פיגוע בקניון השרון בנתניה !!! - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיגוע בקניון השרון בנתניה !!!

sasi20

Recommended Posts

• תגובות 201
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא אמרתי שלא צריך להלחם בטרור האיסלאמי, ואני מסכים שכרגע הוא מהווה את האיום מספר 1 על העולם החופשי. אבל במלחמה בטרור צריך להמנע ככל האפשר מהפגיעה בחפים מפשע, והכוונה היא לכל מי שלא נלחם בך אקטיבית או מסייע לו. חוץ מזה, אני חושב שכל מדינה צריכה לפתור את בעיותיה שלה לפני שהיא מתפנה לבעיות כלל עולמיות. אני מאמין שאם כל מדינה תקיים מלחמה עיקשת בטרור בתחומה (ולא בורג, אני לא מתכוון להצבת תותחים בשאנז אליזה) נוכל להביס את הטרור הכלל-עולמי.

אני לא מאמין שאדם יכול להיות כ"כ תמים. אתה חי בבועה. :nixweiss:

אני מסכים שיש להימנע מפגיעה בחפים מפשע. עם זאת, יש הבדל בין חפים מפשע ל"חפים מפשע".

במלחמה בטרור צריך להפעיל כוח אדיר וחסר פרופורציות שיטיל מורא בקרב הטרוריסטים והאוכלוסייה בתוכה הם שוהים ופועלים (אלא אם כן, אתה לא באמת מעוניין להביס את הטרור).

אם נפעל לפי השיטה שלך, ונתרכז בפתרון כל הבעיות שלנו לפני שנתפנה לבעיות כלל עולמיות, אז נתעורר יום אחד עם פטריות גרעיניות מעל הערים שלנו.

לשיטתך, מלחמה בטרור פירושה חלוקת פרחים לטרוריסטים המקופחים, ושירה בצוותא של קומבייה מסביב למדורה של מכוניות בוערות.

כמו לדבר לקיר.

כבר הסברתי לך כמה פעמים וציפיתי שתבין.

אני בעד נסיגה תחת הסדר והסכם שלום. אבל אם לא נחתור להסדר כזה, פשוט נחווה עלייה בכמות הפיגועים עד שכבר לא יהיה עם מי לדבר (המודל העזתי), ואז ניאלץ להתקפל חד-צדדית.

תגיד, אתה בכלל מקשיב לעצמך? העיניים שלך קוראות את מה שהאצבעות שלך מקלידות, או שאין ביניהם שום קשר? :kopfpatsch:

אתה חוזר ואומר שצריך לסגת תחת הסכם והסדר שלום. אבל, למה אתה מצפה שהפלשתינים יסכימו לאיזשהו הסכם, אם באותו משפט אתה אומר שאם הפלשתינים לא יסכימו להסכם, אז תבצע נסיגה חד-צדדית, ותיתן להם את כל מה שהם רוצים בלי הסכם וללא כל תמורה?

"ניאלץ להתקפל חד-צדדית" - מי בדיוק ייאלץ אותך, האמריקאים? האמריקאים לא ממש התלהבו מהנסיגה החד-צדדית של שרון, ואימצו אותה רק אחרי שהוא שכנע אותם שזש מה שהוא צריך לעשות.

אם הפלשתינים לא מוכנים לשלום, אז אנחנו צריכים לאלץ אותם לעזוב את הארץ באמצעות טרנספר.

קודם כל, בואו נשים כמה דברים על דיוקם.

הנסיגה מעזה הייתה אקט חד צדדי. לא במטרה לעזור לפלסטינאים, לא במטרה להקל שם על האוכלוסיה ולא במטרה להתקפל פני הטרור, אלא מתוך החלטה של ההנהגה הישראלית שהאינטרסים של ישראל הם לא להיות שם.

בוא נשים את הדברים על דיוקם - הנסיגה החד-צדדית שלוותה בטרנספר ליהודים בוצעה מתוך החלטה לא שפוייה בעליל של הדיקטטור שרון ומשפחת הפשע שלו. האינטרסים של שרון לא בהכרח חופפים את האינטרסים של ישראל.

(וכאן, אני יכול כמו הדמגוג בורג, לשלוף ציטוטים של כל מיני ביג גייס שתומכים בזה [אגב, אני אשמח לראות ציטוט של יעלון/חלוץ אומר שלהפציץ ישוב פלסטיני שלם על כל קאסם זה פתרון טוב] ).

בוגי טען כי אסור לנו לסגת מציר פילדלפי (ועל כך הוא פוטר ממשרת הרמטכ"ל), ועכשיו אנחנו רואים שהוא צדק.

חלוץ הכריז ערב היציאה מרצועת עזה שכל רקטת קסאם שתשוגר מרצועת עזה וכל פיגוע טרור שיצא מרצועת עזה תלווה בתגובה חריפה ביותר ולא פרופורציונאלית באמצעים שלא השתמשנו בהם בעבר, כולל ירי תותחים. כיום, מסתבר שירי תותחים פירושו ירי על שטחים פתוחים ובתים ריקים (חיל התותחנים שלנו זקוק כנראה למטרות אימונים). אני מניח שחלוץ התכוון לדבריו, אבל הדרג המדיני (קרי: שרון ושות') מגבילים אותו.

