מסך לגיימר כבד, LCD vs. CRT, האם יש בכלל תחרות? - עמוד 11 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך לגיימר כבד, LCD vs. CRT, האם יש בכלל תחרות?

Arcanide

Recommended Posts

במסך CRT אכן יש קרוב ל 4 מליארד צבעים

במסך LCD יש 16.7 מליון צבעים

לא שזה משנה, כי מעל 262,144 צבעים אתה כבר לא רואה הבדל.

יש מסכים של Eizo ו NEC שנראים פי 10 יותר איכותיים מ CRT, והם "רק" 16.7 מליון צבעים.

רוב המסכים עם פאנל VA יראו יותר טוב מ CRT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ואף אחד לא דיבר על עומק הצבעים. עד כמה שאני יודע בCRT יש כ4 מיליארד צבעים(32 ביט), בעוד לLCD משהו כמו שלושה-ארבעה סדרי גודל פחות (לפחות למסכים המהירים)

(זו הסיבה שגרפיקאים מעדיפים CRT)

במסך CRT יש "רק" 16,777,216 צבעים שמיוצגים ב 24 ביט וזה נקרא True-Color.

הדיוק צבע לא קשור לביטים אלה למאפינים של CRT שעוזרים בכיול המסך לצבע כמו במציאות. זה לא צריך להטריד מי שלא מתכונן להדפיס דפוס מקצועי איכותי בצבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הגעתי למסקנה אחת, כמו שמישהו אמר פה באחד העמודים..

אם לא CRT, ולא LCD, אז לפחות קצת L.S.D :cool2: :cool2:

חבל אבל אחרי כל מה שעבר פה עדיין לא הגעתי להחלטה..

אבל למדתי משהו זה בטוח

תודה רבה לכולם

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כמו שרוב היצרניות עברו לCD, למה כי היו יותר טוב?"

זה בכלל לא אותו דבר, בCD זה מעבר מאנלוגי לדיגטלי (כמו מעבר מAM לFM), מה שנותן שהמוצא דומה יותר לכניסה

גם AM וגם FM הם אפנונים אנלוגיים.

בקשר ל-CD, זה פשוט יותר נוח והרבה יותר זול לייצר, האלטרנטיבה שהייתה בזמנו היתה טייפ דיגיטלי שהיה יותר איכותי מ-CD.

היבט נוסף - אי יכולת לצרוב CD (סטנדרט קיים מ-1983) וצורבים ראשונים הגיעו ב-1995.

It's Only Buisness

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CRT

אני גם ...לא כבד כ"כ אבל בעבר הייתי

אני עורך ועובד הרבה עם תנועה על המסך

מסכי LCD הם נחמדים אבל עד היום לא נתקלתי במסך LCD שמשתווה לSAMSUNG שלי

SYNCMASTER 959NF

מסך בן זונה, אני לא יודע אם ניתן להשיג אותו היום אבל משהו שישתווה לו בנתונים...ויש כבוד יעשה את העבודה נאמנה.

חסרונות: המסך גדול

יתרונות: אין לי כח יכאבו לי הידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוספות בכחול עלי.

מסכי LCD הם נחמדים - גם אתה

אבל עד היום לא נתקלתי במסך LCD שמשתווה לSAMSUNG שלי - בשביל למצוא צריך לחפש

SYNCMASTER 959NF

מסך בן זונה, - אתה אמרת!

אני לא יודע אם ניתן להשיג אותו היום אבל משהו שישתווה לו בנתונים...ויש כבוד יעשה את העבודה נאמנה. - יש הרבה מסכי LCD שתוכל לערוך איתם ולהנות לפחות כמו היום! - עריכת היא לא ממש מטלה של-CRT יש יתרון על LCD

חסרונות: המסך גדול - וכבד וצורך יותר חשמל ומעייף לך יותר את העיניים ולא משאיר מקום על השולחן!

