דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!* - עמוד 14 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!*

DOGMA

Recommended Posts

אני לא מכיר בן אדם אחד שלא שיחק במקס פיין 2 והוא בין המשחקים הטובים ביותר (לפחות לדעתי)

אני לא שיחקתי :smile1:

(אגב, לא שיחקתי גם ב-1, ראיתי את ההתחלה שלו רק...)

(שווה לקנות? ;) )

יש מעטים כמוך (גם אני כזה).

אני לא מסכים. לדעתי בעבור 50 שקלים, יש פי עשרה אנשים שיקנו את המשחק (לפחות) - מאשר בעבור 300. ובזה אני באמת בטוח (למרות שאין לי מחקרים סטטיסטיים, וגם אם היו, לא הייתי מחשיב אותם אמינים מדי עם מודעות הסקר של אנשים בארץ ::) ).

אז בוא נניח, לצורך העניין, שתהליך הייצור של משחק פשוט באריזת דיוידי, כולל הפצה, עולה 15 שקלים (ונראה לי שזאת הגזמה, אבל נניח).

10*35 יוצא 350 רווח, במקום הכנסה של 300 (רווח נקי של 285)... כמובן, שיכול להיות שאני טועה עם המספרים, אבל אני אישית חושב שלא.

מעבר לזה - עם כל המודעות וה"רעל" שהווארז עורר בקרב אנשים כנגד החברות ה"עושקות", אם חברה מוכרת תעשה הימור (ואכן מדובר בהימור, אבל לדעתי בטוח) ולפני השקת משחק חשוב שלה תודיע באופן פומבי שהיא פותחת במירוץ הבעת אמון בצרכנים - ומורידה את המחירים של המשחקים שלה דראסטית, בתקווה שאנשים יקנו ויתמכו בה, ולא יורידו - קניית אותו משחק תהפוך למשהו פופולרי ו"מקובל" ולדעתי היחס שציינתי של 1:10 יהיה מעליב בשביל אותה השקה, שלא נדבר על הצעד הזה כצעד שיווקי נטו, וכזה שנוטע רצון לקנות מוצרים של החברה באופן כללי...

וואו 17 עמודים, ממש נושא חם.

טוב ראשית מבחינה חוקית ברור שאסור להוריד וכולי וכן זה נחשב לגנבה וכל מה שאמרו פה הצדיקים נכון (17 עמודים?).

אבל, וזה אבל חשוב - רק משפטן (או צדקן) יכול לטעון שהורדת משחק/תוכנה שקולים לגניבת כרטיס מחנות או משחק או מכונית או כל דבר חומרי אחר. ולמה?

בעצם הורדת המשחק אני לא מחסיר מאף אדם (רגע סבלנות) כלומר גניבה חומרית כלשהיא תגרום לאדם הנגזל ללכת ולהוציא כסף כדי להחזיר לעצמו את הרכוש הגנוב - הורדת תוכנה היא שכפול ולא גניבה פיזית - כלומר טכנית אף אחד לא הפסיד כלום ולא צריך להוציא מכיסו כדי להשיב את הרכוש.

אני מסכים עם שאר הדברים שאמרת (פיתוח האינטרנט ע"י המורידים וכו'). אבל לגבי זה אני בפירוש לא מסכים.

במקרה של חברות משחקים, רוב הכסף שהחברה מוציאה הולך על , וחלק קטן על נושא ההפצה - אז המצב הזה "מאפשר" לך ניקיון מצפוני, לכאורה.

אגב, אני מסכים שאם אתה קונה פה ושם משחקים שאתה מעריך, ואתה גם מוריד משחקים כדי לחוות ולנסות - זה באמת בסדר, ובדיוק מהסיבה שציינת (לפחות לדעתי, אני לא בטוח שזה מחזיק משפטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 227
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איי איי מה עשיתם פה דילמה מוסרית שיעורי מחשבת שלי לא נראים ככה חחח,בוא נגיד ככה אני לא יגיד אם אני מוריד או לא כי יש דברים שכן ויש דברים שלא - אבל - המחירים המופקעים של משחקים כיום (ולא רק משחקים) הם גניבה,וכך גם הורדות לא חוקיות אני מסכים,אך -גונב מגנב פטור-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איי איי מה עשיתם פה דילמה מוסרית שיעורי מחשבת שלי לא נראים ככה חחח,בוא נגיד ככה אני לא יגיד אם אני מוריד או לא כי יש דברים שכן ויש דברים שלא - אבל - המחירים המופקעים של משחקים כיום (ולא רק משחקים) הם גניבה,וכך גם הורדות לא חוקיות אני מסכים,אך -גונב מגנב פטור-.

