אלברט אינשטיין...מדהים... - עמוד 29 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלברט אינשטיין...מדהים...

airborn-i

Recommended Posts

airborn-i, אתה שוכח את העובדה שאתה מתייחס לתנ"ך כאילו הוא הספר הנכון, אבל הקוראן הוא הספר המעודכם ביותר. זו עובדה שיש ספר חדש ונביא שהגיע איתו ויש גם מאמינים באיסלאם, אז כנראה שאלוהים טעה בחישוב שלו, והוא הבין שצריך דת חדשה, ועם אינו הדבר האמיתי. הוא וויתר על עם , אבל אתה כבוא פשוט של אלוהים הגדול לא יכול להבין את דרכיו, ולא תבין למה הוא נטש אותך, זו בעיה כי דרכי הא נשגבות מבינתינו ונסתרות הן. אל תנסה להבין אותו, תקבל את זה ואולי בסוף תבין שצריך להאמין באללה... ( ::))

משל: אני בכלל לא פרסי:

נגיד שבא אליך אדם ומביא לך ספר שכתוב בו שאתמול הוא הביא אותך על שטיח מעופף מפרס ונגיד שבגלל זה מהיום והלאה אתה צריך לאכול כל יום 5 ראשי שום ולא ללכת יותר על שטיח בגלל שהוא נועד לתעופה.

תגיד מה שתגיד, לא יהיה לך מה להגיד, במקרה הטוב תצחק !

--------------------------------------------------------------------------------

א) התורה ניתנה בזמן שאנשים אכן חיו וראו את הדברים שאחרת מקבלי התורה כבר בשלב קבלת התורה היו מגלים את הסתירה שהם לא ראו כפי שהתורה טוענת "אתם ראיתם" והיו מסרבים לקבלה.

ב) הדברים אכן התקיימו שהרי הבה נחשוב:

האם עם שלם היה מסכים לקבל תורה שבה מספרים לו מעשיות שלא היו ולא נבראו? יתכן.

ניתן אולי באמצעות כריזמה ודמגוגיה מתוחכמת לשכנע המונים להאמין שסיפורי מעשיות אכן קרו -  ראה נצרות ואיסלאם.

ואם היו אומרים לו, בנוסף לכך, שהוא עצמו היה עד לאותם המעשיות, האם גם אז יתכן שיסכים לקבל את התורה?

- נראה שלא אפשרי - כי לא ניתן לשכנע מיליונים בכך שהם ראו דברים, כשבאמת הם כלל וכלל לא ראו אותם.

אתם פשוט עלובים, מבקשים הוכחות והסברים וכשמביאים לכם אז אתם מורחים אותי בא "אם...ואם...ואם.." חלס, תודו שאתם פשוט לא רוצים לראות את האמת, פוחדים מהדת, מהמחויבות, כנראה אתם אלה שמבלים עם אישה אחת 7 שנים ובסוף כשמגיע רגע האמת מתקפלים...כי אתם פוחדים ממחויבות :-\

תן לי סיבה אחת להאמין באיסלאם, בגלל שמוחמד אמר שהוא עף עם הסוס שלו לירושלים! זה חרטה ללא כל בסיס, הנצרות פשוט מביישת את עצמה בעוד היא מתבססת על התנ"ך ומעתיקה ממנו, ופשוט יוצרת דת חדשה "דתי לפי דעתי" פשוט איך שנוח להם ומה שנראה להם על פי ההיגיון.

כמה מחוכמות ישו:

"לפי ישו אין יום חשוב בשבוע מיום אחר. אין שבת בניגוד לאמור במפורש בתורה הקדושה!" (כפיצוי על חוסר ניכר זה, עשו להם הנוצרים מנהג לשבות ביום ראשון...)

"כאשר שאל פלוני עשיר את ישו מה עליו לעשות כדי לזכות בעולם הבא. שאל אותו ישו אם הוא מקיים את כל עשרת הדברות. ענה לו הפלוני שכן. אז אמר לו ישו שעליו למכור את כל רכושו ולחלקו לעניים. והתעצב אותו פלוני שהיה עשיר גדול..."

