עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

קראתי בעיון רב

תקרא את זה:

הפוך גוטה, הפוך. מדינות בעלות כלכלה חזקה יכולות להרשות לעצמך שכר מינימום גבוה, לא להיפך - שכר מינימום גבוה לא הופך כלכלה לחזקה.

בשנתיים האחרונות, הצמיחה הכלכלית בארץ היתה גדולה מאשר בכל מדינות מערב אירופה ובארה"ב, אולי למעט אירלנד. אז אולי בכל זאת יש יתרון לשכר מינימום נמוך?

בוא נחשוב בהיגיון: מי משלם שכר מינימום? מפעלים שבהם שכר הפועלים הוא חלק משמעותי מעלות היצור.

מה קורה כשאתה מעלה את המחיר של אחד מהמרכיבים הראשיים במוצר בצורה משמעותית? המחיר של המוצר עולה.

מה קורה כשהמחיר של המוצר עולה? המפעל לא יכול להתחרות במפעלים שלא העלו את המחיר.

מה קורה כשהמפעל לא יכול להתחרות? הוא נסגר ועובדיו מפוטרים.

תעלה בצורה משמעותית את שכר המינימום ומפעלים שגם היום בקושי מצליחים להתמודד מול היבוא הזול ממדינות בהן שכר העבודה נמוך בהרבה יסגרו, וכל הפועלים שעובדים בהם יהפכו למובטלים. איך בדיוק זה אמור לעזור לעניים? זה לא. אבל מה אכפת לפרץ מהעניים?

חומר קריאה מענין בשבילך:

http://news.walla.co.il/?w=//628562

ואת זה:

:bash: :bash: :bash:

מה אתה מעדיף - להמשיך לקבל את אותו שכר מינימום, או שיעלו את שכר המינימום - אבל זה יגרום לכך שהמפעל שבו אתה עובד יאלץ לפטר אותך ואז גם שכר מינימום לא תקבל..?

ואת זה:

אתה לא מבין שזה לא עובד ככה?

לכל התעשיות שבנויות על כח עבודה זול כמו טקסטיל לא תהיה זכות קיום אם שכר המינימום יגדל

ההצעה הזאת תפגע דווקא ביעד שהיא רוצה לעזור לו-השכבות החלשות שמרוויחות שכר מינימום (ובסופו של דבר בשאר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר את הביטוי "כסף עושה כסף"?

הם משקיעים ומפתחים את המשק. נכון. בלעדיהם כולם היו בעלי מלאכה או חקלאים ולא הייה שום , אני רק לא מבין למה הם לא יכולים להיסתפק בנגיד 10 מיליון בעו"ש, ולהגדיל את אחוז ההוצאה על המשכורות. אני גם בטוח שעובד שמקבל שכר נורמאלי יהייה יותר יעיל בעבודה, הוא יוכל לישון טוב יותר בלילה ולחיות בכבוד, במקום ללכת למוסדות רווחה אחרי יום העבודה ולחשוב על מה הוא יוותר החודש: חשמל? מים? או אוכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשקיע בחינוך, בתשתיות ביצירת מקומות עבודה

לא ע"י קצבאות סעד שמעודדות בטלנות

אני גם מסכים שלא צריך להשקיע בקצבאות סעד אלה להשקיע בחינוך וביצירת מקומות עבודה!

אך גם נוריד את שכר המנהלים הבכירים ונעלה את המס למכוניות פאר ,ולדיברי יוקרה נוספים וכדו.. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר את הביטוי "כסף עושה כסף"?

הם משקיעים ומפתחים את המשק. נכון. בלעדיהם כולם היו בעלי מלאכה או חקלאים ולא הייה שום , אני רק לא מבין למה הם לא יכולים להיסתפק בנגיד 10 מיליון בעו"ש, ולהגדיל את אחוז ההוצאה על המשכורות. אני גם בטוח שעובד שמקבל שכר נורמאלי יהייה יותר יעיל בעבודה, הוא יוכל לישון טוב יותר בלילה ולחיות בכבוד, במקום ללכת למוסדות רווחה אחרי יום העבודה ולחשוב על מה הוא יוותר החודש: חשמל? מים? או אוכל?

תקרא שוב:

בוא נחשוב בהיגיון: מי משלם שכר מינימום? מפעלים שבהם שכר הפועלים הוא חלק משמעותי מעלות היצור.

מה קורה כשאתה מעלה את המחיר של אחד מהמרכיבים הראשיים במוצר בצורה משמעותית? המחיר של המוצר עולה.

מה קורה כשהמחיר של המוצר עולה? המפעל לא יכול להתחרות במפעלים שלא העלו את המחיר.

מה קורה כשהמפעל לא יכול להתחרות? הוא נסגר ועובדיו מפוטרים.

תעלה בצורה משמעותית את שכר המינימום ומפעלים שגם היום בקושי מצליחים להתמודד מול היבוא הזול ממדינות בהן שכר העבודה נמוך בהרבה יסגרו, וכל הפועלים שעובדים בהם יהפכו למובטלים. איך בדיוק זה אמור לעזור לעניים? זה לא. אבל מה אכפת לפרץ מהעניים?

חומר קריאה מענין בשבילך:

http://news.walla.co.il/?w=//628562

אך גם נוריד את שכר המנהלים הבכירים ונעלה את המס למכוניות פאר ,ולדיברי יוקרה נוספים וכדו.. :yelclap:

א. מה זאת אומרת "נוריד את שכר המנהלים" ? מה גורם לך לחשוב שחברה פרטית שואלת מישהו כמה לתת למנהלים שלה?

ב. למה נראה לך שזה ישפיע על ה"עניים" שמקבלים שכר מינימום ?

