משהו פה עושה תואר B.Sc. במדעי המחשב ? יש לי כמה שאלות.. - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו פה עושה תואר B.Sc. במדעי המחשב ? יש לי כמה שאלות..

Da-Funk

Recommended Posts

אז מה שיש לך דיפלומה? מצדם שתהיה לך תעודה מהארוורד אם ההתנהגות שלך מסריחה אף אחד לא יקח אותך לעבודה. ובדיוק בשביל יש ראיון עבודה.

נכון לחלוטין אבל מה הקשר?

הם גם לא ייקחו אותך לעבודה אם אתה אדם טוב לב בלי דיפלומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון לחלוטין אבל מה הקשר?

הם גם לא ייקחו אותך לעבודה אם אתה אדם טוב לב בלי דיפלומה

ברור שצריך דיפלומה לא טענתי בשום מקום אחרת. עם זאת דיפלומה זה תנאי הכרחי אבל לא מספיק כדי להתקבל לעבודה. וכמו שאמרתי קודם אם אתה בן אדם אכותי יקחו אותך לעבודה ולא משנה מאיפה הגיע התואר שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ר-א-י-ו-ן עבודה !

בשביל זה הדברים האלה קיימים...

כדי לראות את האינטרקציה שלך עם המראיין, עם בני אדם, לפעמים יש גם שלבים של אינטרקציה עם עובדים אחרים בכל מיני מכונים משונים כמו קינן שפי (מה שעתודאים עוברים לפני הלימודים ולפעמים גם אחריהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכשול היחיד, ואני חוזר היחיד במכללות הוא להגיע לראיון העבודה הזה,

אם אתה מגיע לראיון העבודה, ומפגין ידע נרחב, ועונה על השאלות ששאלו אותך בצורה טובה יש סיכויים רבים שתתקבל,

במיוחד אם אתה מפגין ידע טוב יותר מאשר בוגרי אוניברסיטה,

השיקול בראיונות העבודה הוא הידע ופחות מאיפה הגעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קינן שפי (מה שעתודאים עוברים לפני הלימודים ולפעמים גם אחריהם)

אני יודע, עברתי את זה. אבל אל תשלה את עצמך לשנייה אחת שלא מסתכלים על הציונים שלך ואיפה למדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סטודנט שנה שלישית בה. תוכנה בטכניון (קשה קשה..) ואני יכול להגיד לך שההבדל בין ה.תוכנה למדמח 4 שנתי (בטכניון) הוא במספר קטן של קורסים מסריחים שלא קשורים לתכנות בכלל, שהם חובה במסלול ה.תוכנה ולא חובה במסלול הכללי, היתרון היחיד שיש לתוכנה זה שלא צריך לעשות קורס מתמטי נוסף ;) וזה לא בדיוק תואר מהנדס זה "שקול" והבנתי שאפשר להירשם ברשם המהנדסים רק אחרי כמה שנים של נסיון או משהו כזה, תכלס, זה לא משנה לאף אחד, מקום עבודה יסתכל על 3 דברים, עליך כבנאדם, על התואר שלך ועל הנסיון שלך.

לגבי מדעי המחשב אם קוראים לתואר B.A או B.S.C זה כבר לא כל כך משנה (שמתי לב שכל אונ' מחליטה לתת מה שהיא רוצה, בטכניון תלת שנתי מקבלים B.A ו4 שנתי מקבלים BSC אמרת שברוב האונ' מקבלים BSC על 3 שנים) אז בקטנה.

חברים, אני כנראה קצת יותר גדול מרובכם ואני סיימתי את התואר הראשון שלי הרחק בעשור הקודם (דרך אגב באוניברסיטה הפתוחה - וחושב שהיא מאוד מוצלחת ומומלצת למי שיכול)

לדעתי המצוטט פה צודק למדי.

הטכניון נחשב כנראה למוסד האולטימטיבי ללימודים מוכר ומוערך וכנראה גם נותן בסיס טוב יותר להמשך לימודים גבוהים.

לפי מה שאני רואה סביבי בשנים האחרונות מקור התואר פחות חשוב לחיים. יתכן ומקום התואר יהווה שיקול בעיקר בגיוס הראשון לאחר הלימודים בהנחה ושני המועמדים זהים מבחינת המעסיק בכל שאר הנתונים.

אולם לאחר מספר שנים בשוק העבודה בהם נצבר נסיון וידע וכמובן מטען והתפתחות אישית, לא יענין אף אחד איפה למדתם. מה שחשוב זה מה שאתם מסוגלים לספק למעביד ואיך תיצאו בשאלון/ראיון/מבחן אישיות.

לגבי השכר שכולכם מזילים עליו ריר, אני נאלץ לאכזב אותכם קצת. מישהו הזכיר כאן שכר של 20-30K נראה לי שאתם יכולים לשכוח מזה בתור בוגרים.

זה שכר ששמור לאנשים עם נסיון רב ואחריות בד"כ ראשי צוותים ומעלה. בוגרים מגויסים בד"כ בשכר נמוך הרבה יותר אולי 10K (לפעמים יותר לבעלי מזל או קשרים) רק לאחר 3-5 שנות נסיון ניתן לדבר על קידומים בסדר גודל שישביע את רצונכם.

