משהו שמשגע אותי רציני פה - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו שמשגע אותי רציני פה

Magneto

Recommended Posts

למה כולם כל כך בטוחים שכל העולם כל מאוזן?המסים בארץ הם מהגבוהים בעולם! זה לא "משתווה" בגלל המרת המטבע, דברים בחול יקרים כי הם מרווחים יותר!

מס הכנסה 50 אחוז ומע"מ 17 אלה מספרים שלא קיימים במקומות אחרים! בארה"ב לדוגמא מס הכנה הוא 30 וקצת אחוז והמעמ הוא 8 וקצת (תלוי בסטייט)

ובגלל שהמדינה מספקת את עצמה אין מכס על רוב הדברים שיש פה

אומדן טוב הוא לאמר שדולר עולה לאמריקאים 2 שקל, כלומר אם משהו שעולה 10 דולר באמריקה זה כמו שאנחנו מוציאים 45+- שקל, לאמריקאי זה כמו להוציא 20 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 226
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מס הכנסה בארץ הוא לא 50%

בארה"ב יש מכס גבוה על חלק מהדברים (כמו מכוניות יפניות)

ואתה לא יכול להשוות שום מדינה בעולם לארה"ב

ברוב אירופה הרמת חיים לא שונה בהרבה מישראל

אתה גם שוכח דבר חשוב אחד-כל המסים האלה זה לא מרוע

ולא בגלל שבא להם אלא בגלל שחלק נכבד ביותר מתקציב המדינה (הגדול ביותר)

הולך לביטחון כדי שתוכל לחיות פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו קטן -מינוס שמעתם על זה כולנו שקועים בזה למה? כי חברות האשראי מרשות לך להיות תקועה במינוס,נותנים לך לקחת יותר ויותר לעומת זאת באירופה אין דבר כזה אתה לא כל אחד מקבל כרטיס אשראי.

חוץ מזה כולם פה מדברים באוויר("המחירים שם יותר גבוהים ו...") אני מציע שמישהו יםתח דיון בפורום עולמי של לא משנה מה וישאל כמה עולה מספר דברים בסיסים בארץ שלו וכמה מרווחים בממוצע ואז יהיה אפשר להגיד פה יותר יקר או שם יותר יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב אירופה המחירים ביחס להכנסה הם כמו בארץ

אבל תמיד יש יוצאים מן הכלל

למשל מן הסתם מכוניות אירופאיות באירופה הן זולות בגלל שאין מכס

וכנ"ל שאר המוצרים "המקומיים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב, כל הטיעונים של אלה שמעדיפים היו לעזוב את המדינה הם בעלי אופי/בסיס משותף- הצלחה אישית, בלי שום מחשבה על אחרים. בנוסף לכך, שומעים מהם רק תלונות ואפילו דבר אחד טוב הם לא ציינו.

לדעתי, אחרי הכול יחסית למדינה שנמצאת בלחימה של 50 וכמה שנים אשר במהלכן הגענו להישגים יפים. הבעיה העיקרית היא בדיוק דיונים מן הסוג הזה, שאנשים מנסים לשכנע אנשים אחרים ואולי אפילו את עצמם, שיש מקום אחר שבו יהיה יותר טוב ואני שואל את עצמי מה תתן להם הבכיינות הזו?-->כלום! זה די מזכיר את עניין הסרבנות שעומד היום על הפרק . אז נכון שלפעמים רע פה בהרבה מקרים ולא הכול בסדר אבל צריך להסתכל על כל התמונה כולה ולנסות להיות אופטימים, למרות שקצת קשה לאור המציאות והתחזיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה די מזכיר את עניין הסרבנות שעומד היום על הפרק . אז נכון שלפעמים רע פה בהרבה מקרים ולא הכול בסדר אבל צריך להסתכל על כל התמונה כולה ולנסות להיות אופטימים, למרות שקצת קשה לאור המציאות והתחזיות.

התבלבת, הסרבנים (משמאל ומימין) חושבים שהם עושים משהו בשביל כולם ומוכנים להענש על זה. אתה אולי מדבר על משתמטים.

אבל אתה בעיקרון צודק. אנשים לא מבינים שבארץ יש תרבות ישראלית שהם לא ימצאו בחו"ל. מי שגר בחו"ל צריך לעבוד ממש קשה כדי לא להטמע, זה למה יהודים חילונים לגמרי הולכים לבתי כנסת ושולחים את הילדים לבתי ספר יהודיים.