"'גדולי הנצרות' (במרכאות) טענו שעם היהודים נידח לכל הדורות ולעולם לא ישוב לארצו" - כלומר, אלוקים נטש את (זהו לא רק עונש של גלות אלא ביטול ממש של עמו הנבחר) ולכן לא יכנסו לארץ ישראל (אלוקים נידה אותם לעולמים!).

כל הגויים האמינו בנבואה זו בלב שלם עד שהיהודים חזרו לארץ ישראל

'גדולי הנצרות' (במרכאות) טענו שעם היהודים נידח לכל הדורות ולעולם לא ישוב לארצו" - כלומר, אלוקים נטש את ישראל (זהו לא רק עונש של גלות אלא ביטול ממש של עמו הנבחר) ולכן ישראל לא יכנסו לארץ ישראל (אלוקים נידה אותם לעולמים!).

אז הוא טעה, אני חושב שאפשר לסלוח לו... ולא איכפת לי כלל מה אמר ישו, או מוחמד כי זה לא משנה מבחינתי, אם לאדם יש אפשרות לבחור אז הוא יבחר להאמין באלוהים כפי שהוא רוצה. אלוהים ברא כביכול את העולם בשביל האדם, ואז הוא מבקש מהאדם למלא מצוות שונות כאלה ואחרות בשביל למלא את רצון האל. מלב מצוות מוסריות וחברתיות, אין כל טעם במצוותיו, לטעמי

המצוות הן לא רק בשביל רצון הא-ל, כמובן שזה מוכיח שאתה מאמין בו ונאמן לו, אבל, המצוות האלו זה מיועד לצורך האדם, כדי שיוכל לחיות בצורה הטובה ביותר ולהנות בצורה האולטימטיבית, לא מאמין? אז אתה לא מכיר אנשים דתיים, אתה לא מכיר את היהדות וחבל כי ה"לטעמי" הזה אין לו שום בסיס, אתה לא יודע כלום על היהדות חות מאולי הסיפורים שבתנ"ך בצורה יבשה, אבל אתה צריך להבין שהתורה שקיבל משה מסיני היא לא רק זו שבכתב, אלא גם זו שבעל פה שזה: הלכה, תלמוד, גמרא, מדרשים וכו'...

למה אלוקים עשה את החלוקה הזאת? פשוט מאוד, מהתנ"ך כל פלצן קטן יכול ללמוד ולהגיד מה שהוא רוצה, גם הגויים, אבל כל הסודות והפירושים האמיתיים(יש בתורה משל, נמשל, גימטריות ועוד סודות נשגבים שאין שיעור לתאר!) נמצאים בתושב"ע! ואת זה הגויים לא יכולים ללמוד! תנסה ללמד אותם הם לא יבינו, האוכל שהם אוכלים, שהוא כפי שאני אומר 'לא כשר' אבל זה רק זה, אתה רואה את זה כציווי שאתה לא מבין מה התכלית שלו, אבל יש תכלית, העניין שבני ישראל הלכו לפי דרך השם ורק אח"כ חיפשו תשובות ולכן הוא אוהב אותם\אותנו כלכך, "תמים תהיה עם ה' אלוקייך" זה לא אומר שאתה לא צריך לחפש תשובות, אני מקיים מצווה ואח"כ חוקר אותה, ואז כשאני מגלה אני פשוט מתפעל מהרעיון כל פעם מחדש, אוכל לא כשר הוא פשוט לא בריא, אלוקים שהוא בורא העולם מן הסתם יודע מה בריא ומה לא בריא לאכול אז ככה שה"מצוות" זה רק לטובתך.

המצוות המוסריות זה לשימור היחסים הטובים בין אדם לחברו ובין אדם להשם.

ד"א, נזכרתי בכך שנאמר כאן כי התורה כבר נכתבה מראש והכל ידוע היה מראש, דבר שקצת, רק קצת, סותר את עיקרון הבחירה החופשית. כלומר כל הבחירה החופשית לא שווה לדבר, שכן הכל נקבע מראש, כך שהבחירה שעושה האדם תוביל לתוצאה ידועה מראש, תמוהה במקצת.

