צריך עזרה בבניית מעגל - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבניית מעגל

aviran_n

Recommended Posts

אני לא מבין מה אתה מצפה שהממסר יעשה... זה כולה מתג משוכלל - יש מתח (או יותר נכון זרם, אבל זה לא קריטי) המתגים סגורים, אין מתח המתגים פתוחים.

על איזה "מצבים" אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי אם אתה רוצה לחבר בדיוק כמו המפסק הידני הכפול (במעגל המקורי מעמוד 1 http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=162530.msg1373447#msg1373447)

אתה לא יכול להשתמש בממסר שקנית (לצערי), אם אתה לא יכול להשיג ממסר כמו שציירתי (שאגב הוא בן 8 רגליים, 6 ל מפסקים ו 2 לסליל הפעלה)

תשתמש ב 2 ממסרים. יכול להיות שהממסר שקנית הוא כזה - כלומר מחבר רגל אחת משותפת פעם לרגל X ופעם לרגל Y. תמונה שלו לא ממש עוזרת. צריך שרטוט שלו ואז יכול להיות שעוד אחד כזה יעשה את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה אתה מצפה שהממסר יעשה... זה כולה מתג משוכלל - יש מתח (או יותר נכון זרם, אבל זה לא קריטי) המתגים סגורים, אין מתח המתגים פתוחים.

על איזה "מצבים" אתה מדבר?

כניראה שהוא הבין

|

/ \

/\

לדעתי אם אתה רוצה לחבר בדיוק כמו המפסק הידני הכפול (במעגל המקורי מעמוד 1 http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=162530.msg1373447#msg1373447)

אתה לא יכול להשתמש בממסר שקנית (לצערי), אם אתה לא יכול להשיג ממסר כמו שציירתי (שאגב הוא בן 8 רגליים, 6 ל מפסקים ו 2 לסליל הפעלה)

תשתמש ב 2 ממסרים. יכול להיות שהממסר שקנית הוא כזה - כלומר מחבר רגל אחת משותפת פעם לרגל X ופעם לרגל Y. תמונה שלו לא ממש עוזרת. צריך שרטוט שלו ואז יכול להיות שעוד אחד כזה יעשה את העבודה.

מצאתי פה

http://www.kosmodrom.com.ua/relay/rel6_16.php

את זה

bs-115.gif

זה השרטוט שלו, עוד אחד כזה יעזור או שאני צריך אחד אחר?

אם אני צריך אחד אחר, תדריכו אותי בבקשה בדיוק מה לקנות..

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה בדיוק חצי מפסק.

שניים כאלה ויש לך את המפסק הכפול.

השאלה היא כמה זרם הוא צורך, אני מניח שבגבול ה 100mA ואז הטרנזיסטור יספיק לשני ממסרים. (לדעתי שווה נסיון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה, אבל הייתה לי הרגשה שאני אצתרך עוד טרנזיסטור אז קניתי 2 מראש :smile1:

אני אקפוץ מחר (אני מקווה שאוכל) ואקנה עוד ממסר כזה ואחזור לפה שתדריכו אותי מה הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה 2N2222 יכול לדחוף 200mA בשקט, ולא נראה לי שהממסרים צריכים יותר, מקסימום הלך טרנזיסטור (בטח 2 שקל או משהו ??)

בטח מישהו פה עם נסיון זוכר ו/או יודע.

לגבי השני (אם צריך בכלל) זה פשוט מעגל נוסף זהה עם הנגדים והכל שמתחבר במקביל ליציאה מהמחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נורא.. העיקר שזה יסתדר בסוף ;)

אני מבטיח לכם שכשהמעגל הזה ישולב בפורייקט החדש שלי אתם הולכים להישאר בפה פעור :P

אגב, מסובך להוסיף לזה שליטה עם מפסק 6 מגעים רגיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להוסיף גם שליטה ידנית (מפסק) במקביל לממסר צריך מערכת שתחבר או את המפסק, או את הממסר. אם לא אתה יכול לקצר את המתח כאשר המפסק מנוגד לממסר.

ולכן צריך להוסיף מפסק נוסף שיברור בין הפעלה ידנית (מפסק) להפעלה מהמחשב (ממסר). המפסק הנוסף יכול להיות גם ידני, כלומר אתה תבחר מי כרגע שולט המחשב או המפסק.

אבל אתה יכול לחבר במקום המפסק ממסר כך שהמחשב יוכל לדוגמא לקחת שליטה כשצריך.

שרטטתי מחדש את הציור מעמוד 1 עם כל מה שצריך (הצבעים רק לנוחות ההבנה של פונקציות שונות). אם יש שאלות או תיקונים בבקשה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.. חזרתי עכשיו.. קניתי עוד ממסר כמו הקודם.

תודה על השרטוט וההשקעה!

בקשר לתוספת של מפסק, חשבתי על זה שעות ולא הצלחתי למצוא פתרון לחבר את זה בלי מפסק נוסף ש"יעביר מצב" משליטה של מפסק למחשב (ממסר).

אמרת שאפשר בעזרת ממסר רק שלא הבנתי כל כך איך..

תוכל לצייר לי את השרטוט הקודם (המעגל עם הטרנזיסטור, הממסר, הנגד והדיודה) אבל עם ממסר בעל 5 רגליים כמו שלי?

שאני אהיה בטוח שאני מחבר נכון..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.. בקשר לתוספת של מפסק, חשבתי על זה שעות ולא הצלחתי למצוא פתרון לחבר את זה בלי מפסק נוסף ש"יעביר מצב" משליטה של מפסק למחשב (ממסר).

אמרת שאפשר בעזרת ממסר רק שלא הבנתי כל כך איך..

המפסק שמצויר בציור למעלה Switch-1 יכול להיות גם ממסר, אין שום הבדל בין מפסק לממסר בפעולת המיתוג. ההבדל היחידי שבמקום האצבע שלך שמשנה את מצב המפסק יש לו שני הדקים שאתה מזרים דרכם זרם אז המפסק עובר מצב. כבר ראית איך ניתן לחבר ממסר לבקרה.

לגבי הבקשה שלך לחיבור שני ממסרים הנה שרטוט מעודכן, האמת שניתן לדעתי לחברם גם בטור אני לא בטוח מה יותר טוב, נראה לי שבמקביל זה בסדר.

TopGun - יש הערות ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או!! עכשיו הכל הרבה יותר מובן לי :)

תודה!

בקשר להחלפת המפסק בממסר בשרטוט הקודם, אני מבין שממסר ומפסק בשורה התחתונה עושים את אותה הפעולה אבל אני עדיין קצת חלש בקטע הזה ועדיין לא הצלחתי להבין איך אפשר לחבר שם ממסר (ואיזה ממסר אני צריך לקנות לשם??)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשתמש באותו סוג ממסרים שכבר קנית, אחרי שתוודא שהם עובדים בחיבור שלך והכל בסדר תוכל לקנות עוד שני ממסרים ואת הטרנזיסטור, נגדים בשבילם.

החלפתי לך את הממסר למטה בשני ממסרים כמו שיש לך, לחבר שני ממסרים לבקרה אתה כבר יודע. לדעתי כדאי לך לחבר רגל בקרה נוספת לממסרים האלה ואז כשהמחשב צריך להפעיל את המעגל הוא יפעיל את הממסר ויוכל לשלוט במנוע (פתיחה, סגירה).

וכאשר תיתן שליטה למפסק הידני מהמחשב, או כאשר לא יהיה מתח למחשב והממסר יהיה במצב הרפוי שלו אז הבקרה תעבור למפסק הידני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...