עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 34 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אם יש לך 100 ש"ח ולחם עולה 10 ש"ח

ובעקבות העלאת שכר

יש לך 150 ש"ח אבל לחם עולה 15 ש"ח

אין שינוי ריאלי

בטח שיש, השקל שלך שווה פחות.

אם היה לך כבר אלף שקל בחשבון, לפני השינוי יכלת לקנות איתו 100 לחמים. עכשיו, תוכל לקנות איתו רק 66, וישאר לך עודף לקוטג'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייבים להעלות את שכר המינימום רבותיי לא יעזור כלום.המצתב הכלכלי במדינה גרוע ביותר.אנשים מחפשים אוכל בפחים!

ומאיפה יביאו את הכסף כדי לקיים את העלה??

למדינה הזאת יש בקושי כסף לתת את המינימום לתושביה(שגם זה בלחץ) אז מאיפה לעזעזל ימצאו כסף לתמוך בעלאת השכר??

חוק כזה יגרום למעסיקים לפטר עובדים רק כדי לכסות על ההוצאות של רמת השכר החדש!

התחזקות השקל יכול לקרות ב-2 מקרים שעולים לי לראש כרגע

מכיוון ששקל הוא מטבע, שהוא רכוש לכל דבר

ככל שהוא יותר נדיר מחירו עולה

ולכן הפתרון יהיה להדפיס פחות כסף, אבל אז גם יסתובב פחות כסף בשוק, וזה לא משהו שרוצים.

הפתרון השני הוא משקיעים כבדים שימירו המון מט"ח לשקלים

מה שיגרום להתחזקות השקל מול הדולר (וכך גם מול היורו)

הבעייתיות כאן ברורה - תלויים במשקיעים חיצוניים ועשירים

דבר ראשון חוזק של מטבע נקבע לפי הכמות שלו!! ככל שיש יותר ביקוש למטבע ויש יותר כמות מסחר במטבע כך גם הערך שלו יעלה!

ודבר שני אף אדם הגיוני לא ימיר מטבע חזק (כמו הדולר) למטבע חלש(השקל) כדי לתמוך במניעים הכלכלים של המדינה!

אין שום הגיון בצעד כזה.. אתה תמיד תעדיף שיהיו בידך כסף שהגב הכלכלי שלו חזק!!

לדוגמא: הגב הכלכלי של הדולר הוא הפדרל ריזרב בארצות הברית ורמת התפוצה שלו בעולם!

בארץ זה בנק . ולשקל אין תפוצה בעולם!

את מי מיהם היית מעדיף שיתמכו בכסף שלך?  

נראה לי התשובה לזה פשוטה..  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש, השקל שלך שווה פחות.

אם היה לך כבר אלף שקל בחשבון, לפני השינוי יכלת לקנות איתו 100 לחמים. עכשיו, תוכל לקנות איתו רק 66, וישאר לך עודף לקוטג'.

גם את הכסף בחשבון אפשר להחזיק צמוד למדד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך 100 ש"ח ולחם עולה 10 ש"ח

ובעקבות העלאת שכר

יש לך 150 ש"ח אבל לחם עולה 15 ש"ח

אין שינוי ריאלי

בשינוי ריאלי עד כמה שהבנתי זה באותו סכום איזה סל מוצרים אתה יכול לקנות.

אז החשבון שלך לא נכון.

החשבון של עמרי הוא הנכון, ביחס לאותו סכום.

מה שאתה אמרת זה למעשה אן כל המשק ירוויח 50% יותר וכל המחירים לצרכן יעלו 50% יותר.

אז ההשוואה שלך נכונה ואין שינוי ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם את הכסף בחשבון אפשר להחזיק צמוד למדד

אבל זאת כבר תוכנית חיסכון וזה לא קשור לנושא בכלל...

באותה מידה אני יכול להגיד שאפשר להחזיק את הכסף צמוד לדולר, ואז גם אם תהיה אינפלציה שלילית בארץ והכסף של כולם יהיה שווה יותר - אתה תפסיד.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשינוי ריאלי עד כמה שהבנתי זה באותו סכום איזה סל מוצרים אתה יכול לקנות.

אז החשבון שלך לא נכון.

החשבון של עמרי הוא הנכון, ביחס לאותו סכום.

מה שאתה אמרת זה למעשה אן כל המשק ירוויח 50% יותר וכל המחירים לצרכן יעלו 50% יותר.

אז ההשוואה שלך נכונה ואין שינוי ריאלי.

יש פה שני עמרי

על מי אתה מדבר?

בכל מקרה, המצב שתארתי הוא מצב קלאסי שבו אין שינוי ראלי.

אבל זאת כבר תוכנית חיסכון וזה לא קשור לנושא בכלל...