לא ידידי, התורה הייתה כתובה מראש אבל כל אדם מוצפן בתורה ב-2 מסלולים, לאן הוא יגיע זה תלוי במה יבחר, אם אתה מכיר את הסיפור עם קורח שבלעה אותו האדמה למרות שהיה צדיק יסוד עולם ברמתו של משה רבנו ויכל אפילו(מי יודע..) לקבל הוא את התורה, אבל בגלל שאמר דבר רע על משה בלעה אותו ואת כל קרוביו האדמה...

מצאו צופן באותה פרשה שמראה שאילולא קורח לא היה עושה זאת הוא היה מגיע לגדולה, אז כפי שאתה רואה יש בחירה ולא, אל תעשה מה שעולה עכשיו בראשך, אל תחשוב אפילו לחפש צופן שלך בתנ"ך כי זה פשוט לא ילך, אתה תטעה בפשרנות ואתה פשוט לא יכול לדעת מה צופן העתיד בשביל לדעת מה לחפש(בדיוק כמו העיקרון של הצופן התנכ"י עם התוכנה, אתה צריך 'להזין' את התוכנה ורק אז היא מחפשת את היעד).

וגם ראיתי מרב גדול, איפה שמוצפן יצחק רבין וזה נחתך במילה 'רוצח אשר ירצח' שהוא מצא צופן שמראה אפשרות שרבין לא נרצח...

אומר הגר"א(הגאון מוילנא שלא סתם נקרא 'גאון' אלא הוא היה מומחה ב: בילוגיה, פיזיקה, מתמטיקה, הנדסה, כימיה, גאוגרפיה, אסטרונומיה ובכל תחומי היהדות, דבר שלא כל אדם יספיק ב-300 שנה אפילו...) שבספר התנ"ך מוצפן ה-כ-ל! תושב"ע, הלכה, מדרשים, גמרא, כל אדם שחי בעולם מאז ומעולם, הגלגולים שלו, אם התגלגל לצמח, דומם, בלע חי וכל דבר שמתרחש בעולם הזה, תצחק כמה שאתה רוצה , אני כבר ראית כמה צפנים בלתי סבירים, והוכיח מפצח הקודים מהפתנגון, גאנץ, שהוא ניסה להפריך אתה הצוםן התנכ"י ושהוא פשוט גיכח בהתחלה כשקיבל את זה כנושא, אבל עם כל ניסיון וניסיון שלו להפריך את הצופן הוא רק הוכיח אותו ואימת אותו יותר ויותר...

הוא אמר שמעולם לא קרה לו כזה דבר, שהביאו לו צופן בלתי ניתן לפיצוח... אני רק מחכה לראות איזה תירוץ תביא עכשיו.... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 429
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אלוהים לא יגיד לנו בשום מקרה לא להאמין בו, כי כך יצרנו אותו, כל המטרה של אלוהים היא להאמין בו. אם ויקרה שאדם לא מאמין יכתוב לעצמו את התנ"ך מחדש (some1?) יסתיר אותו, והוא ימצא בעוד אלף שנים, אולי אז אנשים יגיעו למסקנה שאלוהים לא רוצה שיאמינו בו, כי זו הייתה כוונת המשורר ;D.

אם היו אומרים לו, בנוסף לכך, שהוא עצמו היה עד לאותם המעשיות, האם גם אז יתכן שיסכים לקבל את התורה?

- נראה שלא אפשרי - כי לא ניתן לשכנע מיליונים בכך שהם ראו דברים, כשבאמת הם כלל וכלל לא ראו אות

אז זהו, שאתה מניח שהם אכן היו שם כשזה קרה, אבל אני טוען כי ממציא ספר התנ"ך הביא את הדברים לפני דור של היה עד לדבר, והם קיבלו, כביכול, את מרותו של אלוהים כי הדור שחי לפניהם קיבל את התורה הזו.