יש לי תאוריה בנושא של למה העסק לא דופק כאן:

בגולה היהודים הסתמכו על מעמד צווארון כחול גדול וגויי והם בד"כ עסקו במקצועות כמו בנקאים, עו"ד, רופאים, ואמנים (גם היום). העניין שכאן כולם יהודים ואין עובדים במפעלים, פועלי בניין, חנוונים וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אלה שבוכים על מס הכנסה של 50% !!!!

כאילו צאו מהסרט! תלמדו קצת ותבדקו לפני שאתם רושמים שטויות!!!!

מערכת מס ההכנסה בישראל בנויה על מידרוג- ככל שאתה מרוויח יותר אתה גם משלם יותר אחוז מיסים כשהיא הוא 50 אחוז מס הכנסה! לא כל אחד משלם 50 אחוז הכנסה!!!!!!

רק אלה שמשכורת הברוטו שלהם מעל עשרת אלפים שח (אני לא זוכר בדיוק כמה) מגיעים לרמות של לשלם 50 אחוז מס הכנסה!

וזה ממש לא רוב ישראל!!!!

אז אני מסכים עם זה שזה לא פייר מצד אחד כי וואלה בן אדם שמרוויח 20,000 שח בחודש 10,000 נעלמים לו- אבל מצד שני- אלה שלוקחים להם 50 אחוז מס הכנסה, תאמין לי שהם לא סובלים מתת תזונה כי הם מרוויחים יפה מאוד- ואתה יודע מה? הללואי וכל עם היה מגיע לרמה של משכורות שהיו לוקחים להם 50 אחוז (לפי הדרוג)! כי אז המדינה הייתה מדינה של מליאנים!

לאלה שאמרו שהדברים בחו"ל זולים יותר! בולשיט! הכל בהתאם לשכר/למטבע המדיני! לך לאנגליה תקנה שמפו ותוציא עליו 50 שקל!~ אז יפה שהם מקבלים משכורות בפאונדים, אבל זה בהתאם למחירים שלהם- הכלכלה בעולם מאוזנת! (ואל תכנסו לקטנות של רכב אירופאי עולה יותר זול באירופה כי ברור שיעלה יותר זול כי אין מכס!!! כי זה אירופאי!!! )

אנשים רבאק לפני שאתם כותבים שטויות- תבדקו מה אתם כותבים! כי רוב הת'רד הזה של אנשים שחיים בבועה שאירופה זה יבשת האפשרויות הבלתי נדלות- סעו לאירופה, תרוויחו יפה- אבל בהתאם תבזבזו את כל הרווח היפה הזה כל מוצרים שנמכרים לפי הערך של היורו ותגיעו חזרה לארץ בלי שום רווח!

ולכל כלל יש יוצא מהכלל - יש כאלה שיעזבו את הארץ ויפלו על מכרה זהב -וואלה סבבה שיחקו אותה, אבל באותה מידה האנשים האלה יכלו להצליח כאן (אני לא חושב שכפר שמריהו,קיסריה,הרצליה פיתוח,רעננה,כפ"ס,הוד השרון,רמת השרון,רמת אביב, דניה בחיפה, וכו'... סובלים ממחסור בפינוקים- ורובם משלמים 50 אחוז מס הכנסה!!!)

בקיצור באמת ת'רד מיותר- כאילו לכו עם הבועה המיותרת שלכם למדינה אחרת לפורשה שלכם שתחכה לכם בחניה ולחברות שישלמו לכם מיליונים רק שתעבדו אצלהם (אני זוכר איזה תגובה של אידיוט שאמר החיים הטובים אוסטרליה , פורשה בחחצר וכו'... ) כאילו WAKE UP!!!

תסתכלו בניו יורק כמה קבצנים מחוסרי בית יש! תסתכלו בישראל כמה קבצנים מחוסרי בית יש??? תמצאו ארבעה באלנבי, עוד 2 בדיזנגוף ועוד 5 אתיופים שגרים בתחנה המרכזית- לכו לניו יורק ותראו מה זה כמו תשל קבצנים שיכולה למאלות את ארץ פעמיים!

בחיאת- באמת הכי טוב שתקחו את הרגליים המפונקות שלכם ותעופו קיבינימט למדינה שכל כך מחכה לכם עם הפורשה בחניה ועם המליונים .

