פיגוע בקניון השרון בנתניה !!! - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיגוע בקניון השרון בנתניה !!!

sasi20

Recommended Posts

CeleRay, למה הפסימיות לגבי הטווח של הקסאמים. עד אז, אני בטוח שישראל תפונה מיהודים, כי זה הרי הפיתרון הכי טוב! "אין יהודים- אין פיגועים" למי שאוהב סיסמאות...

את החזרת דרום לבנון וסיני אני מבין, הם לא ניכללו בתוכנית החלוקה שאושרה ע"י האו"ם, וביכלל לא הייתה בתחום הנדון. השומרון ושאר הארץ כן! הייה אישור של האו"ם, שהשטח הייה תחת אחריותו, שהארץ תחולק ליהודים ולערבים. הערבים לא הסכימו ותקפו. אנחנו הגנו על עצמנו וכבשנו שטחים. מבחינתי, מרגע הפרת ההסכם (הכפיו על שני הצדדים...) ע"י הערבים, ההסכם לא תקף. אם הערבים היו מנצחים, שום טיעון שבעולם לא הייה משכנע אותם לחזור לקווי החלוקה! רק כוח.

ואם הם רוצים "דיבור" בכוח, הם קיבלו אותו. אנחנו שולטים באיזורים שיועדו להם, ואני לא רואה שום סיבה "להחזיר" להם אותם! כשהם דחו את ההסכם, הארץ הפכה לשטח פתוח בשליטת אף אחד, לכן מי שתפס שטח כולשהו, השטח הזה שלו! ומאחר וישראל היא מדינה ריבונית, הגיע הזמן שנדאג לאינטרסים שלנו, ולא לאינטרסים של הספונסר. כמו חודשי עבודה מסדרים את המצב יופי. ואז יהייה מצב של "אין ערבים- אין פיגועים", כמו שצריך להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 201
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אולי לא נעמדים דום, אבל לפחות הקסאמים לא יגיעו לרחבי הארץ.

אתה יודע איפה זה גוש קטיף בכלל? שום דבר במיקום שלו לא מנע שיגור קסאמים.

וחוץ מזה, בשביל לעצור טרור משתמשים בחיילים לא באזרחים.

CeleRay, למה הפסימיות לגבי הטווח של הקסאמים. עד אז, אני בטוח שישראל תפונה מיהודים, כי זה הרי הפיתרון הכי טוב! "אין יהודים- אין פיגועים" למי שאוהב סיסמאות...

את החזרת דרום לבנון וסיני אני מבין, הם לא ניכללו בתוכנית החלוקה שאושרה ע"י האו"ם, וביכלל לא הייתה בתחום הנדון. השומרון ושאר הארץ כן! הייה אישור של האו"ם, שהשטח הייה תחת אחריותו, שהארץ תחולק ליהודים ולערבים. הערבים לא הסכימו ותקפו. אנחנו הגנו על עצמנו וכבשנו שטחים. מבחינתי, מרגע הפרת ההסכם (הכפיו על שני הצדדים...) ע"י הערבים, ההסכם לא תקף. אם הערבים היו מנצחים, שום טיעון שבעולם לא הייה משכנע אותם לחזור לקווי החלוקה! רק כוח.

ואם הם רוצים "דיבור" בכוח, הם קיבלו אותו. אנחנו שולטים באיזורים שיועדו להם, ואני לא רואה שום סיבה "להחזיר" להם אותם! כשהם דחו את ההסכם, הארץ הפכה לשטח פתוח בשליטת אף אחד, לכן מי שתפס שטח כולשהו, השטח הזה שלו! ומאחר וישראל היא מדינה ריבונית, הגיע הזמן שנדאג לאינטרסים שלנו, ולא לאינטרסים של הספונסר. כמו חודשי עבודה מסדרים את המצב יופי. ואז יהייה מצב של "אין ערבים- אין פיגועים", כמו שצריך להיות.

נכון, הערבים לא הסכימו לתוכנית החלוקה ב48' ולכן פרצה מלחמת השחרור שבסיומה שלטנו בשטחים גדולים בהרבה ממה שנועדו לנו. אבל מה ההבדל בין השטחים האלה לשטחים שכבשנו ב67'? את קוי 48' סיפחנו לחלוטין - הענקנו אזרחות לכל תושבי האיזור והחלנו עליהם שלטון מדיני ולא צבאי. ולכן, מכיוון שהלכה למעשה לא סיפחת את איו"ש או עזה, השטחים האלה גם לא שייכים לך. תוסיף על זה את המחיר הכבד שאנחנו משלמים על השהות שם, ואת המיאוס שאתה חש מה"חיות" האלה, ותבין למה צריך להתפנות משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל להגיד - קשה מאד לעשות כש 80% מהמדינה שמאלנים קיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחוץ מזה, בשביל לעצור טרור משתמשים בחיילים לא באזרחים.