אתם פשוט עלובים, מבקשים הוכחות והסברים וכשמביאים לכם אז אתם מורחים אותי בא "אם...ואם...ואם.." חלס, תודו שאתם פשוט לא רוצים לראות את האמת, פוחדים מהדת, מהמחויבות
אני לא רואה את הסיבה, שאתה רואה, להתחייב לאלוהים. אם אלוהים לא רוצה אותי, שיפטר ממני. שנייה, >-- מה שאמרתי הרגע אסור היה שיאמר, כי בכך אני מכריח את אלוהים לעשו שהו לפי דברי... מצטער, בעולם הבא אני אתן דין וחשבון בפני בורא עולמך.
תן לי סיבה אחת להאמין באיסלאם, בגלל שמוחמד אמר שהוא עף עם הסוס שלו לירושלים! זה חרטה ללא כל בסיס, הנצרות פשוט מביישת את עצמה בעוד היא מתבססת על התנ"ך ומעתיקה ממנו, ופשוט יוצרת דת חדשה "דתי לפי דעתי" פשוט איך שנוח להם ומה שנראה להם על פי ההיגיון.

כי אללה הוא האלוהים, ומוחמד הוא שליחו...

"'גדולי הנצרות' (במרכאות) טענו שעם היהודים נידח לכל הדורות ולעולם לא ישוב לארצו" - כלומר, אלוקים נטש את (זהו לא רק עונש של גלות אלא ביטול ממש של עמו הנבחר) ולכן לא יכנסו לארץ (אלוקים נידה אותם לעולמים!).

אז הוא טעה, אני חושב שאפשר לסלוח לו... ולא איכפת לי כלל מה אמר ישו, או מוחמד כי זה לא משנה מבחינתי, אם לאדם יש אפשרות לבחור אז הוא יבחר להאמין באלוהים כפי שהוא רוצה. אלוהים ברא כביכול את העולם בשביל האדם, ואז הוא מבקש מהאדם למלא מצוות שונות כאלה ואחרות בשביל למלא את רצון האל. מלב מצוות מוסריות וחברתיות, אין כל טעם במצוותיו, לטעמי.

ד"א, נזכרתי בכך שנאמר כאן כי התורה כבר נכתבה מראש והכל ידוע היה מראש, דבר שקצת, רק קצת, סותר את עיקרון הבחירה החופשית. כלומר כל הבחירה החופשית לא שווה לדבר, שכן הכל נקבע מראש, כך שהבחירה שעושה האדם תוביל לתוצאה ידועה מראש, תמוהה במקצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, אירבורן, אתה לא אמור ללכת לפי מה שאומרים לך בצורה עיוורת? (אתה יודע, כמו בדת)

לא, כי כבר ביקשנו ממך להפסיק עם הדאבל פוסט די הרבה פעמים, וזה נראה כאילו שאתה מתעלם מאיתנו.

אני תוהה כמה פעמים עוד נצטרך להעיר לך...

well, כנראה שלפחות עוד פעם אחת:

בכל מקרה,

airborn-i, חוצפן מתנשא שכמוך, תפסיק לפרסם 2 הודעות ברצף!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה עריכה:

« שינוי אחרון: היום בשעה 13:07:37 על ידי airborn-i »

התגובה להודעה שלי הייתה עריכה של ההודעה הקודמת... ::)

הוא אמר שמעולם לא קרה לו כזה דבר, שהביאו לו צופן בלתי ניתן לפיצוח...

אתה יכול לצרף קישור למקור בנושא? חיפוש באינטרנט לא מצא דבר... איך מאייתים גאץ באנגלית? ניסיתי אפשרויות שונות, אבל מידע בנושא לא מצאתי...

