60 שניות על איומים והבטחות שווא.. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

60 שניות על איומים והבטחות שווא..

Milford Cubicle

Recommended Posts

אלוף הפיקוד: "אם לבנון לא תטפל בירי - אנחנו נטפל"

כך אמר אלוף פיקוד הצפון בתדרוך סמוך לאחד הבתים בקרית שמונה שנפגעו פגיעה ישירה מירי הקטיושות. יחד עם זאת הוסיף האלוף כי "התגובות יינתנו בשיקול דעת, ולא בהתלהמות".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3191259,00.html

לפני ההתנתקות אמרו לנו שאחריי שניסוג ונהיה מסודרים אחריי הגבול נוכל להגיב בעוצמה על ירי קסאמים...

נפלו קסאמים באשקלון - ו........ כלום.

ישראל מותקפת מתוך לבנון, שהיא מדינה ריבונית, שנוח לה להסתתר מאחורי התרוץ שההתקפות נערכות ע"י ארגוני טרור. על כל התקפה מתוך לבנון, צריך להגיב כנגד מטרות תשתית של ממשלת וצבא לבנון ולא כנגד בסיסים ארעיים של ארגוני הטרור.

אם מתוך מדינה אחרת תוקפים אותנו זאת לא פרובוקציה זאת הכרזת מלחמה! וכדאי שנפסיק להתקשקש על איזה ארגון מדובר! אם זאת מדינה ריבונית שתשלוט על הנעשה בשטחה ואם לא שתישא בתוצאות!

האלוף הוסיף כי: "המסר הועבר ללבנון ואם הם לא יטפלו בירי אנחנו נטפל".

העזתים מתקשים לישון עקב מתקפת הפתקים שנחתה עליהם, הלבוננים בקושי עוצמים עין עקב ה"מסרים החריפים" שנשלחים אליהם כבר 4 שנים...

הקטויושות בצפון, והקאסמים בדרום הם תוצאה ישירה של מדיניות ההבלגה של .

האוייבים שלנו אינם שוויצרים שמפרשים את מדיניותינו כרצון עז לקיים שלום עם שכנינו. אנחנו חיים במזרח התיכון, בין ערבים, שם למדיניות ההבלגה יש הסבר אחד: הישראלים חלשים, צריך להכנס בהם!

ישראל - מדינה ריבונית שהיא בעלת יכולת גרעינית, מושפלת ומבוזה ע"י כנופיות-טרוריסטים שפוגעים באזרחיה ובריבונותה בצפון ובדרום ולא עושה כלום.

הכל בגלל שכבשנו את קריית שמונה! אחרי שיצאנו מלבנון ומעזה כדאי שנצא גם מקרית-שמונה, מאשקלון ומשדרות(זוהי רשימה ראשונית שתתעדכן בעתיד הקרוב)...

כמה עוד אפשר לקשקש ולאמר דברי הבל, כבר אהוד ברק הסתבך כשאיים לשוא לאחר הנסיגה המבוהלת מלבנון ואנו חוזרים ומוכיחים את העובדה שצהל מסורס, ואינו מסוגל לזוז. זו מדיניות "ההבלגה" הנערצת, שלום של "גיבורים" - טמטום אחד גדול הנובע מהחישוק של השמאל הישראלי.

תפסיקו לפחד מהפה הגדול של זהבה גלאון, אז היא תמשיך לקשקש שצהל "מחרחר מלחמה" לקראת הבחירות.. אנו כבר רגילים לדברי ההבל האלה, אין מדינה בעולם המפקירה את אזרחיה להפצצה יום יומית ומגלה אוזלת יד כזו.

מעניין איך ארה"ב היתה מגיבה אם היא היתה חוטפת התקפת טילים ממדינה שכנה. ::)

אגב, מישהו זוכר שב-99 נתניהו החשיך את בירות בעקבות ירי קטיושות?

למיטב זיכרוני, היתה לאחר מכן תקופת השקט הארוכה ביותר. פתאום לבנון "הצליחה" לטפל בירי הקטיושות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי צה''ל לא יכול לטרור הזה, הוא לא יכול לנצח אותו בשום פנים ואופן.

צה''ל הוא של 4 אימהות ושאר מטומטמים שפוחדים לקחת יוזמה.

