מפרט עד 5k עם מסך. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט עד 5k עם מסך.

TheSas

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אפשר לחסוך, לא יפריע לי אם ייצא 4000.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, סרטים HD ואינטרנט

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. משחקי FPS, אין לי דוגמא ספציפית

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? מה שיתאים לתקציב

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. צריך רמקולים טובים 2.1, צריך אוזניות טובות, צריך מסך, ראיתי שממליצים פה על ה

DELL U2312HM

הוא נראה בסדר אבל לא נעול עליו, חשוב שיהיה ארגונומי, גמיש מבחינת גודל רק שיהיה נוח למשחקים ולשימוש שוטף.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא צריך כונן אופטי

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 8, שיהיה שקט במידה סבירה-טובה.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה בלבד

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. מחדרה עד חיפה לא משנה איפה, יש לי ניסיון רע גם עם KSP וגם עם אייבורי אבל זה לא שיש לי אפשרות לקנות במקום אחר.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא מתוכנן

שאלה כללית: אני צריך SSD?

ראיתי את הפוסט הזה:

אבל לא הבנתי כמה מה שהתקבל שקט וגם הרכיבים שהוצעו שם לא קיימים בKSP כשניסיתי להרכיב באינטרנט כולל הלוח אם ואני לא יכול להתחיל להחליף דברים על דעת עצמי.

תודה מראש.

עריכה: ראיתי עכשיו שאפשר להזמין מTMS עם משלוח אז זאת גם אופציה.

אם מישהו מכיר חנות ספציפית שיתנו לי את מה ששילמתי עליו ולא יעשו לי בעיות אני אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא נחסוך בכלום זה יראה כך:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i5 3470 Socket 1155 6MB 3.2Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪924

קירור למעבד:

EVERCOOL BUFFALO 2X COPPER HEATPIPE, 10cm FAN

כמות: 1 - מחיר: ₪65

לוח אם:

Gigabyte GA-B75-D3V

כמות: 1 - מחיר: ₪396

מארז:

FRACTAL CORE 3000 + SEASONIC ECO 500W - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪525

זיכרון:

Corsair 4GB Single Stick Values Select Retail DDR3-1333

כמות: 2 - מחיר: ₪111

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 2TB 3.5" Sata3 Barracuda LP 7200 64MB

כמות: 1 - מחיר: ₪553

כרטיס מסך:

Sapphire 7950 3GB GDDR5 HDMI RETAIL - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1616

רמקולים:

MicroLab M-880 2.1 Black 40W RMS - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ₪288

מסך:

DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM

כמות: 1 - מחיר: ₪895

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪5484

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 5375 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/xekc83a7

אפשר לחסוך כמה שקלים ולקחת לוח מיקרו, אבל זה נראה כאילו כרטיס באורך כזה יחסום את חיבורי ה-SATA. שים

לב שבלוח זה יש רק חיבור SATA3 יחיד.

SSD זה מותרות ביחס לרכיבים האחרים ופה אין כ"כ מקום בשבילו. כמו כן, לא היה מקום בתקציב להכניס גם טובות ללא ירידה

ברמת הביצועים וגם אינני יודע איזה סוג של אתה רוצה. אם אין ברירה וצריך לשלב גם בתקציב אז אין מנוס מללכת

על כרטיס גראפי או מעבד חלשים יותר\ ללכת על רמקולים זולים יותר\ לקחת HDD בנפח קטן יותר מה שלא משתלם.

במפרט הזה קיבלת מקסימום ביצועים לתקציב. אם התקציב לוחץ ותעדיף לחסוך או כאמור לשלב גם בתקציב כולל החריגה

תוכל לרדת לכרטיסי מסך כמו ה-7870 או ה-660GTX ועדיין לקבל ביצועים מעולים, יתכן מאוד שביצועים אלה גם יספקו אותך מעל ומעבר

וה-7950 הוא בכלל אוברקיל בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחסוך כמה שקלים ולקחת לוח מיקרו, אבל זה נראה כאילו כרטיס באורך כזה יחסום את חיבורי ה-SATA. שים

לב שבלוח זה יש רק חיבור SATA3 יחיד.

SSD זה מותרות ביחס לרכיבים האחרים ופה אין כ"כ מקום בשבילו. כמו כן, לא היה מקום בתקציב להכניס גם טובות ללא ירידה

ברמת הביצועים וגם אינני יודע איזה סוג של אתה רוצה. אם אין ברירה וצריך לשלב גם בתקציב אז אין מנוס מללכת

על כרטיס גראפי או מעבד חלשים יותר\ ללכת על זולים יותר\ לקחת HDD בנפח קטן יותר מה שלא משתלם.

במפרט הזה קיבלת מקסימום ביצועים לתקציב. אם התקציב לוחץ ותעדיף לחסוך או כאמור לשלב גם בתקציב כולל החריגה

תוכל לרדת לכרטיסי מסך כמו ה-7870 או ה-660GTX ועדיין לקבל ביצועים מעולים, יתכן מאוד שביצועים אלה גם יספקו אותך מעל ומעבר

וה-7950 הוא בכלל אוברקיל בשבילך.

