למה מדינת ישראל מתעקשת על חתונה דתית ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מדינת ישראל מתעקשת על חתונה דתית ?

can_not_lose

Recommended Posts

אפשר גם רפורמי לכל הבכיינים

ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמוגדרת ע"י גזע-יהדות היא הדת היחידה בעולם שהיא בעצם גזע

זו המדינה האחת והיחידה בה היהודי מרגיש בבית

ואין שום סיבה לשנות את זה אלא להפך צריך לשמור על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תעסוקה לרבנים

כל כך צודק!

ובאמת אפשר להתחתן בקפריסין ולחזור לארץ ויקבלו אותם כזוג מחותן..

ליברמן(ושינוי דאז) הוא היחיד שפועל למען עצירת הכפיה הדתית ובראש ובראשונה חתונות, נסיעות בתחבורה ציברוית בשבת ועבודה בשבת של מרכזים מסחריים....!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

לא לעבוד בשבת זה חוק סוציאלי! זה בא להגן עליך אם עבדת בכלל יום בחיים שלך היית מבין מה המשמעות של סוף שבוע

גם ככה היום תנאי נסתר לקבלה לעבודה זה לעבוד בשבת-בושה. יום אחד מנוחה, יום אחד בשבוע.

כפייה דתית צועק כל טמבל שנסחף אחרי העיתונות.

להתחתן אין שום בעיה, באיזה סגנון שבא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר רק בפגיעה חלקית של זכויות אלא מניעה מאזרחים מלאים וחוקיים של מדינת מזכותם הבסיסית - להיות מוכרים ע"י הציבור ומשרד הפנים כזוג נשוי וזאת אח ורק בגלל דתם/גזעם.

כמו שאמרתי, אופייה היהודי של המדינה מתנגש עם זכויות דמוקרטיות ולכן עלייך לזכור שהמדינה היא קודם כל יהודית.

ישנם כ-800,000 איש בישראל שנחשבים כ"חסרי דת" ורשומים כך במנהל האזרחי ועליהם החיתון פסול. כך גם אלפים בהם כוהנים ואלמנות/גרושות שגם הם נחשבים כפסולי חיתון. לאנשים האלו לא מוצעת כלל אלטרנטיבה לטקס הדתי שבו הם מנועים מלהתייחד. זה לא שרק יהודים יכולים להתחתן בטקס דתי, אלא רק יהודים בכלל - השאר נאלצים לנסוע לקפריסין או כל מקום אחר.

אני אחד מאותם 800,000 והאלטרנטיבה היא גיור. ההשוואה לחוקי נירנברג הייתה ממש לא נחוצה או רלבנטית, לעם היהודי ישנה זכות היסטורית לשמר

את המרכיב שמנע ממנו להיכחד במשך אלפי שנים והוא האחידות.

אני לא מבינה למה חובה על אותם אנשים לשלם מאות דולרים בשביל חתונה "על הנייר" בחו"ל בלי נוכחות חברים ומשפחה ובנוכחות זרים מוחלטים. זאת לא רק פגיעה בזכויות בסיסיות אלא צביעות טיפוסית לנו - אם חוק כזה היה חל במדינה אחרת בה חיים יהודים, הרי שהיו מצטעקים "אנטישמיות" ואילו כאן במדינת היהודים החוקים הדמוקרטיים הם הפקר ובגדר המלצה בלבד?

את צריכה להבין שאיפשור דבר שכזה יוביל ליצירת חברה חילונית גרידא. המדינה לא תיהיה יותר של יהודים שכן אתאיסאטים/בעלי דתות שונות יוכלו להתמסד כאן ולהנות משני העולמות. התוצאה של דבר כזה לטווח הארוך היא ביטול כל האופי היהודי לבסוף מדינה דמוקרטית בלבד, ישנו צורך בכפיות גם על חשבון זכויות בכדי להבטיח שהמדינה תישאר של יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך צודק!

ובאמת אפשר להתחתן בקפריסין ולחזור לארץ ויקבלו אותם כזוג מחותן..

ליברמן(ושינוי דאז) הוא היחיד שפועל למען עצירת הכפיה הדתית ובראש ובראשונה חתונות, נסיעות בתחבורה ציברוית בשבת ועבודה בשבת של מרכזים מסחריים....!!!

ליברמן עושה את זה בגלל ש99% מהבוחרים שלו הם עולים מברית המועצות, וחלק גדול מאותם עולים לא נחשבים ליהודים ע"פ ההלכה.

בקיצור הוא עושה את זה כדי לקבל קולות ולא מסיבות אידיאולוגיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לזכור שמדינת הוקמה כמדינה יהודית ליהודים. על מנת לשמור על צביונה היהודים המדינה חייבת לשמר חלק מהמסורת היהודית העתיקה, ולכן היא פועלת על מנת לשמר את הצביון היהודי הזה גם במחיר של כפיה דתית. לפי דעתי, עד כמה שזה נשמע דבילי - הכפייה הדתית במדינה היא נסבלת, וגם אנשים שמרוחקים מהדת יכולים לחיות איתה.

ללא השמירה על הצביון היהודי של מדינת , במשך הזמן המדינה תהפוך למדינה ככל שאר המדינות.

