבנות ומשרד הפנים כנראה לא בראש שלי לכן הם עושים לי מה שהם היו מגדירים כאנטישמיות ו"שואה" ושאר דמגוגיות אילו הדבר היה נכון לגביהם במדינה אחרת.

ותגידו לי, מה בדיוק גורם לכם לחשוב שמיד האופי היהודי של מדינת ילך פייפן בגלל נישואים אזרחיים? איזו מין שטות היא זו? ובכלל, רבים היהודים שמעדיפים טקס דתי, אם כי הם מעבירים ביקורת על האופן שבו מחתנים היום בארץ, האופן החרדי הזה שכפוי על כולם בעוד שחתונה רפורמית או אחרת לא מוכרת במשרד הפנים.

נשמע גם שרוב החשש שלכם הוא שישר כל היהודים פתאום ירצו להתחתן חתונה אזרחית. בולשיט. הם תמיד ירצו חופה וכוס (ואם לא אז אמא תרצה ואמא תקבל). אבל תסבירו לי עכשיו, כיצד מניעתם הגורפת של כל אותם "חסרי לאום" להתחתן עוזרת לאופי היהודי? אם להסתכל על זה בעיניים של "מבחוץ" האופי היחיד שזה מוסיף לו זה הסטריאוטיפ היהודי עתיק היומין שכולנו מנסים להתכחש לו.

איך זה משפר את האופי היהודי של המדינה אם אני לא יכולה להתחתן בה? מה זה מפריע ולמי? ואם אתם מפחדים שכולם יתחילו להתחתן בנישואים אזרחיים אז היי, חברה, כנראה שיש משהו מאד דפוק באיך שעשיתם את זה עד עכשיו... התבוללות? PLEASE, BITCH. עם מי הם יתבוללו פה? עם עצמם? לכל היותר עם עוד כמה פסולי חיתון. אבל למה למנוע בצורה גורפת מאנשים שלא עשו כל רע להתחתן? פאק, לייגאל אמיר מותר ולי אסור?! אז שלפחות יתנו לי להתחתן עם גוי או משהו, אבל שיתנו. בכלל, מה אני צריכה להתחתן עם יהודי כדי שאמא שלי תמצוץ לי את הדם כל החיים אחרי זה על שאני לא מספיק טובה בשביל הבן שלה (קומפלקס יידישע מאמא). ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייבק, זה ממש לא קשור... המדינה תשאר יהודית בכל מקרה, תבין שכרגע יש אנשים שבכלל לא יכולים להתחתן, אזרחים.

תזרוק את כל מי שלא יכול להתחתן לים?

לא אומרים לבטל את החתונה היהודית המסורתית, זה גם לא יקרה, כל אמא רוצה שהבן שלה יתחתן בדרך זו, אפילו אם היא לא אמרה זאת אפילו פעם אחת זה ברור מאליו. אפילו אם המשפחה חילונית גמורה ולא שומרת על כלום. בר-מצווה וחתונה יהודית זו פשוט מין סוג של חובה.

במצב הקיים היום, שאפילו להתגייר זה פרוייקט חיים, אני לא רואה פשוט אפשרות אחרת חוץ מאפשור אלמנטרי של חיתון במוסד שהוא לא דתי, או זה או להקל את הגיור.

יודעים מה, אפילו אם מישהו מתגייר גיור רפורמי לאחר שהוא הגיע לארץ פשוט לא מכירים בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייבק, זה ממש לא קשור... המדינה תשאר יהודית בכל מקרה, תבין שכרגע יש אנשים שבכלל לא יכולים להתחתן, אזרחים.

תזרוק את כל מי שלא יכול להתחתן לים?

לא אומרים לבטל את החתונה היהודית המסורתית, זה גם לא יקרה, כל אמא רוצה שהבן שלה יתחתן בדרך זו, אפילו אם היא לא אמרה זאת אפילו פעם אחת זה ברור מאליו. אפילו אם המשפחה חילונית גמורה ולא שומרת על כלום. בר-מצווה וחתונה יהודית זו פשוט מין סוג של חובה.

במצב הקיים היום, שאפילו להתגייר זה פרוייקט חיים, אני לא רואה פשוט אפשרות אחרת חוץ מאפשור אלמנטרי של חיתון במוסד שהוא לא דתי, או זה או להקל את הגיור.

יודעים מה, אפילו אם מישהו מתגייר גיור רפורמי לאחר שהוא הגיע לארץ פשוט לא מכירים בזה.

זה מה שאני שונא במדינה הזאת...

כל דבר לוקח כל כך הרבה זמן והוא כל כך קשה...

אנשים רוצים לעבור גיור במקום זה הם צריכים לעבור גיהנום

צריכים ללכת לקראת האנשים האלה במקום לשגע אותם

אתה צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לחייב את המדינה להחזיר כסף על עלות הפרוצס בחו"ל לזוגות שלא יכולים להתחתן בארץ? תראה איך הם שומעים "לתת כסף" וישר ימצאו פתרון.

ואיך בדיוק תחייבי את המדינה ::)

זה מה שאני שונא במדינה הזאת...

כל דבר לוקח כל כך הרבה זמן והוא כל כך קשה...

אנשים רוצים לעבור גיור במקום זה הם צריכים לעבור גיהנום

צריכים ללכת לקראת האנשים האלה במקום לשגע אותם

אתה צודק.

זה רק סימפטום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו פה מבין באמת מה יקרה ברגע שנישואים אזרחיים יהפכו לחוקיים? אני אספר לכם.

מעבר למציאות המובנת מאליה של התבוללות,שאני לא מתכוון להכנס אליה(אתם עושים את זה יפה בלעדי),בתוך העם היהודי עצמו יקרה שינוי.

ברגע שנישואים(\ין?)אזרחיים יותרו,הציבור היהודי החילוני יפנה אליהם כמובן, ותוצר של נישואים(\ין?) כאלה הוא הממזר.

"ממזר",למי שלא יודע הוא ססטוס ביהדות לאנשים שנולדו מחוץ לנישואים תקניים.הסטטוס גורר בעקבותיו שורה של איסורים ובניהם האיסור להתחתן,או במילים אחרות,הוא פסול חיתון.

אם יש זוג אנשים שהתחתן בנישואין אזרחיים ונולד להם ילד הילד שלהם הוא לא ממזר... אתה פשוט לא יודע מה זה ממזר... תלך לבדוק מה זה ממזר ואז תחזור עם ההגדרה...

אבל בגלל שאני יודע שלא תעשה את זה אז ארני יעשה את זה בשבילך...

ממזר זה רק ילד שנולד לאישה נשואה מגבר שהוא לא בעלה... ככה שאם כולם יתחתנו בחתונה אזרחית אף אחד לא יהיה נשוי לפי הרבנות וככה אף אחד לא יהיה ממזר... אז אתה רואה לא רק שלא יהיו יותר ממזרים אלה בכלל לא יהיו ממזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9E%D7%96%D7%A8

בהלכה, ממזר הוא אדם שנולד כתוצאה ממעבר על איסור עריות בין גבר ואישה יהודים. דהיינו מי שנולד לאשת איש (ולא לאישה רווקה) כתוצאה מניאוף (קיום יחסי מין עם מי שאינו בעלה), מי שנולד מיחסי מין בין אח לאחותו וכדומה. יוצא דופן הוא ילד שנולד מנידה שאינו ממזר, אף שמיוחסות לו תכונות שליליות כמו עזות פנים.

http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=914

ממזר הוא מי שנולד לאישה נשואה מגבר זר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...