מחפש טלפון נייד קומפקטי חדש לאשתי - בדגש על ניהול זמן. תקציב גמיש. - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש טלפון נייד קומפקטי חדש לאשתי - בדגש על ניהול זמן. תקציב גמיש.

tmpusr

Recommended Posts

אשתי מלמדת בין שמונה לתשעה קורסים באוניברסיטה ויחד עם החוגים של הבנות, המילואים והעבודה שלי, ישיבות ועד בי"ס, פגישות עסקיות, חברות, וסדנאות היומן שלה עמוס לעייפה ומשתנה ללא הרף.

כיוון שהסלולרי שלה נפח את נשמתו אני מחפש עבורה מכשיר חדש שיאפשר לה ניהול זמן מיטבי גם מבחינת נוחות העידכון והתצוגה וגם מבחינת תזכורות וסינכרון עם מקורות מידע אחרים כמו מפות, כתובות, מספרי טלפון ואם אפשר אפילו מידע מצורף (יכול להיות off-line במידת הצורך).

משהו שיתן יכולות דומות ליומן של Outlook, או Thunderbird לדוגמה.

פיצ'רים רצויים נוספים:

* משהו קומפקטי יחסית ואלגנטי - לא ענק ומסורבל בבקשה (אבל חייב מסך נוח לעבודה וקריא מצד שני).

* איכות שיחה טובה + ספיקר טוב.

* קרינה נמוכה ככל האפשר.

* סינכרון ובעיקר גיבוי נוח וקל למחשב (לא ל-OUTLOOK - לא משתמש בו).

* מסך Touch נראה לי הממשק המועדף (כמו במחשב שלה) אבל לא הכרחי.

* BT סטריאופוני יתקבל בברכה.

* יכולת לפתוח מסמכי ו-PDF רצויה מאוד אך לא הכרחית. עריכה של ממש לא ממש קריטית.

* חיבור נוח ואינטואיטיבי למייל/אינטרנט ו- שימושי ונוח יהיה בונוס רצוי מאוד אבל לא הכרחי.

* מצלמה ראויה + יכולת סבירה גם כן יתקבלו בברכה אך לא חובה.

* חיבורים סטנדרטיים (PL, USB) עדיפים במידת האפשר.

כמה דגשים חשובים:

1. חשוב מאוד שהשימוש במכשיר יהיה אינטואיטיבי ונוח ולא משהו שמיועד לחובבי גאדג'טים.

מה שיהיה יותר מסובך מזה פשוט לא יבוא לידי ביטוי ולא יעשה בו שימוש.

הזמן של אשתי יקר מאוד מלבזבז אותו על התעסקות במכשיר - הוא צריך לשרת את צרכיה ולא להיפך :lol:

2. האינטואיציה שלי אומרת שעדיף מערכת פתוחה כי כך היא לא מוגבלת להיצע של המכשיר אלא תמצא בסוף את האפליקציה שתתאים לה.

3. מעדיף מכשיר בלבד - יש לי קווים באורנג' וסלקום במידת הצורך. ללא התחיבות אלא אם מדובר בדיל המאה.

4. שהשימוש הבסיסי (טלפון/יומן) לא יהיו תלויים בחיבור 3G. מעדיף להיות off line רוב הזמן.

התקציב אמנם גמיש אבל לא הייתי רוצה לחרוג הרבה מעל 1000-1500 ש"ח במידת האפשר.

לרוב המכשירים שלה עד היום לא היה אורך חיים מרשים במיוחד.

יד-שניה לא ממש בא בחשבון, אולי מלבד מקרים מאוד מיוחדים בהם מדובר בעיסקה של כמעט-חדש ממקור ודאי ואמין במיוחד.

אפשר לשקול קניה בחו"ל, אבל זו לא האפשרות המועדפת.

תודה מראש לכל מי שטרח לקרוא עד כאן,

המלצות למכשיר מתאים (ואולי לאפליקציה מתאימה) תתקבלנה בברכה.

גונן.

עידכון: דיברתי עם אשתי - הגודל המקסימלי שנראה לה סביר הוא עד רוחב של 55 מ"מ ועדיף פחות מ~130 גרם אם ניתן. אולי רק מעט יותר.

