אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי - עמוד 13 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין במעבד חזק 64 ביט עם ליבה בודדת וקירור פאסיבי

borg

Recommended Posts

• תגובות 209
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועם איזה INTEL בדיוק זה יעבוד חלק??

רק הקידוד אמור לקחת משהו כמו 80% מיכולת המעבד אז על מה אתה מדבר??

יש לך לינק לבנצ'מרק בנושא MULTITASKING של AMD מול INTEL??

http://www.overclockers.com.au/article.php?id=384519&P=6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להרית סרט 1080i, אפילו עם שום דבר ברקע... אצלי זה לוקח 40-60 אחוזים מ2 המעבדים, כל אחד לחוד!

גם אצלי , אבל אני מצליח להריץ בלי בעייה שני סרטוני של HDTV בפורמט 1080i במקביל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלת למה צריך מעבד חזק, דהיינו כפול ליבה, חוץ מאשר למשחקים ? זוהי התשובה. אני לא משחק הרבה זמן כבר אבל אשמח למעבד חזק. ויש הרבה אנשים כמוני. כפול הליבה זה החזק שאני צריך.

לגבי חד ליבה של אינטל, יש הרבה:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2389&p=7

As we discovered in our first article, the AMD platform just can't make it under this test - the load (particularly the Flash load) makes the Athlon 64 import process take well over four times as long as the import process on either of the Intel systems.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2389&p=10

Doom 3 was actually quite playable on both machines; although, loading the game and the levels took a lot longer on the A64, and there's a lot of stuttering during the actual game[/color

].

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2389&p=11

עם כל זה, למולטיטסקינג רציני, כדאי מאוד ליבה כפולה. האמת שהנושא הזה נטחן פה המון.

לפעמים HT גם יכול להפריע כמו שתראה פה:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2389&p=13

ואני בכוונה הגזמתי מקודם, אבל תבין שמשחקים זה לא היעוד היחידי של כפולי הליבה. כל מי שעובד עם כבדות היום, יכול להינות בגדול מכפולי הליבה מיכולת העבודה בו זמנית , גם אם האפליקציות עצמן לא תומכות בריבוי נימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral,

אני לא מכיר את EPOX. איך הם באופן כללי בלוחות-אם?

EPOX EP-9NPA+ ULTRA ATHLON64/X2/FX S-939 DUAL נראה לוח-אם לא רע במחיר 684 ש"ח. יש לו שלושה חריצי הרחבה PCI ושלושה PCI-e X1. ל-MSI יש ארבעה חריצי הרחבה PCI, אחד PCI-e X1 ואחד PCI-e X4.

איך הביצועים של ה- מול ה-MSI בלי OC?

ללוח-אם של MSI יתכן ותהיה בעיה עם הגוף קירור של זלמן, בעוד שללוח-אם של אין בעיה כזו.

המחיר של המעבד בנועה יותר זול (כ-2,100 ש"ח, אם אני לא טועה).

מה ההבדל בין הזכרונות של MUSHKIN ו-SUPERTALENT לזכרונות של OCZ? הזכרונות של OCZ נראים לי זכרונות טובים והיא חברה טובה ומוכרת, אתה לא מסכים?

אני מבקש שלא להתווכח על למה צריך כפול ליבה (המנהלים כועסים על הספאם). מלבד זאת, "שים לב - בזמן שקראת את נושא זה, נוספו בו 15 הודעות חדשות".

לצורך העניין, משחקים זה משימה משנית עבורי. אני מעוניין יותר בהפעלה של מספר תוכנות במקביל בלי שהמחשב יקרוס. אני מקווה שהמפרט שלי יתאים ללינוקס. אמרו לי שבדביאן אפשר שלא לעשות Reset במשך חודשים. לצורך השוואה, Windows 2000 צריך Reset בערך כל יום-יומיים, ו-Windows XP בפנטיום 4 בערך כל יומיים-שלושה (לפי הנסיון שלי בכל אופן).

לגבי המפרט, נראה לי שאני אקח את הזכרונות של OCZ ואת הלוח-אם של (אולי של EPOX). אלה הם לוחות האם המומלצים?

מה לגבי המאווררים שעל הלוחות-אם? אפשר להחליף אותם בגופי פאסיביים קטנים מאלומיניום או נחושת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת ששני הלוחות על המחשבים האישיים שלי זה EPOX. אחלה לוחות.

פשוט למיר השיגו מחיר טוב על הלוח הזה. בנועה הוא נמכר בזמנו במחיר של ה NEO4.

עד היום המאוורר של הציפסט לא מרעיש עליהם שזה מכובד. שים לב שגם הסינק על הציפסט יחסית גדול ושהמיקום שלו באזור הזלמן 7700. לדעתי גם אם תנתק את המאוורר של הציפסט עדיין הוא יקורר בגלל זה. אבל, כמו שאמרתי קודם - שני לוחות של איפוקס, שניהם ב OC קבוע, ולא שומעים את המאוורר.