תודה על התגובה. :)

איך אני יכול להחליט האם הביצועים שאקבל הם מעבר למה שאני צריך עם ה7950?

התקציב שלי גמיש, שמתי את המגבלה בסביבות ה5 רק כי זה נראה לי סכום סביר, יכול להיות שאני יכול לספק את הצורך שלי עם פחות.

אפשר לעזוב את האוזניות בנתיים, אני מעדיף טובים ואם אני אראה שאני ממש צריך אוזניות אחרות ממה שכבר יש לי אני אחפש אוזניות טובות בנפרד.

נזכרתי שאני גם רוצה לקנות UPS, זה יהיה בלי קשר לתקציב הזה מן הסתם, יש דגמים מומלצים ומה סד"ג המחיר שהם עולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה. :)

איך אני יכול להחליט האם הביצועים שאקבל הם מעבר למה שאני צריך עם ה7950?

תראה, ה-7870 או ה-660GTX ׁׁׁ(שזול יותר) יריצו משחקים כיום ברובם על הגדרות גבוהות\מקסימום. ישנם משחקים מסויימים שבהם תאלץ

להוריד פילטרים פה ושם, עכשיו פחות, בעתיד יותר. ה-7950 חזק יותר משמע יתן לך מעט פחות פשרות בביצועים כיום ובמרווחי הזמן.

כל אחד והדרישות שלו, קשה לדעת מה יספק אותך בלי שתרחיב באילו משחקים מדובר ומה אתה היית מצפה לקבל תמיד מבחינת ביצועים.

כאמור כל אחד מהכרטיסים הללו יריץ משחקים בצורה מצויינת.

אם במידה ותחליט שכרטיס זול יותר יספק אותך מבחינת ביצועים, אפשר לחסוך את ההפרש, ללכת על לוח מפוצ'ר יותר ושיכלול

יותר חיבורי SATA3, לשלב קירור איכותי ושקט יותר, ללכת על רמקולים טובים יותר, להוסיף וכ'.

המלצה ל-UPS תוכל לקבל בפורום המתאים בהתאם לדרישות ולתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על הדיליי, היה לי שבוע עמוס ולא הייתה לי אפשרות לעשות את הבדיקות שרציתי לפני שאני מגיב במהלך השבוע.

המשחקים שהבנתי שהם הכבדים יותר שאני מתכוון לשחק בהם הם: , Max Payne 3, The Witcher 2.

אני מצפה לביצועים גבוהים בלי התעסקויות, כמובן שעד כמה שסביר בתקציב.

הכרטיס הזה מתאים או שהוא אוברקיל?

התלבטתי לגבי מספר חיבורי הSATA3 וחשבתי שאולי כדאי ללכת על לוח עם יותר חיבורים אבל אני חושב שגם אם אני ארצה להוסיף דיסק קשיח לאכסון אני אוכל לחבר אותו לחיבורי Sata2 שיש בלוח ואני לא משתמש בהם, אז זה לא באמת משנה. בתור התחלה יהיה לי רק את ההארד דיסק היחיד מחובר לSATA3 בכל מקרה.

הדיסק הקשיח הזה זאת בחירה טובה?

אני רואה באינטרנט הרבה טענות נגדו, שהם מגיעים מתים ושיש גרסאות עם 3 פלטות של 666GB וכאלה עם 2 של 1T ואי אפשר להבדיל ביניהם מבחינת המק"ט. אבל שהגרסא עם 2 הפלטות טובה.

יש קשיח של באותו המחיר, יש הבדל ביניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כרטיס "אוברקיל" לגיימינג, יש כרטיס אוברקיל לדרישות, לשימושים, לרזולוציה, לרכיב שגורם לצוואר בקבוק.

מעבר לזה הוסבר לך מה כל כרטיס ידע לתת פחות או יותר בגיימינג וכל עוד מדובר במערכת חדשה וטובה ומסך FHD, שום דבר

לא יגביל אותך והבחירה היא לשיקולך בלבד.

הקשיח בסדר גמור, היתה פעם בעיה עם יתכן ואתה קורא שירשורים ישנם. כיום לא ידוע לי לפחות על בעיות עם הקשיחים שלהם.

בכל מקרה אם אתה רואה קשיח במחיר זהה מחברה אחרת אתה יכול לקחת במקום זה לא משמעותי.

כל עוד לא מדובר בסדרות ירוקות ואיטיות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

היי,

מסיבות כאלה ואחרות לא הצלחתי לבצע את הקנייה כשרציתי. אני מעוניין לבצע את ההזמנה מחר.

לקחתי את המפרט מההודעה הזאת: לינק כי הדרישות שהוא מתאר מתאימות לי.

החלפתי בהארדיסק של 2TB, הורדתי את הכונן האופטי.

חשוב לי שיהיה שקט, מהשרשור המקושר אני מבין שלקירור ולמארז שנבחרו בו יש עדיפות מהבחינה הזאת על הנ"ל משהוצע בשרשור הנוכחי.

אני מוכן לשלם את ההפרש הזה של ~150 שקל בשביל שיפור בשקט.