אני חושב שכך אפשר לסכם את הדיון חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראה "כשלון" ננטנדו 64

סוני לקחו להם את הכונן דיסקים,הם הלכו על קלטות בשביל טעינה מהירה,ואף חברה לא פיתחה להם משחקים..

מה שלא קל למשתמש לא קל לחברות :-*

היו כמה בעיות ביגלל הקלטות בN64

1-הקלטות היו מאוד יקרות בזמנו יחסית לנפח מה שגרם למישחקים להיות יקרים בבערך 10 דולאר בחול מהמישחקים של הPS1

2-היה קשה לפתח מישחקים אם סירטונים ומוזיקה איכותית ביגלל יכולת איחסון קטנה משמעותית מדיסק

וגם הרבה פעמים הורידו מהאיכות של הטקסטורות

3-הקלטות היו קשות יותר ליצור ככה שגם אם היו מישחקים שנימכרו טוב הזמן עד שיספיקו ליצר עוד יותר ארוך לאומת הCD

לקלטות היו גם כמה יתרונות כמו-

1-זמן טעינה קצר

2-עמידות

3-אז היה לא מישתלם כל כך לזיף אותם

אבל להיום קלטות לא יעמדו כקוו הגנה מול זיפנים

לGBA היו המון זיופים ויש המון רומים באינטרנט והרבה המצאי "גיבוים"

וזה בלי לדבר על אמולטורים שבהם אתה אפילו לא צריך תמכשיר

לפי דעתי מחיר זול זה הדבר הראשון שיעזור נגד זיופים ופירטיות

וכמו שאמרתי אני בכיף יקנה מישחקים חדשים של ב50 דולאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שיחקתי :smile1:

(אגב, לא שיחקתי גם ב-1, ראיתי את ההתחלה שלו רק...)

(שווה לקנות? ;) )

לא קראת טוב מה שאמרתי

"אני לא מכיר בן אדם אחד שלא שיחק במקס פיין 2 והוא בין המשחקים הטובים ביותר (לפחות לדעתי)"

אני לא מכיר אותך (:

חחחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם שאר הדברים שאמרת (פיתוח האינטרנט ע"י המורידים וכו'). אבל לגבי זה אני בפירוש לא מסכים.

במקרה של חברות משחקים, רוב הכסף שהחברה מוציאה הולך על פיתוח, וחלק קטן על נושא ההפצה - אז המצב הזה "מאפשר" לך ניקיון מצפוני, לכאורה.

אגב, אני מסכים שאם אתה קונה פה ושם משחקים שאתה מעריך, ואתה גם מוריד משחקים כדי לחוות ולנסות - זה באמת בסדר, ובדיוק מהסיבה שציינת (לפחות לדעתי, אני לא בטוח שזה מחזיק משפטית).

bla7,

זה בסדר שאתה לא מסכים אבל חבל שחתכת את הציטוט באמצע. בגלל זה כתבתי באמצע השורה "(רגע סבלנות)" כי שתי שורות אחר כך אני כותב למה זה לא הפסד:

בעצם הורדת המשחק אני לא מחסיר מאף אדם (רגע סבלנות) כלומר גניבה חומרית כלשהיא תגרום לאדם הנגזל ללכת ולהוציא כסף כדי להחזיר לעצמו את הרכוש הגנוב - הורדת תוכנה היא שכפול ולא גניבה פיזית - כלומר טכנית אף אחד לא הפסיד כלום ולא צריך להוציא מכיסו כדי להשיב את הרכוש.

הטענה שהחברה שפיתחה את התוכנה/משחק הפסידה הכנסה עקב ההורדה היא נכונה חלקית בלבד ובעירבון מוגבל. אני לא מכיר הרבה אנשים (שפוים ממעמד הביניים) שהיו קונים 10 משחקים (ובודאי שלא יותר) ל או PS ב 300 ש"ח. אבל כשמדובר בהורדה לכולם יש PRO ועשרות משחקים (בלשון המעטה). אז קונים משחק אחד או יותר שממש אוהבים או ששוים השקעה ואת השאר מורידים. שאף צדקן לא ישלה את עצמו שמישהו ישקיע בעשרות משחקים קנויים. גם אם תיאורטית לא תהיה אפשרות להוריד/לפרוץ לא תהיה פריחה של המכירות, אולי שינוי קטן מאוד.