אין קשר בין הפיגוע היום, לבין הנסיגה מעזה, ואכן, כל מי שמנסה לקשר הוא דמגוג או אחד שמנסה לעשות רווח פוליטי על הדם ("לחגוג").

קודם כל, הפיגוע אירע אתמול, לא היום (איך שהזמן חולף).

שנית, אף אחד לא טען שקיים קשר בין הפיגוע הזה לנסיגה מעזה (אולי זה קשור לנסיגה מצפון השומרון), פשוט יש אנשים שחשבו לתומם שאחרי הנסיגה החד-צדדית לא יהיו יותר פיגועים.

מי שרוקד על דם ההרוגים והפצועים הם השמאלנים (והפלשתינים כמובן).

ההבדל היחידי בין אירגוני הטרור היהודים שהיו קיימים בארץ לפני קום המדינה (ואני לא מדבר על אירגונים לגיטימיים כמו ההגנה והפלמ"ח) לבין אירגוני הטרור הפלסטינאים, הוא שהאירגונים היהודים ידעו מה הם עושים, וכל פיגוע שלהם היה פיגוע עם עשרות ומאות הרוגים.

למעשה, דעה רווחת בקרב היסטוריונים היא, שהמודל לפיו עובדים הפלסטינאים הוא מודל הקהילה היהודית בארץ לפני קום המדינה.

אתה קורא לאצ"ל וללח"י ארגוני טרור? :s07:

אני מציע שתשמע בעצת עצמך ותלך ללמוד קצת היסטוריה. המודל לפיו פועלים ארגוני הטרור הפלסטינים, וארגוני הטרור המוסלמים בכלל, הוא הנביא מוחמד בכבודו ובעצמו שהיה הטרוריסט המוסלמי הראשון (ראה: הטבח במכה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק לא נכון במה שכתבתי  ???

השטח של הוא השטח שישראל כבשה בגבול המנדט הבריטי (אחרי שהבריטים עזבו....). וזה כי אין שום ריבונות שדורשת אותו. השטח לא נכבש בכולו רק בגלל הריאליות של המנהיגים, שמודעים לעובדה שיום אחד צריכה לקום ריבונות ערבית על אותם שטחים. והשטחים שמיועדים להחזרה הם שטחים שנכבשו מתוך הכרח, והגבול שלהם די גמיש...

השטח לא סופח, פשוט בגלל שהאינטרסים של מדינת הם לא לספח אותו.

ואת זה הוכיחו כל ממשלות שהיו כאן מאז 67.

את ירושליים יש לנו אינטרס לספח - היא סופחה. את הגולן יש אינטרס - סופח.

אבל לספח מעל ל-3 מליון פלסטינאים ולתת להם זכויות אזרח - לזה אין לנו אינטרס - ולכן כבר 38 שנים אנחנו לא מספחים את השטחים, לא מכילים עליהם את החוק הישראלי ולמעשה, מגדירים אותם בחוק הריבוני שלנו, כשטחים שמיועדים להחזרה לערבים תמורת שלום.

קצת עובדות.

האירגונים היהודים לא פוצצו מטענים באמצע כפרים, והפעולות שלהם תמיד כוונו נגד אוחזי . גם הפשיטות על הכפרים היו במטרה לחסל את המחבלים שהיו מתארגנים מדי פעם לפשיטות על הישובים היהודים במטרה לכבוש אותם, ולרצוח את התושבים.

ואני אשמח ללמוד על פיגוע יהודי עם מאות הרוגים חפים מפשע...

חפש בספרים. אם לא תמצא, אני אסרוק לך פעם הבאה שאני אהיה בסיפריה.

למשל, פיגוע של המחתרת היהודית בשוק הערבי בחיפה. מטען נפץ של מאות ק"ג בתוך חבית חמוצים. מאות אזרחים הרוגים שפונו לבתי החולים - נשים, ילדים וגברים.

אבל אל תיתן לעובדות להטעות אותך.

אתה קורא לאצ"ל וללח"י ארגוני טרור? :s07:

תלמד לקרוא. איפה אמרתי שהאצל והלחי הם אירגוני טרור (למרות שבהחלט חלק מהפעולות שלהם, נתון למחלוקת אם בכלל תרם לקידום הקמת המדינה).

אגב, אני מציע שתשמור על ראש פתוח, ולא תשפוט אנשים בתגובות שלך כשאתה מנחש מה הדעות שלהם...

אגב, בינינו, אתה הילד ולא אני >:(

לא, אתה הילד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז "המלך דוד"בשבילך.

30 בריטים 40 ערבים ו15 יהודים נהרגו שם. אם הם אזרחים אני לא יודע, אבל עדיין פיגוע זה פיגוע.

לא, זה לא פיגוע. זו התקפה נגד מטרה צבאית, כלומר פעולת גרילה. לו היה מדובר על מלון אזרחי, למשל מלון פארק בנתניה, זה היה פיגוע טרור. האמצעים בהם משתמשים בטרור וגרילה דומים, המטרות כלפיהן מופעלים האמצעים הללו שונות וחשוב להבדיל, כיוון שהאחד אינו לגיטימי והשני לגיטימי.