המצוות האלו זה מיועד לצורך האדם, כדי שיוכל לחיות בצורה הטובה ביותר ולהנות בצורה האולטימטיבית

אז נגיד שאני לא חי בצורה האולטימטיבית, למה אני צריך להענש על זה בסופו של דבר? אם יכול לבחור, אז אני בוחר לחיות באופן זה, בלי ללכת בדרך החייים האולטימטיבית, ובלי לקבל את כל המצוות, אבל בנוסף אני כביכול לתת על כך גם דין וחשבון? למרות שגם זה לא יקרה, אבל, עד כמה שידוע לי, צריך למלא אחרי דבר האל בשביל מקום טוב בעולם הבא, או בשביל החזרה עם הגאולה...

אז כפי שאתה רואה יש בחירה

יש בחירה, אבל נקבע בנבואות שתבוא גאולה יום אחד, ויש הטוענים כי הסימנים מופיעים בימינו, ואז מה? נגמר הכל? בחרנו, חלקינו עשו בחירה כזו או אחרת, ובסופו של דבר בכל מקרה תהיה גאולה, לא?

אני רק מחכה לראות איזה תירוץ תביא עכשיו...

הכבל אכל לי את הכבל של המקלדת... :-\.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם פשוט עלובים, מבקשים הוכחות והסברים וכשמביאים לכם אז אתם מורחים אותי בא "אם...ואם...ואם.." חלס, תודו שאתם פשוט לא רוצים לראות את האמת, פוחדים מהדת, מהמחויבות, כנראה אתם אלה שמבלים עם אישה אחת 7 שנים ובסוף כשמגיע רגע האמת מתקפלים...כי אתם פוחדים ממחויבות :-\

airborn-i, אתה פשוט עלוב. נותנים לך הוכחות והסברים לכך שאלוהים לא קיים, ואז אתה בא ומורח אותנו בסיפורי אגדות מהתנ"ך. חלאס, תודה שאתה פשוט לא רוצה לראות את האמת. אתה פוחד מהמדע ומהקידמה. אתה פוחד לקבל מחויבות על עצמך. כנראה אתה מאלה שאף בחורה לא מסכימה לצאת איתך, אז אתה הולך לחפש מפלט בדת, כי אתה פוחד מסירוב.

תן לי סיבה אחת להאמין באלוהים. בגלל שכתוב בתנ"ך שיש אלוהים, ואלוהים ברא את העולם ואת האדם? זה חרטה ללא כל בסיס. היהדות פשוט מביישת את האינטליגנציה האנושית. חבורת אנשים העתיקה ממסורות של עמים אחרים, פשוט לפי איך שנוח להם. מה שלא התאים להם, הם פשוט המציאו כדי שיתאים לסיפור שלהם, ופשוט יצרו דת חדשה.

[glow=red,2,300]airborn-i, תתעורר! זה עוד לא מאוחר! תכניס לראש הנבוב שלך שאלוהים פשוט לא קיים![/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לשם, תראה שיגידו לך ההודים וכל מי שקשור לדת שאתה צריך ללמוד מהיהדות, כל הדתות שבעולם 'ניזונות' מהיהדות ומהקבלה היהודית בעיקר, זה הכביכול רוחניות שיש באזור המזרח של כל 'הילדי פרחים' ואלו שמחפשים דת ליברלית שלא מחייבת, שם תמצאו את התשובה, היהדות היא האמת.

airborn-i, הוכחת בצורה חד משמעית שאתה חסר כל תרבות דיון. אתה מספק לנו מקורות רבים במטרה להוכיח את הטענות שלך ומצד שני אתה מתעלם לחלוטין מהמקורות שמוצגים בפניך (אין בקישור הנ"ל שום התייחסות ליהדות). אתה גם מתעלם באופן מובהק מהבקשות החוזרות ונשנות (כבר לפחות 10 פעמים נתבקשת) שלא תענה על הודעה פעמיים ברצף. אתה מזלזל בנו, בדיון, ובפורום.

Borg, Comnir, TopGun, וכל שאר האנשים פה שמתווכחים עם airborn-i, יש לי רק עצה אחת בשבילכם:

Don't argue with an Idiot. He'll drag you down to his level and beat you with experience.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg, Comnir, TopGun, וכל שאר האנשים פה שמתווכחים עם airborn-i, יש לי רק עצה אחת בשבילכם:

Don't argue with an Idiot. He'll drag you down to his level and beat you with experience.