אני לא מכיר רבים מכם (ואתם בדיון זו דוגמא מספיק טובה) שיקנו 10 או יותר משחקים במחיר מלא של 250-350 ש"ח בין אם אתם "שואלים" כסף מאבא ובין אם אתם עובדים בשבילו. אבל מה לעשות רובכם מחזיקים עשרות משחקים ותוכנות אחרות אפילו יותר יקרות.

אם תיאורטית ניתן יהיה לחסום לחלוטין שימוש לא חוקי מכל סוג אני לא רואה נהירה המונית של מאות מליוני משתמשים לחנויות. כל אחד יקנה מה שהוא באמת צריך עם פריחה מדהימה לתוכנות חינמיות. (דרך אגב - אני לא רואה כל סיבה שבעתיד לא נראה משחקים שפותחו בקהילות פתוחות. יש היום פרויקטים מורכבים מאוד שמפותחים ע"י קהילות קוד פתוח ויש מספיק כשרונות ליצר גם משחקים ברמה.)

הטענה המרכזית שלי שחישובי החברות בדבר ההפסדים שנגרמים להם לכאורה מגניבת תוכנות הם לא נכונים כי לא כל משתמש גונבה הוא משתמש תוכנה חוקית פוטנציאלי.

ומי שטען פה שבגלל הורדות מרובות חברות המשחקים לא משקיעות במשחקים מספיק טועה לדעתי. הם לא משקיעות כי הם יכולות לא להשקיע ועדיין למכור. זה שיקול עסקי טהור. אם ניתן למכור סחורה ממוחזרת במינימום השקעה למה לא לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bla7,

(דרך אגב - אני לא רואה כל סיבה שבעתיד לא נראה משחקים שפותחו בקהילות פתוחות. יש היום פרויקטים מורכבים מאוד שמפותחים ע"י קהילות קוד פתוח ויש מספיק כשרונות ליצר גם משחקים ברמה.)

הטענה המרכזית שלי שחישובי החברות בדבר ההפסדים שנגרמים להם לכאורה מגניבת תוכנות הם לא נכונים כי לא כל משתמש גונבה הוא משתמש תוכנה חוקית פוטנציאלי.

הנה סיבה:

http://www.osnews.com/story.php?news_id=8146

אגב, אני כן קראתי את כל מה שכתבת - ואני עדיין לא מסכים איתך. בפירוש כן - יותר אנשים היו קונים משחקים אם לא היה אפשרי להעתיק אותם. נכון, אולי כל המודעות למשחקי מחשב לא היתה מה שהיא היום, אם מסתכלים לטווח הארוך אחורה, ולכן אולי אפשר להגיד שהפיראטיות בעבר קידמה את משחקי המחשב - אבל היום יש מודעות. והיום הפיראטיות לא תורמת (שוב, עם הסתייגות כמו שכתבתי קודם) - והיא בפירוש מונעת הכנסות פוטנציאליות מחברות המשחקים ומעודדת התרכזות בשיווק ופחות באומנות שבפיתוח משחקי מחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bla7,

אכן מאמר מעניין שמצליח להסביר את הבעייתיות.

עדיין תמיד יש פריצות דרך ויתכן שבעתיד בכל זאת ימצאו את הדרך לכך, אבל בינתיים נסמוך על חברות המשחקים.

אני גם חושב שאם לא היה ניתן לפרוץ משחקים היו יותר קונים, כמוך בדיוק. ההבדל בינינו זה שאני חושב שלא היתה נהירה המונית לקנות משחקים היתה עליה מתונה. זה נכון שאני לא יכול לנקוב באחוזים אבל בכל זאת לדעתי לא תהיה עליה של עשרות אחוזים במכירות.

צריך להבין שהמשאבים של כל משק בית מוגבלים ולכן אם קונים היום מפלצת מחשב ב 7-10K לוקחים מראש בחשבון שלא יהיו הרבה הוצאות נוספות כמו מערכת הפעלה, ומשחקים. ואז משקיעים גם בעכבר ובגויסטיק משופר וכולי.

אם ההוצאה לתוכנה תגדל ב 4000 ש"ח מאיזור ה 1000 ש"ח (מה איכפת לך להיות קצת נדיב) ל 5000 ש"ח.

