כרטיס קול מובנה AC97 - עזרה ומספר שאלות לגביו - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס קול מובנה AC97 - עזרה ומספר שאלות לגביו

Blue Eyes

Recommended Posts

שלום, יש לי ביינתים כרטיס קול מובנה על הלוח אם. AC97

לפי מה שהבנתי, הוא תומך עד 7.1 אבל יש בו רק 3 כניסות/יציאות שאפשר להגדיר מה מטרתה של כל אחת עם התוכנה הרשמית שקיבלתי, מה שאומר שאם אני תופס את כל 3 הכניסות, אין לי מקום למיקרופון

כרגע יש לי 4.1 שתופסים 2 יציאות, ומיקרופון שתופס כניסה אחת. סה"כ - 3

אם אני יחליט לשים שתופסים את כל 3 היציאות אני אצטרך לוותר על המיקרופון ?

חוץ מזה, למרות שחיברתי הכל נכון, אני שם לב שאף פעם ארבעת הרמקולים לא עובדים לי בו זמנית, רק ה-2 הקדמיים עובדים

1. מתי 4 הרמקולים אמורים לפעול בו זמנית ?

2. האם יש דרך לסדר את זה ?

חוץ מזה, רציתי לשמוע דעה אישית על הכרטיס הזה שביינתים, כנראה לא עושה את העבודה כמו שצריך.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני יחליט לשים רמקולים שתופסים את כל 3 היציאות אני אצטרך לוותר על המיקרופון ?

מיקרופון זה מכשיר שמכניס קול, רמקולים זה מכשירים שמוציאים קול. זה נראה לך הגיוני שאפשר להכניס רמקול ליציאה של מיקרופון (שזאת יציאה שרק

מכניסה קול) והרמקול יעבוד? אז כמובן שהתשובה היא לא.

אם יש לך רק 3 כניסות בכרטיס אז הוא לא תומך ב7.1 וגם לא ב5.1. יש לו רק יציאה אחת בצבע ירוק לשני רמקולים בלבד (חיבור סטריאו רגיל)

יציאה בצבע אדום שהיא לחיבור מיקרופון ויציאה אחרונה שהיא כניסה שנקראת LINE - אליה מחברים התקן חיצוני להקלטה.

נראה לי מוזר ולא הגיוני שיש לך מערכת 4.1 שמחוברת לכרטיס של 3 יציאות ל2 הכניסות שלו מכיוון שלא ראיתי כרטיס כזה, בעיקר לא כרטיס סטנדרטי

שמשולב בלוח אם. אם רק שני רמקולים עובדים אז זה ברור שאני צודק ויש לך אך ורק יציאה אחת רגילה לשני רמקולים.

הדיעה האישית שלי על הכרטיס זה שהוא נחמד לא יותר. בשבילך לא מתאים למערכת סראונד. יש לי AC97 מובנה על הלוח אם שהוא סראונד.

כנראה שיש לך לוח אם ישן יחסית. תיקנה כרטיס קול חדש חיצוני. אתה יכול לבחור בין כרטיס חיצוני פשוט שתומך ב5.1 שעולה 75 שקל או כרטיס מקצועי יותר של שעולה 190 שתומך עד 7.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי הגיוני מאוד , אני יכול להגדיר בכל חיבור, מה תיהיה המטרה שלו - יש דבר שנקרא Jack Sensing.

שים לב לתמונה, אני יכול להגדיר שכל החיבורים יהיו כניסות של מיקרופונים :

untitled4jk2.jpg

ובנוסף ה- Jack Sensing , מזהה שיש לי מערכת של 4 .

חוץ מזה, זה הגיוני שיש לי לוח אם ישן שמחובר ל- 3000 64 s939 ?הלוח אם הוא K8 Triton

HGA-K8NSC-939 3

הנה החיבורים, צילמתי לפני שניה :

11jw2.jpg

בנוסף, כשאני עושה Sound Test והוא עובר על כל 4 הרמקולים לפי הסדר אני שומע את כולם !!! לא רק 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך עוד יציאות בקדימה של המארז נראה לי שאתה יכול להשתמש בהם כ5.1 או 7.1

גם לי יש AC97 מובנה בלוח ויש לי 3 יציאות מאחורה ועוד 2 מקדימה. אבל אף פעם לא בדקתי אם אני יכול להגדיר את היציאות שמקדימה כערוצים שונים מאלא שמאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיקרופון זה מכשיר שמכניס קול, רמקולים זה מכשירים שמוציאים קול. זה נראה לך הגיוני שאפשר להכניס ליציאה של מיקרופון (שזאת יציאה שרק

מכניסה קול) והרמקול יעבוד? אז כמובן שהתשובה היא לא.

אם יש לך רק 3 כניסות בכרטיס אז הוא לא תומך ב7.1 וגם לא ב5.1. יש לו רק יציאה אחת בצבע ירוק לשני בלבד (חיבור סטריאו רגיל)

יציאה בצבע אדום שהיא לחיבור מיקרופון ויציאה אחרונה שהיא כניסה שנקראת LINE - אליה מחברים התקן חיצוני להקלטה.

1. לי יש X-Fi שיש לו כניסה למיקרופון שמשמשת גם כיציאה דיגיטלית - משמע , גם מכניס וגם מוציא קול כך שהתענה שלך שזה לא אפשר לא נכונה כמו כן יש עוד אפשרויות כאלה

2. 4.1 יכול להיות עם שתי כניסות כאשר כל אחת מהן מיצגת שני (סטריאו) מה שקורה הוא שאחד זה לאחוריים ואחד לקדמיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמובן כרטיסים שבהם יש אפשרות לבחור האם החיבור ישמש בתור כניסה או בתור יציאה. מבחינת ה-4.1, ברגע שתשתמש במקור שמנגן ב-4.1 (משחק שהוגדר כך לדוגמא) כולם אמורים לפעול. כמובן שבמידה ויש חיבורים מקדימה במארז אין בעיה לחבר לשם מיקרופון ולהשתמש ב-5.1. אם אין, אז אתה בבעיה :s05:

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חיבורים מקדימה אבל לא ניתן לשנות את מטרתם.

בכל אופן, יש לי שאלה לא קשורה

אם אני קונה כרטיס קול חדש, אני יכול לחבר את החיבורים שמקדימה אליו כך שאני יוכל להמשיך להשתמש בהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדויק. בדומה לחיבורי ה- מקדימה, גם חיבורי האודיו מתחברים בכמה חיבורים נפרדים. רוב כרטיסי הקול שהם לא מובנים לא מאפשרים חיבור לכניסות שבקדמת המארז.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי אפשר להשתמש ב-2 כרטיסי הקול במקביל

לדוגמא להגדיר שהמיקרופון יעבוד דרך כרטיס הקול המובנה והרמקולים יעבדו מכרטיס הקול הנוסף

וכך אני יוכל להשתמש (לפחות) בחיבור של המיקרופון מקדימה.

השאלה אם זה אפשרי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יש לך?

רוב לוחות האם שתומכים מעל 2 ערוצים ואין לך איפה לחבר אותם חוץ מהכניסה של המיקרופון וה LINE IN אז יש להם יציאה על הלוח אם...מין פינים שאתה צריך לשים עלייהם תוסף כדי שיתמוך לך בעוד ... אני יודע מנסיון. אני בניתי אחד כזה לעצמי.

אם אתה רוצה עזרה שלח לי הודעה בפרטי כדי שאני אוכל לעזור לך!

יום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...