עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה - עמוד 8 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה

AlderaaN

Recommended Posts

כן אבל אתה צריך להסתכל ממש למרכז ה-LCD בשביל לראות תמונה מלאת צבעים..

אבל אני אף פעם לא אהבתי מסכי LCD....נכון שהם יותר יפים והכל אבל איכותיים כמו ה-CRT????...אין מצב....

צריך לראות כדי להאמין :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 223
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שמוליק, פשוט אין מילים, אין מילים, התמונות הרגו אותי, אתה עושה לי חשק לקחת את כל החסכונות שיש לי למכונית ולזרוק על מחשב + מסך (לו הייתי רוטשילד דה דה.........).

המסכים האלה נראים מדהימים, כל ה24 אינץ למחשב, הייתי קונה אחד, אבל בשביל לנצל אותו צריך מחשב סופר חזק וזה כבר יותר מידי בשבילי.

טוב, בקיצור כבר הרבה זמן לא הגבתי אז אני רק רוצה להגיד שהתמונות מדהימות, ההודעה על הכרטיסים יפה מאוד ובכלל ההתקדמות בשבוע האחרון מדהימה!

ישר כוח ! :xyxthumbs:

אגב, מתי כבר חוזרים לשחק איתך באטלפילד..... :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אתה צריך להסתכל ממש למרכז ה-LCD בשביל לראות תמונה מלאת צבעים..

אבל אני אף פעם לא אהבתי מסכי LCD....נכון שהם יותר יפים והכל אבל איכותיים כמו ה-CRT????...אין מצב....

צריך לראות כדי להאמין :)

תכוון על 6500 קלווין ותראה עולם ומלואו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב לכולכם!

הנה עוד עדכון, הפעם בנושא מבחני ביצועי הכוננים הקשיחים במערכת ב- ATTO וב- HD Tach, תהנו!

תחילה, למי שלא הבין/ראה את הרמזים שלי לאחד מהמשתמשים כאן בדיון לגבי המסך:

אני מאוד מעריך את השתתפותכם בדיון בנושא המסך, אבל מבחינתי זה ממש לא קשור לדיון - בבקשה לא להיפגע.

אנא מכם - רדו מזה וראו את הנושא כסגור :)

תודה רבה חבר'ה!

ועכשיו לענייני המחשב  ;)

החלטתי לבדוק בגדול מה הנתונים של המערכת שלי מבחינת מערכות קבצים בשתי תכניות (על SiSoft Sandra פסחתי):

HD Tach v3.0.10 : http://www.simplisoftware.com/Public/index.php?request=HdTach

ATTO Disk Benchmark v1.1 : http://members.home.nl/rvandesanden/ATTO%20benchmark.html

אני כרגע משתמש בסט דרייברים לצ'יפסט של nForce4 מדגם: nVidia Unified v6.66 WHQL.

הסיבה העיקרית היא, שהחדשים ביותר - v6.70 פשוט לא מסוגלים לזהות עבורי את כונני ה- RAID-0 כמו שצריך וחבל.

* כמו כן, מותקן גם ה- IDE Driver עם IDE-SW Driver בשביל עבודה ב- RAID-0 בכוננים הנוספים.

כונן המערכת: Western Digital Caviar SE 200GB 8MB 7200 SATA I WD2000JD נמצא במערכת קבצים NTFS וב- NTFS Cluster File Size.

כונני ה- RAID-0 הנוספים: Western Digital Caviar SE 160GB 8MB 7200 SATA II WD1600JS @ RAID-0 נמצאים במערכת קבצים NTFS וב- NTFS Cluster File Size כשה- Stripe Set הוא 16K.

במערכת הזו יושם בדיוק מה שתוכנן בפוסט הראשון בדיון: שמירה על יחס של 4:1 ב- RAID-0 בין ה- RAID-0 Stripe Set Size לבין ה- NTFS Cluster File Size.