המגמה הגלובלית היא להוריד עלויות ולא לשלם כל כך הרבה למהנדסים "יקרים". בסין והודו (וגם במלזיה, פיליפינים, פולין וכו') ישנם אם אני לא טועה מאות אלפי בוגרים כל שנה שמשוועים לעבוד אצל החברות הבינלאומיות הפותחות שם מרכזי . המשכורות למהנדס שם נעות בים 500 ל 1500$ לכל היותר וכך ניתן להעסיק גם שלושה וארבעה מתכנתים על כל מתכנת "מוכשר" יקר. זה גורם לכך שבארה"ב, אנגליה וגם בישראל השכר הממוצע לא יעלה כמעט יותר ויתכן שאף ירד. כאן ישבו מוחות ומומחים בשכר גבוה, פחות מתכנתים מן השורה ויותר באסיה.

אני לא אומר לא ללמוד הנדסה, עדיין מדובר בעתיד טוב ולפעמים מעניין והשכלה היא בסיס טוב לחיים אבל תירדו קצת מהעץ של המשכורות.

לא כולם יכולים להתקבל לאוניברסיטאות מובילות, אין רע בכך, היכולת האישית תבוא לבסוף לידי ביטוי ללא קשר ליחוס המוסד בו למדתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון ברור שבראיון לא מסתכלים על מאיפה התואר אבל (וזה אבל גדול מאוד!!) בשביל להגיע לרוב הראיונות הללו

אתה צריך להיות בוגר אוניברסיטה, אני יודע מבאס לגמריי להיות אחלה בן אדם, כריזמטי ומוכשר שלא יקבל ראיון שהוא בטוח

יעבור כי במודעה כתוב דרוש בוגר אוניברסיטה...

וכמובן שאחריי שיש לך נסיון התואר שלך לא מעניין אף אחד ותכלס אם איך שהוא יש לך נסיון מוכח של כמה שנים בחברה מוכרת ואין לך תואר

בכלל גם זה לא יעניין אף אחד (למרות שכיום מצב כזה הוא כמעט בלתי אפשרי אבל מילא, רק בשביל להבהיר נקודה...)

אבל שוב הקטע הקשה הוא להשיג את הנסיון! לקבל את הראיון!! כשאינטל מפרסמים מודעת דרושים בוגיי מדעיי המחשב פונים אלייהם המון אנשים

(ההגיון אומר שרוב מי שסיים מד"ח באותה השנה יפנה אלייהם) ומה לעשות לא כולם יקבלו ראיון...

הראשונים שיקבלו יהיו המצטיינים של האוניברסיטה.

שניים יהיו בוגריי אוניברסיטה ואוליי גם מצטיינים של מכללות מסויימות...

ואחרונים (אם בכלל...) יהיו בוגריי מכללות.

ואם כבר מדברים על רמה, השנה בעיברית (שידוע שדורשת נתוניי קבלה גבוהים מה שבתאוריה לפחות מעיד על אנשים איכותיים...)

יותר מ-60% לא עברו את סמסטר א', ואני מדבר פה על 60% ממי שלומד מד"ח, הנדסת מחשבים, מתמטיקה, ופיסיקה. כשבפיסיקה זה היה יותר מ-60%....

אז אל תגידו לי שזה שבמכללות יש ציונים גבוהים מעיד על רמה גבוהה (חוץ מבדברים כמו משפטים ששם כולם עושים את אותו מבחן הסמכה אבל פה מדובר על מקצועות מדעיים....), זה מעיד בדיוק על ההפך! כשיש ממוצע נכשל באינפי בעיברית אפשר להבין שהיה מבחן ברמה מאוד מאוד גבוהה ושמי שימשיך ללמוד ועבר הוא באמת ברמה גבוהה.

ותאמינו לי שבתור אחד שלומד מד"ח בעיברית אני יכול להעיד על יחס אישי מאוד מהמרצים (יש יותר ויש פחות אבל הרוב ממש בסדר...) ועל רמה גבוהה.

אנשים מוכשרים עם בגרויות של 11+ ופסיכומטרי של 700+ בקושי עוברים ותכלס הרוב לא עוברים, אז בבקשה אל תשוו רמה ואם מישהוא ממכם סיים השנה שנה א' אני רוצה לראות אותו רואה את הבחינה שנתנו לנו במבנה נתונים ואז משווה רמות...

מה גם שבאוניברסיטאות יש מסלולים שאפשר רק לחלום עלייהם במכללות.

בעיברית יש מסלול של הנדסמת מחשבים עם התמחות בפיסיקה יישומית שזה מסלול שיש רק שם בארץ וזה ביין היחידים אם לא היחיד בעולם!

המסלול הזה מכשיר מהנדסים ברמה ששום מכללה לא תגיע אלייה בחיים! מה גם שפיסיקה יישומית לא מלמדים בכלל במכללות.

תראו לי מכללה שבה תלמידים בשנה ד' עושים מחקר (שכולל יישום מעשי...) בחיישנים ביולוגיים ורשתות מחשבים אופטיות מרובות משתמשים ועוד ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...