אני מוותר בנתיים על אוזניות, אקנה במיוחד כשאחליט מה אני רוצה.

אשמח להערות לפני שאזמין מחר.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Quad-Core i5 3470 3.2Ghz 6MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪889

קירור למעבד:

ZALMAN 8000T PLUS SI EDITION - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪120

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪347

מארז:

באנדל Fractal Design Define R3 + Seasonic 500W שחור - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪650

זיכרון:

Hynix Original 4GB DDR3 1600 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 2 - מחיר: ₪107

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 2TB 3.5" Sata3 Barracuda 7200RPM 64MB - מחיר מטורף

כמות: 1 - מחיר: ₪499

כרטיס מסך:

Sapphire 7950 3GB GDDR5 HDMI RETAIL - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1549

רמקולים:

MicroLab M-880 2.1 Black 40W RMS - במלאי

כמות: 1 - מחיר: ₪288

מסך:

DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM

כמות: 1 - מחיר: ₪899

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪5455

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 5346 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/d8yb1457

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי ומצאתי כמה ביקורות שמתייחסות לזה שיש לו מאוורר בודד, אבל גם אומרים שהוא דיי שקט.

ההחלפה הזאת מתחילה למתוח את גבולות התקציב שלי, אבל היא לא בלתי אפשרית.

עד כמה ההחלפה תהיה משמעותית ברעש? נגיד יחסית להשקעה של כסף בקירור יותר טוב למעבד (ביחס לסטוק) או במארז הזה מול המארז במפרט הקודם?

המארז עצמו אמור להחריש את הרעש מבפנים גם ככה, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר במאווררי הסטוק הרועשים יותר של כרטיסי הדורות הקודמים. לגבי זה שהוא מגיע בגרסת OC שחזקה יותר

ושהוא מקורר טוב יותר אין ויכוח, אם זה שווה את התוספת כסף הלא גדולה במקרה הזה יכול להיות.

אבל לגבי זה שהוא יהיה שקט יותר עם שני מאווררים לעומת השני אני לא בטוח ואולי אני טועה, אבל אשמח לראות מבחן ביצועים

שבודק את רמת הרעש בין שניהם שיראה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי למצוא מדידת רעש בגרסא הרגילה.

בOC :

http://www.legitreviews.com/article/1862/13/

ב Vapor-X:

http://www.legitreviews.com/article/2050/12/

ביקורות בסינית על הגרסא הרגילה שמראה כמה הקירור עלוב (דרך Google Translate) אבל אין מדידת רעש.

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fnews.mydrivers.com%2F1%2F215%2F215609_1.htm

ניסיתי לבנות את אותו המפרט בIQPC כי אם אני שוקל לקנות את גרסאת הOC ב1700 שקל כבר עדיף לקנות את ה7970 ב1700 שקל במחיר של המכירה הקבוצתית (שהבנתי שעדיין בתוקף) עם כל המחשב, אבל אותו המפרט שם וה7970 ב1700 (שלא מופיע אם מחפשים בקטלוג) עולה קצת פחות מ6000 שקל.

אני רואה שיש עכשיו הכנה לרכישה קבוצתית על ה7950 http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=554048.0

זה די שווה, למישהו נראה שיש שמץ של סיכוי שהמכירה תסתיים מספיק מוקדם כדי שאני אקבל את הכרטיס לפני ה25 לחודש אם אני מחכה לה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר במאווררי הסטוק הרועשים יותר של כרטיסי הדורות הקודמים. לגבי זה שהוא מגיע בגרסת OC שחזקה יותר

ושהוא מקורר טוב יותר אין ויכוח, אם זה שווה את התוספת כסף הלא גדולה במקרה הזה יכול להיות.

אבל לגבי זה שהוא יהיה שקט יותר עם שני מאווררים לעומת השני אני לא בטוח ואולי אני טועה, אבל אשמח לראות מבחן ביצועים

שבודק את רמת הרעש בין שניהם שיראה זאת.

מצאתי משהו:

לרגיל:

http://www.tweaktown.com/reviews/4610/sapphire_radeon_hd_7950_3gb_video_card_tested_with_catalyst_12_2/index16.html

ל VaporX:

http://www.tweaktown.com/reviews/4900/sapphire_radeon_hd_7950_3gb_vapor_x_oc_with_boost_video_card_review/index16.html

לOC ב Crossfire (לא יודע אם אפשר להשוות, אבל דווקא הCF רועש פחות)

http://www.tweaktown.com/reviews/4543/sapphire_radeon_hd_7950_3gb_oc_video_card_in_crossfire/index16.html

בלינקים הקודמים רואים שהOC יותר שקט מהVapor X וכאן רואים שהסטוק רועש יותר מהVapor X, אז הרגיל יותר רועש מהOC.

יש שם גם מדידת טמפרטורה ודווקא הרגיל קר יותר במידה לא משמעותית באיידל.

מבחינת ביצועים רואים שיש הבדלים על הנייר, אבל אני לא יודע אם זה משמעותי.

האם ההבדלים האלה שווים את ההפרש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...