להזכירכם: כדי לראות את התמונות בגודלן המלא בחלק מהמחשבים - לחצו על אחד מה- Thumbnails, המתינו עד לטעינת התמונה בשלמותה בדף שיפתח, ואז לחצו על התמונה קליק-שמאלי פעם אחת, או יותר עד שהתמונה תהיה בגודלה הטבעי.

מבחן ראשון:

תוכנה: ATTO Disk Benchmark v1.1.

מעבד: 2400MHz.

זכרונות: 2.5-3-3-5-1T-8Trc-12Trfc-256Idle @ 480MHz 1:1 @ 2.75v

כרטיסי מסך ב- SLI: ליבה 492MHz / 1330MHz

מה נבדק: צד שמאל: כונן המערכת, צד ימין: כונני ה- RAID-0

הארות למי שמעוניין:

1. שימו לב מה קורה מצד ימין בכונני ה- RAID-0 כאשר מגיעים ליחס ה- Sweet Spot של 4:1 בקריאה בבלוקים של 16KByte ומעלה.

2. המספרים המופיעים בצד הימני של כל חלון בדיקה הם ב- KByte, כלומר אם מופיע 93563, אז הכוונה היא ל- 93,564KByte בשנייה.

00008aattobothdisks3qi.th.jpg

מבחן שני:

תוכנה: HD Tach v3.0.10.

מעבד: 2400MHz.

זכרונות: 2.5-3-3-5-1T-8Trc-12Trfc-256Idle @ 480MHz 1:1 @ 2.75v

כרטיסי מסך ב- SLI: ליבה 492MHz / 1330MHz

מה נבדק: גרף אדום: כונן המערכת, גרף כחול: כונני ה- RAID-0

00008bhdtach3bothdisks32mblong.th.jpg

עכשיו תראו, החלטתי להראות לכם עוד 3 אפשרויות, שמסבירה לפחות למה אני החלטתי שלא לקחת כונן/י Raptor.

יש הרבה אנשים בפורומים שמתלבטים על הכדאיות של כונן Raptor במחשב בתור כונן מערכת, בין אם הוא 36 או 74 ג'יגה, RAID-0 או כונן יחיד, אולי זה יעזור גם להם.

הבאתי לכם השוואות כאן בנושא, אותן הגדרות במערכת כמו למעלה:

כונן המערכת שלי  מול כונן Western Digital Raptor WD74 - 74GB 8MB 10000RPM SATA I.

580~ ש"ח      מול 1100~ ש"ח

~200GB        מול ~74GB

00008ehdtach3wd2000jdagainstra.th.jpg

כונני ה- RAID-0 שלי  מול כונן Western Digital Raptor WD74 - 74GB 8MB 10000RPM SATA I.

1160~ ש"ח           מול 1100~ ש"ח

~320GB              מול ~74GB

00008chdtach3wd1600jsraid0agai.th.jpg

^-> אתם רואים מה הולך שם? אז נכון, כבר אפשר למצוא את ה- Raptor WD36GB במקום הכי זול בזאפ בכ- 610~ ש"ח, אבל תסתכלו על זה גם מבחינת מחיר, גם נפח וגם ביצועים ולא רק על אחד מהם - זו לפחות דעתי.

כונני RAID-0 שלי  מול כונני Western Digital Raptor WD74 - 74GB 8MB 10000RPM SATA I RAID-0.

1160~ ש"ח       מול 2200~ ש"ח

~320GB          מול ~148GB

00008dhdtach3wd1600jsraid0agai.th.jpg

מקווה שנהנתם ושעזר למי שצריך לעזור.

שיהיה בנתיים סוף-שבוע נעים לכולכם!

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב לכולכם!

עדכון חגיגי זה מוקדש לזכרונות ה- שהגיעו בשלום מחו"ל! :jump:

להזכירכם: כדי לראות את התמונות בגודלן המלא בחלק מהמחשבים - לחצו על אחד מה- Thumbnails, המתינו עד לטעינת התמונה בשלמותה בדף שיפתח, ואז לחצו על התמונה קליק-שמאלי פעם אחת, או יותר עד שהתמונה תהיה בגודלה הטבעי.