העובי מעט פחות קריטי אבל מגבלת המשקל ממילא משפיעה יותר אני מניח.

מקלדת QWERTY רצויה, אלא אם המסך גדול דיו ל-on screen keyboard ראוי לשמו (נדרשת מן הסתם רזולוציה הולמת).

מחיר של 1500-2000 נשמע לה סביר וריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקיצור אנדרואיד זול... יש לך את הWILDFIRE שהוא נחשב לאנדוראיד די טוב יחסית למחיר שלו, אפשר גם למצוא אותו בארץ

יש עוד דגם שאני לא זוכר (היה ת'ראד בפורום עליו) שהוא עדיף יותר מבחינת נתונים עליו, אבל לדעתי הWILD מספיק לך במיוחד שיש קהילה ישראלית בשבילו

כמו כל אנדרואיד הוא עובד מול החשבון של אשתך (מניח שיש לה) ומסנכרנים בWIFI אם אתה לא רוצה לחיות על חיבור 3G

יש תוכנת של IGO שאפשר להתקין לדעתי עליו בשביל לא להיות תלויים בחיבור קבוע

אתה תצטרך רק לשבת עם אשתך כמה שעות בשביל להרגיל אותה למערכת האנדרואיד שהיא "חכמה" בניגוד לפלאפונים שהיו לה עד עכשיו שהיו עם מערכת סגורה ודי פשוטה יחסית לאנדרואיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה! אני נוב לגמרי בעניין הסמארטפונים - עד עכשיו היה לי נוקיה 1280 שקיבלתי בחינם באיזה מבצע ועכשיו אני עם ה-MODU שקניתי בבאג ב-300 ש"ח במבצע BF האחרון. שניהם מספקים אותי אישית הרבה מעבר לדרוש ועם חשבון חודשי של 70-90 ש"ח אני ממש לא "חיה" סלולרית. פשוט לא מוצא בזה צורך בינתיים.

לאישתי זה יהיה כלי עבודה לכל דבר - אין כל חשיבות לסטייל או פקטור "מגניבות" כלשהו. רק שיהיה קומפקטי, אינטואיטיבי, שימושי ויעשה את העבודה בקלות.

לכן גם עניין המחיר לא סופר-קריטי. הייתי מעדיף לא להתפרע, אבל אם יש חלופה שעדיפה משמעותית בפרמטרים הנ"ל - התקציב גמיש בהחלט.

* היא הנוחה והמומלצת ביותר?

* יש קומפקטי שגם כולל מקלדת פיזית ומסך בגודל סביר?

תודה רבה שוב,

גונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

עם האיפון נחשב מכשיר גדול בשבילך אז יש לך בעייה עם רוב הסמארטפונים ...

ובכל זאת - איזה קטן יחסית לאחרים? אני ממש לא צריך לקרוא מסמכים או לגלוש באינטרנט בנוחות יתרה. הדגש הוא על ניהול זמן/יומן.

ד"א, אני ממש לא נעול על סמארטפון - זו רק נראית לי החלופה הסבירה ביותר מבחינת יכולות ולאור הידע המועט מאוד שיש לי בנושא.

בקשר למכשירים עם מקלדות , יש את המיליסטון אבל המחיר שלו נע כבר בין ה2000 שקל

כפי שאמרתי, אני גמיש במחיר, אבל איך הוא מבחינת גודל? יש לו יתרונות נוספים?

ההפרש הוא של 300 ש"ח סה"כ. סביר בהחלט אם יש הצדקה...

עריכה: יש לו מסך גדול יותר, רזולוציית מסך עדיפה בהרבה והמקלדת היא בהחלט בונוס לדעתי האישית (לא מניסיון).

עריכה2: מצד שני, ההפרש מגיע ל~550 ש"ח עם עברית והוא גם גדול, כבד ו"שמן" יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול למצוא אותו באזור ה1500 לקניה מאנשים פרטיים שקנו אותו או קיבלו אותו מחברות הסלולר

חבר של דודנית שלי השיג עכשיו אחד ב1400 עם הניילונים עוד עליו ממישהו שקיבל אחד מסלקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

ובכל זאת - איזה קטן יחסית לאחרים? אני ממש לא צריך לקרוא מסמכים או לגלוש באינטרנט בנוחות יתרה. הדגש הוא על ניהול זמן/יומן.