לגבי השוואת ביצועים, תסתכל בלינק של ANANDTECH שנתתי לך. כל ה NF4 פחות או יותר אותו דבר בסטוק. לא תרגיש הבדל.

ה OCZ יותר איכותיים מהסופרטלנט, אבל הסופרטלנט יותר זולים משמעותית. אני לא בטוח בכלל שה OCZ יותר טובים מהמושקין שגם יותר זולים.

עריכה:

אני לא יודע מאיפה המחיר שהבאת מנועה

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=3735

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי המאווררים שעל הלוחות-אם? אפשר להחליף אותם בגופי קירור פאסיביים קטנים מאלומיניום או נחושת?

כן,אפשר

גוף הקירור של זלמן

ZM-NB47J

אבל!!! מומלץ מאוד לתת לו מספיק אוויר כי הNF4 מתחממים די הרבה (נוצרים מצבים שבהם הצ'יפסט חם יותר מהמעבד)

כמו כן יש סיכוי שהוא לא יתאים בדיוק ללא "מוד קטן" מכיוון שישנם ארוכים ובלוחות של NF4 יש התנגשות בינהם

זה נפתר על ידי הורדה של חלק מהפינים או בשיטות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral,

ה- הרבה יותר זול מה-MSI, והמפרט שלהם דומה. במידה ומדובר בשני לוחות-אם אמינים בעלי ביצועים דומים, אז לכאורה ה- עדיף (אלא אם כן תמליצו באופן חד-משמעי על אחד מלוחות-האם האלה). השאלה היא למה יכול לשמש חריץ ההרחבה PCI-e X4 של ה-. לגבי הבדלים קטנים נוספים והתאמות לגוף , אפשר לבדוק את זה בחנות.

המחיר בפנדה - 2,395 ש"ח, בלמיר - 2,352 ש"ח, בנועה - 2,290 ש"ח, וב-KSP המחיר הוא 2,250 ש"ח.

iakovl,

תודה על הגוף הקירור הפאסיבי של זלמן לצ'יפסט של הגשר הצפוני.

למה אתה מתכוון בזה שמומלץ לתת לו הרבה אוויר? צריך להוסיף לו מאוורר?

ללוח-אם של MSI יש מאוורר קטן, אבל ללוח-אם של יש מאוורר בתוך גוף די מאסיבי (מנחושת, כנראה), והוא ממקום בסמוך למעבד שמקורר ע"י ה-7000cu של זלמן. מלבד זאת, integral אומר שלא שומעים אותו, כך שאפשר להשאיר אותו, ואולי מקסימום להחליף מאוחר יותר.

טוב, מה אני אגיד לך, אם ה-NF4 רוצה מאוורר קטן, אז אני אשאיר לו את המאוורר. אני לא אתווכח איתו על זה (מסכן, חם לו). :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הגוף הקירור הפאסיבי של זלמן לצ'יפסט של הגשר הצפוני.

למה אתה מתכוון בזה שמומלץ לתת לו הרבה אוויר? צריך להוסיף לו מאוורר?

ללוח-אם של MSI יש מאוורר קטן, אבל ללוח-אם של יש מאוורר בתוך גוף די מאסיבי (מנחושת, כנראה), והוא ממקום בסמוך למעבד שמקורר ע"י ה-7000cu של זלמן. מלבד זאת, integral אומר שלא שומעים אותו, כך שאפשר להשאיר אותו, ואולי מקסימום להחליף מאוחר יותר.

טוב, מה אני אגיד לך, אם ה-NF4 רוצה מאוורר קטן, אז אני אשאיר לו את המאוורר. אני לא אתווכח איתו על זה (מסכן, חם לו). :P

לצערנו, NB של NF4 הוא חם, חם מאוד (הוא יכול גם לחיות על חום גבוהה, אבל למה?)

לפי הרבה אנשים (אני לא בינהם בינתיים), הקירור של ל NEO4 הוא די רועש (רץ ב~ 8000RPM)

ועכשיו לסיפור הקצר:

" ויצרו זלמן את הZM-NB47J, ויראו האנשים כי טוב וישימו על הNB שלהם ואכן טוב היה. ויצרו את NF4 ויראו כי טוב. ויראו האנשים כי חם הוא ורועש הוא, ויחליטו לשים את הZM-NB47J על הNF4, ויראו כי שקט הוא אך חם הוא. ויוסיפו לו איווררור נוסף ויראו כי יצרו מכונת OC משובחת ושקטה."

סוף הסיפור :cool2: ( אני יודע, אני :screwy: )

ומוסר השכל קטן נוסף

פאסיבי זה טוב (אחרי הכל אני עם SONICTOWER) אבל בלי זרימת אוויר טובה :s07: , לא יהיה יותר מדי טוב

אה, והנה קישור נחמד בשבילך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...