עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

אני לא יודעת מה איתכם, אבל הכלכלה של ביבי טובה רק למי שיושב בעשירון העליון

אני לא יודע מה איתך אבל צמיחה מגיעה מהעשירון העליון שמושך אחריו את כל השאר, ולא ההיפך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אז זהו שאתה לא יודע שהעשירון העליון צומח קודם כל מלמטה ורוב האנשים לא נולדים ישר לעשירון העליון. הכלכלה של ביבי לא יצרה שום הזדמנות לעסקים קטנים בינוניים, הוא מנע תקציבים ממשרדי הרווחה, הבריאות והחינוך, לא סייע באכיפת חוקים משמעותיים (כמו למשל אי אכיפת חוק שכר מינימום וזכויות העובד אשר לא יכולה לצאת לפועל בלי תקציב נוסף ממשרד האוצר שכמובן לא אושר...), הוא החליט להוריד לאנשים כמה מאות שקלים בחודש בשביל "עידוד הצמיחה" כאשר בפועל זה לא עזר בכלום. אתה רוצה עוד?

קצת מידע על ביבי "השקרן" נתניהו ועל שקריו הגדולים:

http://news.walla.co.il/?w=//772288

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שאתה לא יודע שהעשירון העליון צומח קודם כל מלמטה ורוב האנשים לא נולדים ישר לעשירון העליון. הכלכלה של ביבי לא יצרה שום הזדמנות לעסקים קטנים בינוניים, הוא מנע תקציבים ממשרדי הרווחה, הבריאות והחינוך, לא סייע באכיפת חוקים משמעותיים (כמו למשל אי אכיפת חוק שכר מינימום וזכויות העובד אשר לא יכולה לצאת לפועל בלי תקציב נוסף ממשרד האוצר שכמובן לא אושר...), הוא החליט להוריד לאנשים כמה מאות שקלים בחודש בשביל "עידוד הצמיחה" כאשר בפועל זה לא עזר בכלום. אתה רוצה עוד?

אתה יכול להמשיך כמה שאתה רוצה אבל זה לא ישנה את העובדה שצמיחה עובדת מלמעלה למטה ושיש בארץ צמיחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביבי עזר למדינה פי כמה בתור שר האוצר מאשר יותר מאשר פרץ בעבר ובעתיד (וזה התפקיד התפור על ביבי - שר אוצר ) ביבי הוריד את האבטלה ( עדיף 1500 בחצי משרה מאשר 1300 מביטוח לאומי ) ביצע הפרטות ורפומות ( מפעלים וחברות ממשלתיים לא תמיד עובדים לפי 'תורת המשחקים' בגלל שיקוליים פוליטיים - לדוגמא פרץ שכול המוניטין שלו הוא על גבם של העובדים ע"י שביתות ועיצומים שיותר הזיקו מאשר הועילו ) .

ד.א. הזרמת כספים לנבגעי קרנות הפנסיה שפשטו את הרגל צריך לזרום מכיסו לא מהממשלה ( הוא לא דאג שההיסתדרות תנהל את משאביה והוא ועובדיו חיו חיי עושק על חספי המבוטחים עד לפשיטת רגל ) והיה מקרה  שפרץ חיכה עד לרגע האחרון בעיניין עובדים שדרשו עזרה כדי שזה יגיע לעיתונים  כדי שיראו שהוא עוזר לעובדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שכחת להזכיר דבר אחד קטן ,מיודעינו מר נתניהו גרם לכך שכל ילד שלישי בארץ הוא ילד עני (לא אני אמרתי ,סטטיסטיקה בחדשות)

וכן גרם לכך שכמות בתי התמחוי וההזנה גדלו בצורה משמעותית ,אין ספק בדבר אחד ביבי טוב לעשירים וגרם לכך שהעשרים היו הרבה יותר עשירים ,ותאמין לי אני יודע זאת ממקור ראשון ,אם תשימו לב למה שקורה כל מי שעשיר במדינה הוא בעד ביבי אוטמטית (אולי לא כולם אך רובם) ,כי ביבי הוא החלום הרטוב של כל עשיר במדינה וזו עובדה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שכחת להזכיר דבר אחד קטן ,מיודעינו מר נתניהו גרם לכך שכל ילד שלישי בארץ הוא ילד עני (לא אני אמרתי ,סטטיסטיקה בחדשות)

וכן גרם לכך שכמות בתי התמחוי וההזנה גדלו בצורה משמעותית ,אין ספק בדבר אחד ביבי טוב לעשירים וגרם לכך שהעשרים היו הרבה יותר עשירים ,ותאמין לי אני יודע זאת ממקור ראשון ,אם תשימו לב למה שקורה כל מי שעשיר במדינה הוא בעד ביבי אוטמטית (אולי לא כולם אך רובם) ,כי ביבי הוא החלום הרטוב של כל עשיר במדינה וזו עובדה!