ולמי שרק עכשיו הצטרף לדיון זה: ברוכים הבאים! - תוכלו להתעדכן במהירות בכל העדכונים הגדולים שהוספתי לכאן, ע"י תוכן עניינים שבניתי בסוף הפוסט הראשון בדיון הזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=153789.msg1295447#msg1295447

שווה להתחיל שם בקריאת הפוסט הראשון ואם לא מתאים לכם לקרוא את הכל, גשו לתוכן העניינים, שמסודר לפי סדר כרונולוגי בעדכונים - קריאה מהנה!

והנה תלאות היום בקצרה:

- בסביבות 13:30 בצהריים, יום שבת, (03-12-2005) הבאתי אותם הביתה למחשב.

- בהתלהבות שלי מהם - צילמתי לכם תמונה שלהם, מזהים מה ברקע?  ;)

newpcmemory2fk.th.jpg

- לקח לי כמעט שעה של ניסיונות לא מוצלחים, רק למצוא דרך לגרום להם לעבור את ה- POST במחשב.

- הטריק היה פשוט להחליף את מיקומם על לוח האם, כך שבמקום שה- OCZ ישבו על הסלוטים הצהובים כמו ה- , אלו דווקא אוהבים מאוד את הסלוטים הכתומים, אז הנה - בכתומים  :)

newpcopencasememorycloseup4sa.th.jpg

אחרת, גם אם אפשר היה לבצע POST, בתוך MemTest שמובנה ב- (גירסה אחרונה: 1.65, חבל"ז!) הייתם רואים מאות / אלפי שגיאות בעת הבדיקות, שלא לדבר על האפשרות של לעלות ולנסות להריץ משהו.

- לאחר מכן, עשיתי לזכרונות Tweak כמו שעשיתי ל- במשך 6-7 שעות, עד שמצאתי את המכנה המשותף הנמוך ביותר שעובד ב- 250MHz/500MHz גם ב- MemTest (בדיקות 1, 2, 3 ו- 5), גם SuperPI וגם ה- SP2004 שתראו שרץ ברקע בתמונות.

* מכאן יהיה לי הרבה יותר קל (במידה וה- SP2004 יעבור את הלילה בשלום) למצוא מהירויות אפילו מעט יותר גבוהות ולחלוב את הפרה.. כלומר את המכונה עד הסוף   :smile1:

הרצתי עוד 3 בדיקות בדיוק כמו בפוסט מספר 2 בכל הדיון הזה (זוכרים אותו?  :P), הנה התוצאות עבורכם, נחמד להשוות:

מימין: ה- Enhanced Latency -4000 2x1024MB Gold Edition Kit OCZ5002048ELGE-K

תזמונים: 3-4-3-7-1T-7Trc-12Trfc-128Idle @ 500MHz 1:1 @ 2.71v

משמאל: ה- TwinX1024-3200XL 2x512MB

תזמונים: 2.5-3-3-5-1T-8Trc-12Trfc-256Idle @ 480MHz 1:1 @ 2.75v

תוכנה: Everest Home Edition v2.20 + PI Mod v1.4.

מעבד : ימין: 2500MHz, שמאל: 2400MHz.

הערות: סופר-פיי ב- 1Million, אברסט במבחן Memory Latency.

00009asuperpimod14everest22025.th.jpg00003asuperpimod14everest22024.th.jpg

מעבד וזכרונות: כנ"ל.

הערות: סופר-פיי ב- 2Million, אברסט במבחן Memory Write.

00009bsuperpimod14everest22025.th.jpg00003bsuperpimod14everest22024.th.jpg

מעבד וזכרונות: כנ"ל.

הערות: סופר-פיי ב- 4Million, אברסט במבחן Memory Read.

00009csuperpimod14everest22025.th.jpg00003csuperpimod14everest22024.th.jpg

והדבר החשוב ביותר, יציבות ב- 100% עומס על הליבות/זכרון - אבדוק יותר מאוחר, מבחינתי קודם כל אלו.

