מחפש מצלמה קומפקטית, 1500 ש"ח - ניתן לחרוג - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמה קומפקטית, 1500 ש"ח - ניתן לחרוג

zgd

Recommended Posts

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?

1500 ש"ח, ניתן לחרוג במידה והדבר מצדיק עלות-תועלת

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.

מכיר את המושגים ויצא לי להתעניין בהם גם בעבר.

לא יצא לי לצלם כ"כ הרבה אבל אני מתכוון להתאמן איתה לפני הטיול.

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?

CANON A60

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה חברה בטיולים באור יום, הרבה של הילדה בתוך הבית, מעט ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)

אני מתכנן לצאת לטייל במזרח הרחוק בנובמבר, בין היתר אני אצלם בעיקר נופים.

אבל ישנה גם אפשרות לאנשים, נופים אורבנים (מתוכנן ביקור ביפן), ושאר ירקות.

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/ מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

אין דרישה מיוחדת - אני חושב שה"סטנדרט" זה 28 מ"מ

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

עדיפות כמובן לכמה שיותר קלה אבל לא קריטי. אבל חובה קומפקטית, מתכון מובטח ל"סחיבת" המצלמה הוא מצלמת SLR

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?

שמעתי על הפנסוניק TZ דברים טובים מאוד עוד לפני כמה שנים שאח שלי יצא לטייל, אבל אין לי מידע מעבר לכך.

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות וידאו (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

ללא דרישה מיוחדת

חשוב לציין, בזמן הקרוב יש לי קרובים שנוסעים לארה"ב.

אני יכול לנצל עובדה זאת ולקנות את המצלמה משם.

אשמח להמלצה ספציפית גם לחנות אם יש לכם בניו יורק\ג'רזי.

תודה רבה לכולכם! כיף לקרוא את הפורום הזה וסוף סוף לפרסם בו.

:yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתה לך של קנון, אולי תתאים לך ה-S100 של קנון שעולה סביבות 350$ בארה"ב.

אין לה זום גדול אבל היא קומפקטית לא רעה.

יש לה חיישן קצת יותר גדול מקומפקטיות רגילות, אז היא מצלמת יותר טוב בתאורה בעייתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה קמופקטית טובה עם זום:

SX230 של קנון.

היא בהחלט בתקציב, אתה יכול לקנות בארץ וישאר לך עודף.

אם לא חשוב לך זום,

S100/S110 של קנון מעולות

XZ-1/ XZ-2 של אולימפוס גם מעולות.

לפי הצרכים שלך, אני הייתי ממליץ על ה SX230.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אופציות הרבה יותר טובות מה-SX230 בתקציב הזה. Sony Cyber-shot DSC-HX20V היא אחת מהן :

http://www.abesofmaine.com/item.do?item=SNDSCHX20K&id=SNDSCHX20K&l=FROOGLE&scpid=2&scid=scsho918871

עוד אפשרות טובה יותר מה-230 היא ה-Lumix DMC-TZ30 של Panasonic שגם ידועה בשם ZS-20 (במקום TZ-30) בחלק מהמדינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אופציות הרבה יותר טובות מה-SX230 בתקציב הזה. Sony Cyber-shot DSC-HX20V היא אחת מהן :

http://www.abesofmaine.com/item.do?item=SNDSCHX20K&id=SNDSCHX20K&l=FROOGLE&scpid=2&scid=scsho918871

עוד אפשרות טובה יותר מה-230 היא ה-Lumix DMC-TZ30 של Panasonic שגם ידועה בשם ZS-20 (במקום TZ-30) בחלק מהמדינות.

בחלומות של ביבי הן יותר טובות...

איכות התמונה של ה SX230 יותר טובה (אני בכלל לא נכנס לוויכוח הזה, זו עובדה, יש השוואה, צירפתי)

המחיר של 230 הרבה יותר טוב (בהפרש ניכר)

הן מאוד דומות מבחינת שאר הפיצ'רים המשמעותיים למעט העדשה שיותר רחבה בהן (לעומת ה 230) וטיפה יותר זום (זניח יחסית החלק של הזום).

הן נופלות בעוד פרמטרים (פחות קריטים אבל עדיין..): מהירות תריס מקסימלית עלובה יחסית, לסוני אין שליטה ידנית כמו שצריך, אין לסוני צילום וידאו בהילוך איטי.

