כמה הסברים בקשר להאב, ראוטר וסויץ' - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה הסברים בקשר להאב, ראוטר וסויץ'

yotam.m

Recommended Posts

שלום רציתי לשאול מה עושה כל אחד מהרכיבים האלו ראוטר(נתב) אני בערך יודע יש לו כניסה אחת 4 יציאות שמאפשרת חיבור של 4 מחשבים ביחד ולא כמו בכבל כל המחשבים תלויים במחשב עם המודם הכוונה למחשב הראשי.

עכשיו מה זה האב ומה זה סויץ' ולמה הם משמשים?

אם לדוגמא אני יחבר לראוטר שיש לי האב ומההאב אני יוציא את ה2 יציאות למחשבים שיש לי מה התמורה שאני יקבל? אם בכלל?

ומה סויץ' עושה?

עריכה:

נוסף לשאלה גם ברידג'?

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא נעשה כאן קצת סדר-

האב\רכזת - מן "מפצל "- כאשר נכנסת "תשדורת" מפורט אחד ברכזת היא שולחת אותו לכל הפורטים האחרים. פשוט מוליכה את האותות. אין לה מוח. | פועלת בשכבה הראשונה של מודל שבע השכבות

סוויץ' - רכזת חכמה. הסוויץ' משתמש ב"טבלת כתובות" וכאשר מגיעה תשדורת במפורט מסוים הוא יודע לשלוח אותה לפורט המסוים שאליו המחשב מחובר. זאת אומרת "נקודה לנקודה", ללא צורך לשלוח את המידע לכל הפורטים. כמובן שהוא יותר יעיל מההאב. |פועל בשכבה השניה של מודל שבע השכבות.

ראוטר\נתב - מקשר בין שתי שונות. | פועל בשכבה השלישית של מודל שבע השכבות. עובד עם כתובות IP.

במקרה של ראוטר ביתי - הוא מחייג לך לאינטרנט ומשתף אותו בין כל המחשבים.

הנתב יכול לשתף כתובת IP ציבורית אחת באינטרנט לכל המשתמשים המחוברים אליו (NetworkAddressTranslation). אם תרצה לדעת על NAT יותר חפש בגוגל.

"ראוטר שמגיע עם 4 פורטים" - זה הוא בעצם ראוטר שיש בו סוויץ' מובנה של 4 פורטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא נעשה כאן קצת סדר-

האב\רכזת - מן "מפצל"- כאשר נכנסת "תשדורת" מפורט אחד ברכזת היא שולחת אותו לכל הפורטים האחרים. פשוט מוליכה את האותות. אין לה מוח. | פועלת בשכבה הראשונה של מודל שבע השכבות

סוויץ' - רכזת חכמה. הסוויץ' משתמש ב"טבלת כתובות" וכאשר מגיעה תשדורת במפורט מסוים הוא יודע לשלוח אותה לפורט המסוים שאליו המחשב מחובר. זאת אומרת "נקודה לנקודה", ללא צורך לשלוח את המידע לכל הפורטים. כמובן שהוא יותר יעיל מההאב. |פועל בשכבה השניה של מודל שבע השכבות.

ראוטר\נתב - מקשר בין שתי שונות. | פועל בשכבה השלישית של מודל שבע השכבות. עובד עם כתובות IP.

במקרה של ראוטר ביתי - הוא מחייג לך לאינטרנט ומשתף אותו בין כל המחשבים.

הנתב יכול לשתף כתובת IP ציבורית אחת באינטרנט לכל המשתמשים המחוברים אליו (NetworkAddressTranslation). אם תרצה לדעת על NAT יותר חפש בגוגל.

"ראוטר שמגיע עם 4 פורטים" - זה הוא בעצם ראוטר שיש בו סוויץ' מובנה של 4 פורטים.

תודה רבה על התגובה המהירה עכשיו לעיניין המעשי אם אני לוקח את הראוטר בעל 4 היציאות כמו שאמרת עם סויץ' מובנה ומחבר לו האב? או סויץ' רגיל בתור עוד מכשיר?

מה אני מקבל כאן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל האב מחובר לחשמל

אין אפשרות לפצל אות ללא הגברה

חברות שיש להם 50 מחשבים משלמות על רוחב פס גדול יותר ומין הסתם לא מתחברות בטכנולוגיה של ADSL אלה בטכנולוגיה מהירה יותר (ויקרה יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים יש לי לומר.

1. לגבי "הגברת" רוחב הפס - יותר נכון לומר הגדלת רוחב הפס או הרחבתו. אין כאן שום קשר להגברה.

תחשוב על החשמל שאתה מקבל לבית מחברת החשמל - נניח שיש לך חיבור פאזה יחידה של 40A.

תחשוב על ארון החשמל עם כל המפסקים כנתב או מתג - האם ישנה איזשהיא אפשרות לקבל יותר חשמל מחיבור מוגבל של 40A ע"י החלפת הלוח בלוח אחר ותר מתוחכם??? הרי ברגע שבדרך כלשהיא תעבור את ה 40A שהוקצו לך הפקק של חברת חשמל יקפוץ. מפעל שצריך 1000A מבקש חיבור של 1500A מחברת החשמל.