השינויים לא יכולים לקרות מיידית

יורד בהתחלה מעצם השינוי עצמו, ועם הזמן "מתאחה" ואז מתחיל השיפור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדדים והסטטיסטיקות של ביבי או שבחדשות זה הכל קקה. רק צאו לרחוב ותסתכלו לבד. בשוק אנשים מחפשים בפחים, זקנים שכל החיים שלהם עבדו ושילמו ביטוח לאומי ועכשיו אין להם כסף לא לתרופות ולא לאוכל. אותי לא מעניין מה ביבי אמר שיש צמיחה, אז יופי לו, שיצמחו לו השיערות על הבייצים מצידי, אבל אני עדיין לא מצליחה למצוא עבודה, כבר מזמן לא חתמתי אבטלה כי יושבת שם איזו אישה מפחידה שכל הזמן צועקת עליי ואומרת לי ללכת לעבוד בתחנת דלק או שהיא לא תחתום לי ולי בכלל יש אלרגיה לאדים של דלק.

שלא תבינו לא נכון, להוציא דמי אבטלה זה ממש לא קל. הם קודם כל מדפיסים לך דף מעפאן כזה עם עבודה שהיא מתחת לכישורים שלך ובד"כ גם בתיזי נאבי במרחק שנת אור מהבית שלך. אתה בא לשם לראיון (עד שקובעים לך עובר עוד שבוע ואז צועקים עליך בלשכת התעסוקה/אבטלה למה אתה עוד לא עובד) ואז יושב בנאדם, לועס לך מסטיק בפרצוף ואומר לך שהוא ראה את הקו"ח שלך והכל טוב ויפה אבל אין לך נסיון אבל איפה משיגים את הנסיון הזה? :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמודה, יש לי חדשות בשבילך.

זה קל בטירוף לקבל אבטלה, ו-90% מהמובטלים הם מובטלים מרצון. כלומר - הם יכולים לעבוד, יש להם עבודה, אבל הם מעדיפים לשבת בבית, לא לעשות כלום (או לעבוד מהצד בשחור), ולקבל אבטלה.

אגב, הרוב המוחץ של החיילים המשוחררים הולכים לחתום אבטלה בחודשיים הראשונים שלאחר השיחרור, ועדיין לא שמעתי על מישהו שלא קיבל בקלות את דמי האבטלה האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיט, אני פאקינג מיוחדת כי אני ישר הלכתי לעבוד בחברת כ"א שלא שילמו לי והעבידו אותי כמו חמור 12ש' ביום עם 20 ד' הפסקה... :-X

טוב, יום חמישי אני הולכת לחתום למרות שיום רביעי צריכים לקבוע לי ראיון עבודה ב"תנובה" (אל תשאלו, אבל אני לא הולכת למשוך בציצים) ומישהו צרייך לשלם ביטוח לאומי ולכסות לי את האוברדראפט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהוא מדבר לעניין ואומר את הדברים בצורה מאוד הגיונית בלי קשר אם אני מסכים איתו או לא ,אבל בניגוד לו אני רואה שכל HWZONE חושבים שהם סטנלי פישר.

סטנלי פישר אני לא, אבל היגיון ומעט הבנה יש לי. אני גם מכיר את ההצהרות הפומביות ואת מעשיו הקודמים של פרץ. אתה יודע, למשל, שפרץ מתנגד לתוכנית בכר (בהנחה שאתה יודע בכלל מה זו תוכנית בכר... ;) )? אתה יודע שהניוק בו הוא משתמש מעיד על כך שאו שהוא אידיוט או שהוא חושב שאתה אידיוט?

ואגב פישר, גם הוא מתנגד לתוכניותיו הכלכליות של פרץ. ותאמין לי שסטנלי פישר הוא סטנלי פישר, לא סתם חושב שהוא כזה.

למען האמת לא כל כך יזיק להקטין את תקציב הביטחון המנופח...

למה לא לקצת בתקציב הגדול באמת? כפי שאני חוזר ואומר, תקציב תשלומי ההעברה (קיצבאות ותמיכות) גדול יותר מתקציב החינוך והביטחון ביחד. את הקיצוץ צריך להתחיל שם.