ודחיל ראבק- אתם משווים מדינות שקיימות מאות שנים למדינה שקיימת 50 שנה??? כאילו מה נסגר??? עוד לא קיימת מדינה בעולם הזה עם קצב צמיחה מטורף כמו של (חוץ מרוסיה בשנות ה30-40 רק ששם זה היה במחיר מיליוני בני אדם, כאן זה במחיר עם שעומד סוף סוף על הרגליים ומקבל יריקה בפרצוף מפרימדונות כמוכם ש"לא טוב להם" - לכו באמת למדינה אחרת- תהנו לכם שם, נשתמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני מסכים עם זה שזה לא פייר מצד אחד כי וואלה בן אדם שמרוויח 20,000 שח בחודש 10,000 נעלמים לו- אבל מצד שני- אלה שלוקחים להם 50 אחוז מס הכנסה, תאמין לי שהם לא סובלים מתת תזונה כי הם מרוויחים יפה מאוד- ואתה יודע מה? הללואי וכל עם היה מגיע לרמה של משכורות שהיו לוקחים להם 50 אחוז (לפי הדרוג)! כי אז המדינה הייתה מדינה של מליאנים!

תעשה חשבון פשוט של כמה עולה לחיות היום ותראה שב10K נטו בחודש אף אחד לא נקרא מליאן היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדינה מושלמת ואין פה גם תרבות מושלמת מצד שני יש פה הרבה דברים שאין באף מקום אחר וזה רק לטובה.

היה ב12 בגלי צה"ל ציפורי לילה עם גדעון ריכר והיו שני סיפורים שממש אהבתי ומתאים לפה, הסיפור הראשון היה על אחד שטס עם חברים לאמריקה אחרי צבא לעבוד והוא עבד לפני חג המולד במכירה בקניונים ובלי גרין קארד כמובן כמו הרבה אחרים והוא אמר שמשטרת ההגירה שם עשתה להם מלא בעיות וממש היה יחס קשה, חלק מהחברים שלו נכנסו לכלא בפשיטה רק בגלל שלא היה להם רשיון, הוא גם סיפר שפעם באה אישה אחת להחזיר מוצר ובמקום שהוא עבד היה רק זיכוי והיא התחילה להתעצבן ואז באה עוד אישה שגם כעסה על אותו בנאדם והתחילו לקלל אותו מהגר מזדיין תעוף מפה ואיימה שהיא תקרא למשטרת ההגירה שתעיף אותו ולפני שבועיים הוא חזר לארץ והוא אומר לכל אלה שחושבים שנוסעים לשם מקבלים אזרחות ביד וגרין קארד וכולם נחמדים וקוטפים שם דולרים מהעץ של דונלד טראמפ אז שיתעוררו, ממש לא קל שם וקשה מאוד להצליח במיוחד כמהגר.

בסוף התוכנית עלה לשידור עולה אתיופי והוא סיפר איך שהם עלו לארץ ואת כל הקשיים בדרך ובסוף הוא אמר איך שאנשים לא מעריכים את מה שיש פה ושיתחילו להתעורר, ובהשוואה למקום שממנו הוא בא אז פה זה גן עדן וזה עוד אחרי היחס שהאתיופים קיבלו ועדיין מקבלים פה.

אז התרבות פה לא מושלמת ? נכון... אבל אתם תמיד הייתם נחמדים לאחרים ? אף פעם לא הלכתם ברחוב וזרקתם את הפחית שכרגע שתיתם ? או את השקית פלסטיק של האוכל ? או בטיול שנתי בחיים לא לכלכתם ? אני אישית היום לא עושה דברים כאלה וגם השתדלתי בעבר שלא אבל מה אף אחד לא עשה דברים כאלה פה ? או שסתם הייתם מניאקים לאנשים אחרים ?

אף פעם לא עקפתם בתור ? בחיים לא נדחפתם ?

אתם תמיד מתנדבים ותורמים לכל דבר, אתם אף פעם לא עושים קומבינות ודופקים אנשים אחרים ?

אתם תמיד מדברים אל כולם בנימוס כמו באירופה ?