ג. אה, כי 150% מס על מכוניות זה לא מספיק.. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מסכים שלא צריך להשקיע בקצבאות סעד אלה להשקיע בחינוך וביצירת מקומות עבודה!

איזו זכות יש למישהו לקחת כסף ממי שהרוויח אותו ביושר? ועוד בשביל כל המסכנים למיניהם, שלא עשו מעולם דבר בשביל עצמם וכמו עדרי קופים מנערים את הכלוב

בשביל לקבל מזון?

מדוע מי שרוצה לקנות מכונית במיליון שקל, צריך לשלם עוד יותר מס ממה שהוא משלם כיום למדינה (שכיום עומד על יותר מחצי המחיר?).

אתה חוצפן, אבל בעיקר תמים. יום אחד תגדל ותבין איך דברים עובדים, מי באמת נושא בנטל, ומי חי על חשבון מי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את זה... אבל לא הבנתי למה חייבים להעלות את המחיר של המוצר... אני מדבר על ירידה ברווחים, לא על העלאת המשכורות ושמירה על הרווח... מפעל שמרוויח XXX בשנה יכול, לפי דעתי, להסתפק ב0.5XXX ולתת את השאר לעובדים, כתוספת למשכורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שאבי הוא אדם עשיר לכל הדעות ,אם היה יודע מה אני כותב היה נותן לי שתי סטירות (אולי).

למרות זאת אני חושב שיש אי צדק גדול במדינתינו בהרבה תחומים ,ולדעתי בסופו של דבר גם לעשירים יש אינטרס שהעובדים היו מרוצים (עובד מרוצה = עבודה טובה) ואולי עמיר פרץ נותן להם תקווה שאחרים לא ,ורק בגלל זה צריך לתת לו צ'נס! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי הצנועה היא אם אתה היית עובד שמקבל שכר מינימום האם גם אז היית אומר מה שאמרת?

אני בספק!! :bash:

עובדות הן עובדות ללא קשר למשכורת שלי.

ולכן דבר ראשון צריך להוריד מיסים, ואת שכר הבכירים, ולתת משכורת הוגנת לעובדים. מס ההכנסה לא ממש יפגע אם הוא יהייה אחוז יותר נמוך ממשכורת יותר גבוהה... אבל העובדים ישאירו יותר כסף בכיס שלהם.

הורדת מיסים? הרי זה בדיוק מה שעשה משרד האוצר בשנתיים האחרונות. אלא מה, השכבות החלשות כמעט ולא משלמות מיסים, זה לא עוזר להן כל כך. אבל בכל זאת זה צעד טוב.

זה רעיון גדול את זה אני מקבל ,ניקח מהעשירים וניתן לעניים ,שהיה קצת צדק במדינה הזו ! :yelclap:

אבל זה בדיוק מה שקורה היום! העשירים משלמים את רוב המיסים, העניים מקבלים את רוב הקיצבאות.

אז זהו, שיש המון אנשים שמקבלים שכר נמוך, ומעט אנשים שמקבלים שכר גבוהה, ככה שזה די מתאזן... וגם אם המס של עובדי המנימום מהווה 30 אחוז, זה גם מספיק גבוה.

למה, למה אנשים לא טורחים לברר מהן העובדות לפני שהם כותבים? יש לכם , אתם מכירים את הכתובת של , כל כך קשה להשקיע שלושים שניות בחיפוש?

על שכר מינימום יש מס הכנסה של 10% בלבד, כלומר בערך 335 ש"ח בחודש. מזה צריך להוריד 2.25 נקודות זיכוי שיש לכל גבר ישראלי (נשים מקבלות קצת יותר) ומתברר שהסכום שמשלם עובד בשכר מינימום למס הכנסה הוא... אפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את זה... אבל לא הבנתי למה חייבים להעלות את המחיר של המוצר... אני מדבר על ירידה ברווחים, לא על העלאת המשכורות ושמירה על הרווח... מפעל שמרוויח XXX בשנה יכול, לפי דעתי, להסתפק ב0.5XXX ולתת את השאר לעובדים, כתוספת למשכורת

אתה יודע שהרווח לא הולך לאיזה ישות ארטילאית , אלא למשקיעים שרוצים תמורה לכספים

אני לא רואה שום סיבה לחלק את הכסף הזה לעובדים רק כדי שנהיה מדינה שוויות וטובת לבב

ובקשר לשטות שעובד מרוצה=עבודה טובה

אני לא רואה אף עובד ש10 אחוז תוספת למשכורת תביא לעליה של 10 אחוז בפריון העבודה שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלוקת הכסף לעובדים לא נועדה להפוך אותנו למדינה "טובת לבב" אלא למדינה שהוא לא עולם שלישי. למדינה שלא רק עשירים יכולים לחיות בה

לגבי ההשוואה הלניארית בין המשכורת לתפוקה: :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שילדים בגילינו ,לפחות אני ,צרכים לחשוב כיצד לגשר על הפערים הגדולים ההולכים וגדלים בכל שנה בין העניים והעשירים ,לפני שהיה מאוחר מדי ואז לדעתי כולם יצטערו !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בדיוק הבעיה, שאתה מדבר כמו ילד שסתם צועק "תעלו את משכורת המינימום! העניים צריכים עוד כסף! תעלו את משכורת המינימום!!!11", אבל לא חושב על ההשלכות של זה (שאותם אנשים שמקבלים משכורת מינימום עכשיו יקבלו במקרה הזאת קיצבאות אבטלה).

החלק העצוב באמת, הוא שגם מי שיהיה בעוד זמן לא רב ראש הממשלה שלנו - מחזיק באותה מחשבה ילדותית ומפגרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...