עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אם הוא ייבחר להיות ראש ממשלה או שר אוצר

והוא אכן יממש את התוכניות שלו לשכר מינימום של 1000 דולר

אז זה יגרום בדיוק להפך ממה שהוא רוצה

יש אחוז לא קטן שעובדים על שכר מתחת ל 1000 דולר

אם הוא יעלה את המינימום אז עסקים יצטרכו לצמצם את כוח האדם שלהם

הוא יגדיל את האבטלה כל כך

שאנשים יתגעגעו לראות 12-13 אחוזי אבטלה טופ

הוא יגרד את ה-20 מלמעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איזה בן אדם שפוי יכול להצביע עבור "ביילין עם שפם" לרשות הממשלה, במיוחד אחרי נעום מדיני שבו הוא אמר שאוסלו זאת דרך לשלום ?

כל מה שפרץ עשה עד היום היה רק לגרום נזק לכלכלה, עכשיו הוא גם רוצה לסיים את העבודה של רבין ולהשמיד את המדינה לגמרי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יאללה, לך.

אתה לא חייב להצביע לו. זאת לא דיקטטורה...

אף אחד לא ימנה לשר אוצר אדם בלי נסיון בכלכלה,

ואם וכאשר, הוא יבחר לראש ממשלה, הוא יכול להנהיג קווים מסויימים אבל שר האוצר קובע.

אתם חוזרים על עצמכם, מובן, מסיבות מובנות, שאתם לא רוצים שהוא יהיה ראש ממשלה,

למה אתה חושבים שתגידו את זה 20 אלף פעם זה ישנה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח, למה איך נראה לכם הם מעסיקים יועצים לשר אוצר? מה נראה לכם הם עושים מכרזים לכלכלנים מומחים? כן, בשביל היופי, אבל בסוף לוקחים מישהו עם כישורים כלכליים של שימפנזה עם תסמונת דאון שרק יושב וגונב. דהה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בהגדלת שכר מינימום ? רוב האנשים שמשלמים את השכר הזה לעובדים הם עשירים ותעשיינים שעושים הון בזמן שכוח העבודה שלהם זול ועני, אני לא אומר יאללה קומוניזם אבל יש היום ניצול של אנשים בעבודה... אם השכר היה גבוהה יותר אז עובדים ירוויחו משכורת קצת יותר הגיונית ביחס למשק ותתן להם כוח קנייה ורמת חיים נורמאלית יותר, ככה הם גם יוכלו לצאת יותר לבלות, לקנות יותר וככה גם העסקים הקטנים ירוויחו יותר !

ברגע שיש קצת מאוד עשירים והרבה עניים אז יש הרבה אבטלה ובמצב כזה כל אחד חייב עבודה, כל עבודה... ובמצב כזה בעלי ההון עושים מה שהם רוצים, יש להם את הכוח, ברגע שיש בורגנים שהופכים להיות עניים זה מצב דפוק, המצב צריך להיות שיש שכבה חזקה של בורגנות, קצת עניים וקצת עשירים.

הגדלת משכורת מינימום היא לא דבר רע, כל עוד שהמשכורת היא ביחס סביר למצב המשק, אני בטוח שעמיר פרץ לא רוצה לחייב מעסיקים לשלם משכורות שיפילו להם את העסקים והם יצטרכו לפשוט רגל כי אז לא תהיה משכורת בכלל - אנשים יפוטרו.

ברור שברגע שהולכים בכיוון כלכלי/חברתי מסוים לא זורקים סתם עקרון אחד לאוויר וכל השאר נשאר אותו דבר, אם יהיה כיוון של תמיכה סוציאלית אז אני מניח שהמשק יהיה בנוי לזה ולא סתם יפילו ביום בהיר אחד מליון קצבאות, ד"א... כל אלה שאומרים שהוא יגדיל את הקצבאות אז אל תשכחו שגם ביבי קיצץ אותם, כלכלה שלא מסוגלת לספק רווחה היא גם כלכלה כושלת.

ועוד פעם תפסיקו עם הנבואות הדביליות האלה של 20 אחוזי אבטלה יום אחרי שהוא נבחר ! כל העסקים פושטים רגל ! ואנשים קופצים מגגות הבורסא...

אני מציע לכולם קצת להירגע, אף ראש ממשלה לא מנהל את המדינה לבד, יש שרים ויש יועצים ותאמינו לי שאין לעמיר פרץ אינטרס להרוס את המשק אלא להפך אז הוא לא יעשה סתם צעדים שאין להם אחיזה במציאות.

רק עכשיו 10 שנים לרצח רבין וכל פעם הקיצוניות הזאת של אנשים, באמת תרגיעו את התגובות שלכם... פרץ יהרוס את המדינה ! פרץ ישמיד את כלכלת ! מה אחרי זה ? פרץ תוקע סכין בגב האומה !

תצאו קצת משטיפות המוח של אנשים ותמתנו קצת את התגובות שלכם, לא משנה אם אתם מסכימים איתו או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון אבל קח למשל דוגמא פשוטה

רב סרן מרוויח סביבות ה-15 ברוטו בעוד שמורה אקדמאי מרוויח 6

זה לא צריך להיות ככה

המשכורות במקצועות שונים בארץ לא ממש הוגנים בלשון המעטה, אבל ברווחה התכוונתי יותר לדאוג למובטלים ולאלה שמרוויחים שכר מינימום.

OK, טעות שלי. זכרתי 1/1/06, אבל מתברר שזה מתוכנן ל- 1/1/07. ישנם דיבורים שאולי זה יוקדם, מצד שני עם הדרישות של פרץ והניסיונות של שרון להראות גם "חברתי", יתכן שזה בכלל לא יתבצע.