אין, אני ממתין למלחמה, רק אז המדינה הזאת תסתדר.(וזה אולי.)

ביינתים, יכרסמו מכיוון עזה+מצרים, איזור חברון+ירושלים, ולבנון.

וכמובן שהיהודים העצלנים והפחדנים והמפונקים ימשיכו להפנות את הלחי ולומר..."אנחנו מחרבנים במכנסיים, אבל אם נפעל! אם!!! לא יהיה טוב!!."

מה יש לומר? הכל נאמר וזהו.

צריך רק מלחמה איזורית טובה שהיא אגב תבוא, גם אם לא נרצה בה וניתן את כל השטחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהרמב"ם כבר כתב על הערבים לפני 900 שנה: לומד משלושת בניו של ישמעאל "ומשמע ודומה ומשא" את המדיניות שתהיה באותה תקופה.

תשמע, תידום ותישא = תשמע את העוול (ירי, פיצוצים, הפגזות), תידום (לא תגיב) ותישא (את הכאב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שיצאנו מלבנון בתקופה של אהוד ברק הגבול עם לבנון הרבה יותר רגוע והרבה פחות דם של חיילים נשפך.

נכון שצריך להרתיע את הלבנונים, אבל זאת צריכה להית רק פעולת הרתעה כמו פגיעה זמנית בתשתיות וכו, ולא משהו שיפגע בחיי אדם.

ההפסקה של הקסאמים והקטיושות צריכה להגיע מתוך העם הפלסטיני והלבנוני, וזה יקרה רק ברגע שהם יתחילו להפגע מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שנאמר, ההבלגה של צה"ל על התקפות החיזבאללה היא פשוט שערורייתית. לא ייתכן שמתי שיתחשק לו, החיזבאללה יירה טילים ופגזים אל עבר גבול הצפון, וצה"ל לא יגיב (או יגיב כדי לצאת ידי חובה, כמו שהוא עושה בזמן האחרון).

אמנם זה המקום לציין שאם אנחנו רוצים שהם יפסיקו לירות עלינו, צה"ל יצטרך להפסיק את כל הפעילות שלו בצפון (אני לא מתכוון לנסיגה מגבול הצפון. המבין יבין.), אבל במקרה הזה, הכדור בידיים שלהם. אם הם יפסיקו לירות עלינו ולנסות לבצע כל הזמן פיגועים, אז גם אנחנו נצטרך להפסיק, אבל עד שזה יקרה - על כל התקפה מצד לבנון (ולא משנה אם מי שיורה זה צבא לבנון, החיזבאללה, או סמיר, אחמד ושות'), צריך להגיב בתקיפות.

אמנם יש עם זה בעיה מסוימת, והיא שלחיזבאללה יש לא מעט טילים וקטיושות שמגיעים לעומק (והוא בהחלט ישתמש בהם במקרה הצורך), לכן בדרג המדיני חוששים שאם צה"ל יעלה את רף התגובה, החיזבאללה יירה את אותם טילים לעבר ריכוזי אוכלוסיה. אבל לדעתי הפתרון לכך הוא פשוט - "ענבי זעם" 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שיש לי להגיד זה, שכמה אירוני, שהבן אדם שלמעשה בנה את יכולת ההרתעה של מדינת כבר מתקופת קום המדינה (ה-101) דרך כל מלחמות , הצליח להרוס את היכולת הזו בקדנציה וחצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרון לא הרס את ההרתעה של מדינת . אמנם הוא לא ממש חיזק אותה, אבל הוא לא ביצע שום מהלך שפגע בצורה כלשהי בהרתעה הצבאית שלנו (גם, ובעיקר, לא ההתנתקות).

אם כבר, מי שהתחיל לדרדר את ההרתעה שלנו כלפי מדינות ערב הוא ברק (חטיפת שלושת החיילים והתגובה המוחצת שלנו שלא באה לעולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו תחילת הריסת ההרתעה.

מתי במהלך שנות מדינת היה מקרה (בודד) שהיא הותקפה (לא פיגוע, אלה ירי טילים) ולא היתה תגובה אלה ירי עיוור למטרה חסרת חשיבות?