השוואת איכות תמונה:

http://www.dpreview.com/reviews/studio-compare#baseDir=%2Freviews_data&cameraDataSubdir=boxshot&indexFileName=boxshotindex.xml&presetsFileName=boxshotpresets.xml&showDescriptions=false&headerTitle=Studio%20scene&headerSubTitle=Standard%20studio%20scene%20comparison&masterCamera=sony_dschx20v&masterSample=dsc00664&slotsCount=4&slot0Camera=sony_dschx20v&slot0Sample=dsc00664&slot0DisableCameraSelection=true&slot0DisableSampleSelection=true&slot0LinkWithMaster=true&slot1Camera=canon_sx230hs&slot1Sample=400&slot2Camera=nikon_cps9300&slot2Sample=dscn0606&slot3Camera=panasonic_dmczs20&slot3Sample=p1010024&x=-0.8376156873809458&y=-0.9007893437526379

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה האתר הכי מקצועי ונחשב בתחום.

2. אני לא זורק באוויר דברים. אני מסביר בדיוק למה משהו יותר טוב ופחות טוב ואני נותן רפרנס למה שאני אומר.

3. לא מבין מה הבעיה שלך.. אני מנסה לעזור לאנשים פה שלא יעשו טעויות בקנייה, אלא יקבלו מידע מהימן ולכן אני לא זורק סיסמאות לאוויר שאין להן שום גיבוי או תכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת יותר מביקורת אחת על המצלמות האלו או שמה שכתוב שם זה תורה מסיני מבחינתך?

יש עוד 2-3 אתרים (בציניות) מקצועיים מאוד שעוסקים בצילום וגם בהם יש השוואות בתנאי תאורה שונים, סביבה שונה וכו'.

אני בניגוד אליך לא נצמד לאתר אחד כאילו מדובר בדברי אלוהים חיים.

והסיבה שאני ממליץ על עוד דגמים היא שיהיה לו מגוון להשוות ולא דגם יחיד.

נ.ב.

בגלל פתיים שרואים אתר אחד ומקבלים דעה, לקנון אין בעיה לשלם לאתרים כדי שיסקרו בחיוב יחסי את המוצרים שלהם וככה לשבות קהל לקוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PUT YOUR MONEY WHERE YOUR MOUTH IS...

בקיצור, הבנו שאתה חזק בלדבר, בלי להביא שום תימוכין לשטויות שאתה פולט בקצב.

1. מהירות תריס, מחיר, בהילוך איטי, שליטה ידנית מלאה ועוד.. הן עובדות, לא תלויות ביקורת של אתר זה או אחר :kopfpatsch: .

2. אני מביא תוצאות מ DPREVIEW כי יש שם כלי השוואה נוח, שום דבר זו לא תורה מסיני.

3. צירפתי למטה דוגמאות מעוד אתר מכובד (IMAGING-RESOURCE), שעשה השוואה בין איכות התמונה במצלמות, ושוב התוצאות ברורות וחדות, ה 230 לוקחת..

אני מצפה ממר קונספירציה, להביא בדיקות של אתרים שסותרות את הבדיקות שעשו 2 אתרים מאוד מכובדים (ולא להתבכיין שקנון משלמים להם.. :screwy: )

האמת, לא נראה לי שתביא, ות'כלס, כבר לא אכפת לי, כי אני סיימתי להגיב לטרול שרק זורק חול בעיניים לאנשים ולא מביא שום תימוכין בכלל. אני מאמין שפותח הת'רד (וכל אדם בר דעת), יסתכל על התגובות המפורטות והמנומקות שלי עם כל המידע, ויסתכל על השטויות שלך ויבין לבד מה כדאי לו לקנות.

4. ולקינוח (בלי להעליב):

"עדיף לשמור על שתיקה ולהיראות אידיוט, מאשר לפתוח את הפה ולהוכיח את זה." ~ מרק טווין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ארד לרמה שלך, אבל אין לי ספק שלהביא 3-4 ולהגיד מה שכתוב שם עושה ממך מומחה.

1. מהירות תריס, מחיר, בהילוך איטי, שליטה ידנית מלאה ועוד.. הן עובדות, לא תלויות ביקורת של אתר זה או אחר

מצחיק שבחרת להביא את היתרונות של הקנון בלבד, כי יש למצלמות האחרות גם יתרונות...