יתרונות: אין לי כח יכאבו לי הידיים. - מלנסות להזיז את המסך שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוספות בכחול עלי.

עם כל העוצמה והתיחכום שלך....והקונטרות המשעשעות משהו...

בוא נהיה רציניים תן לי דגם ואני אלך לבדוק......אם הצדק עמך אני קונה כובע, אוכל אותו ואז אם נשאר לי כסף אני קונה גם את המסך!

אה....וגם מציע את המסך שלי למכירה....ואפרופו המסך שלי...יש לך דברים רעים להגיד עליו חוץ מהמשקל והגודל?

ולא הבנתי למה הוא מעייף את העיניים...ומה ההבדל בין לשחק ללערוך וידאו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני אציין מראש שאני לא מומחה גדול בתחום,

מה שאני כן יודע שיש לי מסך CRT:

MAG 796FD2,שממה שאני יודע,נחשב לCRT טוב,

היום הלכתי לחנויות לבחון מסכי LCD (כמו שראיתם,אחרי שטחנתי לכם בשכל על זה כל השבוע),

באחת החנויות הוקרן סרט שבמקרה גם לי יש,

החיבור היה אנלוגי,עם מפצל,ועם כרטיס מסך יותר חלש משלי,

באספקטים מסויימים הCRT שלי היה טוב יותר,באספקטים מסויימים הLCD בחנות היו טובים יותר,

בסך הכל בLCD נהנתי מעט יותר (וזה עוד בלי להוסיף שיקולים של מקום,פליטת חום,צריכת חשמל והחרבת העיניים),

אני משער שעם תנאים נאותים הפער יגדל לטובת הLCD.

אז אמנם אני לא יודע מה התוצאות במשחקים,

אבל במולטימדיה זה שיכנע אותי שבהחלט יש תחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל העוצמה והתיחכום שלך....והקונטרות המשעשעות משהו...

בוא נהיה רציניים תן לי דגם ואני אלך לבדוק......אם הצדק עמך אני קונה כובע, אוכל אותו ואז אם נשאר לי כסף אני קונה גם את המסך!

אה....וגם מציע את המסך שלי למכירה....ואפרופו המסך שלי...יש לך דברים רעים להגיד עליו חוץ מהמשקל והגודל?

ולא הבנתי למה הוא מעייף את העיניים...ומה ההבדל בין לשחק ללערוך וידאו?

שמע - באמת ניסיתי להיות רציני, אבל לענין. אני עובד גם כל היום עם מחשב - תמיד היה לי מסכי CRT אני מניח שבשנים האחרונות גם מסכים טובים של 19 ו 21 אינטש כולל איזה SONY 21 שלא זכור לי הדגם, -F900, ובבית "MAG 17 שטוח משנת 2000 שנחשב אז לטוב עם שפופרת של סוני (786FD אם אני זוכר נכון)

והעובדה היא שגם בקצבי סריקה של 85 ולפעמים 100 שהמסכים סיפקו תמיד לקראת סוף היום הרגשתי את העיניים. כמה שלא יהיו תקני קרינה מסך ה CRT עדיין מפציץ לך קרינה מסוימת לפנים וב LCD אתה מקבל 0 קרינה.

כעת יש לי בבית LG1750HQ ובעבודה 190S, בעבודה זה נטו מסמכים ואינטרנט ואני לא מרגיש את העיפות בעיניים. ובבית זה הכל כולל סרטים ומשחקים (אני בטח לא מוגדר כגיימר) ואני חושב שב LCD רואים יותר טוב ויפה מאשר ב CRT, וזה אגב נכון גם לגבי יתר בני המשפחה ולמעשה כל מי שראה את ההבדל חושב שרואים יותר טוב ב LCD.

