GPS - עמוד 5 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GPS

SamurAchzar

Recommended Posts

אמרנו בקרוב, נכון? :smile1:

lcdemu15js.th.jpg

מה שאתם רואים בחלון הקטן והשחור זה את הציור של הפיקסלים בOpenGL.

החלון השחור הוא בעצם הדמיה של הLCD שיהיה בסוף במכשיר (בגודל 256 על 128 פיקסלים, כן, זה מסך רחב HOLY..).

הוא מכיל, כאמור, פיקסלים שמצויירים על ידי OpenGL...

הפיקסלים מועברים לPC באמצעות כבל סריאלי. שימו לב שמה שמועבר הוא לא מחרוזת של טקסט (זה מאוד קל), אלא framebuffer ממשי שמכיל בתוכו רנדר של טקסט.

הרנדר מיוצר במכשיר על ידי ספריה גרפית שכתבתי לפרוייקט אחר, יש לה עוד כמה דברים נחמדים חוץ מטקסט.

הספריה הגרפית הזו בעצם מאפשרת לי, בתוך המכשיר, ליצור אובייקט טקסט, לשייך לו מחרוזת מסויימת ("HWZONE IS TEH.." במקרה הזה), לבחור בשבילו פונט (Terminal 8x6 במקרה הזה) ולרנדר אותו לתוך framebuffer.

כמובן שבמכשיר הסופי, הframebuffer הזה ילך לתוך LCD, אבל כרגע הוא מגיע לPC.

עכשיו אני עובר לכתוב את כל הGUI של המכשיר, ואני אדאג להעלות הנה לטובת אלו שזה מעניין אותם...

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחלה של פרוייקט, עולה בעשרים רמות על כל דבר אחר פה.

שיהיה בהצלחה עם זה. לראות את כל השלבים של פרוייקט בסדר גודל כזה זו למידה מאין כמוהה.

בלי להכיר אותך, לפי רמת הידע והתחומים השונים אני מוכן להתערב שאני יודע מה עשית בצבא. ;D

כמה מהידע שלך תכלס צברת בצבא? (סתם מעניין אותי לדעת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הצבא.. זה לא סוד שבמקומות מסויימים לומדים הרבה (על הרבה דברים). למדתי שם הרבה, מן הסתם, אבל לא את הכל ;D

ולעצם הפרוייקט:

הדברים מתקדמים יפה לאחרונה.

ישבנו והתאמנו את הPCB לקופסא סוף סוף.

היום גם הקופסא עברה לחברה שאמורה לייצר בשבילנו דגם לצורך הצעת מחיר, היו לנו כמה בעיות (שנובעות ממכונת הCNC) ולכן הקופסא עוברת סידורים קלים כעת.

התוכנה בדיוק איפה שהייתה, התחלתי לעבוד (כשכיר, בחברה כלשהי) ואין לי זמן בשבילה כרגע, אבל זה ישתנה בקרוב.

יש לי בעיה להמשיך לכתוב את התוכנה במילא - אין לי מספיק זכרון (RAM) ברכיב שעל הלוח הנוכחי בו אני משתמש. יש שם רק 16K, וברכיב הסופי (אותו רכיב, רק עם יותר זכרון) יהיו 64K . אז אני מחכה.

טוב, לא לגמרי מחכה - אני עובד כעת על המודול קונפיגורציה של המערכת, משהו שמזכיר קצת את הregistry בWindows.

זה יתן אפשרות לכל המודולים שבמכשיר להשתמש בקונפיגורציה מרכזית מסודרת, שתישמר כקובץ XML על הפלאש.  נקי ויפה, אבל במיוחד סטנדרטי (כלומר, אפשר לשנות את הקונפיגורציה על המחשב שלך באמצעות עריכה פשוטה של קובץ הקונפיגורציה עם כל עורך XML). ממש נחמד.

כמו שזה נראה, סוף סוף הולך להיות לנו דגם עובד עם התוכנה שיש לי עד כה. נראה לי שאת נקודת האל-חזור כבר עברנו  :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה עדכון.

אנחנו כרגע במצב מעצבן של אינטגרציה, בין הPCB, שאיתו אנחנו מעוניינים להצליח "במכה ראשונה", ובין הקופסא.

התוכנה, ברובה, מחכה לPCB הסופי, כי כמו שאמרתי, אני צריך את המעבד שיהיה שם בשביל הזכרון המורחב שלו - מה שיש לי כרגע בכרטיס הזמני (הEvaluation Board) לא מספיק (16K לעומת 64K של RAM).

כרגע יש לנו הרבה משחקים של התאמות הדדיות בין הPCB והקופסא; לוודא שהשטח לרכיבים על הPCB מספיק, שהרכיבים לא נתקעים באחרים מבחינת הגובה, לנסות לצמצם את גודל הקופסא ככל שניתן וכו'.

אני מתעסק כמעט רק בזה לאחרונה, מה שלא משאיר הרבה זמן לתוכנה - אבל כאמור, זה בסדר, כי גם ככה אין לי יותר מדי אפשרות לפתח כרגע.

אני עושה קצת דברים ברקע, אבל את עדכון התוכנה המשמעותי הבא תראו רק כשהאלקטרוניקה תהיה גמורה.