זה מה שרץ כרגע בזמן שאני כותב שורות אלו, מבחינתי היא אמורה לרוץ כ- 9-12 שעות כדי שאקח קונפיגורציה זו כיציבה:

תוכנה: על כול רץ SP2004 v0.30 עם Affinity משלה.

מעבד: 2500MHz.

זכרונות: כנ"ל

00009dsp20042501on1ram2500cpu0.th.jpg

עוד קצת מידע על הזכרונות: הם מורכבים מצ'יפים של סדרת ה- UCCC, ומקובעים על PCB (הפלטה שלהם, מעין לוח-אם לזכרונות) מסוג Brainpower (נחשבת לסדרה חדשה וטובה לאוברקלוק).

ולקינוח, הבאתי לכם נוספות של הקרביים של המחשב:

newpcopencasecloseup26wt.th.jpg

newpcopencasecloseup32ya.th.jpg

^-> לדעתי המבנה של ה- Expert ממש מצויין לפיזור חום מהמארז, שימו לב שהזלמן מפזר את האוויר החם מכם והלאה בתמונה.

בדיוק מאחוריו (מוסתרים ע"י הזלמן) אלו הזכרונות, שהאוויר החם שעולה מהם מיד מתפזר ע"י המאוורר של הזלמן וישר יוצא החוצה ע"י המאוורר האחורי של 120mm (השחור) שנראה בתמונה.

גם אם יש אוויר שלא הצליח למצוא את דרכו החוצה בנתיב זה, בדיוק מימין לזכרונות בתמונה זו (כלומר מעליהם כאשר המארז 'עומד') יש את המאוורר 120mm של ה- Enermax Liberty שידאג לכך.

ואחרונה להפעם:

newpcopencasecloseup49wd.th.jpg

נראות לי קצת יותר מוצלחות מהראשונות שלקחתי למחשב, הידיים שם עוד רעדו לי מהתרגשות  :smile1:

• בנצ'מרקים וחיות אחרות, בלי נדר מחר בערב - במידה ותהיו מעוניינים.
  • נראה לי שאני עוצר לכרגע את ה- SP2004 ומתחיל לשחק כבר!  :xyxthumbs: לא יכול להתאפק, חייב לראות את BF2 על 2GB!

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש!!

ותהנה.

ה-OCZ בכלל לא אוהבים לשבת על הצהובים? רק מעבר לכתומים פתר את הבעיה?

שלום MoRtZkInG! תודה רבה!

כן, זה פשוט היה הפיתרון, לא שזה היה ממש מוזר בדיעבד, כיוון שבפורומים האלו למשל:

DFI - http://www.dfi-street.com

OCZ - http://www.bleedinedge.com

XtremeSystems - http://www.xtremesystems.com / http://www.xtremesystems.org/forums/

וגם ב- HardOCP - http://www.hardocp.com / http://www.hardforum.com

בכולם היו משתמשים, שפתרו ככה בעיות של שמפיקים Errorים ב- MemTest ותכניות אחרות.

בכול מקרה בינתיים הכל סבבה, ואם רק היה אפשר לשחק BF2 נורמאלי (בעייה בשרתי האימות של החשבונות)...

שמוליק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה אחת עם הזלמן שבזה שהוא מעביר קצת חום לכרטסי מסך לא???

שלום aquarius.

לגבי הזלמן, יכול להיות, אבל כמו שהוא מורכב כרגע (שים לב בתמונות) - האוויר שהוא מכניס מגיע בערך מכיוון מפרצי ה- Floppy / מפרצי ה- "5.25.

משם האוויר נזרק ישר החוצה למאוורר האחורי במארז.

המניפה של הזלמן לא מוציאה אוויר לכל הכיוונים כמו שהרושם ממנו משאיר, אלא הרוב ממשיך ממנו והלאה בכיוון אחד.

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...