לפי 10 משחקים ב 300 ש"ח + 1000 ש"ח לעוד כמה תוכנות כלליות. (שוב זו סתם דוגמא להמחשת הרעיון, שכל אחד יחשוב כמה זה עולה לו)

4000 השקלים האלה יצטרכו לרדת מאיזה מקום - אין משאבים אין סופיים. אז אצל חלק מהאנשים כמובן המשחקים בראש העדיפויות והם יעדיפו לקנות פחות בגדים/אוכל/בילויים ולקנות משחקים. חלק אחר יקנה משחקים אבל יחסוך על החומרה - מחשב ב 5000 ובלי גדג'טים מסביב ויבכה למה אין לו מספיק פריימים. והרוב כנראה יקנו מחשב קצת פחות חזק וקצת יותר משחקים.

וזה מה שחשוב להבין. כמות המשאבים סופית ואין יש מאין.

ולכן לדעתי מה שיקרה בעתיד שהפירטיות תצטמצם במידה מסוימת והחברות ימצאו מודל קצת שונה לתמחור והפצת משחקים. אם זה יפגום באיכות המשחקים? ימים יגידו. אני לא בטוח שזה כורח המציאות ולדעתי כוחות השוק יגרמו לכך שגם בעתיד נראה משחקים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון כל כך מיותר, אני בטוח שיהיו הרבה חמורים קופצים בראש שיגידו "זה מאוד חשוב וצריך לדון בזה ובלה בלה.."

אתם צריכים להבין משהו, זה בפאקינג טבע של הבנאדם, ברגע שיש לך משהו שעולה כסף ואתה יכול להשיג אותו בחינם כל בנאדם עם מצב כלכלי סביר יעדיף להוריד, אני לא בא לפתוח פה עוד חזית אבל אין מה לעשות שכנראה אלה שכן קונים את המשחקים הם מבוססים יותר או שפשוט מרוויחים יפה וחיים לבד עם מינימום הוצאות אז זה ממש לא מורגש.

אין פה יותר מדי ויכוח, והאחוזים מוכיחים את זה, המחירים פאקינג יקרים, כל משחק נפרץ במוקדם או במאוחר וכל אחד שיכול להשיג בחינם יעשה זאת, ווואלה אני מצטרף לזה, גם ככה כולם פה אוכלים אחד את השני במדינה הזאת בשביל כל שקל אז בשביל לחסוך.. כל שקל עקרוני ועוד מותרות כמו משחקי מחשב זה ממש פותר את הבעיה, פשוט להוריד בחינם ונפתרה לה הבעיה.

מצטער אם הדברים שנאמרו לא לרוחכם אבל מה לעשות שזאת האמת ואולי לא נעים שאני מטיח אותה כפי שהיא, זה המצב העובדתי ! תתמודדו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלא ידוע,

ההצהרה שלך נכונה כעקרון ואני גם מסכים איתה במידה מסויימת.

אבל, הדיון פה הוא על השפעת הענין על המשחקים. האם המחירים עולים/יורדים עקב ההורדות, האם איכות המשחקים יורדת וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירי המשחקים עומדים על אותו טווח כבר בערך כמה שנים, ואם כבר שינוי לצד מסוים זה כמובן שהם גורמים להעלאת המחירים קצת כי מן הסתם שככל שמורידים יותר אז כמות הקניות יורדת ועולה הצורך של החברות לעלות מחירים כמו גם איכות המשחקים יורדת כפי שאמרו לפניי החברות מפחיתות בחשיבות המשחקיות ומנסים לכוון למשחקיות שתמכור כמה שיותר טוב לשוק,הדבר מתבטא בירידה של רמת המשחקים והם בהחלט לא מספקים את התמורה למחירים המופרזים והלא הוגנים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירי המשחקים עומדים על אותו טווח כבר בערך כמה שנים, ואם כבר שינוי לצד מסוים זה כמובן שהם גורמים להעלאת המחירים קצת כי מן הסתם שככל שמורידים יותר אז כמות הקניות יורדת ועולה הצורך של החברות לעלות מחירים כמו גם איכות המשחקים יורדת כפי שאמרו לפניי החברות מפחיתות בחשיבות המשחקיות ומנסים לכוון למשחקיות שתמכור כמה שיותר טוב לשוק,הדבר מתבטא בירידה של רמת המשחקים והם בהחלט לא מספקים את התמורה למחירים המופרזים והלא הוגנים שלהם.

