מפרט לגיימינג, ללא ציוד נלווה, סביב 7 אש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לגיימינג, ללא ציוד נלווה, סביב 7 אש"ח

MishaK

Recommended Posts

היי חבר'ה,

אני מרגיש שהגיע הזמן לפצות את עצמי על כל השנים שאני עם העגלה שנמצאת אצלי במפרט בצד.

אין צורך בציוד נלווה, המסך שלי נשאר איתי, כך שהרזולוציה המקס' תיהיה 1680x1050. מתכנן OC.

חשוב לי מארז גדול ונוח לעבודה ולהרכבה יפה, עם סירקולציה טובה. כמו כן הספק חייב להיות מודלארי, חייב. ישנה אפשרות ל-CF בעתיד. כמו כן ממשיך איתי הדיסק הקשיח, Seagate 1TB 7200.12 SATA, ככה שאין צורך בכלום חוץ מה-SSD.

התחלתי לבנות לאט לאט וזה מה שיוצא לי:

מעבדי ‏AMD: Phenom II x4 Quad 965 Socket AM3 3.4Ghz Box

מאווררים וגופי קירור: CoolerMaster V8 CPU Cooler

לוחות אם למעבדי ‏AMD: GIGABYTE MA790FXT-UD5P AM3, 790FX, DDR3 1333, PCI-E, ATI CrossFireX, HDAudio, 1394a, 2xGBL

זכרונות: DDR III 1333Mhz 2x2GB XMS3 DHX Dual Channel

דיסקים קשיחים: Intel 40GB SSD X25-V Sata II 2.5'' SSDSA2MP040G2R5 (Retail)

כרטיסי מסך: Sapphire HD 5870 Vapor-X OC 1GB DX11 2xDVI DP PCI-E

צורבים: LG DVD±RW GH22LS50 x22 Black LightScribe SATA (Retail)

מארזים: CoolerMaster CM Storm Sniper Black ATX Case (No )

ספקי כוח: Corsair HX 650W Active PFC 12cm Fan Modular

מחיר החבילה: 6805

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב גם על העתיד, אם במקרה יום אחד בהמשך אחליף את המסך למסך FHD, אז אני רוצה שהכרטיס יתמודד עם זה.

מפרט דומה אך עם Intel 80GB SSD X25-M Sata II 2.5'' SSDSA2MH080G2C1 במקום 40 ו-Sapphire HD 5850 Vapor-X 2GB DX11 2xDVI DP PCI-E במקום ה-5870 יעלה כ-7100 ש"ח. גם אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט מאד לא משתלם.

א. אם יום אחד בהמשך תחליף את המסך לFHD אז תוכל להחליף גם כרטיס מסך.

ב. במחיר של היום כונני על אף המשיכה שלהם, הם עדיין לא משתלמים בגרוש. העלות לג'יגה לא רציונלית ביחס לעלות שכונן קשיח מסורתי.

הצעות:

א. בשלב זה חכה עם הרעיון של , עם כל דגם בנפח חדש שמושק לשוק יש ירידה בדגמים בנפחים הקודמים, זה יהיה שדרוג נחמד בהמשך, אבל זה בזבוז כסף כיום.

ב. 5850 הוא הכרטיס היקר ביותר שזה לא יהיה שטותי מבחינתך לקנות עבור 1050X1680, כמו שאמרתי עבור "יום אחד" חבל להוציא עכשיו הרבה כסף ולקבל תמורתו תוספת ביצועים זניחה כרגע, ועד שיגיע "יום אחד" גם ככה הביצועים של 5870 יהיו פושרים.

ג. לגבי הCF, מדובר בדרך כלל במערכים סימטריים, או כמעט סימטריים, הרעיון של להשקיע בזה לטובת שדרוג עלול שלא להצדיק את עצמו, כמו שקורה ברוב המקרים. עד שהתוספת של כרטיס נוסף תתבצע, זה עלול כבר לא להיות רלבנטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם.

לגבי הכרטיס מסך, כנראה שאתם צודקים. ארד ל-5850. לא רואה סיבה לשלם עוד 170 ש"ח כמעט בשביל 30 מגה הרץ של אוברקלוק לטוקסיק. אני אגיע ל-30 מגה הרץ הללו בעצמי.

לגבי SSD - אני מבין ויודע טוב מאוד שהמחיר לא מצדיק את הביצועים, אבל הביצועים בהחלט עדיפים על כך דיסק מכאני, ואם אני כבר משקיע, אז אני אלך עד הסוף. לגבי מערך RAID, אני מוכן לוותר. לא אוהב RAID, סיכון גדול מידי בשבילי.

הנה המפרט החדש:

מעבדי ‏AMD: Phenom II x4 Quad 955 Socket AM3 3.2Ghz Box

מאווררים וגופי קירור: CoolerMaster V8 CPU Cooler

לוחות אם למעבדי ‏AMD: GIGABYTE MA790FXT-UD5P AM3, 790FX, DDR3 1333, PCI-E, ATI CrossFireX, HDAudio, 1394a, 2xGBL

זכרונות: DDR III 1333Mhz 2x2GB XMS3 DHX Dual Channel

דיסקים קשיחים: Intel 80GB SSD X25-M Sata II 2.5'' SSDSA2MH080G2C1

כרטיסי מסך: Sapphire HD 5850 Vapor-X 2GB DX11 2xDVI DP PCI-E

ספקי כוח: SeaSonic 750W Modular 80+ Silver Active PFC 12cm Fan M12D-750 (Retail)

מחיר החבילה: 6995

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתנצל שאני שואל שאלה שלא קשורה ישירות למפרט, טבל אני ישמח אם משהו יענה לי עליה (אפשר גם בפרטי).

