נושא שמטריד אותי זה זמן מה - מחשבות - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא שמטריד אותי זה זמן מה - מחשבות

Wood-Elf

Recommended Posts

אני שמח שהבנת אותה, ואין בעיה בקשר לאי הבנה

בעצם כל זה התחיל בעמוד 3 כי GhostHunter (ואני לא מאשים) אמר משהו

על כך שאולי כולנו לא רואים את כל הצבעים באותה צורה (זה התחיל איכשהו מחייזרים או משהו)

בכל מקרה, לא אמרתי שאנחנו מפרשים צבעים בצורה שונה

מה שהתכוונתי זה שאפילו שאם זה קורה (כלומר אני מפרש X בצורה שונה מהמוח שלך) זה לא בעיה

בדיוק בגלל מה שדיברנו עליו (אני אצביע ואגיד "ירוק" ואתה גם תיקח את זה בתור ירוק, לא משנה איך זה נראה לך)

בכל מקרה, כנראה זה באמת לא קורה, שהרי אין סיבה מהותית שנראה צבעים בצורה שונה

(חוץ מעיוורי צבעים, אבל זה עניין אחר לחלוטין)

חבל דווקא להפסיק את הדיון, זה בערך היחידי כאן בפורום שהוא עדיין ענייני (למרות שלא קשור לנושא המקורי)

ואני נהנה להשתתף בו, רק חבל שהוא באמת קצת הסתיים (כי הבנו אחד את השני...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אף אחד לא אמר שהם שווים. זה שלתפו"א ולבצל יש את אותו הטעם, זה לא אומר שזה אותו פרי/ירק/שורש.

אבל, אין להם אותו טעם ::) נגיד שהטעם שלהם מאוד מאוד דומה, זה כמו ההבדל בין ירוק בהיר לירוק קצת יותר בהיר. או בין צבע עם אורך גל 300 לבין צבע עם אורך גל של 299. ההרכב הכימי של בצל ותפו"א הוא שונה, ואפילו אם היה זהה - הריכוזים של החומרים הכימיים שונים - אם היו זהים - הרי שזה היה אותו פרי\ירק (ד"א, כמובן שגם אף תפו"א לא זהה כימית לתפו"א אחר).

בקשר ל-X ול-Y - אם אני רואה משהו וקורא לו X ואתה רואה משהו וקורא לו Y זה לא אומר שהוא שונה (מסיבות שפרטתי בתגובה הקודמת). זה כמו שתטען ש-"ירוק" ו-"GREEN" אלו דברים שונים כי השם שלהם שונה. זה לא משנה איך קוראים לזה, זה לא הופך את הצבע\טעם לשונה.

ו- infer72, זאת הסיבה שאני אוהב יותר להתווכח עם אירבורן או גילי, הם לא מסכימים איתך (בדיונים על אלוהים), הם נשארים בעמדה שלהם :xyxthumbs:. הנושא המקורי האמת נראה קצת יותר מאתגר, למורות שאני בספק אם אני יודע מספיק בשביל לתרום לו. :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

73,לא 72 בבקשה (לא שאני יודע מאיפה ה73 בא, אבל זה עניין אחר לחלוטין [לא, אין שום קשר לשנת 73 למשל,זה מספר רנדומלי עד כמה שידוע לי])

כן טוב, הבעיה שהוויכוחים איתם פשוט מטומטמים: (וכמו שאח שלי אומר, "זה כמו להתחרות באולימפיאדה המיוחדת, גם אם תנצח, אתה עדיין נכה")

טוב, אם יש משהו מורכב כמו שעון, מישהו בטוח יצר אותו=> אם יש משהו מורכב כמו הטבע, מישהו בטח יצר אותו

חבל שהתער של אוקם לא קיים במציאות, הוא היה קורע אותם לחתיכות קטנות כמו קווארקים בערך

טוב, רציתי לכתוב תגובה בנוגע לנושא המקורי של הת'רד אבל קראתי את הפוסט של פותח הת'רד

ולא הבנתי כלום... אם הוא יכתוב את עצמו (או שידבוק בנושא אחד ולא 20) אני אנסה להגיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Z ו-Y לא אותו הדבר

הם שניהם אינטרפרטציה של המוח (מוח שונה) לאותו הדבר (X)

הם שניהם מייצגים את אותו הדבר במציאות, אך הם אינם זהים (למרות שהם יכולים להיות, טוב לא משנה,זה סתם מסבך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

73,לא 72 בבקשה (לא שאני יודע מאיפה ה73 בא, אבל זה עניין אחר לחלוטין [לא, אין שום קשר לשנת 73 למשל,זה מספר רנדומלי עד כמה שידוע לי])

אני יודע ;D

Y ו-Z הם כן אותו הדבר ואני אחזור על הסיבות לכך בקצרה:

1) אותם אורכי גל.

2) אותן השפעות פסיכולוגיות.

3) המוח של כולנו זהה בחלק הזה ולכן אין סיבה שתפיסת הצבעים תהיה סוביקטיבית.

שלושת אלו ^^^ מחזקים אחד את השני ולדעתי מהווים הוכחה לכך שאנחנו תופסים צבעים אותו הדבר. מלבד הניסיון הברור שלכם לא לתפוס שום דבר כמובן מאליו (שאני בעדו ד"א), אני לא רואה סיבה הגיונית לכך שלא נתפוס צבעים באותה דרך, משום שאני חושב שמוחתינו מגיבים באופן זהה לאורכי הגל השונים וההשפעות הפסיכולוגיות מחזקות את ההשערה שמדובר בצבעים זהים או לפחות מאוד דומים, ולכן אני חושב שבקטע הזה האדום שאני רואה הוא האדום שאתה רואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ההבדל בין הוכחה ללא הוכחה.

