שאלה דחופה בנוגע ללוחות אם תומכי קונרו - עמוד 9 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה דחופה בנוגע ללוחות אם תומכי קונרו

סער_שי

Recommended Posts

גם וגם...

במהירות של 2.16 הוא צריך לקחת A64 4800

במהירות 2.4 הוא כבר לוקח את הטוב ביותר שיש ל להציע היום...

אבל הוא גם אובר קלוקר לא פחות ממדהים..

איך עד שכשיו לקחו מעבד של במהירות3.2 עם מעבד במהירות של 2.0 ...

ארכיטקטורה טובה יותר שמנצלת את המחזורי שעון טוב יותר ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הביצועים של הקונרו הם מעולים עם המהירות שעון הסטנדרטית שלו' date=' או שבגלל שאפשר להאיץ אותו כל כך הרבה?

איך זה שמעבד עם מהירות נמוכה יותר נותן ביצועים טובים יותר?

[/quote']

הביצועים של קונרו הם מעולים עוד לפני שעושים לו , אחרי האוברקלוק הם מדהימים!!!!

ולפי מה שהבנתי אפשר להגיע באוברקלוק רחוק מאוד עם קונרו, וזה למה הוא שובר שיאים כל שבוע... :lol:

לשאלה השניה, מעבד לא רק נימדד במהירות שלו, יש לו עוד פרמטרים (אני לא כל כך מיתמצא אז אני לא יכול להגיד לך), כמו למשל הזיכרון של המעבד (ההשפעה של הזיכרון לא עד כדי כך גדולה, אבל זה מה שעולה לי בראש עכשיו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מעניין. פעם היה אפשר לדעת מה יותר טוב ממה (1.5 היה יותר טוב מ-1), היום קצת יותר מסובך. אני אנסה לחקור בנושא.

אז לגבי OC, אני לא ממש מבין משהו... זה הרי להאיץ את המעבד מעבר למהירות ה"מותרת" שלו לפי הוראות היצרן, לא? זה כמו לנסות לנהוג עם פורד פיאסטה במהירות של 250 קמ"ש. האנלוגיה לא לגמרי נכונה כי המכונית לעולם לא תגיע לרמה הזו, אבל מעבד יכול להשרף. אז פגה האחריות, לא? ואם כן אז מה פתאום , למשל, מציעים מיוזמתם אפשרות לעשות OC? אם הקונרו יכול בקלות להאיץ 50% (סתם זרקתי) מעל המהירות המוצהרת שלו עם הקירור הסטנדרטי, למה לא להוציא אותו מראש עם המהירות הזו? והאם זה בטוח לעשות OC? אם יש לי אחריות על המעבד והוא נשרף בעקבות OC, הם יכולים לדעת מה הסיבה ולא לכבד את האחריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לגבי OC, אני לא ממש מבין משהו... זה הרי להאיץ את המעבד מעבר למהירות ה"מותרת" שלו לפי הוראות היצרן, לא? זה כמו לנסות לנהוג עם פורד פיאסטה במהירות של 250 קמ"ש. האנלוגיה לא לגמרי נכונה כי המכונית לעולם לא תגיע לרמה הזו, אבל מעבד יכול להשרף. אז פגה האחריות, לא? ואם כן אז מה פתאום אינטל, למשל, מציעים מיוזמתם אפשרות לעשות OC? אם הקונרו יכול בקלות להאיץ 50% (סתם זרקתי) מעל המהירות המוצהרת שלו עם הקירור הסטנדרטי, למה לא להוציא אותו מראש עם המהירות הזו? והאם זה בטוח לעשות OC? אם יש לי אחריות על המעבד והוא נשרף בעקבות OC, הם יכולים לדעת מה הסיבה ולא לכבד את האחריות?

דבר ראשון אל תזלזל בפורד פיאסטה... (נוהג על האוטו הזה כל יום לבית ספר).

אינטל, וגם הרבה חברות שמכבדות את השם שלהם לא יתנו לך מוצר שהוא על הסף.... כלומר, הם לא יכולים להבטיח שבמחשב א' לא יהיה בעית התחממות, ולכן הם לא מביאים את המוצר לשיא היכולת, כי אחרת כל מעלה קטנה הייתה שורפת את המעבד, ולכן רוב המוצרים של חברות שמכבדות את עצמם יכולים להניב יותר ממה שהיצרן מחריז עליהם (כמו ספקים, היצרן מחריז על 400W אבל הספק יכול לספק יותר, פשוט ליתר ביטחון).

צריך להבין, כל , אפילו הקטן ביותר, מסיר את האחריות של החברה על המוצר, ויש להם דרכים לדעת אם עשיתה או לא.

וגם, אינטל לא יכולה לחזות אם למעבד מסויים יש יכולת מדהימה או לא, ס'תכל דוגמת פנטיום D 805, מעבד בעל יכולת מאוד מרשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן, את זה כבר ידעתי. מה שלא ברור לי זה איך יכולה להרשות לעצמה להוציא תוכנה, מיוזמתה, אשר מאיצה את המעבד שלה ובכך גורמת להסרת האחריות. זה ניגוד אינטרסים. אם אני משתמש בתוכנה של ל-OC (כפי שיצאה ל-BAD AXE) ושורף את המעבד והם מבטלים את האחריות אני יכול תמיד להגיד - היי, חבר'ה, השתמשתי בתוכנה שלכם אז איך אתם יכולים לבוא אלי בטענות?

