הוספת שרת בין שתיי מחשבים. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת שרת בין שתיי מחשבים.

Dj_Infernal

Recommended Posts

אני רוצה לשים מחשב שרת בין המחשב שלי לבין המחשב אחי.

אני כרגע מחובר ל ADSL ורציתי ששינו נוכל לגלוש באינטרנט

לשנינו יש אותו כרטיס ומערכת WinXP.

המחשב שישמש כשרת הוא מחשב פשוט (לא משנה כרגע איזה)

באופן כללי רציתי לדעת מה זה נותן לי אם אני שם שרת בין שני המחשבים ?(למרות שאני לא יודע לעשות את זה)

ובאופן כללי מה אני צריך לעשות במחשב שמשמש כשרת ?(נניח שהוא ריק) !

אם למישהו יש איזה לינק למדריך בעברית זה יהיה מצוין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך שרת.

קנה 1) Router/או תהפוך את המודם Alcatel שלך לפרו)

2) Hub/Switch.

או, אם אתה מוכן לזה שמחשב אחד ייתחבר דרך השני(המחשב של ה ADSL חייב להיות פתוח כדי שהשני יוכל לגלוש) אז פשות תקנה עוד כרטיס ותרכיב אותו על המחשב של ה ADSL ותשתף את האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או, אם אתה מוכן לזה שמחשב אחד ייתחבר דרך השני(המחשב של ה ADSL חייב להיות פתוח כדי שהשני יוכל לגלוש) אז פשות תקנה עוד כרטיס ותרכיב אותו על המחשב של ה ADSL ותשתף את האינטרנט.

זה כבר קיים !!!

אני רוצה שלא נהיה תלויים אחד בשני . אפשר להסביר טיפה יותר בפירוט? (אני לא מתכוון להגדרות) !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי אפשרויות:

1. להפוך את מודם ה-ADSL שלך לראוטר ע"י המדריך הזה: http://www.avi.org.il

ואח"כ לחבר את שני המחשבים שלך והמודם/ראוטר להאב או לסוויץ'.

2. לקחת מחשב ישן, להתקין עליו שני כרטיסי רשת (אחד שמחובר למודם ה-ADSL והשני לרשת הביתית כלומר להאב או לסוויץ') ולהתקין עליו תוכנת ראוטר דוגמת http://www.hwzone.co.il/guides.php?file=linuxrouter

אני אישית ממליץ על IPCOP שניתן להוריד אותה מ-www.ipcop.org וכוללת תמיכה ב-PPTP מה שהופך אותה מתאימה ל-ADSL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. לקחת מחשב ישן, להתקין עליו שני כרטיסי רשת (אחד שמחובר למודם ה-ADSL והשני לרשת הביתית כלומר להאב או לסוויץ') ולהתקין עליו תוכנת ראוטר דוגמת http://www.hwzone.co.il/guides.php?file=linuxrouter

אני אישית ממליץ על IPCOP שניתן להוריד אותה מ-www.ipcop.org וכוללת תמיכה ב-PPTP מה שהופך אותה מתאימה ל-ADSL.

זאת השיטה שבחרתי.

חוץ משניי הכרטיסים שמותקנים על השרת צריך גם כרטיס בכל מחשב? (כלומר ביחד 4 כרטיסי )

לא הבנתי את אופן החיבור בין כל הסבטוחה הזאת .

והאם IPCOP רצה על WINXP ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IPCOP היא תוכנה מבוססת ומשום כך היא לא רצה בשום פנים ואופן על WINXP טפו טפו טפו טפו.

היא נורא פשוטה להפעלה ואפילו יש לה ממשק WEB מגניב.

מה שאתה עושה זה ככה, במחשב השרת שמריץ את ה-IP COP אתה צריך שני כרטיס , אחד לרשת הפנימית ואחת ל-ADSL.

את הכרטיס של הרשת הפנימית אתה מחבר להאב או לסוויץ' שלך ואת שני המחשבים האחרים (שני ה-WINXP) אתה מחבר לסוויץ' או להאב (תלוי מה קנית...).

וזהו פחות או יותר מה שנשאר עכשיו זה לכוון את הרשת, בשביל זה תקרא את המדריך שיש באתר התוכנה כדי להחכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שסתם סיבכתם את הבנאדם אל הלינדוקס הזה

עזוב שטויות לך על האופציה הפשוטה תהפוך אתה המודם לPRO קנה HUB חבר אתה שני המחשבים לHUB

ואת המודם לHUB ויש לך יופי יופי בלי הרבה בלגן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...