אני זוכר במתקפה לפני כמה שבועות על הר דב בתמונות בחדשות - זה נראה כמו מלחמה.

ישראל הותקפה ולא הגיבה. אם זה ימשיך זה תחילת סופנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעולות הגנה בלבד לא תוכתרנה בניצחון לעולם.

אם תכלית המלחמה היא שבירת רצונו של האויב - ואת זאת אין להשיג מבלי לשבור את כוחו - ברור שאי אפשר להסתפק בפעולות הגנה גרידא.

טקטיקה הגנתית טהורה לא תשבור את כוחות האויב בשום פנים ואופן, מפני שהברירה בידו : לא לתקוף לגמרי ולא לסכן בזה את כוחותיו.

וגם אם יתחיל לתקוף יוכל לסגת לרצונו ולהתחמק מהכרעה, אם יווכח שבמקום לפרוץ את קו ההגנה ולהכותה מכה ניצחת הוא עלול לנפץ את ראשו אל קיר בטון.

שיטת הגנה כזאת, המאפשרות לאויב לתקוף כרצונו ולסגת כרצונו, להתארגן מחדש ולחזור ולתקוף, המסתפקת בשמירת הקיים ואיינה מתכוונת לעקור מידי האויב את האפשרות לתקוף שנית - הגנה כזאת נקראת הגנה פסיבית, וסופה, כמבואר, מפלה וחורבן.

כל החישובים הללו מוליכים אל מסקנה אחת: מי שאינו רוצה להיות מנוצח אין לו אלא לתקוף.

ראה גם את הת'רד הבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ברק הותיר את החיזבאללה עם דברים בודדים בידיהם לעומת כל העוצמה שהייתה להם מאז הפלישה ללבנון. יש להילחם בחיזבאללה או בארגון שירה את הקטיושות אך אני לא הייתי מתלהם ומכריז מלחמה על לבנון ובכך נסחף לאובדן מיותר של חיי אדם ושל כסף. ואם נסתכל על עובדות נראה ירידה חדה במספר ההרוגים בתקריות מלבנון לעומת מספר ההרוגים בזמן השהייה שלנו בלבנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתה חי בצל ירי הקטיושות ופצצות המרגמה אני לא סבור שהייתה אומר זאת, אי אפשר לתת לחיזבאללה לתקוף מתי שרק יראה לנכון, ומתי שלא יראה לנכון יארגן את שורותיו מחדש ויחמש את אנשיו.

אי אפשר לתת למחבלים להכתיב את הטון בחייהם של תושבי גבול הצפון.

שיטת הגנה כזאת, המאפשרות לאויב לתקוף כרצונו ולסגת כרצונו, להתארגן מחדש ולחזור ולתקוף, המסתפקת בשמירת הקיים ואיינה מתכוונת לעקור מידי האויב את האפשרות לתקוף שנית - הגנה כזאת נקראת הגנה פסיבית, וסופה, כמבואר, מפלה וחורבן.

ואם נגזר עלינו להביא קורבנות נוספים, מוטב שהיו קורבנות ההגבה ולא קורבנות ההבלגה.

ההבלגה לא הביאה קץ לטרור הערבי, וגם לא תביא אותו בעתיד, בעוד שמתקפה נצחת נגדית מכריחה את כל הגורמים הנוגעים בשאלת הבטחון באיזור לפתור את השאלה באופן יסודי, מוחלט ומיידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ברק הותיר את החיזבאללה עם דברים בודדים בידיהם לעומת כל העוצמה שהייתה להם מאז הפלישה ללבנון. יש להילחם בחיזבאללה או בארגון שירה את הקטיושות אך אני לא הייתי מתלהם ומכריז מלחמה על לבנון ובכך נסחף לאובדן מיותר של חיי אדם ושל כסף. ואם נסתכל על עובדות נראה ירידה חדה במספר ההרוגים בתקריות מלבנון לעומת מספר ההרוגים בזמן השהייה שלנו בלבנון.

לא הבנתי מה הבעיה עם הכרזת מלחמה-שלבנון תתחיל להשגיח על האזרחים

ומלחמה לא אומר שנכנסים עם חיילים קרביים אפשר פשוט להסתפק במיסוך טילים וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...