בעיות ב-BOOT וגם RESET-ים עצמאיים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות ב-BOOT וגם RESET-ים עצמאיים

smtm

Recommended Posts

המחשב בן חודשיים ובעל חומרה טובה ומעלה, כפי שאפשר להתרשם מהפרופיל. מותקנות בו 2 מערכות הפעלה - XP HOME ו-2000 PRO לצד (ב-XP).

לצערי, קיימת בו תופעה מוזרה - אחת לכמה זמן (כמה ימים, בד"כ) הוא מתעופף (RESET עצמאי, בד"כ בעת הפעלת תוכנה או קבלת דואר אינטנסיבית) ומסרב לעלות לאחר מכן. לפעמים, כאשר אני מדליק אותו, הוא גם מסרב לעלות בעקשנות. על כל פנים, רק לאחר שאני נותן לנוח כשעה, הוא עולה ( ??? ).

לרוב הוא נתקע בשלב עליית מערכת ההפעלה ואז הוא מציג שלל של הודעות שגיאה. החל בכך שלא נמצא קובץ SYSTEM מסוים, דרך בעייה בטעינת NTFS.SYS, דרך UNMOUNTED DRIVE, דרך שגיאת IRQL ולעתים, ללא כל הודעת שגיאה במסך ה-STOP הכחול.

ההודעות מופיעות גם ב- וגם ב-2000 וכיוון שלעתים נדירות הוא נתקע גם לפני שלב ה-LOADER, ז"א שלא מציג כלום, לאחר עליית המחשב או שנתקע לאחר הצגת המפרט, אני מרשה לעצמי להניח שמדובר בבעיית חומרה טהורה.

החשדות שלי הן -

לוח אם

HD

זיכרון

עשיתי בדיקות ל-HD עם UTILITY מהאתר של MAXTOR ונראה כי הוא תקין. ניסיתי לבדוק את הזיכרון ואת לוח האם עם התוכנה של סנדרה וגם שם נראה שזה תקין.

מה אתם אומרים ???

הערות -

1. שמעתי שלפעמים דרך חלוקת ה-HD לפרטישנים גורמת לצרות. אצלי הוא מחולק ל-8 +30 (ואז 6,8,6,10 - האחרון הוא 10). מותקן ב-C ו-2000 מותקן ב-E.

2. מה יכולה להיות הסיבה שלאחר "מנוחה" הוא כן מסכים לעלות ?

3. לפעמים הוא עובד מספר ימים רצוף ללא כל בעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרו לי השבוע כמה מקרים של resetim אוטומטיים ולאחר מכן לא היתה אפשרות להדליק את המחשב או שפשוט המחשב לא פתח מסך

מחשב אחר אחרי reset לא נדלק , אלא רק לאחר הוצאת כבל הכוח מהספק והחזרתו למקום אחרי כמה שניות

תחליף ספק :)

P.S

היה לי מחשב שעשה את כל הנ"ל וגם הודעות כחולות בעלית הxp של unmounted drive... במקרה הזה רק החלפה לhd חדש פתרה את הבעיה, שדרך אגב זה היה maxtor , דיסקים שאני רק מחליף יותר ויותר מיום ליום .. פעם הבאה רק או seagate

דרך אגב .. בבעיה עם הharddisk אפילו format מלא וfdisk לא הראו שום בעיה ובכל זאת :)

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל תקלות כאלה נגרמות בגלל לא תקין או ספק כח לא תקין.

במידה ואתה מתכוון להחליף את ספק הכח שלך, תברר קודם אם ספק הכח הזה הוא מספיק חזק/יציב עבור לוח האם והמעבד שברשותך.

(כי במידה ולא, התופעה תחזור על עצמה)

בהצלחה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה אני חושד בדיסק הקשיח. למה זה לא נראה לך ?

הספק, כפי שאפשר לראות במפרט, הוא די חזק (380W) ומשובח. על כל פנים, יש דרך לבדוק מהו הגורם מבלי להצליב חומרות (הבעייה היא שזה קורה אחת לכמה ימים, ואין לי חומרה זמינה להחלפה ולבדיקה במשך כמה ימים) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה אני חושד בדיסק הקשיח. למה זה לא נראה לך ?

הספק, כפי שאפשר לראות במפרט, הוא די חזק (380W) ומשובח. על כל פנים, יש דרך לבדוק מהו הגורם מבלי להצליב חומרות (הבעייה היא שזה קורה אחת לכמה ימים, ואין לי חומרה זמינה להחלפה ולבדיקה במשך כמה ימים) ?

היי .. אם תקרא מה כתבתי אז האפשרות שזה hd גבוהה מאוד אבל במקומך הייתי שם ספק 300w פשוט ותבדוק .. זה עדיף על החלפתhd

:smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע כמו בעייה של עודף חום על המעבד

אצלי לפחות זה היה ככה... וכשהחלפתי לוולקנו זה הסתדר

האת'לונים ידועים בבעייה הזאת. אתה מריץ את המחשב עם הHSF שקיבלת עם המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק הוא אנטק 380

המעבד הוא 1.9 (הוא לא עובר את ה-40 מעלות וגם יש לו צלעות קירור נורמליות).

הדיסק הוא ATA133

יש על לוח האם בקר RAID

יש התפתחויות היום -

בשלב שלפני ה-BOOT הוא מעלה תוכנית שנקראת MBFastTrak אשר מריצה scanning ide drives וטוען כי Array not found. הוא מנסה לשכנע אותי להפעיל תוכנית שירות בשם MbFastBuild, אשר כניסה אליה ובחירה באופציה בתפריט, גורמת ל-BOOT אוטומטי.

במחצית מהפעמים שאני מדליק את המחשב, הוא נתקע - לפני ה-BOOT, מיד לאחר שאני בוחר , בשלב ה-LOGIN או אפילו אחרי שעלתה הסביבה של משתמש מסוים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהו-

למרות שזה מסריח מבעייה של הארד דיסק, זה שהוא נתקע בלי שום סיבה שקשורה לכך, ככל הנראה קצת מערפלת את המצב. לדוגמא - לפעמים הוא נתקע באמצע עיון ב-....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב שלפני ה-BOOT הוא מעלה תוכנית שנקראת MBFastTrak אשר מריצה scanning ide drives וטוען כי Array not found. הוא מנסה לשכנע אותי להפעיל תוכנית שירות בשם MbFastBuild, אשר כניסה אליה ובחירה באופציה בתפריט, גורמת ל-BOOT אוטומטי.

במחצית מהפעמים שאני מדליק את המחשב, הוא נתקע - לפני ה-BOOT, מיד לאחר שאני בוחר , בשלב ה-LOGIN או אפילו אחרי שעלתה הסביבה של משתמש מסוים.

או קיי, הבדיקה היא פשוטה:

תנתק את הדיסק הקשיח ותפעיל את המחשב עם דיסקט BOOT רגיל.

אם המחשב עדיין נתקע לפני ה BOOT, לפחות תוכל לשלול את אפשרות הדיסק ותתחיל לחשוד חזק בזכרון.

אם המחשב בכל זאת לא נתקע (ותנסה מספר פעמים לכבות ולהדליק את המחשב) אז כנראה שאתה צודק ואכן

מדובר בדיסק הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...