האם לכרטיס קול יש השפעה על איכות הסאונד בחיבור אופטי? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לכרטיס קול יש השפעה על איכות הסאונד בחיבור אופטי?

rony77

Recommended Posts

שלום לכולם יש לי מערכת ק"ב ורסיבר של אונקיו שרכשתי בעלות של כ10K ואני מחבר את המערכת למחשב בחיבור אופטי. במחשב יש כרטיס קול ONBOARD של REALTEK ואני ממש לא מרוצה מהסאונד וחשבתי להשקיע על כרטיס קול ואפילו לקנות את ה XONAR DX2 של החדש עם יציאת ואין לי בעיה להשקיע על כך 1K השאלה שלי היא האם בכלל יהיה הבדל כי אמרו לי שבחיבור דיגיטלי אין לכרטיס הקול שום השפעה על הצליל ולכן הייתי רוצה לדעת אם זו תהיה השקעה טובה או זריקה של כסף. אודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס קול לא ישנה שמיים וארץ את אופי הסאונד של המערכת אבל הוא בהחלט יכול להשפיע (ולשאלה - בהחלט יש לו השפעה - אבל אך ורק במוזיקת סטיראו, אני מקווה שבסרטים אתה מעביר את הAC3 לרסיבר).

יכול להיות שפשוט אופי הסאונד של המערכת לא כלכך תואם למה שאתה אוהב (אין קשר בין מחיר הרכיבים לאופי הסאונד שלהם, בנוסף - כל בן אדם מתרשם אחרת מסאונד ומה שישמע טוב לאחד יכול להשמע רע לאחר).

בכל מיקרה לא פירטת כלום ויהיה קשה לענות על השאלה שלך בצורה אבסולוטית - למשל מפרט מלא של המערכת (כולל כבלים), גודל החדר, האקוסטיקה והריהוט שבו, וממה בדיוק אתה לא מרוצה - סרטים סטיראו ?

בכל מקרה מבחינת - מערכת רצינית דורשת כרטיס מעבר לאוןבורד, לסרטים זה אכן לא משנה כלום כל עוד מחוברים דיגיטלית ומדובר בסרט רב ערוצי (AC3 או DTS).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברסיבר יש לך ערוצי הגברה, קדם מגבר, טיונר, 20 כניסות ויציאות, מפענחי סראונד ועוד ועוד. הdac במערכת- הרכיב שאחראי על המרת התדרים לגלי קול שאנו שומעים הוא לא איכותי כי ברוב המקרים ברסיבר ומגברים מתפשרים על דברים כאלה. כרטיס קול טוב כמו או פרלוד רכיב הdac שלהם איכותי כמו כן יציאת opamp. ייעודם העיקרי לפענח והם עושים את זה הרבה יותר טוב ממגברים שעולים עשרות מונים יותר.

כמו כן אתה מתבלבל בין יציאה וכניסה אופטית ואנלוגית. חיבור אופטי ממקור למפענח, במקרה שלך דרסיבר שלך יתן תוצאה נמוכה. לעומת זאת, חיבור אנלוגי מהרסיבר לכרטיס קול יתן את מלאכת ההמרה לכרטיס ובכך תקבל הרבה יות איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היתי ממהר לקטול את הDAC של הרסיבר למרות שגם אני בספק שהוא יותר איכותי מהBUR BROWN שיש בD2X או אפילו בקריסטל שיושב בD1. אבל הענייין הוא שיכול להיות שעדיין יש באונקיו DAC לא גרוע וההבדלים השמיעים עלולים להיות קטנים עד לא שמיעים (תלוי בשאר הרכיבים במערכת). לא לשכוח שבמקרה של חיבור אנלוגי צריך תוספת כספית לכבל אינרקונקט איכותי (אחרת האיכות האנלוגית בסוף תהיה בוודאות יותר נמוכה).

למשל ברסיבר רמת כניסה של MARANTZ יושב לו DAC של קריסטל CS4382A, בהחלט לא DAC גרוע (אמנם פחות טוב אפילו מהDAC שיושב בD1) ככה שההבדלים יתבטאו ככל שהמערכת היא יותר HIGH END מבחינת איכות הסאונד.

לא לשכוח שאנחנו לא יודעים מה הרסיבר הזה עושה לסאונד האנלוגי שהוא מקבל (ואני באמת לא יודע), יכול להיות שהוא מממיר אותו בחזרה לדיגיטלי אם לא בוחרים משהו כמו PURE DIRECT ואז כל המעבר לאנלוגי מוטל בספק. הכל השערות כמובן - אבל צריך לבדוק טוב לפני מעבר לאנלוגי.

אבל שוב - הוא לא ציין בדיוק איכות של מה, אז למה ישר להמליץ לו לעבור לאנלוגי ? (הרי בסרטים כל ההמלצה הזו היא לא הכי תקפה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על ההסבר. תן לי להבהיר אם הבנתי אותך נכון - כשמחברים את המחשב בחיבור דיגיטלי במקרה שלי חיבור אופטי (האם חיבור אופטי זה החיבור הדיגיטלי הטוב ביותר?) הרסיבר עושה את עבודת פיענוח הצליל שהוא מקבל מהמחשב ולא בטוח שזו התמורה הטובה ביותר. לעומת זאת בחיבור אנאלוגי הכרטיס קול את פיענוח הצליל והרסיבר רק מקבל אותו.

אם רק תוכל להסביר לי מה החיבור האנלוגי המומלץ ואיזה סוג כבל אני צריך לשם כך אני ישמח.

ולפני שאני קונה את הכרטיס קול במצב הקיים כשבמחשב יש את כרטיס הקול הONBOARD של REALTEK איך היית ממליץ לחבר את המחשב לרסיבר?

ורק לידי הבהרה מה שמעניין אותי זה שאיכות הסאונד במוזיקה במצב סטריאו תהיה ברמה מקסימלית כרגע לא מעניינים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת נכון. אתה צריך כבל 2 rca-mini. לא היתי שם על כבל כזה יותר מ150 שקל וגם זה תלוי באורך. אתה מחבר לline out יציאה ירוקה של הכרטיס. הייתי ממליץ לך לנסות את 2 האפשרויות אנלוגי ואופטי כדי שתקבל מושג על הרסיבר שלך לעומת כרטיס פשוט.

ולגבי הבדל בין קואקסיאלי לאופטי - אין הבדל שמיע. אם יש אז זה קשור לגובה רצפת רעש וגם זה זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה רק שאלה אחרונה לסיום. עד עכשיו דיברנו על מוסיקה במקרה של סרטי DTS או דולבי אני מבין שאני צריך לחבר חיבור דיגיטלי.. מה עדיף אופטי או COAX? באמת תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...