חברת חשמל יוזמת הפסקות חשמל - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברת חשמל יוזמת הפסקות חשמל

00000

Recommended Posts

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

וברגע שהנימוק כאן הוא חיפוש הקשר שלי לחברת החשמל במקום לגופם של טיעונים - אז הבנתי כי אין לי יותר מה להוסיף לקיטורים ולריור ההדדי בת'רד הזה.

זה שרק אחד פה משתמש בנימוק צולע זה לא אומר שצריך לפסול את כל האשכול.

חברת החשמל מתנהגת כמו ילד קטן, לא ידעתי, לא שמעתי, לא יכולתי לעצור את זה..... זה התרוצים הכי עלובים ששמעתי.

אם הם היו מגדילים ראש הם היו עושים משהו בנידון, אבל הם לא, והם אפילו לא מודיעים על ההפסקות.

אם זה יזום אז איך זה לא מפורסם?

כן, אני רוצה לדעת בדיוק מתי יופסק החשמל אצלי.

קרא את זה:

http://news.msn.co.il/news/BusinessCommunication/EconomicsCommunication/200606/20060605124837.htm?inter=1

אני נהג חדש, ותאמין לי אני לא רוצה שאני יגיע לצומת ולא אדע איך אני חוצה אותו.....

היה לחברת החשמל מספיק זמן בשביל להתכונן לקיץ, ומצידי שהיו קונים גז המאירנים, אבל רק שהיו עושים משהו!!!!!

ורק שתבינו, כל מקום תעסוקה שהוא ממשלתי או מונופולי זה ככה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם באמת כבולים חזק בהחלטות ממשלה, הם חברה ממשלתית, הם לא יכולים להחליט החלטות דיי קריטיות וחשובות מבחינתם לבד, אפילו אם הם מאוד רוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת החשמל מתנהגת כמו ילד קטן, לא ידעתי, לא שמעתי, לא יכולתי לעצור את זה..... זה התרוצים הכי עלובים ששמעתי.

אם הם היו מגדילים ראש הם היו עושים משהו בנידון, אבל הם לא, והם אפילו לא מודיעים על ההפסקות.

כן, אני רוצה לדעת בדיוק מתי יופסק החשמל אצלי.

כי הם לא יודעים איפה ומתי תהיה הפסקות... המחשב מודיע להם איפה הכי כדאי... הם לא יכולים לתכנן את זה... לא מכבים סתם רנדומלית את החשמל... המחשב מחשב איפה הכי כדאי בכאותו רגע להוריד את החשמל ואז הם מכבים אותץו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם באמת כבולים חזק בהחלטות ממשלה, הם חברה ממשלתית, הם לא יכולים להחליט החלטות דיי קריטיות וחשובות מבחינתם לבד, אפילו אם הם מאוד רוצים

נכון, אתה צודק, אבל למה הם לא הפעילו לחץ על הממשלה?

למה זאת הפעם הראשונה שאני שומע שיש בעיה בחברת החשמל אם הממשלה וחברת החשמל ידעו את זה לפני חצי שנה?

למה הם לא הודיעו את זה, למה לא פירסמו, ניסו לזרז תהליכים, ליעל את העבוד, לבקש המציבור שיצרוך פחות חשמל (אף אחד לא ימות אם לא יהיה לו מזגן).

בטח הם ישתמשו בפיתגם הישראלי המטומטם:"יהיה טוב", אם תעשו משהו בנידון יהיה טוב, אם לא, אז לא יהיה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב מאוד פשוט לשקול את העניין -יש עובדה אחת מעניינת לטעמי וזה הדוחות רווח של חברת החשמל בסוף שנה

שימו לב רווח נקי של 2 מיליארד ו100 מיליון שקל .... בשנת 2005 (פי 9 מ 2003 ) למה ?? כי דופקים אותנו במחיר

ושלא יזיינו לי במוח יש עובדות כתובות -תסובבו את זה איך שאתם רוצים

הנה המספר

2010000000

נראה לי (בחיים לא רשמתי כזה מספר גדול )

ב2003 החברה הפסידה בכלל

ב2004 היה לה רווח חשבונאי גבוה בגלל השפעה של שינויי כללים חשבונאיים

הרווחים שלה ב2004 היו כמיליארד וב2005 כ600 מליון (המספרים לפני מיסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שהם לא הפעילו לחץ?

