אלברט אינשטיין...מדהים... - עמוד 26 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלברט אינשטיין...מדהים...

airborn-i

Recommended Posts

Borg, מצטער להרוס לך את האשליה, אבל אי אפשר להוכיח שאלוהים לא קיים.

מה שהוכחת כאן הוא שאין סיבה או צורך בקיומו של אלוהים, אבל זו לא הוכחה מספיקה.

תמיד אפשר לומר בדיוק מה שאמרת לפני כמה פוסטים (אמנם בציניות, אבל עדיין) - אלוהים יצר את העולם כדי שזה יראה כאילו הייתה אבולוציה.

או לחילופין, רעיון שיותר מוצא חן בעיני - אלוהים ברא את היקום במפץ הגדול, ונתן לו להתפתח משם (כשאולי הוא נותן לו דחיפה קטנה פה ושם).

לא שאני מאמין ברעיון הזה, אבל הוא עדיין חביב למדי (ובהחלט עדיף על הרעיון של בריאת העולם לפני 6000 שנה...)

אגב, אם חוסר הצורך במשהו היה סיבה טובה לאי קיומו, אז אני מכיר איזה מש"ק רס"ר אחד שלא אמור להיות קיים :)

תוכל להרחיב קצת על "תער אוקאם" וכיצד הוא מוכיח את הטענה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 429
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תער אוקאם הוא עיקרון המבוסס על ההגיון ומיושם במדעים שונים כמו פיסיקה, בחקירת פשעים ובתחומי רבים נוספים.

תער אוקאם גורס בפשטות שבמידה וקיימות שתי דרכים להסביר דבר מסויים, ושתי הדרכים מסבירות את הדבר בצורה שווה, יש לבחור בהבר הפשוט ביותר או לחילופין בהסבר שכולל פחות הנחות.

לפי תער אוקאם, אין להוסיף הסברים מיותרים מעבר למספר המינימלי של הסברים הדרושים להסבר של כל דבר שהוא.

כאשר מיישמים את תער אוקאם על השאלות "האם אלוהים ברא את היקום?" ו"האם אלוהים קיים?", ניתן לקבוע בוודאות שאינה ניתנת לסתירה כי אלוהים לא קיים, וכי היקום נוצר ב"מפץ הגדול" באופן טבעי ללא התערבות של כוח עליון.

נ.ב.

תער אוקאם נקרא ע"ש פילוסוף אנגלי מימי הביניים שנקרא William of Ockham.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים מה? עזבו את הויכוח יש אלוהים אין אלוהים

נגיד שיש- מי הדת הנכונה? אני עכשיו רוצה להאמין באלוהים וללכת אחריו והכל, מה אני צריך לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד שיש- מי הדת הנכונה? אני עכשיו רוצה להאמין באלוהים וללכת אחריו והכל, מה אני צריך לעשות?

אני מניח שאתה ציני. אבל, אם אתה חש צורך אמיתי בדת, אז לך על בודהיזם.

Learning Buddhism

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה מצויינת, לך לפי ההיסטוריה, התנ"ך הוא הספר העתיק מאז ומעולם, אחריו המציאו את "הברית החדשה" שגם מאמינה בתנ"ך אבל בעצם התנ"ך סותר את "הברית החדשה" לכן זה פשוט אידיוטי, שלא נדבר על הקוראן שמדבר על מוחמד...ביהדות אמרו חז"ל לפני אלפי שנים דברים שקורים היום וקרו בימים לא רחוקים, הם אמרו שישמעאל ישתלטו על הר הבית והאזור, ואכן, גם לישמעאל יש זכות על ארץ היות וגם הם נימולים, אבל בגיל 13 ולכן תוסיפו לזה 2 אפסים-1300, זה הזמן שהייתה להם זכות על הארץ, כעת היא נגמרה והגיע זמננו, זה יקרה כמובן כשיבוא משיח ואם אתה ממש לא מבין בנושא ורוצה לשאול מתי יבוא משיח אז יש כמה אפשרויות, הראשונה היא אם נשמע בקולו, כמו שנאמר בגמרא "הוא יבוא היום...אם בקולו תשמעו" כלומר נבקש אותו, נזעק לבורא עולם לקבלת גואל צדק, זה אם כולנו נהיה צדיקים וטובים וכו', מאחר שהמציאות קצת יותר כואבת ויש הרבה תועבה בעולם וסטייה מדרך השם אז בורא עולם מביא עלינו מלך שגיזרותיו קשות משל המן עד שנזעק לשמיים, שיר השירים: "יונתי בחגוי הסלע בסתר המדרגה הראיני את-מראיך הש?מיעיני את-קולך, כי קולך ערב ומאריך נאוה" נמשלו ליונה.