ד"א, אני ממש לא נעול על סמארטפון - זו רק נראית לי החלופה הסבירה ביותר מבחינת יכולות ולאור הידע המועט מאוד שיש לי בנושא.

כפי שאמרתי, אני גמיש במחיר, אבל איך הוא מבחינת גודל? יש לו יתרונות נוספים?

ההפרש הוא של 300 ש"ח סה"כ. סביר בהחלט אם יש הצדקה...

עריכה: יש לו מסך גדול יותר, רזולוציית מסך עדיפה בהרבה והמקלדת היא בהחלט בונוס לדעתי האישית (לא מניסיון).

עריכה2: מצד שני, ההפרש מגיע ל~550 ש"ח עם עברית והוא גם גדול, כבד ו"שמן" יותר.

בשביל זה המציאו את XDA ...אין שום סיבה בעולם שתשלם לחנות על משהו שהם בעצמם הורידו וקראו בXDA .

שום מכשיר עם מקלדת - סליידר לא יכול בכלל לגרד את ה9.3mm של האיפון 4 או את ה10 של הNexus S , זה סוג של פשרה שצריך לקבל עם מכשירים כאלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל זה המציאו את XDA ...אין שום סיבה בעולם שתשלם לחנות על משהו שהם בעצמם הורידו וקראו בXDA .

מה זה XDA? למה התייחסת במשפט הנ"ל (סלח לי על בורותי בתחום)?

שום מכשיר עם מקלדת - סליידר לא יכול בכלל לגרד את ה9.3mm של האיפון 4 או את ה10 של הNexus S , זה סוג של פשרה שצריך לקבל עם מכשירים כאלו .

יש מידה רבה של צדק בדבריך... זה גם עושה אותו עבה משמעותית.

אתייעץ עם אשתי לגבי ההעדפות שלה, אבל נראה לי שארד מזה.

יתר על כן, כמה שפחות חלקים נעים - יותר טוב.

אז... אין משהו קטן משמעותית מה- ודומיו (כולם בגודל מקורב של 12X60X10 ס"מ) שיעשה את העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, זה עניין של פשרה. איך משהו יכול להיות קטן משמעותית מהאייפון, ועדיין לשמור על תפקודיות דומה?

מקלדת פיזית דורשת מקום. המקום יכול לבוא על חשבון עובי המכשיר או על חשבון גודל המסך.

במסך קטן - קשה לנהל יומן. יש לי את ה E72. הוא משרד .

אבל - המסך קטן. גם לנהל יומן על כזה מסך קטן זה פשוט פחות נוח.

(פרט לכך, הספיקר לא משהו).

האם הבדל של כמה מ"מ הוא זה שישנה לאשתך?

לפי מה שאני מכיר, רוב הנשים שמות את הנייד גם ככה בתיק.

ומה עם NETBOOK, ד"א? האם לא בא בחשבון?

בסופו של דבר, הרבה יותר נוח לנהל את הכל ב OUTLOOK וכדומה מאשר בפלאפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, זה עניין של פשרה. איך משהו יכול להיות קטן משמעותית מהאייפון, ועדיין לשמור על תפקודיות דומה?

...

אבל - המסך קטן. גם לנהל יומן על כזה מסך קטן זה פשוט פחות נוח.

אני לא ממש חייב לשמור על תפקודיות זהה - יש לי המון מרחב תמרון כי בפועל אני זקוק להרבה פחות ממה שיש ב-iPhone או במרבית הסמארפונים. יש הרבה לאן "לרדת" כי מה שחשוב בעיקר זה נוחות השימוש ומערכת ניהול הזמן שבמכשיר. על כל השאר אפשר לוותר במידת הצורך.

הנקודה העיקרית כפי שציינת היא גודל המסך, אבל גם פה אני מוכן לפשרת מסויימת לטובת גודל קומפקטי - היא מדברת בטלפון לא מעט ומשהו בגודל של iPhone פשוט גדול מדי מכדי להיות נוח לדעתי. מה לעשות, השימוש העיקרי בנייד הוא עדיין... לדבר, עד כמה שזה מפתיע.

