אלגוריתם הצפנה אסימטרי בלי מפתח פומבי... - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלגוריתם הצפנה אסימטרי בלי מפתח פומבי...

bla7

Recommended Posts

אני חוזר, בדיפי הלמן אין מפתח פומבי ופרטי.

מפתח פומבי ופרטי הם מושגים שנוגעים להצפנה אסימטרית.

דיפי הלמן אינו אלגוריתם הצפנה, הוא אלגוריתם תיאום מפתחות.

אם אתה מתכוון שיש לך שיטה לתיאום מפתחות שאינה דורשת שום שידור של מידע, אז איך נעשה בכלל התיאום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן התחלנו

שני עצמים מקיימים יחס של סימטריה ביניהם ביחס לטרנספורמציה מסוימת אם הטרנספורמציה מעבירה עצם אחד למשנהו וקיימת הטרנספורמציה ההפוכה המעבירה את העצם השני לראשון.

ההגדרה הזאת נכונה ל-hash?

יפה חמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הגדרה לשני איברים שהם סימטרים ביחד לטרנספורמציה, ויש הגדרה להצפנה סימטרית. זה לא אותו דבר.

יש גם הגדרה לחבורה סימטרית. אז מה? נכון, יש קשר בין זה להצפנה במקרה, אבל אין שום קשר בין חבורה סימטרית להצפנה סימטרית (חוץ מהעובדה שניתן להשתמש בחבורה סימטרית לצורך הצפנה סימטרית, אבל אפשר להשתמש גם בחבורה שאינה החבורה הסימטרית של חבורה אחרת).

עכשיו, לשאלה, אני אסביר איך האלגוריתם עובד באופן כללי (למרות שבפועל זה ממש לא כל כך פשוט, לכן אני מרגיש בנוח).

אם ללכת על פי השמות המקובלים, אז לאליס יש מידע שהיא רוצה להעביר לבוב. היא מצפינה אותו עם מפתח שרק היא מכירה. היא מעבירה את המידע המוצפן לבוב. בוב מצפין את המידע עם מפתח שרק הוא מכיר. כרגע, לא אליס ולא בוב יודעים לפענח את המידע (למרות שאליס מכירה את המידע בלי קשר, אבל לא משנה). עכשיו, אליס מסירה את ההצפנה שלה מהמידע ושולחת בחזרה לבוב. בשלב הזה, המידע מוצפן רק עם ההצפנה של בוב, אז אף אחד לא יכול לפענח את זה בדרך.

כמובן, כמו שאמרתי, זה ממש לא כל כך פשוט. העניין הוא שאחרי שבוב הצפין את מה שאליס שלחה לו, אין לאליס מידע על ההצפנה שלו ולכן יהיה לה בלתי אפשרי לבטל את ההצפנה שלה. אני חושב שמצאתי דרך לעקוף את זה (שזה, בעצם, כל הטריק. השיטה הזאת היא די טריוויאלית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע לי מאוד מוכר (מזכיר טיפה את DH). לפחות את ה"סיפור" שמאחורי זה אני כבר מכיר.

מה שאתה בעצם אומר זה שיש לך פונקציית הצפנה f(k, s) כך ש-

f(k1, (f(k2, s)) = f(k2, f(k1, s))

זה לא מכריח את פונקציית ההצפנה שלך להיות לינארית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...