12 מיליארד שפתאום קפצו להם לעבר תקציב הביטחון למרות שאין שום צורך ממשי בהם. נניח שקיצצנו חצי מהסכום הנוסף (6 במקום 12 מיליארד וזאת מבלי לגעת עדיין בתקציב הביטחון עצמו) ויש לנו 6 מיליארד פנויים לתקציבי רווחה, וחינוך.

על סמך מה אתה קובע שאותם 11.5 מיליארד אינם נחוצים לתקציב הביטחון?

איך מבזבז מ' הביטחון 45 מיליארד שקל בשנה

http://finance.walla.co.il/?w=/114/795278

באמת. הכתבה הזו מכילה שטויות בכמויות מסחריות. קח למשל את מה שנכתב על הלונגבו: מה הם רוצים, לרכוש רק מערכות שלעולם לא נפגעות בקרב מול האויב? שלא לדבר על כך שכל תקציב הרכישה מגיע מכספי הסיוע האמריקאי, כך שבפועל העלות לישראל היא רק חלקיק מאותם 640 מיליון דולר ובכל מקרה אי אפשר להוציא את הכסף שלא על רכישות בארה"ב, כך שגם לו לא היו רוכשים את המסוקים, כמעט ולא היו חוסכים כסף. שלא לדבר על כך שהקומנצ'י שבוטל בכלל לא היה מסוק קרב אלא מסוק סיור והוא בוטל בגלל שתקציב הפיתוח שלו הלך ותפח, לא בגלל שהחליטו שהוא אינו נחוץ.

"עובדה זו הופכת את למדינה היחידה בעולם המערבי שעוסקת עדיין בייצור טנק מערכה כבד." נכון, רק מיצרת טנק מערכה כבד. רק - וארה"ב (אברמס), בריטניה (צ'לנג'ר), גרמניה (ליאופולד) ואני די בטוח שגם צרפת. כלומר כל מדינה עם משמעותי במערב מייצרת טנק מערכה כבד...

בקיצור, בולשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמודה, יש לי חדשות בשבילך.

זה קל בטירוף לקבל אבטלה, ו-90% מהמובטלים הם מובטלים מרצון. כלומר - הם יכולים לעבוד, יש להם עבודה, אבל הם מעדיפים לשבת בבית, לא לעשות כלום (או לעבוד מהצד בשחור), ולקבל אבטלה.

אגב, הרוב המוחץ של החיילים המשוחררים הולכים לחתום אבטלה בחודשיים הראשונים שלאחר השיחרור, ועדיין לא שמעתי על מישהו שלא קיבל בקלות את דמי האבטלה האלה.

זה מובן מאליו שאין לך שום הוכחה למילים שאתה רושם פה...

בישראל, לדוגמה, כ-4 אחוז מכוח העבודה בשנת 2003 היו "מובטלי רווחה", לעומת פחות מאחוז בשנת 1995.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%98%D7%9C%D7%94

פעם אחרונה שבדקתי 4 אחוז לא מתקרב ל-90 אחוז.

מאת רותי סיני

90% מהעובדים החדשים משתכרים פחות מ-5,000 שקלים בחודש

רוני נח מעיד על עצמו שהיה גדול מעריציו של שר האוצר, בנימין נתניהו. הוא בן 40, אב לשלושה, נשוי לקצינה במשטרת ישראל, חי בירושלים. במקצועו הוא חשמלאי מוסמך. שמונה שנים עבד בחברת חשמל. אחר כך, במשך 11 שנה, עבד כתאורן ראשי באולפני הבירה בירושלים, שם עזר להקים את חברת החדשות של ערוץ 2. בעקבות קיצוצים פוטר לפני קצת יותר משנה.

תשעה חודשים חיפש עבודה. הוא פנה לחברים ומכרים, עבר על מודעות דרושים. לילדים שלו לא סיפר שאבא לא עובד. אפילו לעצמו התקשה להודות שהוא מובטל. כששקע בייאוש חשב אפילו לעזוב את הארץ. בתקופת האבטלה קראו לו למילואים בשטחים, שם עזר ללכוד מחבל מתאבד.

אחרי שישה חודשים, כשנגמרו דמי האבטלה, עבד כשומר בקניון. משירות התעסוקה אמנם שלחו אותו לעבוד במקצוע שלו - חשמלאות - אבל השכר שהוצע לו היה בין 3,400 ל-3,600 שקלים - כשליש ממה שהשתכר קודם. "שלחו אותי לקבלן שעסק בשיפוץ החשמל בבית ספר לקראת שנת הלימודים. שאלתי אותו 'כמה אתה משלם'?, הוא ענה לי: 'כמה שפחות'. בכל מקרה העבודה היתה רק לשלושה שבועות".

