מסך לגיימר כבד, LCD vs. CRT, האם יש בכלל תחרות? - עמוד 6 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך לגיימר כבד, LCD vs. CRT, האם יש בכלל תחרות?

Arcanide

Recommended Posts

אתה מודע לזה שCD או אפילו Audio לא מתקרבים לאיכות של תקליט וייניל נכון?

כמו שאמרתי, המיתוס הזה נובע משמרנות בלבד.

בתקליט וויניל ישנם רעשי-רקע (HIS) שגורמים לסאונד אנלוגי ו"חם" יותר. (וגם אפשר ממש לגעת ולהרגיש את המוזיקה שחרוטה על הוויניל, שזה ממש כיף)

לCD יש סאונד נקי דיגיטלי וצלול (ולדעת חובבי הוויניל - "קר" יותר)

ואי אפשר להשוות את שניהם לסאונד העשיר וה24Bitי של Audio(למרות שאני אעדיף CD בכל מצב. כי גדלתי על המדיה הזאת...)

באותה רוח, אני מכיר אנשים שלא יחליפו את המיני-דיסק בעד שום הון שבעולם. כי מבחינתם הסאונד שלו הוא האיכותי ביותר.

ככה זה, ולרוב האיכות תלויה באסוציאציות (והנוסטלגיה) שהמדיה מעוררת באנשים. לי אישית היה קשה מאד עם MP'3 בהתחלה,

עד שגיליתי שעם מקודד איכותי וkbps גבוה, אי אפשר להבדיל בינו לבין CD

ועכשיו אני יכול להגשים חלום ילדות ולהסתובב עם כל התקליטיה שלי בכיס :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המאמר נכתב בתחילת 2005 וכבר אז נאמר:

If you're a hard-core gamer, you can choose one of these three models and you won't be disappointed

.

כיום אחרי שנה יש דגמים חדשים וטובים יותר, בכל מקרה כדאי לקרוא את המסקנות.

http://www.tomshardware.com/2005/02/15/8ms_19/page13.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני יודע מה זה VSYNC

וזה עדיין לא משנה את העובדה של LCD אין REFRESH RATE

כך שזה חסר משמעות

גם אם תגביל אותו ל60 פריימים לא יהיו ריצודים ולא תהיה תופעה של קריעה

ברור לי כמוך שאין לLCD תדר רענון אמיתי.

תופעה של "קריעה" אכן קורת -מנסיון- ולכן אין אפשרות לעבוד בקצבים מעל 85Hz כאשר vsync פועל מה שבאופן טבעי מגביל את הFPS המקסימלי ל"תדר" המקסימלי של המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אני לא שם לב להבדל בין 85 ל100 FPS

אני אמנם לא משחק CS אבל בשום משחק אחר אני לא שם לב

ואני מסופק אם אתה שם לב להבדל (שהוא לא פסיכולוגי)

בכל מקרה

אני לא אכנס לויכוח על זה

כי יש פה מספיק כאלו באתר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין משמעות לזה שמבחינתך אין הבדל.

כל שחקן CS \ CSS מרגיש היטב את ההבדל בין 85Hz ל100Hz.

לכן כל דרישה של השחקן לתדרים\FPS מעל 85Hz מסונכרן, מחייבת CRT.

ההבדל בין 85Hz ל 100Hz הוא ההבדל בין 12ms ל 10ms . מסך LCD המתרענן ב 60Hz עובד בקצב של פריים ל 16.7ms. אם נראה לך שזמני התגובה שלך נעים בטווח הזה של 16ms אשריך.

אני מבטיח לך שבפעם הבאה שתמדוד את ביצועיך תמצא שהם במקרה הטוב באיזור הנמוך של עשרות מילי. ובכל אופן לא תגיע למהירות של 10ms כך שלא יהיה לך זמן (ויכולת) להבחין בין 85 ל 100 הרצים. הדבר היחידי שאני מוכן לקבל הוא שאתה רואה שאריות Flickering ב CRT ב 85Hz וזה קצת מטריד ומסית מהריכוז, אבל ל LCD אין את הבעיה מלכתחילה.

אה כן, עוד משהו קטן לסיום, לפי זה:

http://www.tomshardware.com/2005/12/02/vga_charts_viii/page11.html

גם כרטיסים חזקים מאוד (אולי חוץ מ של GTX - לכמה יש ??) ממש לא מגיעים ל 100FPS שנחוצים ל CRT הפלאי שלך שסורק ב 100Hz, האמת היא שעם קצת פילטרים (והרי מי לא רוצה לראות תמונת משחק יפה אם השקענו כל כך הרבה בכרטיס מסך) ה FPS צונח לאיזור החמים והטוב של ה 60FPS מה שגורם לכל ה CRT שסורקים ב 100Hz להיראות כמיותרים - אה כן וזה עוד ברזולוציה של 1024X768

אם תעלה ל 1600X1200 משהו שיכבד את ה CRT שעליו רץ המשחק אז יש לך רק אופציה אחת. . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזכיר לי כמה עלה המיצובישי בזמנו?

אה כן,3K :bash: :bash:

עדיף להשקיע 3000 שקל במסך טוב, מאשר לקנות זבל ב-1500 ולזרוק לפח אחרי שנתיים !

אגב, לא הצטערתי שניה אחת אפילו על ה-3000 שהשקעתי במסך שלי, חבר שלי שקנה מסך באותו הזמן ב-2000 שקל (Viewsonic), רצה לחסוך כסף ולא הקשיב להמלצותי, זרק את המסך לזבל לפני חצי שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...