נכון שכרגע הם במצב של "ראש קטן", שזה לא תקין לחלוטין, אבל בעבר הם הפעילו המון לחץ, אתה פשוט לא מודע אליו.

חברת החשמל רוצה להפעיל עוד 3 תחנות שהממשלה פשוט לא מרשה לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת החשמל יכולה להפעיל את התחנות האלה... אם הם היו מתחילים להקשיב להוראות של הממשלה... החלטות של הממשלה הם לא הצעות ולא בקשות... אלה החלטות שמחייבות את חברת החשמל... אי אפשר לאפשר להם להתעלם מהחלטות שלא נראות להם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, תראו מה מצאתי

http://business.msn.co.il/news/BusinessCommunication/Environment/200602/20060228085354.htm?inter=1

נכון, הם התריעו.

אבל זאת לא הבעיה, לפי מה שהבנתי הבעיה היא בעסקת הגז שהממשלה רוצה לחתום (לא כדאית כלכלית) לעומת מה שחברת החשמל רוצה (כן כדאי).

נוצר סוג של משבר מסביב לעלויות כי חברת החשמל צריכה אישור ממשלתי על כל חומר גלם שהיא קונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שהם לא הפעילו לחץ?

נכון שכרגע הם במצב של "ראש קטן", שזה לא תקין לחלוטין, אבל בעבר הם הפעילו המון לחץ, אתה פשוט לא מודע אליו.

חברת החשמל רוצה להפעיל עוד 3 תחנות שהממשלה פשוט לא מרשה לה.

אם אני לא שמעתי, זה אומר שהם לא לחצו מספיק בשביל שאני הקטן אשמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כניראה שכן, כי אם הם לא גרמו לאנשים להבין שהמצב יהיה ככה אז הם לא לחצו מספיק.

וגם מאיפה לך שהם לחצו?

תביא לי מקור ששווה הסתכלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני רוצה לדעת בדיוק מתי יופסק החשמל אצלי.קרא את זה:

http://news.msn.co.il/news/BusinessCommunication/EconomicsCommunication/200606/20060605124837.htm?inter=1

אני נהג חדש, ותאמין לי אני לא רוצה שאני יגיע לצומת ולא אדע איך אני חוצה אותו.....

היה לחברת החשמל מספיק זמן בשביל להתכונן לקיץ, ומצידי שהיו קונים גז המאירנים, אבל רק שהיו עושים משהו!!!!!

ורק שתבינו, כל מקום תעסוקה שהוא ממשלתי או מונופולי זה ככה.....

מילא, אתיחס לכך כאל "תאונה רגעית" של הבחור.

חברת החשמל מתנהגת כמו ילד קטן וכו' - נכון, מנכ"ל החברה משחק "ראש קטן" ולא מענין אותו כלום. בעבר היה מנכ"ל החברה והיו"ר שלה עושים מעשה ומה שהם רוצים בלי קשר לחוק, וספגו ביקורת קשה על כך. המנכ"ל הנוכחי אומר שקודם הממשלה תפתור הבעיות ותסדיר מה שצריך כדי שהוא יוכל לתפקד ואז הוא יתחיל לתפקד. אפשר להבין אותו, אחרי שהמשרד לאיכות הסביבה הוציא בזמנו צו קנס מנהלי אישי נגדו (מהכיס הפרטי שלו) בגלל הסירוב להשבית את רידינג עד שלא יפתרו התסבוכת בענין הגז, בדיוק בגלל החשש למצבים כאלו של חוסר בחשמל. נכון שזו התנהגות קצת ילדותית מאדם במעמדו ובתפקידו, אבל איני יודע בעצמי איך הייתי נוהג אילו הממשלה כבר היתה בעבר מעמידה אותי במצב כמו זה, שמה שלא אעשה יהיה איזה משרד ממשלתי שיוכל לטעון לעבירה כלפי ולדרוש הענשה אישית.