חפש בספרים. אם לא תמצא, אני אסרוק לך פעם הבאה שאני אהיה בסיפריה.

למשל, פיגוע של המחתרת היהודית בשוק הערבי בחיפה. מטען נפץ של מאות ק"ג בתוך חבית חמוצים. מאות אזרחים הרוגים שפונו לבתי החולים - נשים, ילדים וגברים.

אבל אל תיתן לעובדות להטעות אותך.

היו פעולות טרור יהודיות. בודדות. באותה מידה אתה יכול לקבוע ש- "עסק הביש" הפך את מדינת למדינה טרוריסטית. במקרה של האירגונים הפלשתינאים, לעומת זאת, מדובר על רוב הפעולות. לטעון שהאירגונים הפלשתינאים מבססים את פעילותם על פעילות המחתרות היהודיות בזמן המנדט הבריטי זה מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק מאוד.

מתוך הערך "פיצוץ מלון המלך דוד" בוויקיפדיה:

מלון המלך דוד נפתח כמלון פאר ירושלמי בשנת 1931, וב-1938 העביר מנהל השלטון המנדטורי את מושבו לאגף הדרומי של המלון, מפאת התקדמותו של רומל בצפון אפריקה. במלון ישבו בכירים צבאיים ואזרחיים רבים של שלטון המנדט, ובעיני רבים הוא היווה סמל לשלטון זה. אירועי "השבת השחורה" גרמו לרצון בנקמה, והמלון נבחר על ידי מפקדת "ההגנה" בראשותו של משה סנה כמטרה עבור האצ"ל.

מושב השלטון המנדטורי - מטרה צבאית כשרה למהדרין.

ועכשיו בוא נחזור למלון פארק. איזו מטרה צבאית היתה בחדר האוכל שלו, בזמן סעודת הפסח?

אני חושב שבשלב הזה כבר מוצדק לקרוא לך אידיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה, הגעתם עכשיו לפיגועים היסטוריים ולניתוח ההיסטוריה והשלכתה על הזמן הזה?

משעמם לכם בחיים אה...

ה"פיגוע" במלון המלך דוד היה נגד מטרה של הצבא הבריטי, המפקדה.

ונכון נהרגו אזרחים, אבל הבריטים היו יכולים לפנות את המלון, והתעלמו מההתרעה.

מה עוד שהפיגוע הזה היה בניגוד מוחלט לעמדת רב העם פה באותה תקופה... בניגוד לפלסטינים היום בשטחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי קצת לצאת מהפוליטיקה מה צריך לעשות מה לא צריך לעשות..

אני מניח שמה שאני חושב או אחרים חושבים בפורום לא ישנה את המצב הבטחוני בארץ אפילו שגם אני מאמין שצריך לעשות כמעט כל דבר אפשרי כדי לעקור את הטרור בארץ..

למישהו יש אולי את ההקלטה של הפיגוע הטרור עצמו ?

(אני מדבר על החלק שרואים את המחבל יוצא מהמכונית>השוטרים אחרו>ואז הפיצוץ עצמו..

אני חושב שכדי שכמה אנשים יראו אותו שיבינו מה זה בדיוק פיגוע..

(יש לי סיבות אישיות זה לא כ"כ חשוב למישהו יש לינק או משהו להקלטה של זה ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתעלם, היא פשוט לא רלוונטית. זו מטרה צבאית, מי שבחר למקם אותה בלב מלון אזרחי הוא זה שאחראי לפגיעה באזרחים. אחרת, תציב בכל מטרה צבאית כמה אזרחים וכך תוכל להשיג לה חסינות מוחלטת מכל מי שלא רוצה להפוך לטרוריסט. קח למשל את עירק ב- 1991, כשסדאם הציב אזרחים זרים כמגן אנושי במטרות צבאיות - לו הם היו נפגעים בהפצצות בעלות הברית, מי היה אשם, הן או סדאם?

אם יש לך ספקות, אמנת ז'נבה כבר הכריעה בנושא.

עכשיו תשווה את זה לפיגוע במלון פארק. איזו מטרה צבאית היתה באזור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן באמת להגיד שהיום זמנים אחרים והפעולות שנקתו היהודים עד קום המדינה כדי להשיג את מטרותיהם היו מוצדקות בתנאים ובזמנים האלו, אבל המפגעים הפלשתינים טוענים כך היום על עצמם.

לי אישית נמאס לתת הסברים לכל היפי יפה נפש, לכל קונדוליסה רייס ושרי בלייר וצרפתים למיניהם, שטוענים שאנו אכזריים. להכנס בהם וגמרנו. אף אחד לא ביקש הסברים מארה"ב ובריטניה על שהפציצו מטרות אזרחיות לחלוטין במלה"ע ה-2. דרזדן, מישהו מכיר? למעלה מ-100 אלף הרוגים ועוד יותר מחוסרי בית ורק בעיר אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...