מפרט 5K-6K - נוספה שאלה חשובה! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט 5K-6K - נוספה שאלה חשובה!

AnandaShake

Recommended Posts

שלום אנשים אני חדש פה :)

אני בזמן הקרוב מאוד קונה מחשב חדש ואשמח לקבל מכם מפרט

1. מה התקציב? 5000 עד 6000. רצוי כמה שפחות, אפשר לחרוג טיפה רק אם זה ממש קריטי. משלם במזומן.

2. מטרות המחשב? בעיקר משחקים חדשים וכבדים. חוצמזה ואייסיקיו וכאלה ובנוסף גם ופוטושופ.

3. האם אתם צריכים ציוד הקפי? עכבר+מקלדת וצורב די וי די.

4. האם יש דבר ספציפי שאתם לא צריכים במחשב עצמו? מסך, .

5. האם יש לכם העדפה לחברה או לחלק כלשהו ? ולגבי כרטיסי המסך אין לי מושג! תבחרו לי אתם את הטוב יותר

6. האם נושא הקירור והעיצוב במחשב חשובים לכם? לא.

7. האם אתם צריכים חוקית, הרכבת מחשב במעבדה או התקנת במעבדה? עדיין לא סגור על זה. שיהיה בינתיים לא.

8. האם יש צרכים מיוחדים כלשהם? שומדבר מיוחד.

עכשיו כמה הערות משלי: להשקיע יותר במחשב עצמו, ציוד היקפי הכי פשוט שאפשר לא ושטויות כאלה. מארז פשוט למדי. הארד דיסק רצוי 120GB אם נכנס בתקציב. ועוד בקשה קטנה: אם מישהו מבין בלוחות גרפיים כאלה עם עט, בבקשה שימליץ פה על אחד!

תודה מראש אנשים, אם אפשר בבקשה גם להגיב על מפרטים שאחרים הביאו כי אני בזמן האחרון מקבל 10001 מפרטים ולא יודע מה להחליט. אני מקווה שפה סוף סוף אני אמצא את המפרט המושלם!

תודה רבה אנשים! :)

עריכה: אנשים הייתי בחנות ואמרו לי שכדאי לי לקחת טוב יותר שתמך בSLI ואז לשים 2 6600GT...

אז מה כדאי לי עכשיו:

A8N Deluxe + 2x 6600GT 128mb

או

Gigabyte K8NF-9 + 6800GT 256mb

ועוד שאלה האם יש הבדל משמעותי בין הכרטיסים של לשל PINE? מה יותר משתלם? (זה יוצא הבדל של כ400 שקל אם אני בוחר ב2 כרטיסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דגם מחיר כמות

AMD 64 3000+ BOX 939PIN 950 ¤ 1

MSI K8N Neo4-F NFORCE4 620 ¤ 1

PQI 512MB 400MHZ 320 ¤ 2

WD 160/7200 SATA 8MB 560 ¤ 1

LEADTEK WinFast PX6600GT TDH 128MB 1200 ¤ 1

LG GSA-4163B BULK 380 ¤ 1

ANTEC SX1040B II 400W 670 ¤ 1

מקלדת מולטימדיה+עכבר אופטי 135 ¤ 1

סה"כ: ¤ 5155

מכאן אפשר לעלות לכרטיס מסך X800 (תוספת של כ400 שקל) או לX800XL (תוספת של כ900 שקל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אחי אבל יש לי כמה שאלות:

-מה ההבדל בין כל ה3000 ל3200 וכו' של הAMD? יש הבדל משמעותי? כי ההבדל במחיר יחסית ניכר לפי מה שראיתי

-אמרו לי שכדאי של A-DATA כי הם יחסית זולים והם טובים. מה אתם אומרים?

-הארד דיסק מספיק לי 120 ג'יגה נראה לי.. אפשר לוותר על 160 ובמקום זה להשקיע במשהו אחר...

-צורב DVD: אמרו לי שהצורב של NEC ממש טוב. לא כדאי אותו? עוד שאלה: כדאי כונן CD/DVD בנוסף לצורב?

-בתחום הזה בכלל אין לי מושג אבל אני מקווה שהכללת מארז כולל ספק וקירור וכל מה שצריך כדי שהמחשב יפעל נורמלי

-אין כונן פלופי, אולי זה נשמע מטומטם אבל נראה לי שכדאי אחד, זה לא כזה יקר..

-לגבי הכרטיס מסך, בטוח שכדאי לי ATI ולא NVIDIA? כי זה הדבר שהכי מלחיץ אותי מהקניה של המחשב. כל אחד אומר לי משהו אחר! :(

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים בין ה3000-3800 זה עלייה של 200Mhz לכל עלייה בדגם (יש גם עניין של ליבות שונות, אבל זה לא רלוונטי פה)

A-DATA טובים, PQI טובים, זה לא ממש משנה אם אתה לא עושה . העיקר שתיקח משהו מחברה מוכרת.

אם מספיק לך 120GB, קח 120GB עם NCQ של , זה יוצא אותו מחיר

הNEC טוב והLG טוב. אני לא חושב שיש הבדלים משמעותיים ביניהם. כונן נוסף זה בד"כ מיותר, אלא אם אתה כל היום משכפל דיסקים.

יש במפרט מארז מצויין וקירור למעבד.

תוסיף פלופי - שיהיה בכיף.

אין דבר כזה "עדיף NVIDIA". פשוט לוקחים את מה שנותנים מקסימום ביצועים בתקציב הנתון. זה אומר 6600GT או X800 או X800XL, כל אחד הכי טוב ברמת המחירים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אז המפרט שהבאת לי למעלה גמור? פשש נראה לא רע בכלל ויחסית גם זול...

השאלה שלי היא אם באמת כל כך כדאי להשקיע מלא מלא כסף בכרטיס מסך? 900 שקל לא נראה לי שאני אשקיע אבל אם זה שווה את המחיר אז 400 שקל בכיף אני אוסיף אם יהיו שיפורים משמעותיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מפרט ב5155 שקל. אתה יכול לשדרג את הכרטיס מסך כמו שהצעתי, וזה מגיע עד ~6000 שקל (ביקשת הרי כמה שפחות).

כרטיס מסך זה החלק הכי חשוב במערכת משחקים, גם יותר מהמעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, הכרטיס מסך שבמפרט המקורי (6600GT עם OC מהמפעל) מספיק היום להרצת כל משחק ברזולוציה יפה. לדעתי לא צריך להוציא עוד 1000 ש"ח על כרטיס מסך X800XL של ATI, אלא אם כן אתה הולך לשחק ברזולוציות מטורפות עם פילטרים מופעלים וכו'. זו דעתי.

תתחדש על המפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני מחפש מהמחשב שלי שיחזיק זמן יחסית הרבה זמן

כי אני לא מאלה שקונים מחשב כל שנתיים, אני כל 5 שנים מינימום קונה מחשב אז אני רוצה אחד שיחזיק מעמד כמה שיותר

(המחשב שיש לי עכשיו כבר בן 5 ות'אמת סוחב אפילו משחקים של היום, לא בצורה שכיף לשחק בהם, אבל עדיין סוחב)

אז ככה שעכשיו ההתלבטות העיקרית שלי היא בין כרטיסי המסך...

נראה לי שאני אוסיף עוד 400 שקל ואקח את הX800 הרגיל... ככה אני מנצל את כל התקציב שלי ונשאר לי עוד כסף ללוח גרפי שרציתי...

תודה רבה רבה לכל מי שעזר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...