נכון, אבל זה בכול זאת לא צידוק לפנות איזור תחת ריבונות של המדינה, מיושב באזרחים. זה צידוק להכניע בכוח את האיווב שלא רוצה אותך שם, גם אם יש צורך להשתמש בכלים של האוייב. והינה באה עוד סיסמה\ פיתגם: "ברומא התנהג כרומאי"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל להגיד - קשה מאד לעשות כש 80% מהמדינה שמאלנים קיצוניים.

חס וחלילה :-X

למזלנו זה לא המצב, ונקווה שלא נגיע למצב הזה... לפחות לא ב8 השנים הקרובות... אני רוצה לסיים את השירות הצבאי שלי במקצוע שאני לומד... לא בישיבה בכלא ערבי כשבוי או "אסיר ביטחוני"....

אחרי שערבושים ישלטו פה...

עריכה: מצטער על הדאבל פוסט... קיוויתי שמישהו יפרסם תגובה לפני :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה נמצא 100 מטר מקו הבתים הראשון בחאן-יונס, יש לך סיכוי הרבה יותר גבוה לעצור את הקסאמים מאשר כשאתה נמצא 5 ק"מ משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, למה צריך לעשות את זה באמצעות יישוב אלפי אזרחים? כיצד האזרחים האלה יועילו יותר מבסיס צבאי?

ועדיין לא פירטת את פתרון הקסמים שלך לגבי מיגור הקסאמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מציע לבנות בסיס בכול גוש קטיף, במקום הישובים, כדי להשגיח על עזה?

איך זה בדיוק יעזור, במיוחד כשישובים כבר היו בנויים שם?

פיתרון קסם: טרנספר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחיילים הם לא בני אדם בדיוק כמו האזרחים? מה גם שחיילים לא ממלאים את התפקיד שלהם מרצון בד"כ... והם גם לא בדיוק בשר תותחים. הם מספיק מאורגנים כדי להתמודו עם מצבים קשים...

בשר תותחים זה תושבי שדרות וקרית שמונה שאחרי הנסיגות חוטפים אש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיילים מעצם תפקידם נלחמים ומקריבים את חייהם לצורך הגנה על אזרחים, אז זה לא אותו דבר. וטוב שהעלית את עניין הרצון החופשי, כי מתנחלי עזה היו בעצם 8000 אנשים שמרצונם החופשי הלכו להיות מטרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אכן כך, הם הלכו להיות מטרות וצה"ל שמר עליהם ועל כך גם אזכיר את ההתנכלויות לחיילים מצד אותם מתנחלים ועל ים התקציבים שזרמו ליישובים האלו במקום לעיירות הפיתוח והפריפריות בתוך תחומי .

פיגועים היו גם לפני ההתנתקות, אני לא הייתי נגד ההתנתקות, אך אני נגד כך שהדבר ייראה כאילו היה פרס לטרור. בינתיים אנחנו מילאנו את חלקינו בהסכם, הגיע הזמן שהרשות תתחיל למלאות את שלה ותוריד את כפפות המשי בכל מה שקשור בטיפול בארגוני טרור. הבעיה היא שלארגוני הטרור יש יותר כוח מלאבו-מאזן ולראשות עצמה. אבו מאזן חושש ולכן הוא לא מעיז לעשות דבר מה מעבר ללגנות את הפיגועים. הוא נמצא במצב מאד לא נוח, בין הסדן אל הפטיש, שמצד אחד הוא צרייך לרצות אותנו ולהראות שהוא מתקדם לאנשהו ועושה את המיטב כדי להשליט סדר ולא לתת לנו סיבה להיכנס לשם בכל הכוח, ומצד שני הוא מנסה להראות פאסיביות לארגוני הטרור מחשש לתחת שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיגועים היו גם לפני ההתנתקות, אני לא הייתי נגד ההתנתקות, אך אני נגד כך שהדבר ייראה כאילו היה פרס לטרור. בינתיים אנחנו מילאנו את חלקינו בהסכם, הגיע הזמן שהרשות תתחיל למלאות את שלה ותוריד את כפפות המשי בכל מה שקשור בטיפול בארגוני טרור.

איזה "הסכם" ? :nixweiss:

ה"התנתקות" היתה חד-צדדית ל-ח-ל-ו-ט-י-ן. וזאת לא דעה שלי, זאת עובדה..

מדינת פינתה את גוש קטיף, ללא שום הבטחות וללא שום תמורה מהצד השני.

פשוט מאוד "שטחים תמורת כלום". בדיוק כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...