ומה עם NETBOOK, ד"א? האם לא בא בחשבון?

יש לה שניים אבל זה פשוט לא מעשי להיסחב איתו לכל מקום (אפילו שה-R2H שוקל רק 850 גרם) ולהתחיל BOOT וסיפורים רק כדי לבדוק משהו קטן או לעדכן. גם לא ניתן דרכו לקבל תיזכורות כשהוא כבוי ועוד ועוד...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהציע The Avatar, למה לא לשקול E72 או מכשיר דומה? עד כמה שאני יודע (וגם אני לא ממש בקיא בתחום הטלפונים הניידים) הוא די עונה על הדרישות העיקריות שלך לגודל/משקל ויכולות ניהול זמן. למרות שמדובר בסימביאן (שיש שיגידו שהיא מערכת שהגיעה לסוף אורך חייה המעשי) ולא , יש להבנתי מבחר יישומים די גדול שכן מאפשר להתאים אותה אישית/להרחיב את הפונקציונאליות שלה במידת מה. אין לי מושג עד כמה היצע היישומים משתווה לזה של ה-iPhone או Market, אבל אולי שווה לבדוק מה יש בו לפני שמחליטים.

הייתי לפני כחודש וחצי גם בהתלבטות די דומה, התלבטתי בין ה-E71/72 וה-Milestone. אמנם הדרישות שלי הן קצת שונות (אם כי אחת מהן היא כן ניהול זמן/מטלות) וכרגע קצת דחיתי את הרכישה וההחלטה מכל מיני סיבות, אבל מהבדיקה וההשוואה שעשיתי ה-E72 הוא בהחלט מכשיר משתלם למי שלא חייב או רוצה דווקא - קל, קטן יחסית (כמובן שזה בא על חשבון גודל מסך ומקלדת), נוח (אם כי זה קצת סובייקטיבי, אני מצאתי את המקלדת שלו נוחה מספיק ואת המסך גדול מספיק, אם כי המסך בהחלט לא גדול), די עשיר בתכונות (שוב, תלוי למה משווים.אני לא השוותי ביחס למכשירים אחרים דווקא, אלא היה חשוב לי לוודא שיש לו את כל מה שאני באמת צריך) והוא גם מתאים למסגרת התקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

תודה לשניכם!

מה רע בבלאקברי?

ה-

כמו שהציע The Avatar, למה לא לשקול E72 או מכשיר דומה?

ה-E72 כמעט באותם מימדים של ה- ונחות ממנו בכל פרמטר (אולי מלבד מחיר):

אורך – 114 מ"מ

רוחב – 58 מ"מ

עובי – 10 מ"מ

משקל – 128 גרם

בלאקברי גם בגודל דומה אך "שמן" וכבד יותר:

אורך – 112.5 מ"מ

רוחב – 62.2 מ"מ

עובי – 14 מ"מ

משקל – 160 גרם

מכיוון שמקלדת לא סופר-קריטית כאן וגודל מסך חשוב בהרבה, בחירה בפורמט כזה (ועוד עם הרבה פחות ידידותית) נראית לי שגויה מיסודה.

הם גם לא זולים משמעותית ולא מציגים כל יתרון עד כמה שאני מבין (וזה לא הרבה :-\).

צריך משהו קומפקטי יותר אם יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנוקיה יצאו דיי הרבה טלפונים עכשיו, ויש להם 2 דגמים שיתאימו לך:

ה-Nokia C6 הוא טלפון עם מסך מגע ומקלדת נשלפת. מבחינת מבנה אפשר להשוות אותו ל-Milestone (למרות שהשני עם מ"ה אנדרויד)

יש לו את כל התכונות שאתה מחפש במחיר של כ-1400 שח.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768970

אם אתה רוצה מסך מגע בטלפון, ועדיין גודל קטן ככל האפשר יש לך את ה-Nokia C5-03 שעולה 1700 שח.

יחסית ל-wildfire שהציעו לך, הוא עדיף עקב המסך החד יותר ומידות עדיפות (הוא עבה במ"מ 1, אבל צר ב-10)

באיכות שמיעה אין כנראה על הנוקיות עדיין.

http://www.kingphone.co.il/?storeid=1228&view=products&id=228752

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...