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtSR.jhtml?itemNo=505220+&objNo=57964&returnParam=Y

המובטלים אשמים בקשישותם: קשישים, כלומר אנשים שגילם עולה על 40, אינם נשכרים לעבודות התובעות מאמץ רב ולימוד מתמיד. הם אשמים ברפיון שכלם:  

בכל חברה יש שיעור קטן של רפי שכל, הנידונים להתקיים על תמיכות. הם אשמים בפחזותם: מי שלא טרח בערב שבת, כלומר פיזז כצרצר בקיץ, לא השקיע די בלימודים ולא חשב על עתידו, מצא את עצמו לא כשיר לדרישותיה של הכלכלה המודרנית. הם אשמים בחדלונם: במקום לפתח עסק פרטי קטן או להתרוצץ מעיר לעיר בחיפוש אחרי עבודה, הם שוקעים בחוסר מעש. הם אשמים בבררנות יתרה ומעדיפים דמי אבטלה על עבודה קשה ששכרה מועט, והם אשמים בכך שלא הקדימו לעלות ארצה, ובכך שהם ערבים, ובכך שהם עובדים במחתרת.

בכל אחת מן הקובלנות וההסברים האלה יש מידה של אמת, אבל כללם הוא שקר. 260 אלף איש אינם בטלנים, אינן רמאים ואינם נטולי יוזמה. הם קורבנותיה של כלכלת השוק הגלובלית, הגובה מחיר נורא מהחלשים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1678048,FF.html

כמובן ששכחת את 20 אלף המובטלים האקדמאיים. האם גם הם סתם למדו בשביל לשבת בבית ולעשן סיגריה?

ז"ר היא דוגמה מובהקת למצב שאותו מתארת אחדות. היא מחזיקה בתואר שני בביוכימיה ובתעודת הוראה לביולוגיה. בשנתיים האחרונות הועסקה 9 חודשים בשנה כמורה לפיתוח חשיבה מתמטית, ופוטרה בתום כל תקופה כזו. המעסיק שלה היה מכון ברנקו וייס, קרן המנהלת פרויקטים לתגבור מערכת החינוך ביישובים חלשים. כשפוטרה בפעם השנייה אפילו לא סיפרה למעסיקיה שהיא בהריון. ז"ר חששה שאם תודיע על הריונה, הקרן לא תפטר אותה אבל גם לא תספק לה שעות הוראה משום שבחודשי הקיץ לא מתקיים הפרויקט שבו הועסקה. לפחות עם מכתב פיטורים ביד, כך חשבה, תהיה זכאית לדמי אבטלה. אלא שאז התברר לה שבגלל שעבדה על בסיס שעות, וימי חגים וחופשה לא נחשבו לה, לא צברה שנת עבודה ואינה זכאית לדמי אבטלה. לדבריה, "איכשהו הצלחתי לגרד: מצאתי שעה פה ושעה שם שעבדתי ובסוף אישרו לי דמי אבטלה".

ז"ר הועסקה על בסיס שכר לשעה, בלא כל תנאים סוציאליים או הטבות. בשנה הראשונה הועסקה כ-15 שעות שבועיות וקיבלה 83 שקלים בשעה, בשנה השנייה עבדה מספר שעות דומה אבל השתכרה 60 שקלים בשעה.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtSR.jhtml?itemNo=505219+&objNo=57964&returnParam=Y

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלאת שכר המינימום באמת יכולה להיות מבורכת, כי כמו שכבר נאמר, זה ייתן לשכירים כוח קניה יותר גדול מה שאומר - יותר ייצור, יותר ייבוא = יותר עבודה.

יותר ייבוא = יותר עבודה בחו"ל... יופי נחמה. אנחנו צריכים יותר ייצוא, אולי נעלה את שכר המינימום בחו"ל? ;D

היכן מתחילה הבעיה? במעסיקים הנובורישים שלנו. ברגע שהם ישמעו שעלה שכר המינימום הם יפטרו עובדים או שבכלל ימשיכו להעביד אנשים בשכר הקודם יגידו להם "קחו מה שיש או שתלכו הביתה" כמו שעושים כבר הרבה זמן הרבה מעסיקים ללא שום הפרעה מצד בית הדין לעבודה או מההסתדרות: עבודה בחינם "לתקופת נסיון" בניגוד לחוק.

ללא הפרעה מההסתדרות?! וואלה. תזכירי לי בבקשה מיהו מזכ"ל ההסתדרות בחמשת השנים האחרונות? אחד עמיר פרץ, לא?