באותה מידה אני יכול להגיד שאפשר להחזיק את הכסף צמוד לדולר, ואז גם אם תהיה אינפלציה שלילית בארץ והכסף של כולם יהיה שווה יותר - אתה תפסיד.. :P

איזו סיבה יש לבן אדם להחזיק כמויות כסף בעו"ש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא טוען שזה מה שיקרה

המחירים יעלו, זה בטוח

השאלה היא אם בצורה מלאה או חלקית.

ולפי נתוני הדוגמה הקודמת, אולי הלחם יעלה רק למחיר של 12 ש"ח?

ובחזרה לנושא הת'רד

לעמיר פרץ אין אג'נדה כלכלית ברורה, הוא פשוט יורה לכל הכיוונים

נוסיף לזה את ה"ציבור הנרדף" ששלי יחימוביץ' מתעתדת לעזור לו

דבר שבטוח לא יעשה טוב לכלכלה.

אין מצב שהקול שלי ילך אליו.

מצד שני, גם את ביבי אני לא בטוח שאני רוצה לראות בתור רוה"מ או שר האוצר הבא.

מה שכן הייתי רוצה לראות זה שילוב של שניהם, מחשבה לעתיד אבל לא על חשבון הזנחה מלאה כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גדעון עשת הוא אחד מזוכי פרס סוקולוב לעיתונות כתובה השנה. ליצן? תחשוב שוב.

פרס סוקולוב זה של עיריית ת"א, לא? לא מצאתי שום דבר על זכייתו של מר עשת בפרס, אבל אם אתה אומר... וזה לא משנה את העובדה שהאיש פשוט לא רציני. באחת הפעמים בהן הוא כתב בעד העלאת שכר המינימום, למשל, הוא טען שיש מדינות בהן שכר המינימום גבוה והאבטלה נמוכה ויש מדינות בהן שכר המינימום נמוך והאבטלה גבוהה, מה שמוכיח, לדבריו, שטוב להעלות את שכר המינימום. אבל כל מי ששכל בקודקודו מבין שההשוואה הזו חסרת משמעות, כיוון ששכר המינימום אינו הגורם היחיד בתעסוקה - להשוות מדינה אחת לאחרת, כשכל שאר הגורמים שונים, ולהתייחס רק לגובה שכר המינימום זה פשוט לא רציני ולא מקצועי.

2. סבר פלוצקר דווקא בעד עדכון שכר המינימום כלפי מעלה אך לא בצורה שפרץ רוצה.

אהמ...

שכר המינימום בארץ עומד על כ-3,350 שקלים לחודש למשרה מלאה. בדולרים לשעה מדובר אמנם בשכר מינימום נמוך, אך ביחס לשכר הממוצע ולשכר החציוני במשק הוא גבוה לפי כל השוואה בינלאומית. ח"כ עמיר פרץ חתום על הצעות חוק ועל הצהרות פומביות בדבר העלאת שכר המינימום ל-4,700 שקלים בחודש, כלומר לשווה ערך של אלף דולר - תוספת של 40%. זו הצעה חסרת אחריות כלכלית.

על הטקסט הזה חתום אחד, סבר פלוצקר. אופס. ובכל מקרה, אנחנו לא מדברים על הצעה להעלאה מתונה של שכר המינימום אלא על קפיצת מדרגה של כ- 40%.

3. אנשי "הארץ" בעד העלאת שכר המינימום.

מי, רות סיני? ;D הרוב הגדול של עיתונאי הארץ דווקא בימין הכלכלי.

4. נחמיה שטרסלר הוא תומך ידוע של ביבי. אם אתה מחשיב את דעתו אז אני יכול להחשיב את דעתה של שלי יחימוביץ'.

וגדעון עשת מתנגד ידוע של ביבי. כבר אמרתי שאני נלחם באש בעזרת אש, לא?

5. אבישי ברוורמן הוא פרופסור לכלכלה, בכיר לשעבר בבנק העולמי ונשיא אוניברסיטת בן גוריון. במי הוא תומך? ניחשת נכון - בעמיר פרץ. עד כדי כך הוא תומך בו עד שהוא הצטרף אליו למפלגה.

אוי, היית חייב לערב את הפרופ' ברוורמן?

שר האוצר של פרץ מסתייג מתוכניתו

פרופסור אבישי ברוורמן, שהצטרף השבוע למפלגת העבודה, מסתייג מתוכניתו הכלכלית של היו"ר עמיר פרץ. ברוורמן, שהוזכר כמועמדו של פרץ לתפקיד שר האוצר אם ייבחר לראשות הממשלה, אמר כי הוא אומנם תומך בהצעת פרץ להעלות את שכר המינימום, אך רק באופן חלקי.

ושוב מתברר שגם התומכים של פרץ דווקא מתנגדים לתוכנית שלו... עם תומכים כאלו, מי צריך מתנגדים?