נאמר גם שישמעאל עתידים לבנות בית תפילה משלהם על הר הבית, נאמר שעתיד ישמעאלי לבנות ולשפץ אם אני לא טועה את כל האזור, והיום הכל נראה לעין, הישמעאלים ומסגד אל אקצה שלהם יימח שמם וזיכרם, אבל יבוא יומם ויומם של כל אלו שרצו ועדיין מאימים לכלותנו.

תחקור את שלושת הדתות, תלך לשיחים, כמרים ורבנים בצורה אובייקטיבית ולא שמאלנית ואז תגלה את האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה ציני. אבל, אם אתה חש צורך אמיתי בדת, אז לך על בודהיזם.

Learning Buddhism

לך לשם, תראה שיגידו לך ההודים וכל מי שקשור לדת שאתה צריך ללמוד מהיהדות, כל הדתות שבעולם 'ניזונות' מהיהדות ומהקבלה היהודית בעיקר, זה הכביכול רוחניות שיש באזור המזרח של כל 'הילדי פרחים' ואלו שמחפשים דת ליברלית שלא מחייבת, שם תמצאו את התשובה, היהדות היא האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לשם, תראה שיגידו לך ההודים וכל מי שקשור לדת שאתה צריך ללמוד מהיהדות, כל הדתות שבעולם 'ניזונות' מהיהדות ומהקבלה היהודית בעיקר, זה הכביכול רוחניות שיש באזור המזרח של כל 'הילדי פרחים' ואלו שמחפשים דת ליברלית שלא מחייבת, שם תמצאו את התשובה, היהדות היא האמת.

אני אתיאיסט.

אין לי שום צורך בדת.

היהדות היא דת פרימיטיבית ושוביניסטית.

[move]בפעם המאה אלף ואחת - מספיק עם ה-Double Posting![/move]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שתגיד שהיהדות היא הנכונה כי היא העתיקה, אבל אני אגיד לך שמוחמד הוא האחרון שדיבר עם אלוהים, כך שהוא המעודכן ביותר בכל הנוגע לרצון האל..

קודם כל:

!!gang מטיפים yo

תגידו, ביחד עם האמונה ביהוה מגיע גם דחף בלתי נשלט לדאבל פוסט?

הבחורצ'יק למעלה דוחף אותכם לפרוס הודעות על כמה פוסטים?

להתייחס לכל תגובה בפוסט נפרד זאת אחת מהמצוות?

airborn-i, glass moon, scriewy - יש לכם מה להוסיף? תשתמשו בעריכה. נמאס לראות 3 פוסטים רצופים של אותו אדם!

תודה.

זה לא נקלט? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שהברית החדשה לא נכונה כי התנך סותר אותה

אבל מה אם ישו היה המשיח האמיתי? או מוחמד? הרי אם הם המשיחים האמיתיים או לפחות נביאים חשובים מספיק האם דברהים, גם אם בסתירה לתנך לא יהיו הנכונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שתגיד שהיהדות היא הנכונה כי היא העתיקה, אבל אני אגיד לך שמוחמד הוא האחרון שדיבר עם אלוהים, כך שהוא המעודכן ביותר בכל הנוגע לרצון האל..

זה לא נקלט?  :nixweiss:

ואני אגיד לך שבתנ"ך אומר לנו אלוקים שמלכות דוד היא היחידה, שהוא לא יעזוב אותנו לעולם, שאנחנו העם הנבחר ומן הסתם, כאחד שמאמין באלוקים זה ברור שאלוקים לא ישנה את דעתו וינטוש ח"ו את העם שבו בחר, אלוקים יודע מה יקרה בעתיד  הוא יודע מחשבות בני אדם "בוחן כליות ולב" ולכן קצת הבנה  מביאה למסקנה שהתנ"ך הוא מסמך אמת.

אם זה לא מספק אותך, כפי שאמרתי, תחקור את שלושת הדתות ותגלה.