ברור שאני חושב, קצת טיפשי ויהיר מצדי יהיה להגיד שאני יודע מה שאני לא, ובין כה וכה ככה אי יהיה אפשר להתייחס לדבריי ברצינות, כי ברור שאני לא יודע בוודאות. שים לב שפעמיים אמרתי "אני חושב" ופעם אחת "לדעתי". היה עדיף אם כמו בוויכוח על אלוהים הייתי טוען שאני יודע משהו? גם לכל אלו שטוענים שהם יודעים שאין\יש אלוהים בוודאות או ש-100% שיש\אין אלוהים אי-אפשר להתייחס ברצינות. זאת סתם יהירות טיפשית. אני לא מתיימר לקבוע עובדות, אני רק אומר מה נראה לי הכי סביר וגם למה זה כך. בכל מקרה אין הוכחה לכאן או לכאן, או שיש ואנחנו לא מודעים לה. אם היית מצטט את כל התגובה שלי ולא מוציא 2 מילים ממנה (ומוציא ככה את הביטוי מהקשרו), היית רואה שהתיאוריה עליה אני חושב היא די הגיונית ואין סיבה שלא תהיה כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאיי פעם יוכלו להוכיח את זה. זה כמו שמכינים עוגיות, וטועמים אחת כדי לבדוק אם הן טעימות, אבל מה אומר לנו שהשאר יהיו ככה?

אולי בשאר שמתי יותר מידי מלח? נטעם את כולן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאיי פעם יוכלו להוכיח את זה. זה כמו שמכינים עוגיות, וטועמים אחת כדי לבדוק אם הן טעימות, אבל מה אומר לנו שהשאר יהיו ככה?

אולי בשאר שמתי יותר מידי מלח? נטעם את כולן.

חבל שאתה לא מבין בבישול.. כשמכינים עוגיות מכינים בעצם בצק שמחלקים אותו לחלקים קטנים ושמים אותם על תבנית של תנור אז הטעם יהיה אותו דבר אלא אם כן לא הכנת טוב את העוגיות - לא ערבבת את העיסה מספיק. גם בכל מקרה כשאתה מכין עוגיות או עוגות אתה משתמש באותו מתכון אם אתה מצפה לקבל את אותו הטעם אז אין מצב שבאחד תשים יותר מלח מבשני.

יותר נכון לשאול זה אם ניתן לשני אנשים עוגייה זהה אז האם זה בטוח ששניהם ירגישו את אותה הרגשת העונג? זה כבר תלוי באישיות שמתבססת על והרגלים שמרחיבים את עוצמת העברת הנתונים בעצבים מסוימים במוח. גם זה תלוי לפי עוצמת ערנות קולטני הטעם של אותם אנשים, כלומר, כמה הם רגישים לטעם כזה או אחר אבל זה כבר יותר מידי שולי בשביל שזה יזיז למישהו. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שלא הכנת טוב את העוגיות

כמו שיכול להיות שמחר לא תזרח השמש

זה שהיא זרחה היום, אתמול, שלשום וכל יום לפני זה לא אומר שהיא תזרח מחר

ואם תזרוק עכשיו כדור ללמעלה אתה לא יודע אם הוא יחזור ללמטה,

אבל אין מה לעשות, אנחנו צריכים להניח שברגע שעבור מספיק מקרים זה מתקיים

(זרקנו כדור 1000 פעמים ללמעלה) זה יתקיים תמיד (גם בפעם המיליון)

לכן כל "הוכחה" היא אינה מלאה, שכן היא רק מוכיחה שזה קרה בעבר, לא שזה יקרה בעתיד

יכול להיות שאני אזרוק כדור והוא לא ייפול, כי משהו שונה, וזה לא משנה כמה פעמים הוא נפל בעבר

אבל מה לעשות, אנחנו חייבים לחיות עם ההנחות האלה, אחרת לא נוכל לחיות את חיינו

הבעיה היא שאני לא יכול לחשוב על דרך לבדוק האם כל בני האדם (מלבד מקרים מיוחדים כגון עוורי צבעים)

תופסים צבעים באותה צורה. ולכן פשוט נצטרך לחיות עם העובדה שאין לנו מושג, אבל בדוגרי עדיף

להניח שכולנו תופסים צבעים באותה צורה, וזה מפשט בהרבה את החיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שהבאת יכול לקרות רק אם זוית הזריקה שלנו תהייה 0, ואז הוא רק ירד(לא ממש). בקשר לעוגיה, אתה יכול לשים כמות שונה של מלח, וכל לגרום לעוגיה לא טעימה. ב- 2 המקרים ידוע לנו מה צריך לעשות, ומה צריך לא לעשות כדי להמנע מטעויות. יכול להיות שזרקת בטעות את הכדור בזוית 0, ולכן הוא לא יעלה למעלה, בדיוק כמו שאתה יכול לשים בטעות יותר מידי מלח. לכן, כדי לבדוק האם הכדור יעלה לאחר שזרקת אותו אתה צריך לזרוק אותו, ולהמנע מזיות שקטנה מ-0 או גדולה מ180(הזוית בין 0 ל 360), כמו שאחרי שאתה מכין עוגייה אתה צריך לבדוק אם לא שמת בעטות יותר מידי מלח, ולכן אתה טועם אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...