6. המדיניות שמציע עמיר פרץ די דומה למדיניות של בלייר ושל קלינטון, אחד קבע שכר מינימום בבריטניה והשני העלה את שכר המינימום בארה"ב. ונחש מה? שני אלו נחשבים למנהיגים המשפיעים והטובים ביותר בעשורים האחרונים בעולם.

באמת? מי משניהם הקפיץ את שכר המינימום במדינתו ב- 40%?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מחייך

1. כמו שנאמר, התפקיד שלו לעשות כותרות, והפרס זה הוכחה שהוא עושה את עבודתו כמו שצריך. זה עדיין לא אומר שהוא צודק

2. הוא כמוני, העלאה מדורגת וסבירה

5. ברוורמן גם רצה להיות ב"קדימה". אז מה?

6. שוב, לא מדובר על הקפצה של 40%

elias

בדיוק כמו שאמרתי בטענה השנייה שלי

הכל מבוסס על היצע וביקוש

אם תציף מחר את השוק בשקלים ולא יהיה להם ביקוש הערך שלהם יצנח

אם תפסיק את הזרמת השקלים לשוק יהיה להם ביקוש והערך שלהם ינסוק, אבל יהיה פחות כסף בקופה הציבורית

בקשר להמרה

כמו שאמרתי

הבעייתיות היא התלות במשקיעים החיצוניים והעשירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מדברים ומיתווכחים פה הרבה על שכר המינימום שכבר הפסקתי לעקוב

הבעיה האמיתית מיבחינתי זה מחיר הדירות במקומות שיש בהם עבודה

ואני לא מדבר על תל אביב אלה על ערים אחרות היום יש יותר מידי אנשים שמשלמים משכנתה או שכירות ואין להם הרבה כסף ליקנות מוצרים ושרותים

אחרים אז הכלכלה נידפקת ובמקומות שאין עבודה אז האנשים או שנוסעים הרבה לעבודה או שחיים מקיצבאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא - אם היית קורא את דבריי הקודמים בדיון היית רואה את הצעתי להעלות את שכר המינימום לרמה שעליה פרץ בתוכנית הדרגתית עד 2010-2011. על כך אני מדבר ולא על התוכנית המדוייקת של פרץ. מצד שני התוכנית הכלכלית של פרץ ברורה בניגוד לתוכנית הכלכלית הלא קיימת של שרון, ביבי, מופז וסילבן. אם אתה אוהב להמר על מקום העבודה אז אתה יכול לבחור בכל אחד מהאחרונים.

א. לגבי סבר פלוצקר אתה טועה שוב:

שנית, יש להתאים את הגדרת שכר המינימום בחוק למציאות בשטח. כיום התעריף אינו כולל תשלומים עבור פרמיות, חלק משעות נוספות, החזרי הוצאות, הפרשות המעסיק לפנסיה וכדומה. במגזר הציבורי אלו הוצאות משמעותיות ביותר: "השכר הברוטו הממוצע של מקבלי שכר מינימום במגזר הציבורי", קובע בבנק , "גבוה בכ-50% משכר זה עצמו". שינוי ההגדרה יחשוף את הגובה האמיתי של שכר המינימום, כפי שהוא משולם כיום בפועל במקומות העבודה המצייתים לחוק. דומה שהוא אכן יהיה קרוב יותר ל-4,000 שקלים לחודש.

פעם אחרונה שבדקתי ההפרש בין פחות מ-3500 ש"ח לבין 4000 ש"ח מהווה עלייה בשכר וזה בדיוק על מה שאני מדבר ובניגוד למה שאתה טוען.

ב. אנשי הארץ הם בעד קפיטליזם סוציאלי וזאת בניגוד מוחלט לימין הכלכלי שמהווה קפיטליזם חזירי.

ג.

ושוב מתברר שגם התומכים של פרץ דווקא מתנגדים לתוכנית שלו... עם תומכים כאלו, מי צריך מתנגדים?

נכון שלא קראת את דבריי בדיון? אנא קרא שוב.

ליאור - כבר אמרתי לך את התוכנית שלי והיא העלאה מדורגת של שכר המינימום. משום מה איסתרא בלגינא מחליט לתקוף אותי כאילו אני הצל של פרץ ותומך בכל נוד שהוא עושה - אני תומך ברוב דבריו אך מתנגד לחלק קטן מהם. זאת בניגוד לחלק ניכר מהמשתתפים בדיון זה שעדיין לא החליטו על עתיד כלכלי וחמור מכך, המנהיגים שלהם לא החליטו על עתיד כלכלי. עקב כך אין שום ספק לגבי תמיכתי בפרץ מאשר תמיכה במועמד שאיננו יודע לאן פניו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא - אם היית קורא את דבריי הקודמים בדיון היית רואה את הצעתי להעלות את שכר המינימום לרמה שעליה פרץ בתוכנית הדרגתית עד 2010-2011. על כך אני מדבר ולא על התוכנית המדוייקת של פרץ.