תיראה אני לא פאן בויס של הלו 1 ו2 אבל לפי הביקורות והביקוש הוא מישחק מעולה

אני כן אוהב את סידרת זלדה וגם היא מצליחה ויש חידושים ויש עוד הרבה מישחקים וסידרות מישחקים שמצליחות למרות פירטיות

לנינטנדו לדוגמה יש קוו מאוד מיסחרי כמו פוקימון\נינטנדוכלבלבים\מאריו פרטי\מאמן מוח ועוד כמה מוצרים יותר מידי מיסחרים

ובקוו הזה היא די דומה לEA הידועה לשימצה

אבל יש לה גם קוו לגימרים נורמלים כמו מאריו פלטפורמה+ספורט\מטרויד\שועל הכוכבים ועוד ועוד

ולפי דעתי זה הדרך הנכונה ונינטנדו מצליחה למרות פירטיות

הדרך הרע היא ליצר המשכים אחד אחרי השני בלי לחדש הרבה כמו לדוגמה או המקביל של פוקימון

בימקום לעשות תוסף זול לFIFA שיעדכן תשנה ותדברים הקטנים שהם שיפרו

EA מוכרת במחיר רגיל שיפורים קטנים של אותו מישחק

טוב זה דבר אחד

דבר שני

המישחקים של הנינטנדו DS נימכרים מאוד טוב ביחס לקונסולות שנימכרות

וגם בכללי נימכרות מצוין וזה לדעתי נובע מהעובדה שהמחירים הם בין 30 ל40 דולאר למישחק חדש

ובמחירים כאלה היתי קונה DS וכמות ניכבדת של מישחקים--לעזזל :pissed:

ולא היתי מחכה לאמולטור טוב -

bm2.jpg

יש עוד כמה אבל על תנסו כרגע אף אחד לא מפעיל מישחקים נורמלי למרות שהרבה מישחקים -"ניכנסים למישחק"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל דיון, האמת יושבת לה אי שם במרכז!!

מצד אחד כל אלה שמורידים הכל מהרשת, רצים לקיצוניות אחת להגן על המעשים שלהם.

לעומתם הגיימרים החוקיים קופצים לקיצוניות השנייה והופכים את כולם לעבריינים.

יש חוק אחד עוד מימי התנך שאני מאוד אוהב ומחבק: הגונב מגנב פטור!

כיוון שבמדינה ה"דמוקרטית" שלנו ש"דואגת לאזרחיה" בכל התחומים, גם כאן המדינה "שומרת על הצרכנים" ונותנת לשוק הפרוץ

להראות כמו בית זונות.(האמת שזה תופס בכל העולם בערך לצערי)

ומשני הצדדים אפשר לראות את כולם צועקים לעזרה.

הספקים מקפיצים מחירים בכדי לחסות עלויות.

והגיימרים רצים לרשת להוריד בחינם כאות מחאה.

אני לגמרי בעד!!

זהו סיכסוך כמו בכל תחום אחר בחיים.

מי שלא מוחא, נובל בצד בשקט ומת.

לכל אחד יש זכות להביע את דעתו ולעמוד על זכותו.

אבל שלא תשלו את עצמכם, כולנו פה יוצאים מופסדים, מהיצרן ועד ללקוח, אבל במלחמה אין מנצחים וזאת לחלוטין מלחמה!!

לידע כללי, אני כמעט ולא קונה משחקים, אני מוריד ואם ממש אהבתי, אני קונה אם לא זורק.

ולסיכום!!

כמו שידוע, לכל תזה קיימת אנטי תזה, ולכל קיצוניות אחת תמיד קמה קיצוניות שנייה.

בשביל לחסל את הקיצוניים, אחד הצדדים צריך להתקדם לכיוון המרכז.

אם אתם שואלים אותי זה לא התפקיד שלנו הגיימרים.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתם מסרבים להבין זה שהעלות של משחק היא לא משהו באבן (לכן גם תרופות כל כך יקרות)

האלף לייף 2 עלה 40 מיליון דולר בפיתוח לפי הערכות

מכאן שעלות יצור של כל עותק האלף לייף היא 40 מיליון חלקי הכמות שנמכרה, מכיוון שאתם מקטנים את הכמות שנמכרה, עלות היצור עלתה וזו הגנבה שגנבתם

נכון שקשה לכם לראות את "הערך הממשי" שיש לדברים האלו, אבל זה לא עושה אותו לפחות קיים ופחות גניבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו פה אמר קודם, שאפשר אפילו לצמצם עלויות על ידי יצירת גרסאות פחות מושקעות למשחקים.

וזה דבר שצריך ליישם, מי שמוריד משחק ישר מהאתר הרשמי של החברה, חוסך המון עלויות לחברה ולכן צריך לקבל את המוצר במחיר מוזל ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...