ל-airborn-i אין שום סיכוי לנצח במאבק האידיאולוגי הנואל אותו הוא מנהל, לא משנה עד כמה הוא משוכנע בטעותו, מכיוון שהוא פשוט טיפש מדי.

אפשר אמנם לא לענות לו, מאחר והוא לו עונה על הטיעונים המוצגים בפניו, אבל זה לא יגרום לשקיעה של הדיון.

מאחר ו-airborn-i ידוע כמקפיץ סדרתי, הוא פשוט ימשיך להקפיץ את ההודעות שלו ולהטיף עד שמישהו ינעל את הת'רד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg כמו שכתוב לך באווטר, Resistance is futile.

airborn, תחשוב שניה בהגיון (עם מה שנשאר לך ממנו), אם ה' הוא האלוהים כמו שאומרים, אז למה לא כולם הולכים אחריו?

למה זה לא כל כך ברור שהוא הה' וכולם ללא יוצא מן הכלל פשוט הולכים אחריו ומקשיבים לו?

תראה, נכון שהיהודים הם עם מיוחד, שומעים עליהם בכל מקום פרסי נובל וכיו"ב, אבל אם תשים לב, רוב זוכי פרס הנובל לא דתיים, רוב מי שעשו שינויים בדורוות האחרונים לא היו דתיים.

מה לעשות הדת (לא התלמוד המשנה והגמרא, זה נושא אחר לגמרי ופחות קשור לדת, אלא לתרבות), סוגרת את המחשבה מנוונת אותה.

(בעוד שדווקא גמרא מחדדת אותה, אבל רוב הדתיים, אלה שלא לומדים בחדר לא נחשפים אל זה בכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

airborn, תחשוב שניה בהגיון (עם מה שנשאר לך ממנו), אם ה' הוא האלוהים כמו שאומרים, אז למה לא כולם הולכים אחריו?

למה זה לא כל כך ברור שהוא הה' וכולם ללא יוצא מן הכלל פשוט הולכים אחריו ומקשיבים לו?

תראה, נכון שהיהודים הם עם מיוחד, שומעים עליהם בכל מקום פרסי נובל וכיו"ב, אבל אם תשים לב, רוב זוכי פרס הנובל לא דתיים, רוב  מי שעשו שינויים בדורוות האחרונים לא היו דתיים.

מה לעשות הדת (לא התלמוד המשנה והגמרא, זה נושא אחר לגמרי ופחות קשור לדת, אלא לתרבות), סוגרת את המחשבה מנוונת אותה.

(בעוד שדווקא גמרא מחדדת אותה, אבל רוב הדתיים, אלה שלא לומדים בחדר לא נחשפים אל זה בכלל)

אוף... למה אתה מעודד אותו? :nixweiss:

עכשיו הוא יתחיל להטיף לך שהיהודים הם העם הנבחר בגלל שהם היחידים שאמרו "נעשה ונשמע", ושלבי האדם יש זכות בחירה, ואלוהים בוחן את אמונתו של האדם, וכו'...

דרך אגב, יש בעיה עם המילה "יהודי". בעברית, יהודי זה גם דת וגם לאום. בתנ"ך המילה "יהודי" לא מפיעה אפילו פעם אחת. האיזכור ללאום היה "בני ישראל" או "עברים". אדם יכול להשתייך לאומה העברית מבלי להיות יהודי בדתו. אבל, הדת היהודית מנכסת לעצמה כל אדם שאמו יהודייה ומכריזה עליו כעל יהודי, אפילו אם הוא עצמו לא מגדיר את עצמו כיהודי, ובינו לבין יהדות אין כקליפת השום. יתרה מזו, הכפייה הדתית בישראל מאפשרת לרמוס את זכויותיהם של הלא-דתיים להגדרה עצמית ולאורח חיים חופשי. אפילו בתעודת הזהות, או לצורך העניין במרשם האוכלוסין, לא ניתן להגדיר את הלאום כישראלי אלא רק כיהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...