תחליט, אתה תומך בפרץ או לא? כי כבר עשית לי סחרחורת.

מצד שני התוכנית הכלכלית של פרץ ברורה

מאוד ברורה - התוכנית שלו היא לנפנף בסיסמאות ולקוות שאלו שיסתנוורו מהן לא יבינו עד לבחירות שמימושן יביא לחורבן הכלכלה.

בניגוד לתוכנית הכלכלית הלא קיימת של שרון, ביבי, מופז וסילבן.

מילא שרון, מופז וסילבן, אבל ביבי? הרי עד לא מזמן הוא היה שר האוצר והיתה לו תוכנית כלכלית ברורה, מגובשת ומצליחה למדי.

אם אתה אוהב להמר על מקום העבודה אז אתה יכול לבחור בכל אחד מהאחרונים.

הקדנציה של ביבי באוצר עשתה לי רק טוב. ביבי הוא שר האוצר הטוב ביותר שהיה בארץ מאז מודעי, הלוואי שהוא יחזור לאוצר.

א. לגבי סבר פלוצקר אתה טועה שוב:

"טועה שוב"? בשביל לטעות "שוב", צריך לטעות פעם אחת קודם. איפה הטעות הקודמת שלי? לא, וזה שנכנסתי לויכוח איתך לא נחשבת לטעות הקודמת.

למה לא תנסה לקראו את הקטע שציטטת? פלוצקר לא אומר שצריך להעלות את שכר המינימום ל- 4,000 ש"ח, הוא אומר שבפועל, שכר המינימום הוא כבר 4,000 ש"ח. כלומר פחות דחוף להעלות אותו מאשר פרץ טוען.

פעם אחרונה שבדקתי ההפרש בין פחות מ-3500 ש"ח לבין 4000 ש"ח מהווה עלייה בשכר וזה בדיוק על מה שאני מדבר ובניגוד למה שאתה טוען.

הייתי אומר מה זה מוכיח, אבל הבטחתי שלא להשתמש במילה הזו כאן.

ב. אנשי הארץ הם בעד קפיטליזם סוציאלי וזאת בניגוד מוחלט לימין הכלכלי שמהווה קפיטליזם חזירי.

או, סיסמאות! אחרי שאמרת "קפיטליזם חזירי", אין ספק שאתה צודק. ועכשיו ברצינות: כמה כתבים כלכליים בהארץ תומכים בהעלאת שכר המינימום? שמות וקישורים בבקשה, על הבנת הנקרא שלך אני לא סומך.

נכון שלא קראת את דבריי בדיון? אנא קרא שוב.

בהחלט קראתי - צחוקים ושיגועים! אני מתחיל לקבל רושם שאתה לא טרחת לקרוא את דבריך בדיון:

5. אבישי ברוורמן הוא פרופסור לכלכלה, בכיר לשעבר בבנק העולמי ונשיא אוניברסיטת בן גוריון. במי הוא תומך? ניחשת נכון - בעמיר פרץ. עד כדי כך הוא תומך בו עד שהוא הצטרף אליו למפלגה.

לא כתבת שהפרופ' ברוורמן תומך בהעלאה חלקית של שכר המינימום, כתבת שהוא תומך בפרץ. ופרץ, מה לעשות, מדבר על הגדלת שכר המינימום ב- 40% בתקופה קצרה. אלא מה, אני הראתי שברוורמן דווקא לא תומך בזה. ולכן, אופס, שוב (ושוב) טעית. וכרגיל, התשובה שלך לכך עדיין נעדרת.

6. המדיניות שמציע עמיר פרץ די דומה למדיניות של בלייר ושל קלינטון, אחד קבע שכר מינימום בבריטניה והשני העלה את שכר המינימום בארה"ב. ונחש מה? שני אלו נחשבים למנהיגים המשפיעים והטובים ביותר בעשורים האחרונים בעולם.

תחליט, אתה תומך במדיניות שפרץ מציע או לא? כי המדיניות שפרץ מציע (וכרגע אני מדבר רק על שכר המינימום) שונה במובהק מכל דבר שעשו השניים שהזכרת.

ותוספת קטנה: ריפרפתי קצת אחורה בדיון הזה ומה אני רואה? כל פעם שהבאת מומחה כלשהו כדי לתמוך בעמדתך, מתברר שהוא לא אמר את מה שאתה חושב שהוא אמר ובד"כ אותו מומחה בכלל לא תומך בעמדתך. ברוורמן הוא רק הקורבן האחרון שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...