אני אתיאיסט.

אין לי שום צורך בדת.

היהדות היא דת פרימיטיבית ושוביניסטית.

[move]בפעם המאה אלף ואחת - מספיק עם ה-Double Posting![/move]

על מה שאתה לא יודע, אל תדבר, ואני מבטיח לך שאתה לא יודע כלום ביהדות, לכן מנקודת מבט שלך אתה רואה אותה כך.

ואם אתה אתאיסט אז למה דווקא בודהיזם? פסלים מוזהבים זה הקטע שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שינה את דעתו? הרי בתנך עצמו יש מס' גירסאות לחוקים שמותאמות לזמן שבו תכתבו

אולי הוא התכוון שהברית החדשה תהיה חלק מהתנך והעביר את זה באמצעות נביאו? מי אתה שתאמר שזה לא נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שינה את דעתו? הרי בתנך עצמו יש מס' גירסאות לחוקים שמותאמות לזמן שבו תכתבו

אולי הוא התכוון שהברית החדשה תהיה חלק מהתנך והעביר את זה באמצעות נביאו? מי אתה שתאמר שזה לא נכון?

אני אף אחד, אבל אני רק אומר לך שבתנ"ך נכתב שהוא בחר בנו, לא בגויים, ושחוקי התורה לא ישתנו לעולם, אז מזה אתה יכול להסיק כבר הכל כי הגויים פשוט לקחו את התנ"ך שלנו ושינו אותו לפי אין שנוח להם מה שאני קורא "דתי לפי דעתי" כנ"ל גבי המוסלמים, אסור לאכול חזיר, דם גם אסור, חמור? מותר...

והנוצרים בכלל, עם כל השקצים למיניהם, ברמינן אב הרחמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה אם ישו היה נביאו, והוא אמר לו שהוא מסיר את האיסרוים על האוכל וכל התיקונים שיש בברית החדשה?

ישו היה יהודי כפי שאתה יודע, אלוהים מסר את הברית החדשה לעמו, ובנוסף שאר העמים בחרו סוף סוף לראות את האור שבתורתנו וקיבלו אותה על עצם, בנוסח שהנביא החדש הכתיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנצרות נכפתה על הרבה אנשים במהלך ההיסטוריה. לישו בהתחלה היו קומץ "מעריצים" פאנטיים שהפיצו את תורתו והם הצליחו לשכנע הרבה אנשים שישו צודק. לדעתי ישו המציא הכל והיה "נביא שקר" (שמתי את זה במרכאות, כי לדעתי כל הנביאים מאז ומעולם היו נביאי-שקר), וכנראה שבאותה תקופה ולפניו היו עוד עשרות נביאים כאלו, אולם לישו הייתה כריזמה יוצאת דופן והדברים להם הטיף נשמעו הגיוניים ולא פאנטיים מדי, ובנוסף הוא "זכה" לפרביליגיה למות כקודש מעונה ובכך לתת עוצמה לתורתו. ביחד עם זאת שאנשים רבים באותה תקופה אולי מאסו ביהדות ובדתות האחרות האליליות ורצו משהו חדש להאמין בו (אולי עם חוקים יותר ליברליים מאשר היהדות) והיו הרבה אנשים שרצו להאמין במשהו חדש, וביחד עם הכריזמה של ישו ומות הקדושים שלו והאנשים הפאנטיים שהלכו אחריו - הנצרות התפשטה בעולם. זה יכל להיות ישו וזה יכל להיות כל נביא שקר אחר באותה תקופה. אין סיבה שאז היה הגיוני שישו למשל ילך על המים והיום זה לא הגיוני, אלו לא היו זמני-קסם מיוחדים או משהו. האנשים אז סתם היו יותר דתיים ותמימים, המציאו סיפורים על הנביאים שהם העריצו (למשל שישו הלך על המים) והאמינו בהם בכל ליבם. כנ"ל מוחמד. איש עם חזון וכריזמה יוצאת דופן שבא לשכנע באמונתו אנשים שהיו פתוחים לגמרי לשמוע רעיונות חדשים על אלוהים חדשים ולהאמין בהם.

גם היהדות זה אותו הדבר בעקרון. יש משפט שאומר - "האדם הקדוש הראשון היה המנוול הראשון שנתקל בטיפש הראשון" (וולטיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...