התוכנית המקורית דיברה על ה-01/01/2007, אבל היו דיבורים על הקדמה של זה ל-01/01/2006, ויש שדיברו גם על ה-01/11/2005.

אני אמור להמשיך לחשב 16.5% מע"מ עד 2007? זה מאוד מסובך. :screwy:

אפשר אולי להוריד את המע"מ ל-10%? יותר פשוט לחשב 10% מאשר 16%.

אני יכול להסתדר גם עם 15%. מה דעתכם? ::)

לדעתי, הפתרון המומלץ הוא להוריד את המע"מ ל-15% עבור רוב המוצרים, ול-10% עבור מוצרים חיוניים מסויימים כמו לחם, חלב, ביצים, ירקות וכדומה. הוגן, לא?

מה נסגר עם הסמיילים האלה?

דווקא נחמד. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שעמיר פרץ לא רוצה לחייב מעסיקים לשלם משכורות שיפילו להם את העסקים והם יצטרכו לפשוט רגל כי אז לא תהיה משכורת בכלל - אנשים יפוטרו.

אז זהו...

פה בדיוק הבעיה, שהבן אדם חיי בסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יאללה, לך.

אתה לא חייב להצביע לו. זאת לא דיקטטורה...

אף אחד לא ימנה לשר אוצר אדם בלי נסיון בכלכלה,

ואם וכאשר, הוא יבחר לראש ממשלה, הוא יכול להנהיג קווים מסויימים אבל שר האוצר קובע.

אתם חוזרים על עצמכם, מובן, מסיבות מובנות, שאתם לא רוצים שהוא יהיה ראש ממשלה,

למה אתה חושבים שתגידו את זה 20 אלף פעם זה ישנה משהו?

אז זהו, שאת הרכבת הזו כבר פיספסנו :nixweiss:

כבר שכחת את כל שרי האוצר של ביבי? תכף תגיד שכל השרים מוכשרים ומומחים לתחום שלהם... חלק פשוט מבינים שהם צריכים עזרה מקצועית ומעסיקים אנשי מקצוע, וחלקם מסדרים ג'ובים לבני דודים בחופשות הקיץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mortar

בתור אחד שיודע על מה הוא מדבר אני אומר שאתה טועה לגמרי

בתעשיות גדולות יש וועדי עובדים, יש הסכמים קיבוציים, אנשים מקבלים הרבה מעל למינימום

אתה בעצם אומר להעלות את רמת המחייה של 10% מהאזרחים על חשבון 10% אחרים שיהיו מובטלים

אתה חושב שעמיר פרץ לא רוצה לחייב מעסיקים לשלם משכורות שהם לא מסוגלים לעמוד בהן?

תחשוב שוב, זה בדיוק מה שהוא רוצה לעשות

זאת נראית לך כמו מדינה בעלת גב כלכלי מספיק חזק בשביל הגדלת שכר המינימום ב 40%?!

(1000$ = 4700 ש"ח, לעומת 3363 ש"ח כיום)

ד"א זאת לא נבואה דבילית

תעשה את החשבון לבד

40% יותר הוצאות פר עובד, זה אומר 40% פחות עובדים, תוצאה ישירה

אם נניח שיש "רק" 15% מהעובדים בארץ שעובדים בעסקים קטנים-בינוניים בשכר מינימום עד שכר של 4700 ש"ח (כלומר אלה שהמשכורת שלהם אמורה לעלות), וכמובן שהמספר הרבה יותר גבוה

40% מתוך 15% זה 6%, תוספת של 6% ל 12%-13% מובטלים זה 18%-19%

אל תשכח שאני מדבר "רק" על 15% מהעובדים בארץ, כשהאחוז בפועל הרבה יותר גבוה

הוא חושב שהעסקים הקטנים-בינוניים הם פרה שאפשר לחלוב אותה ולחלוב אותה

כשכל הזמן חולבים ללא הפסקה מתישהו העטינים נושרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי זה גם יבוא ביחד עם פחות מס הכנסה ?

תשמע אני לא כלכלן ואני מניח שגם אתה לא אבל זה לא חוכמה לקחת סעיף אחד ולהפוך אותו לכל המשנה החברתית שלו, אתם לוקחים פה חלקיקים מהדרך שלו ומנתקים אותם משאר הדברים ולפי זה סוכלים את הבנאדם, זה קצת דבילי ומוקדם מדי בשביל לעשות את זה.

אז זהו...

פה בדיוק הבעיה, שהבן אדם חיי בסרט.

למה אתה חושב ?

אני חושב שהוא מדבר לעניין ואומר את הדברים בצורה מאוד הגיונית בלי קשר אם אני מסכים איתו או לא ,אבל בניגוד לו אני רואה שכל HWZONE חושבים שהם סטנלי פישר.

תשמע אריאל שרון הבטיח שלום ובטחון, אני חושב שכל הציבור בישראל קיבל אחלה סרט בחמש שנים האחרונות לא ?

אז בסדר... כל הפוליטקאים מוכרים לציבור קצת , אני לא חושב שצריך להתרגש יותר מדי, מה שהולך פה זאת הגזמה פראית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך?

הוא מציע יותר שכר לעובדים, יותר קיצבאות, יותר כסף לקרנות הפנסיה וגם פחות מיסים? כל אחד מהנ"ל יעלה הרבה כסף, מאיפה כל הכסף יבוא, מבארות הנפט שפרץ יגלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...