2. האב - Hub הוא כמו שאמרו לפני רכיב שעובד בשכבה 1 כלומר פיזית. תפקידו פשוט לקצר את כל החיבורים יחד (ולפעמים זה כולל גם הגברה מסויימת). מה שזה אומר שאם לדוגמא משתמשים בפורטים של 10/100 אז המחשב שפועל במהירות הכי נמוכה יאלץ את כל המחשבים לעבוד באותה מהירות נניח 10Mbit/s וגם שכל המחשבים המחוברים להאב יכולים ביחד להגיע (תיאורטית) רק ל 10Mbit/s כי הם מחוברים בותו כבל פיזי.

המתג או ה Switch מבודד כל פורט בנפרד, וקודם כל יכול לאפשר לכל מחשב לעבוד בקצב אחר 10/100/1000. שנית ולפענים יותר חשוב מאפשר לכל מחשב לקבל את מלוא רוחב הפס האפשרי כי הפורטים לא "מקוצרים" בינהם אלה מחוברים ע:י שדרת תקשורת מהירה כך ששני מחשבים המחוברים למתג במהירות 1000Mbit יכולים לתקשר בינהם במהירות הזאת בזמן ששני מחשבים אחרים הפועלים ב 10Mbit יוכלו גם הם לתקשר בינהם במהירות הנמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים יש לי לומר.

1. לגבי "הגברת" רוחב הפס - יותר נכון לומר הגדלת רוחב הפס או הרחבתו. אין כאן שום קשר להגברה.

תחשוב על החשמל שאתה מקבל לבית מחברת החשמל - נניח שיש לך חיבור פאזה יחידה של 40A.

תחשוב על ארון החשמל עם כל המפסקים כנתב או מתג - האם ישנה איזשהיא אפשרות לקבל יותר חשמל מחיבור מוגבל של 40A ע"י החלפת הלוח בלוח אחר ותר מתוחכם??? הרי ברגע שבדרך כלשהיא תעבור את ה 40A שהוקצו לך הפקק של חברת חשמל יקפוץ. מפעל שצריך 1000A מבקש חיבור של 1500A מחברת החשמל.

2. האב - Hub הוא כמו שאמרו לפני רכיב שעובד בשכבה 1 כלומר פיזית. תפקידו פשוט לקצר את כל החיבורים יחד (ולפעמים זה כולל גם הגברה מסויימת). מה שזה אומר שאם לדוגמא משתמשים בפורטים של 10/100 אז המחשב שפועל במהירות הכי נמוכה יאלץ את כל המחשבים לעבוד באותה מהירות נניח 10Mbit/s וגם שכל המחשבים המחוברים להאב יכולים ביחד להגיע (תיאורטית) רק ל 10Mbit/s כי הם מחוברים בותו כבל פיזי.

המתג או ה Switch מבודד כל פורט בנפרד, וקודם כל יכול לאפשר לכל מחשב לעבוד בקצב אחר 10/100/1000. שנית ולפענים יותר חשוב מאפשר לכל מחשב לקבל את מלוא רוחב הפס האפשרי כי הפורטים לא "מקוצרים" בינהם אלה מחוברים ע:י שדרת תקשורת מהירה כך ששני מחשבים המחוברים למתג במהירות 1000Mbit יכולים לתקשר בינהם במהירות הזאת בזמן ששני מחשבים אחרים הפועלים ב 10Mbit יוכלו גם הם לתקשר בינהם במהירות הנמוכה.

זה באמת הכי עזר לי פשוט חבר שלי טוען שיש לו את הראוטר של ה ECI נדמה לי או ה BFOCUS אחד משתיהם אפשר להפוך לראוטר עם שינוי הגדרות הוא אמר שהוא חיבר לו האב ומקבל את אותו רוחב הפס בכל 3 המחשבים שיש לו בבית הכוונה היא שרוחב הפס שלו הוא 750KB כלומר קצב הורדה של עד 83KB לשניה הוא אמר ש+- בכל המחשבים הוא יכול להוריד ביחד את אותו קצב הורדה כלומר הוא יוריד קובץ גדול בשלושת המחשבים ביחד ויקבל בכולם מספר קרוב ל83 אולי לא בדיוק אבל משהו באזור הכוונה היא שזה לא יתחלק..

זאת הטענה שלו בגלל זה העלתי את כל הנושא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: לאחר שהוא חיבר את ההאב לראוטר הוא מקבל את אותו הפורט שהתקבל בהתחברות לאינטרנט בכל אחד מהחיבורים (היציאות) של הההאב ? ???

לא כל כך הבנתי את השאלה שלך אני לא מומחה לרשתות בגלל זה אני שואל את השאלה הזאת כאן תנסה לשאול אותה בצורה יותר מובנת קצת למישהו שלא מבין?

הוא רק טוען שהוא מקבל את אותה מהירות הורדה בכל שלושת המחשבים גם אם הוא מוריד בהם ביחד קובץ כולם מורידים על 80KB(רוחב הפס שלו הוא 750KB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק שלא שאלתי נכון

התכוונתי האם יש לו אפשרות עכשיו לחבר ארבעה מחשבים שכל אחד יתופקד עצמאית (לא יזדקק להתקשרות עם מודם)

או יותר נכון רציתי לדעת אם כל מחשב שיחובר דרך ההאב ייצטרך לרשום בהגדרות ההתקשרות את הפורטים של ההאב ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...