אני לא יכול להמליץ על דגם חוץ מזה שיש לי ואני מכיר, אבל מקריאה כאן בפורום וקצת סיבוב בחנויות אני מבין שמרבית הדגמים של החברות המוכרות (LG, , VS ותסלחו לי אם לא כתבתי את כולם) באיזור 1600 ל 17" ומעלה יספקו את הסחורה. פשוט ללכת לחנות ולבדוק, אם תהיה מאוכזב אל תקנה. בכל מקרה כבר אמרתי קודם שהחסרון המרכזי של ה LCD לדעתי בינתיים הוא המחיר אבל גם זה יורד בהדרגה וה CRT נעלמים בהדרגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי CRT לא פולטים קרינה, לא ברמה יותר גבוהה ממסך LCD אם ממנורת טונגסטן בייתית רגילה.

מסכי CRT לא משנה באיזה קצב רענון תמיד יכבידו על העיניים, לא משנה מה כל פיקסל עדיין מתכבה ונדלק מאות פעמים בשניה. לא משנה עד כמה תדר הרענון גבוהה תמיד יהיה ריצוד, גם אם הוא לא נראה לעיין מיד, הוא עדיין יכביד על הראיה בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי CRT לא פולטים קרינה, לא ברמה יותר גבוהה ממסך LCD אם ממנורת טונגסטן בייתית רגילה.

איך הגעת למסקנה הזאת :nixweiss:

זרם אלקטרונים המואץ באלקטרומגנט של אלפי וולטים לעברך אחרי סינון קפדני אמנם לא פולט קרינה ?

למה לדעתך המציאו את תקני הקרינה TCO למינהם ?

http://www.d-silence.com/feature.php?id=247

דרך אגב קרינה אלקטרומגנטית כמו זאת שמתלוננים עליה מעמודי חשמל במתח גבוה לא מענינת? אם אתה יושב במרחק של 50 ס"מ ממסך שמיצר 10KV בתדר נמוך (דומה מאוד לחשמל ממנו אנו נזהרים כבר) זה לא קרינה?

כמובן הכל בפרופורציה אבל הנזק מצטבר ולומר אין קרינה זה לא נכון ומטעה. ב LCD לעומת זאת אין באמת קרינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה הזאת :nixweiss:

זרם אלקטרונים המואץ באלקטרומגנט של אלפי וולטים לעברך אחרי סינון קפדני אמנם לא פולט קרינה ?

למה לדעתך המציאו את תקני הקרינה TCO למינהם ?

http://www.d-silence.com/feature.php?id=247

דרך אגב קרינה אלקטרומגנטית כמו זאת שמתלוננים עליה מעמודי חשמל במתח גבוה לא מענינת? אם אתה יושב במרחק של 50 ס"מ ממסך שמיצר 10KV בתדר נמוך (דומה מאוד לחשמל ממנו אנו נזהרים כבר) זה לא קרינה?

כמובן הכל בפרופורציה אבל הנזק מצטבר ולומר אין קרינה זה לא נכון ומטעה. ב LCD לעומת זאת אין באמת קרינה.

כל מכשיר חשמלי פולט קרינה אלקטמגנטית. מסך CRT לא פולט יותר קרינה ממסך LCD. הנזק שנגרם לראיה, לא קשור לקרינה. והוא נגרם גם ממסכי LCD. צפיה ממושכת באובייקט קבוע גורמת נזק לעדשה ולשרירי העיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dogma,

לפטור CRT במשפט "כל מכשיר חשמלי פולט קרינה" זה באמת דוגמטי -ראה תמונה מצורפת.

ראית פעם סדרת תקני קרינה למקרר/מכונת כביסה/מגהץ - אלה מכשירים חשמליים. למסכי CRT יש כמה תקנים כאלה. אז ... שלא יעבדו עליך ..

אבל, באמת הדיון פה לא על הקרינה, זו רק אחת מהמתנות בחבילה של CRT ולא טענתי שהיא הגרועה שבהם וגם אני חושב שיש גם גורמים אחרים להתעיפות העיינים כמו שאמרת.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...