אלא אם התוכנה נועדה לנתר את פעילות המעבד והטמפרטורה שלו ובכך להבטיח את פעולתו התקינה גם ב-OC. זה ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו. האם בכך מדובר? האם זה די בטוח להאיץ את המעבד לפי צפי ובאמצעות בדיקה מדוקדקת ותמידית של הטמפרטורה? אין הכוונה להביא אותו לסף היכולת אלא להאיץ אותו לפי תוכנה שעוקבת ומפקחת על פעולתו, כמו זו שעליה דיברתי. חבל לקנות מעבד ולא לנצל את יכולתו, ולפיכך להאיץ אותו לא עד הסף אלא עד המהירות המומלצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן, את זה כבר ידעתי. מה שלא ברור לי זה איך אינטל יכולה להרשות לעצמה להוציא תוכנה, מיוזמתה, אשר מאיצה את המעבד שלה ובכך גורמת להסרת האחריות. זה ניגוד אינטרסים. אם אני משתמש בתוכנה של אינטל ל-OC (כפי שיצאה ל-BAD AXE) ושורף את המעבד והם מבטלים את האחריות אני יכול תמיד להגיד - היי, חבר'ה, השתמשתי בתוכנה שלכם אז איך אתם יכולים לבוא אלי בטענות?

אלא אם התוכנה נועדה לנתר את פעילות המעבד והטמפרטורה שלו ובכך להבטיח את פעולתו התקינה גם ב-OC. זה ההסבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו. האם בכך מדובר? האם זה די בטוח להאיץ את המעבד לפי צפי ובאמצעות בדיקה מדוקדקת ותמידית של הטמפרטורה? אין הכוונה להביא אותו לסף היכולת אלא להאיץ אותו לפי תוכנה שעוקבת ומפקחת על פעולתו, כמו זו שעליה דיברתי. חבל לקנות מעבד ולא לנצל את יכולתו, ולפיכך להאיץ אותו לא עד הסף אלא עד המהירות המומלצת.

אתה שוכח דבר אחד: 95% מהעולם לא שמעו על אוברקלוקינג בכלל.

ולמה אינטל מאפשרים OC בביוס? התשובה היא שכל חברה אחרת של לוחות אם מאפשרת זאת, ואם אינטל לא היו מאפשרים זאת הם היו מפסידים נתח שוק שלם.

לגבי למה לא מוכרים מעבד מההתחלה עם המקסימום עוצמה שלו, זה מאוד פשוט: אותה ליבה, פרסקוט לצורך העניין, באה בשלל מהירויות (2.66 עד 3.6 לדעתי), הליבות שיצאו הכי איכותיות בייצור מקבלות דירוג גבוה יותר ונמכרות ביותר כסף.

מה שהצרכן הפשוט יודע הוא שאם הוא ישקיע יותר כסף הוא יקבל יותר מהירות.

מה שהאוברקלוקר יודע זה שהוא יכול למשל לקנות מעבד שדורג על ידי אינטל 3.0 ולהאיץ אותו ל- 3.6; זה כי מעבד 3.0 ו-3.6 בנויים אותו דבר, וייתכן שה-3.0 פשוט פחות איכותי ולכן דורג נמוך יותר, אבל זה לא אומר שהוא לא יכול לסחוב במהירות הגדולה מאשר היצרן התכוון לייצרו.

אינטל בחיים לא ישימו מעבדים שיעבדו ב- כי הם צריכים קירור אינטנסיבי, חוץ מזה שלאינטל יש אינטרסים עסקיים לשחרר לאט לאט ולא בפתאומיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל לא מאפשרים כלום כל עוד לא מדובר בלוח שלהם

כשמדובר בלוח שלהם הם לא מאפשרים שום OC למעט ב-Bad Axe 975X

למה לוקחים מעבד שמסוגל להגיע ל-4GHz (סתם זורק מספר) ומשווקים אותו בתור מעבד של 3GHz?

זה פשוט, כי נמכרים הרבה יותר מעבדי 3GHz מאשר מעבדי 4GHz, לכן יש צורך לפעמים (לרוב למעשה) לקחת מעבד שמסוגל להגיע למהירות גבוהה יותר ולסווג אותו במהירות נמוכה יותר

הכל עניין של היצע וביקוש

אם יש את הביקוש ואי אפשר לעמוד בו יותר שווה לאינטל/AMD לסווג את המעבד יותר נמוך ולהרוויח עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לוקחים מעבד שמסוגל להגיע ל-4GHz (סתם זורק מספר) ומשווקים אותו בתור מעבד של 3GHz?

בגלל אמינות. במחשבים מבצעים גם עבודה אמיתית -- לא הכל זה משחקים. אם היו דוחפים את כל המעבדים לקצה, אז שקצת יש בעיות בלוח, וקצת חמסין בחוץ, וכו', היו מקבלים תקיעות, או גרוע יותר, תוצאות שגויות. מישהו כאן באמת חושב שאינטל צריכה להעביר את המחשב המשרדי לקירור מים? מי בדיוק ירויח מכך? בטח לא הצרכן, שיקבל מערכת גדולה יותר, רועשת יותר, מתחממת יותר, ואמינה פחות. בטח לא , שתחסל את השוק. אולי טכנאי מזגנים...

זה ממש לא משיקולי תמחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...