אין לי טענות, התוכנה במצב מצויין כרגע, אני יכול בהחלט לומר שכל מה שהטריד אותי בפרוייקט - נעשה. מכאן הדברים כבר הרבה יותר טריוויאליים (או כך אני רוצה להאמין).

הקופסא נשלחה כבר בשביל לקבל הצעת מחיר לעבודת הCNC, והתברר לנו שיש שם מספר בעיות, שלא מאפשרות לכרסם אותה.

למזלנו, אלו לא היו בעיות גדולות; כשתכננו את הקופסא, הקפדנו לא לסבך את הדברים יותר מדי במטרה להקל את החיים על הCNC. ועדיין, היינו צריכים לשנות מספר דברים, כך שהקופסא עברה מקצה שיפורים והרי היא לפניכם.

הנקודות החיוביות הן שאנחנו מתקדמים בזה לאט, אבל יפה, וגם - השבוע נפגשנו עם חברה שמסוגלת לספק לנו קונקטורים שיתאימו למוצר הזה.

אנחנו צריכים קונקטור ייחודי למדי, שיחבר בין הקופסא לתושבת (הפלטפורמה, mount, איך שלא תקראו לזה). הוא צריך להיות אטום לאבק ומים, בעל מנגנון נעילה חזק, וצריך להכיל 7 מוליכים רגילים ו2 מוליכים קואקסיאליים (בשביל האנטנות). לא דרישות פשוטות, אבל כנראה שמצאנו לזה פתרון, והוא אפילו מגניב ונראה טוב (רק שלא יהפך למנחה בערוץ הילדים).

בקיצור, התקדמות בהחלט קיימת.

תמיד נשארות הפינות הקטנות האלו, בכל פרוייקט, ושלנו לא שונה. איך שאתה מתמודד עם הפינות האלו, זה גורם שמשפיע מאוד על האיכות הסופית של המוצר.

והנה השרטוט. זה כבר לא ממש מכאניקה בלבד, אלא ממש שרטוט של המוצר (קופסא בלבד - ללא הפלטפורמה, כמובן). שימו לב לשם החברה ושם המוצר, מכורסמים (extruded) על המכסה העליון:

box5am.th.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו שמחה, איזה אושר. בקומבינה מבריקה (טוב, סתם צירוף מקרים, קצת כשרון [לא שלי] ומעט מזל) הצלחתי להשיג שתי חתיכות של המעבד הסופי בו אשתמש.

כאמור, רק בשביל להבהיר את הדברים, המעבד זהה בכל למעבד בו אני משתמש כרגע על הלוח הזמני - למעט העובדה שיש לו יותר פלאש ויותר .

בתצוגה מרשימה של סבלנות ואורך רוח, מי שמתעסק באלקטרוניקה של הפרוייקט הצליח לחתוך את המעבד שהיה על הלוח הזמני, ולהלחים את המעבד החדש.

רק בשביל שתבינו, מדובר ברכיב בגודל סנטימטר וחצי על סנטימטר וחצי, עם 64 רגליים... בערך הגבול של מה שבנאדם מסוגל להלחים. לפחות האנושיים מבינינו  :smile1:

וזה אפילו עובד.

גם חיברנו את הGPS למעגל  :xyxthumbs: הולך להיות מעניין.

היתרון המיידי של שני אלו הוא שאני יכול להמשיך לעבוד על התוכנה הסופית (לא מוגבלת בזכרון), בזמן שאני מחכה לייצור של הPCB שלנו.

ואגב הPCB שלנו, היום ראיתי את השרטוט שלו - העריכה, כלומר שרטוט שמראה את המיקומים של כל רכיב ורכיב. יצא ממש נחמד.

כשבאים לייצר PCB (זה נכון לכל דבר - לוחות אם, , פרוייקטים הזויים.. הכל), יש תכנון חשמלי (סכמטי) שמראה את הרכיבים השונים והחיבורים בין רכיב לרכיב. התכנון הזה לא אומר שומדבר על איפה הרכיבים ימוקמו - בשביל זה יש את עריכת המעגל. אז לוקחים את הרכיבים, שמחוברים ביניהם לפי התכנון החשמלי, ממקמים אותם במעגל ומסדרים את המוליכים שלהם כך שלא יתנגשו זה בזה. אז כאמור, יש לנו עריכה. בתיאוריה, זה יוכל לצאת לייצור של אבטיפוס כבר שבוע הבא..

הייתי ממש אופטימי שחשבתי שזה יקרה כבר לפני חודשיים (מוצג בת'רד הזה, הת'רד לא שוכח...), אבל לפחות בזמן הזה סידרנו כלמיני בעיות קטנות שהיו יכולות לצוץ לנו בשלבים מאוחרים יותר, כך שזה לאו דווקא רע.

זה הכל להיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין היתר. יש עוד הרבה דברים אחרים - כמו שכבר אמרתי, הGPS הזה מיועד לאפליקציה שאין לה ייעודי, והפתרונות שיש לא מספקים.

זה בערך כמו שPSP לא מחדש כלום לעומת - בשניהם אפשר לשחק משחקים... :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...