כדי שבית הדין לעבודה יתערב, צריך לפנות אליו. פנית? זה עולה רק 25 ש"ח, אם אני זוכר נכון מהפעם האחרונה שעשיתי את זה.

עמיר פרץ, עם כל ההבטחות שלו, קשה לי להאמין שהוא יעשה משהו, גם לא נראה לי שהוא ייבחר כי הוא מרתיע מלא אנשים עם השפם הזה של סטאלין, ובכלל, הוא חושב כמו פועל דפוק. הוא הבטיח זכויות ושכר ומה קיבלנו? כלום. הוא כל הזמן נכנע לפועלים של תאגידים גדולים כמו חברת הנמלים, חברת החשמל, מקורות, , נזק וכיו"ב. הגיוני לכם שסבל בנמל יקבל למעלה מ-30 אלף בחודש ועוד ישבות כל חודשיים? בזכות פרץ זה מאד הגיוני.

דווקא לא אשמת פרץ, אבל הוא בהחלט תומך בהם. אין לו ברירה, הוועדים הגדולים הם אלו שנותנים להסתדרות את הכ.

לא, אני לא מעדיפה את ביבי. ביבי הרס את הכלכלה. על איזו צמיחה הוא מדבר? איש שמן איש רזה? מה זה הבולשיט הזה? העובדות מדברות מעל עצמן. ההון הרוויח עוד 9 מיליארד שקל השנה בעוד שהמעמדות הבינוניים ומטה הפסידו מיליארד. אבל מה אכפת לו? העיקר שהוא מסודר.

בולשיט. כתבים כלכליים שמנצלים את הבורות שלך ומוכרים לך לוקשים. כבר הבאתי את המספרים בדיון הזה, צריך לחזור עליהם?

בשנת 2004, ההכנסה הממוצעת באחוזון העליון היתה 92.6 אלף ש"ח בחודש. בשנת 2002, ההכנסה הממוצעת באחוזון העליון היתה 108.6 אלף ש"ח. עבר המון זמן מאז שהייתי ביסודי, אבל נדמה לי ש- 92.6 קטן יותר מ- 108.6.

טוב רק לעשירים, מה? :P

ני לא יודעת מה איתכם, אבל הכלכלה של ביבי טובה רק למי שיושב בעשירון העליון

ראי למעלה.

אבל לאדם הקטן זה לא ממש עוזר, גם לא לנכה, לזקן ששילם כל החיים שלו ביטוח לאומי וקיצצו לו את הקצבה והוא לא יכול להזדקן בכבוד אז הוא הולך ומחטט בפחים בשוק. האמהות החד-הוריות שאין להן כסף לביביסיטר לילדים בזמן שהן קורעות את התחת ב-2 או 3 משמרות כמו אמא של חברה שלי.

באמת? "האדם הקטן" לא משלם פחות למס הכנסה? "האדם הקטן" לא משלם פחות מע"מ? "האדם הקטן" לא משלם פחות מס קניה? או אולי את מעדיפה להמתין עד שתשלומי ההעברה שהלכו וגדלו כל שנה יגרמו לכלכלת המדינה לקרוס ואז אפילו בפחי האשפה כבר לא תמצאי כלום?

הוא החליט להוריד לאנשים כמה מאות שקלים בחודש בשביל "עידוד הצמיחה" כאשר בפועל זה לא עזר בכלום. אתה רוצה עוד?

עובדי מדינה בלבד, וזה נעשה בהסכמת ההסתדרות. אופס, שוב פעם פרץ אשם? ומצד שני, ביב יהוריד את מס הכנסה, מע"מ ומיסי הקניה. המדיניות שלו איפשרה גם לבנק להוריד את הריבית בצורה משמעותית. ממש רע, מה?

אגב, על סמך מה אתה קובע ש- "עידוד הצמיחה" בפועל לא עזר בכלום? וכן, אני רוצה עוד.

לא יפה לצחוק על אנשים, אבל ממש לא היתי רוצה שהוא יהייה רוה"מ

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3169166,00.html

לי זה נשמע כאילו כתבו את הנאום באותיות עבריות. לעזאזל, אתה לא חייב לדעת אנגלית, בשביל זה יש מתורגמנים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מקשקש (אה, סליחה, "תמיד מחייך"), מה בדיוק אתה מנסה להגיד בכל הציטוטים האלה? כי זה לא סותר את מה שאמרתי - הרוב המוחץ של המובטלים הם מובטלים ברצון. הם "מתבאסים" על השכר הנמוך יחסית למה שהם חשבו שיקבלו, אז הם מעדיפים לשבת בבית ולהמשיך לקבל דמי אבטלה על חשבון משלם המיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...