עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה - עמוד 13 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה

AlderaaN

Recommended Posts

אחר הצהריים טובים לכולם!

לאחר כמעט 25 ימים, עדכון נוסף עבורכם - חם חם מהתנור!

למי שזוכר וקרא - הזמנתי מאמאזון שני מוצרים שישלימו את המחשב הזה (מלבד המסך שכבר דנו בו):

1. Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro

2. Logitech G5 Laser Mouse

המוצרים הגיעו אתמול בשלום, כפי שכתבתי עוד במועד הזמנתם וכפי שצויין בדיון ובמפרט המחשב.

להנאתכם ועל פי מיטב המסורת בדיון זה ;) תמונה של העסק כשהוא כבר מחוץ לקופסא - תיבת הפיצול הענקית שמגיעה עם כרטיס הקול שעליה מונחים הכרטיס והעכבר:

להזכירכם: כדי לראות את התמונות בגודלן המלא בחלק מהמחשבים - לחצו על אחד מה- Thumbnails, המתינו עד לטעינת התמונה בשלמותה בדף שיפתח, ואז לחצו על התמונה קליק-שמאלי פעם אחת, או יותר עד שהתמונה תהיה בגודלה הטבעי.

newpcsoundblasterxfilogitecg59.th.jpg

נתחיל מכרטיס הקול: הכרטיס הקודם - Hercules Game Theater 7.1 עשה את עבודתו נאמנה בכל מה שהיה קשור למוסיקה ולסרטים.

אבל במשחקים - קצרה ידו מלהושיע והייתי תמיד נאלץ להתפשר על ברמה הכי נמוכה שיש מבחינת אפקטים - אין EAX, אין CMSS.

אחרי ההתקנה ועדכון הדרייברים, דבר ראשון מה העליתי? 2 מן הסתם :jump:

הכותר מגיע לא רק עם תמיכה מובנית ב- EAX HD 5.0 אלא גם עם תמיכה בכרטיסי X-Fi בעלי 64MB (שהם ה- Elite Pro שברשותי וגם ה- Fatal1ty) שאליו נטען חלק גדול מהסאונד במשחק ע"מ להקל על המערכת בעומס וגם עם תמיכה ב- 127 ערוצי קול /אפקטים בו זמנית (זו אפשרות ה- Ultra High בחלון ה- Audio שבהגדרות המשחק. קיימת לבעלי כל כרטיסי X-Fi) בהשוואה לעד 64 ערוצי קול/אפקטים אפשריים בלי כרטיס X-Fi.

מה אגיד ומה אומר.. פשוט חלום.

בתור אחד שכרטיס הקול האחרון של שהיה ברשותו היה משנת 1995 - Sound Blaster AWE32 ומאז עבר כרטיסי קול אחרים שתמכו רק בכאילו ב- EAX ושאר מזונות (קרי - Diamon Monster Sound MX300 וה- Hercules Game Theater 7.1) השינוי הוא מדהים.

אפשר לשמוע דברים שפשוט לא שמעו במשחק והחדות של הקול מדהימה בהשוואה למה שהיה לפני כן.

בשימוש באוזניות: הפונקציה של CMSS-3DHeadphone פשוט מדהימה, אפשר אפילו להרגיש בהבדלי גובהה בקולות סביבכם ולדעת אם מישהו מגיע מעבר לחומה מתחת או שהוא טיפס על הבניין הקרוב והולך לנחות עליכם ממעל.

בשימוש במערכת הסאונד: מדהים! הפונקציה של CMSS-3DSurround פשוט נותנת חשק לפתוח סוף סוף במשחקים את המגבר ולהביא בסאונד של 5.1 ... (בסרטים אני שומע ב- 6.1 אבל אין לי כניסת RCA שביעית עבור הסנטר האחורי במצב אנאלוגי - זה המצב שבו אני משחק משחקים/שומע מוסיקה).

למי שפספס ולא בא לו לקרוא את הדיון מההתחלה - כאן תמצאו את הפרטים עם על מערכת הסאונד אצלי בחדר:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=153789.msg1320469#msg1320469

// אני כבר מתכנן להביא את F.E.A.R מהחברים שוב פעם, הכותר תומך ב- EAX HD 4.0...

ונקנח בעכבר:

מאוד מרוצה מהרכישה הזו - מרגישים מייד במשחק את ההבדל בדיוק של העכבר הזה לעומת הקודם שהיה ברשותי (Microsoft Intellimouse Optical).

כמו כן אהבתי את האפשרות לתכנת את העכבר מראש לכל משחק פרמטרים כמו 5 רמות רגישות שניתן לשנות אותן במשחק בלחיצת כפתור על ה- + וה- - שליד הגלגלת שלו.

כמו כן אפשר להגדיר את מקשי העכבר כך שיבצעו פעולה שונה בכל משחק עוד לפני שאתם מגדירים משהו במשחק עצמו! נחמד.