לינק ראשון בגוגל - http://snapsort.com/compare/Canon-SX230-HS-vs-Sony-HX9v

ועוד יותר מצחיק שאתה מראה לאנשים שרוצים ל-P&S קלאסי, השוואה של איזו 1600. כאילו שמשהו מהם יצלם ביותר מ-200.

אתה כמו המוכרים בחנות צילום שאומרים לכל סבתא "תראי - אבל יש לה 2 מיליון מגה פיקסל ", וזה אומר שהיא מצויינת! :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילדון, הבאת לינק של אתר שסבתא שלי לא מסתכלת עליו...

(וגם, לא קישרת למצלמה הנכונה, דיברנו על HX20V ולא HX9V)

בקיצור.. יצאת טונה

וכן, במצלמות האלו האנשים ישתמשו בISO 1600 (בלי לדעת בכלל כי זה על אוטומט), ואתה אפילו בקושי תשים לב ברזולוציה המסכנה של שזה 1600 מקומפקטית.

אוקצור, סיימתי להתדיין איתך אחרי שהבאת את "הוכחת המחץ" שלך מ"האתר מספר אחד בעולם למצלמות דיגיטליות", ושהכי חשוב, לא מקבל תשלום מקנון.

לאיזו רמה הפורום הזה התדרדר, בפורום צילום מקשרים לאתר שילד בן 10 בנה.. (ואגב, גם יש שם טעויות במפרטים.. אבל למה לתת לעובדות לבלבל אותנו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר אף קומפקטית במחירים האלו שעל מצב אוטומט תצלם ב-800 או אפילו ב-400 יותר בצילום רגיל.

ברור שאם תצלם בחדר חשוך לחלוטין ותנטרל את הפלאש היא תנסה את האיזו הכי גבוה שהיא יכולה, אבל גם ככה התמונה לא תצליח במצב הזה.

ילדון תקרא למישהו אחר, לא ירדתי לפסים אישיים ואני לא חושב שמותר לך להגיע לזה גם אם אתה חושב שמשהו טועה. על זה אתה מקבל אזהרה.

הסיבה היחידה שקישרתי לאתר הזה, היא לא לצורך כניסה איתך לראש בראש, אלא להסביר לך שכל אחד רואה יתרון בדרך אחרת

ולמעשה, תתפלא לשמוע שרוב האנשים המבוגרים שאני מכיר לדוגמה, יראו במסך גדול באיכות טובה יתרון הרבה יותר גדול למהירות צמצם קצת יותר גבוה.

בנוסף דיי ברור שרוב הדברים שם, כמו מהירות הצמצם הם שטויות. מי מצלם ב-1/3200 ?!? ועוד עם קומפקטית...

ורק כדי שתבין את המסר - גם אם יש לך בעיה עם דברים, אין לך שום תירוץ ללכלך את הפורום הזה.

נ.ב. מבוגרים = 50+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צינזרת את ההודעות שלך ואז אתה מאיים עליי באזהרה?

ילדון, מי שמלכלכך את הפורום הזה זה אתה, עם חוסר מהקצועיות המשווע שלך, ועם החוצפה שלך לכנות אותי בכינויי כמו

"פתי" שצינזרת.

(חשבת שלא ישימו לב, כי שוב, אתה חסר מקצועיות, אבל לרוע מזלך אין לך עסק עם פראייר, יש סקרין שוט של הכל...)

ועוד דימויים:

אתה כמו המוכרים בחנות צילום שאומרים לכל סבתא "תראי - אבל יש לה 2 מיליון מגה פיקסל ", וזה אומר שהיא מצויינת! :bash:

אני עוזר פה לאנשים בפורום מ 2001, ואתה מעז לחפות על חוסר המקצועיות שלך בזילזול ודימויים מפגרים.

קיצקץ, הזמן שלי הרבה יותר יקר מלכתוב פה הודעות ולכן אין לי יותר מה להוסיף בפורום הזה.

אדיוס מוצ'צ'וס

לינקים לסקרין שוטים לפני שגאון הדור צינזר את דבריו ( למי שממש מעניין אותו):

http://postimage.org/gallery/umdawua/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...