אז נכון שלא מושלם פה אבל גם אתם לא מושלמים וגם בחו"ל לא מושלם וזה לא כאילו אתם מקבלים מזוודה עם דולרים שאתם נוחתים בחו"ל (כמו הכוסיות בהוואי שבאות עם הזרים ושמים לך על הראש שאתה נוחת), רוב האנשים שיורדים מהארץ הם אקדמאים מבוססים שיודעים כמעט בטוח שיש להם עבודה טובה שם.

בארצות הברית למשל וגם באוסטרליה אם אתם חולים ואין לכם ביטוח או כסף אתם יכולים למות ולא יתפלו בכם...

בארץ אתם בוכים על המסים וגם נכון שאין פה מערכת כל כך טובה אבל כל מי שצריך טיפול מקבל ובמקרים קשים מטפלים כמו שצריך.

בקנדה שהיא ארץ נהדרת ללא ספק יש חורף קשה ברמות, לא מעט זמן בשנה הכל קרח, אי אפשר לנהוג או לצאת מהבית, כל השנה קר מאוד... אז אתם בטוחים שזה כל כך טוב ?

אנשים בחו"ל למשל היו מתים למזג אוויר כמו פה.

השפה... אנגלית אז בסדר כולם פה מדברים פחות או יותר אבל אנשים פה רוצים לרדת לגרמניה, לשוויץ...

אני מעדיף לדבר עיברית בהרבה וזאת אחלה שפה והיא בהרבה יותר טוב מגרמנית או צרפתית ותאמינו לי תמיד ירגישו שאתם זרים ויראו שאתם לא מהמקום ותמיד יקלטו על השפה שלכם שזאת לא שפת האם שלכם, בארצות הברית עוד אכשהו אבל באנגליה או אוסטרליה אפילו מי שמדבר פה אנגלית טוב הוא יראה כזר ושלא לדבר על כל ארץ אחרת באירופה או בעולם.

יש פה הרבה דברים רעים והרבה דברים מצוינים כמו בכל מקום בעולם אבל ה"צרה" שלכם שנולדתם פה וגם אם תרצו לעזוב אתם לא תתקבלו כל כך בחום במקומות אחרים בעולם, אם פה יש גזענות כלפי יהודים ישראליים ממוצעות שונים וברמות מטורפות אז תחשבו איך זה בחו"ל...

לא כל כך רע פה, לא כולם גנבים ואם הת'ראד הזה התחיל מתלונות על חומרה אז עם המחשב הדיי פשוט שקניתי לפני שנה וחצי במחיר יחסית זול עם שידרוגים בינוניים לאחר מכן זה עדיין הרבה יותר טוב מהמון אחרים שאני פוגש מהעולם המערבי ויש לי גם חברים דיי קרובים מבלגיה וקנדה וגם המחשב שלהם לא טוב כמו שלי וגם להם אין כסף לקנות מחשב יותר טוב ותאמינו לי הם לא בוכים שהם רוצים לעבור לישראל בגלל זה וגם עכשיו אפרופו קנדה הייתה שם סופה רצינית אז חבר שלי צריך כל היום לפלס שלג שעות מהחצר שלו... וזה קשה ועושים את זה הרבה פעמים בחורף בשיא הקור ותאמינו לי שזה יותר מעצבן ממארז בלי מאוורר.

יש בלי סוף דוגמאות למה רע בחו"ל ולמה טוב פה ולמה רע פה ולמה טוב שם אבל בסופו של דבר בסדר פה וחיים פה לא רע.

תחשבו על איזה ילד פלשטינאי שנולד במחנה פליטים בעזה והרחובות צרים וזורם שם שתן, המים מזוהמים, יש לו 10 אחים ובית קטן, אין כסף, חרא של אוכל, המתנ"ס בבית ספר אחרי הצהריים זה מרכז אימונים של החמאס וכל המצב של העם שלו על הפנים... אז תראו איפה הוא ואיפה אתם היום, כותבים בבית חם במחשב ובטח יש לכם אוטו ואולי עבודה לא הכי טובה אבל גם לא כל כך גרועה או שאתם חיים עם ההורים והולכים לבית ספר ויש לכם הרבה דברים שאתם רוצים, אוכל טוב ורמת חיים יפה.

אז תשארו פה ותמשיכו להאמין בארץ ולשפר את מה שאתם יכולים ואת הסביבה שלכם ותסתכלו על חצי הכוס המלאה ואולי ויום אחד תתעוררו ותראו שהחיים שלכם דווקא טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...