במהלך כל השנה יש המון מקריטם בהם רמזור לא פועל. בחורף חצי מדינה הרמזורים לא פועלים בחצי מהזמן, בגלל תחזוקה לקויה. יש כללים ותקנות כיצד לנהוג, כל מי שלא יודע שילך לעשות טסט מחדש או לפחות תיאוריה. מי שמגיע לצומת צריך לנהוג על פי התמרורים הנמצאים שם למקה שהרמזור לא פועל או פועל באור צהוב מהבהב לכל הכיוונים. גם אם אין תמרורים כלל יש תקנות כיצד לנהוג. מי שנכנס לצומת כזה במהירות בלי להסתכל ובלי לציית לתמרור יכול להכנס לשם גם באדום, זו בריונות כביש פשוטה ואין לכך כל קשר עם חברת החשמל. ההאשמה הזו כלפי חברת החשמל בכותרות היא עוד מהלך של יחצ"ן של משרד האנרגיה והתשתית במסגרת המדיניות של הממשלה להסית כנגד חברת החשמל. את האיסור על הפעלת שתי תחנות כוח חדשות הטילה הממשלה בגלל ויכוח על האופן האירגוני והעיסקי של הפעלתן (ולא בגלל זיהום, כפי שכתב כאן מישהו בטעות). זאת למרות ובניגוד לדעת חברת החשמל שרצתה קודם לפתוח והציעה שרק אחר כך לנהל ויכוחים ודיונים. הממשלה טענה שהיא מענישה בכך את חברת החשמל בכך שתמנע מהחברה להרוויח ממכירת החשמל הזה ובכך שתיווצר דעת קהל עויינת כנגד חברת החשמל, מה שיקל אחר כך על המאבק בה.

לקנות גז מהאיראנים? אולי, כי האיסור הקיים הוא מכירה למדינות אויב, לא רכישה מהן. על פי החוק חייבת חברת החשמל לנהל עסקיה על פי כללים עיסקיים מקובלים, ובנוסף לנהוג על פי חוקים המחייבים חברות ממשלתיות (כמו חוק חובת המכרזים לדוגמא המחייב רכישה מהמקור הזול יותר בתנאי שטכנית המוצר עונה על הדרישות). אבל זה בכלל לא הנקודה, כי האיראניםפ לא היו מוכרים לנו. הבעיה היא שיש ויכוח מהיכן לקנות כי לממשלה יש אינטרסים המנוגדים לדרישות החוק בכל הקשור להתנהלות עיסקית תקינה. זה בסדר גמור, בשביל זה היא ממשלה וגם בעל הבית של חברת החשמל, ויש סמכות לבוא ולומר: " במקרה זה תנהגו אחרת ואתם מכוסים ומגובים ומוגנים מבחינת החוק ומהבחינה העיסקית". אבל מה שאומרים זה רק "תנהגו אחרת כי ככה אני רוצה" ואז המנכ"ל לא רוצה לעשות כלום שלא יסתבך. ובעצם, למה שהחברה תקנה גז בבהפסד? שהממשלה תממן את ההפרש כמו שהיא ממנת את הפרש הנסיעה באוטובוס לחיילים ואת העלות הנדרשת להפעלת אוטובוס ריק לאיזה מושב מרוחק בגבול הצפון.

ולסיום: הופתעתי לראות כמה רבים סגני המנכ"ל וראשי קונצרנים כלכליים יש כאן בפורום, כמו גם מנהלי מחלקוןת במשרד האנרגיה והתשתית........... אחרת לא מובנת לי הטרוניה על כך שלא הודיעו להם על הבעיות בחברת החשמל. הרי ברור שיו"ר חברת החשמל צריך להודיע על כך לכל אחד כאן בפורום בפרט, לא חלילה למי שממונה על כך בממשלה (כפי שנדרש בחוק החברות הממשלתיות) אלא ממש להוציא כל הבעיות כאן בציבור. נו באמת......... גם לי לא הודיעו . אז מה? הודיעו למי שצריך בגוף הממונה ובפורום המתאים. בנאומי יו"ר החברה בכנסים כלכליים בנוכחות ראשי המשק דובר על כך בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...