בנוסף, אני מאמין שכל אדם שרואה את עצמו כציוני לא ייתנגד כל כך לשמור אפילו במעט המעטים על המסורת היהודית. חלק כאן יגידו, והם צודקים, שהם מרגישים יהודים לכן הם יהודים. אבל אם אתם מרגישים יהודים, עד כדי כך בלתי נסבל יהייה להתחתן כדת משה? הרי לאחר טקס החתונה אין אתם מחוייבים להיות מסורתיים, אורתודוקסיים או לא יודע מה.

אני מאמין שביטול החתונה הדתית תגרום בסופו של דבר לפגיעה אנושה במדינת כמדינה יהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

לא לעבוד בשבת זה חוק סוציאלי! זה בא להגן עליך אם עבדת בכלל יום בחיים שלך היית מבין מה המשמעות של סוף שבוע

גם ככה היום תנאי נסתר לקבלה לעבודה זה לעבוד בשבת-בושה. יום אחד מנוחה, יום אחד בשבוע.

כפייה דתית צועק כל טמבל שנסחף אחרי העיתונות.

להתחתן אין שום בעיה, באיזה סגנון שבא לך.

מה הקשר ?

יש הבדל בין איסור עבודה בשבת, ובין יום מנוחה בשבוע.

בוא נניח שיש לי עסק פרטי. נניח דוכן שווארמה.

אני עובד בו לבד.

אני רוצה לפתוח אותו בשבת. ככה. בא לי.

אתה יודע שאם "תופסים" אותי בעיקרון אני צריך לשלם קנס ? למה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

בשווארמה שלך יש עובדים

והתנאי לקבלת עבודה זה לעבוד בשבת

אתה בתור בעל העסק תהיה בחוף עם האשה והעובדים יעבדו בשבת

(מה גם עבודה ושינוע מצריכים וכו' והנה הלך היום של המנוחה)

איסור העבודה בא ליישר קו גם עם מי שלא הבין מה המשמעות של יום מנוחה

"ככה בא לי" הורס לרוב את השקט והמנוחה

("ככה בא לי" לא תופס בשום דבר-בא לי ללכת בעירום ברחוב, בא לי לעשות סמים מול כולם, בא לי הרבה דברים)

יום בשבוע של שקט, בלי וזהום אוויר, בלי ציפצופים שששששששששששששששש מנוחה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

לא.לך יש בעיה עם הגישה.

העיקרון נשאר זהה גם אם אתה עובד לבד וגם אם יש לך עובדים

הרי נגיד שיהיה חוק שיאפשר באמת לבעל העסק לעבוד לבד, מיד יקום מישהו אחר ויגיד אבל מה זה משנה אם אני מכניס עובד גם ככה כבר פתוח

וכך הלאה והלאה

אני מאמין שאתה עובד איפה שהוא- אתה לא מחכה למנוחה של השבת? לסופ"ש שבו אתה יכול לקום בלי שעון ובלי לחץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם הוא רוצה לעבוד ולקבל עוד כסף ביום מנוחה של אחרים, שיעבוד!

זה יקרא יום מנוחה, אבל כופים על אנשים לא לעבוד ביום שבת מה לא ברור? ::)

וכן גם אני בין אותם ה800,000 אשר מוגדרים כחסרי דת ::) האמת שזה נכון, אני אתאיסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.לך יש בעיה עם הגישה.

מי שמדבר על בעיות גישה..

יש הבדל בין איסור עבודה בשבת, ובין יום מנוחה בשבוע.

בוא נניח עכשיו שיש לי עסק לשיט קייקים שעובד רק בסוף שבוע (כי מן הסתם, זה הזמן שיש מטיילים).

העובדים שבו עובדים יום עבודה מלא בחמישי, שישי, ושבת.

מצד שני, יש להם 4 ימי מנוחה בשבוע !

מה תגיד על זה, חכמולוג ?

דיי לכפיה הדתית !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נניח עכשיו שיש לי עסק לשיט קייקים שעובד רק בסוף שבוע (כי מן הסתם, זה הזמן שיש מטיילים).

העובדים שבו עובדים יום עבודה מלא בחמישי, שישי, ושבת.

מצד שני, יש להם 4 ימי מנוחה בשבוע !

בגלל זה יש יוצאים מן הכלל-או שמעלימים עין או שנותנים קנס(שהסכום שלו מגוחך)

הרי ברור הוא שבדמוקרטיה אין 100% שנהנים מהחלטה מסויימת(וכן זה דמוקרטיה שאם לא מזמן שינוי היתה בשלטון-לבד)

יש להבדיל בין דתיים לדת והדתיים לא משנה איזה זרם לא מייצגים את הדת היהודית, היא לא שלהם היא של כולנו

וכל אחד יקח מה שבא לו

100% מהחוקים בדת(לא הלכות) הם לטובת האדם ולרווחתו

נגיד שיש לך עבודה שאתה אוהב ומרוויח בא טוב-יום אחד בעל הבית מגיע ואומר לך גבר אנחנו מתחילים לעבוד בשבת אז תכוון את השעון

אם לא אני אמצא מישהו אחר

זה מתאים לך?

חוק מסוג זה כי שיחול על חברה שלמה צריך לרדת למחנה המשותף הנמוך ביותר כזה שכולם מבינים-"אסור לעבוד בשבת"

עכשיו מה ההיגיון בזה? זה בשבילך ובשביל כולנו

משפחה, חברים, אשה, ילדים, מנוחה ואגירת כוחות לשבוע חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...