עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

משפט אחד, שתי טעויות...

סוף סוף אני מסכים איתך העם הכן טיפש לצערי ,וכן הרוב עניים !

ושוב אנשים לא משקיעים אפילו דקה אחת בבדיקה לפני שהם מפריחים טענות שגויות בכזו תקיפות. לפי דו"ח העוני לשנת 2004, יש במדינה כ- 1.5 מיליון עניים. במדינה יש יותר מ- 6.5 מיליון אזרחים. ממתי 1.5 מתוך 6.5 הם רוב?

בזכות מנהלים שמרוויחים מאות אלפי שקלים בחודש (כן, כן, יש אנשים כאלה. ואפילו לא מעט, יחסית).

ככה זה, נפלאות הממוצעים...

הנה דוגמה קיצונית: תחשוב לצורך העניין על קבוצה של 10 אנשים. אחד מרוויח מיליון שקל בחודש וכל שאר ה-9 מובטלים ולא מרוויחים אגורה. ה"שכר הממוצע" של כל העשרה הוא 100 אלף שקל בחודש. פשש, ממש עשירים, אני בטוח שאין שם אף אחד עני..

נו, באמת. מתוך הדו"ח לשנת 2004 של מנהל הכנסות המדינה (זמין באתר של משרד האוצר, צריך רק להשקיע דקה בחיפוש):

ההכנסה החודשית הממוצעת ברוטו של המאיון העליון היא 92,628 ש"ח בחודש. ההכנסה הממוצעת במשק ברוטו היא 7,827 ש"ח בחודש. כמה ירוויח השכיר הממוצע אם נעלים לגמרי את העשירון העליון? אני מתעצל לחשב, אבל בוא נניח שזה יהיה 7,000 ש"ח. כלומר יש לנו 99% שמרוויחים 7,000 ועוד אחוז אחד שמרוויח 93,000, והממוצע הוא: 7,860 ש"ח בחודש. היי, הייתי די קרוב בניחוש שלי! כלומר השכר הממוצע במשק, גם ללא "מנהלים שמרוויחים מאות אלפי שקלים" נמוך רק במעט מ- 7,000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

דו"ח העוני זה דו"ח מטומטם, כי הם קובעים אותו איך שנוח להם. זה כמו שתקבע עכשיו שמותר לפרוץ למכוניות, ואז תגיד שהפשיעה בארץ ירדה.

רוב העם לא עני

אם תביט במדדים הסטטיסטיים של ביטוח לאומי שיודע כמעט על כל אחד מאיתנו הכל אתה תראה שרוב העם לא עני !

וזה גם בכלל לא נכון

הם קובעים אותו לפי קו העוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי נחמה. ואיך אתה היית קובע אותו? אם אתה קובע שהרוב עניים, תציג את הנתונים שלך.

50% מהאוכלוסייה (העשירון החמישי עד העשירי) מרוויחים לפחות 4,560 ש"ח בחודש, וזה לא כולל קיצבאות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מספר פרמטרים,כמו כמה כסף מינימום מספיק לאדם כדי לקיים את עצמו, אבל זה דיי שרירותי, ואנשים שגם מעל קו העוני בקצת בקושי מקיימים את עצמם.

אנחנו מסכימים שהכנסה של 4500 לאדם בחודש היא מספיקה בשביל לחיות בכבוד ?

אנחנו מסכימים ש4500 ש''ח לאדם בחודש זה יותר מ"טיפה" מעל קו העוני ?

אתם צריכים ללמוד בני גורן , שכחתם איך לחשב מספרים :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחח הצחקת אותי !!

4500 ברוטו בחודש בחיים לא מסוגל להחזיק משפחה בצורה סבירה בשביל שהיא לא תיחשב ענייה.

בסדר אז נדבר על השכר הממוצע בלי מנהלים (אני דיברתי על הכנסה לאדם ולא למשפחה )

7000 זה מספיק ?

זהו נגמר הסיפור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה חבל שקו העוני עומד לאדם בודד הוא עומד על כ1700 שקל.

ו4500 שקל?, זה מספיק בהחלט כדי להתקיים, לאדם כולל כל ההוצאות,

, אבל אתה אופטימי, הרבה מאוד אנשים מרוויחים הרבה פחות.

למשפוחה לעומת זאת, זה כמו כוסות רוח למת

בוא נהיה אופטימיים רגע,

לחודש:

300 שקל חשמל, 100 שקל מים, 200 שקל ארנונה, 400 דולר שכ"ד או משכנתא, נגיד אין טלפון, ו2000 שקל אוכל (כמו כלום וגם זה לא מספיק), למשפחה בן 5 נפשות.

כמה יצא?

יותר מ4500 שקל... וזה עוד בלי טלפון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה מאוד, נכון: 50%. וזה כולל עובדים בחצי משרה, למשל, שמהווים מפרנס שני במשפחה. העובדה הפשוטה נשארת: רוב האוכלוסייה אינה ענייה. מ.ש.ל.

שוב... איפה הקיצבאות בחשבון שלך? משפחה עם חמישה ילדים מקבלת קיצבת ילדים בשווי של 1,160 ש"ח בחודש. ומה עם מפרנס שני?

עריכה: סליחה, טעות שלי. כתבת "חמש נפשות", אבל אני קראתי "חמישה ילדים". משפחה בת שלושה ילדים תקבל 400 ש"ח בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה מאוד, נכון: 50%. וזה כולל עובדים בחצי משרה, למשל, שמהווים מפרנס שני במשפחה. העובדה הפשוטה נשארת: רוב האוכלוסייה אינה ענייה. מ.ש.ל.

נכון מאוד !

אתם שוכחים שמדובר על משפחה רגילה עם שני מפרנסים ו 2*4500 לפי בני גורן זה 9000 וזה מספיק כדי לקיים משפחה

ומה שגם שכחת שלמשפחה בן 5 נפשות יש 3 ילדים והם מקבלים עם כל ילד קצבה (אפילו אם היא קטנה אבל עדיין זה בערך עוד 1000 לחודש )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...