1)ראיתי שאתה בחרתה לשים כונן למערכת הפעלה, אבל 40 ג'יגה זה בערך רק לווינדוס, וכל התקיות משתמשים והPROGRAM FILES הם אוטומטית נשמרות באותו כונן, יש דרך לנתב אותם לכונן אחר, או שאתה פשוט מתכוון להתקין את הכל על כונן נפרד?

2) למה RAID 0 אם 2 כונני זה מסוכן? כל הסיכון בRAID זה לא זה שזה 2 כוננים אם חלקים נעים שעוברים שחיקה לא תמיד באותו קצב, מה שגורם לאי יציבות (כמו אצלי חחח) אבל אם זה אז מה הסיכון פה?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

00Amir :

זוג כונני בRAID0 יאפשרו ביצועי IO מצויינים, אבל הרי שמדובר בבזבוז כסף פושע.

התוספת במחיר של הTOXIC היא לא מוצדקת פה בגרוש.

1. 40GB לכונן מערכת הפעלה זה מעט מדי לטעמי, אבל כל אחד וההרגלים שלו. במקרה המדובר זה תלוי איפה יותקנו המשחקים וכמה משחקים יותקנו.

ב. הסיכון בRAID0 הוא לא רק בגלל שחיקת הכוננים, אלא גם בנפילות ו/או שגיאות של הבקר שגורמות לאובדן מידע. כעיקרון, מבחינת כשל חומרתי של הכוננים, מערך של כונני יותר בטוח מאשר מערך כוננים מסורתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה כמו שאתם רואים, ירדתי בכרטיס מסך ועליתי בנפח ה- ל-80GB, שאני מאמין שיספיקו למערכת ולמשחקים. מקסימום יש עוד 1TB שעליו אפשר להתקין את הדברים שפחות משתמשים בהם.

כמו כן ישנה אפשרות לרדת בספק ל-Enermax MODU82+ 625W Active PFC 12cm Fan, אבל הדבר חוסך בקושי 40 ש"ח, האם כדאי?

בסופו של דבר אשמח לחסוך כמה שיותר, ובסופו של דבר גם אפשר יהיה לקנות עכבר גיימינג נחמד/מאוורר Scythe שקט בעודף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך אתה מוציא כל כך הרבה כסף ולוקח קירור כזה גרוע.. תשנה זריז ל-Noctua NH-D14

הנה ביקורת כדאי שתראה למה: http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2525

ועוד משהו נחמד, כונן הפלאש שלך עולה סביב 1000 שח ל-80 ג'יגה, שזה יקר מדי לדעתי (12.5 שקל לג'יגה)

אופציות עדיפות:

1. כונן SSD פנימי בנפח קצת קטן יותר - 64 ג"ב יעלה "רק" 730 שח

http://www.p1000.co.il/Sales/SaleDetails.aspx?AuId=7731836&came=177

2. אופציה מעניינת יותר, בתנאי שלא אכפת לך לפרק דברים, היא לקנות 1.8'' Portable Solid State Drive 64gb שעולה 623 שח בלבד.

מדובר בכונן הפלאש הזול ביותר בארץ בנפח נורמלי (זה מחיר בד"כ של כונני 40 גי'גה), בגלל שידוע שפלאש לא ממש סובל מתקלות זו דרך טובה לחסוך הרבה כסף. פשוט מפרקים את הכונן מהאריזה החיצונית ומתקינים במחשב.

זו ממש מציאה - הכונן הזה עולה בחו"ל מעל 200 דולר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

המחיר שנרשם הוא מחיר לפני הנחה. אני קונה את כל המערכת במקום מסויים, הרבה יותר נוח לי. מעדיף לא לקנות בחלקים מכל מיני מקומות, ואז במקרה של תקלה להתחיל לרוץ בין חנויות בשביל אחריות.

לגבי ה-, כנראה שאתה צודק. איפה הכי זול בימנו לרכוש את המפלצת הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלה היום הרעיון למערכת מבוססת Intel...

דעתכם?

מעבדי אינטל: Core i5 750, 2.66GHz, s1156, 8MB Tray

מאווררים וגופי קירור: Noctua NH-D14

לוחות אם למעבדי אינטל: GIGABYTE P55A-UD4P s1156 i5/i7, Intel P55, DDR3 2200, 2xPCI-E

זכרונות: DDR III 1600Mhz 2x2GB XMS3 Dual Channel

דיסקים קשיחים: Intel 80GB SSD X25-M Sata II 2.5'' SSDSA2MH080G2C1

כרטיסי מסך: Sapphire HD 5850 Vapor-X 2GB DX11 2xDVI DP PCI-E

ספקי כוח: Enermax PRO82+ 625W Active PFC 12cm Fan

מחיר החבילה: 7260

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכן שאני רוכש את החלקים אין את הגרסאות 1GB, אז אין לי איך לחסוך כאן.

בכל מקרה מאז הלוח אם הנבחר הוא DFI LANPARTY DK P55-T3eH9, ככה שהמחיר עומד כרגע על כ-6970.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...