בסט משקולות שמגיע איתו אני לא משתמש כרגע, נוח לי איתו שהוא קליל..

עוד דבר שאהבתי - לעכבר אפשר להוריד מאתר גירסת תיקון קושחה (Firmware למי שרוצה.. ממש כמו בעדכון BIOS) אשר טוענת לשיפור קריאת הלייזר על משטחים מסויימים - אז עדכנתי :xyxthumbs:

* זהו לבנתיים - אני רוצה להודות שוב פעם לכולכם על הקריאה וההשתתפות בדיון.

* אני מתכנן להוציא עדכון אחד אחרון שיכיל בתוכו כמה שיותר מידע על המערכת המוגמרת החל מהרכיבים וכלה בדרייברים והגדרות שבהם אני משתמש. אולי זה יעזור למישהו.

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 223
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תתחדש!!!.... הכרטיס קול ועכבר ממש יפים!!.... אני רוצה גם :(

באיזה השתמשתה?

שלום Dr@gon! ותודה.

ברוך הבא לדיון, האוזניות הם מחברת Gamma, דגם LH-075.

אלו מסוג Headset שאני משתמש למשחקים בשעות של הלילה ;)

החברה הזו לא מוכרת ממש, אבל אפשר למצוא איזכורים ב- לדגם הזה בעיקר בתחום האודיו של D.J's וחברות הגברה/הפקה.

רכשתי אותן לפני ארבע שנים אצל אדר סוכנויות אודיו בחשמונאים בתל-אביב.

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א-ה-ל-ן :D :D :D :D

מזמן לא שמענו ממך!! ;)

תתחדש על הכרטיס והעכבר!! :yelclap:

אני לא מבין הרבה בזה...אבל מה זה הקופסא שמתחת לכרטיס??

:xyxthumbs:

אהלן!

זו קופסאת הפיצול/חיבור לכרטיס הקול.

יש בה חיבורי כניסה/יציאה לכל מיני דברים:

מאחור יש לך: כניסת AUX Stereo ב- RCA, כניסה/יציאה של MIDI, כניסה/יציאה של Optical S/PDIF + כניסה/יציאה של Digital Coaxial ואפילו חיבור Ground אם אתה רוצה להיות בטוח שאין השראות בין כרטיס הקול-למגבר-לתיבת הפיצול.

מלפנים (לפי התמונה מימין לשמאל) יש לך:

1. שליטה על ווליום ראשי

2. שליטה על 24-Bit Crystalizer

3. CMSS-3D

4. EAX

5. 3DMIDI

6. MIC-In 2/Line-In 2

7. Hi-Z/Line-In 3

8+9+10: כניסות ל- MIC-In 2/Line-In 2, ל- Hi-Z/Line-in 3 ול- .

עוד תמונה מאתר קריאטיב של הכרטיס ותיבת הפיצול והשלט: http://www.soundblaster.com/tk/tk.asp?fn=http://images.soundblaster.com//images/corporate/artwork/XFiPro_pdt_lo.jpg&downloadtypefk=1

ל- Install - אני איתך בפרטי.

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תעסוק בעריכת מוזיקה?

זה הכרטיס הכי טוב שיש אכשיו לקריאטיב?

מה זה מגבר? ::)

תיהנה :xyxthumbs: :xyxthumbs:

1. לא עוסק בעריכת מוסיקה אבל גם אם כן - התמיכה המעולה שלו ב- ASIO 2.0 ל- CuBase/Reason וכו' היא יוצאת מהכלל.

2. בוא נגיד שזה הכרטיס הכי טוב שיש לקריאטיב היום למשתמש הביתי שרוצה לשחק איתו מלבד עריכת - אלא אם כן לא חשובה לך תיבת הפיצול החיצונית ואתה מוכן לקחת אותו עם תיבת פיצול שמתאימה למפרץ "5.25 במארז המחשב - אז יש לך את ה- Fatal1ty שהוא ממש זהה לו בתכונותיו (פרט לאיזה מעבד קול אחד עם יחס אות-לרעש טיפה פחות טוב..) אבל גם עולה פחות.

3. זה לא ממש מגבר אבל כן, יש בפנים מגבר לאוזניות אם אני לא טועה.. כמובן שלא מגבר מקצועי שמחירו לבד יעלה יותר מכל הכרטיס קול הזה.

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה זה מגבר....

תוכל להסביר לי?

מה

מו

ואיך?

שלא תיפגע או משהו אבל כדי לענות לך כמו שצריך בנושא הזה ולא חפיף - שווה לקחת את הנושא הזה לדיון בפורום אודיו וקולנוע ביתי: http://hwzone.co.il/community/index.php?board=17.0 - יש שם חברה ממש מבינים בתחום.

נראה לי יותר מתאים ;)

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...