דיון מרוכז על UPS(אל פסק) , כל השאלות שיש לכם - לכאן. - עמוד 11 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מרוכז על UPS(אל פסק) , כל השאלות שיש לכם - לכאן.

elad_jacoby

Recommended Posts

1)למה אחרי שהתנקתי את התוכנה אני לא רואה שום נתונים בה כאילו בכל המחוגים וכזה,

2)איך הדבר הזה עובד על ידי שנטענת או שצריך להחליף אותה מדי פעם?!

תודה ענקית לעוזרים,

1. אם אתה לא רואה כלום בתוכנה, ודא שחיברת את החבל שסופק עם הUPS למכשיר ולמחשב, ודא שיציאת החיבור אצלך במחשב פנויה וזמינה ושהתוכנה מזהה את הUPS.

2. הדבר הזה עובד על מצבר בערך כמו שיש במכונית, כמו כל בטריה גם אותו צריך להחליף מדי פעם, אם הוא מתקלקל או עובר זמנו, וההחלפה תלויה באחריות שיש לUPS.

בד"כ האחריות למצבר היא שנתיים כלומר הוא אמור להיות תקין לפחות למשך שנתיים. וכדאי שרק איש מקצוע מיומן יחליף אותו מחשש להתחשמלות.

3. אצלי בUPS רשום בחיבורי קו הטלפון IN לכניסת הקו וOUT ליציאה למחשב. בד"כ למודמים יש שני חיבורים אחד לכניסה לקו והשני ליציאה למכשיר טלפון. אם לך יש רק חיבור אחד סביר להניח שהוא מיועד לכניסה של הקו, ואז אם אתה רוצה לחבר גם מכשיר טלפון לקו אתה תצטרך לחבר מפצל לקו הטלפון שיפצל אותו למכשיר טלפון ולמודם.. מקווה שעזרתי..

אגב קניתי בסוף את המכשיר Advice ComFort דגם CF725 (מסתבר שאכן יש כזה דבר) שמצויין עליו שהוא 700VA הוא עלה לי 460 שקל והוא מחזיק לי שני מחשבים ללא המסכים שלהם כשהעומס שלהם בפעולה הוא רק 30% מהעומס שהUPS הזה מסוגל לעמוד בו. רשום על הUPS מאחור ש-700VA שווה ערך ל-530W בערך.

חוץ מזה עוד לא מצאתי פיתרון לבעיה שהיא - מה יכול להיות אם תהיה הפסקת חשמל ורק המחשב שאליו לא מחובר כבל התקשורת יפעל באותו הרגע, כי במצב הזה הוא פשוט ימשיך לפעול עד שהUPS יתרוקן ויכבה או שמשתמש יעשה כיבוי ידני ולא אוטומטי. אבל למה להיות קטנוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 204
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אגב קניתי בסוף את המכשיר Advice ComFort דגם CF725 (מסתבר שאכן יש כזה דבר) שמצויין עליו שהוא 700VA הוא עלה לי 460 שקל והוא מחזיק לי שני מחשבים ללא המסכים שלהם  כשהעומס שלהם בפעולה הוא רק 30% מהעומס שהUPS הזה מסוגל לעמוד בו. רשום על הUPS מאחור ש-700VA שווה ערך ל-530W בערך.

חוץ מזה עוד לא מצאתי פיתרון לבעיה שהיא - מה יכול להיות אם תהיה הפסקת חשמל ורק המחשב שאליו לא מחובר כבל התקשורת יפעל באותו הרגע, כי במצב הזה הוא פשוט ימשיך לפעול עד שהUPS יתרוקן ויכבה או שמשתמש יעשה כיבוי ידני ולא אוטומטי. אבל למה להיות קטנוני

אם המחשב הראשון מכובה, אז בהנחה שחיברת את הUPS לחזק מביניהם - יש עומס של פחות מ 15% על האל-פסק.

מה שאומר שבטח יהיה לך שעה-שעתיים להחזיר את החשמל\לשים לב שאין חשמל ולכבות מסודר את המחשב.

ממש לא קריטי.

לי יש UPS מבית APC שלקחתי מקום שאני מכיר לאחר שיציאת ה COM הפסיקה לעבוד ולכן הם זרקו אותו....

החלפתי לו מצבר(בעצמי, שום בעל מקצוע) ועכשיו הוא פועל, אך עדיין ללא יציאת ה COM.

אבל זה ממש לא משנה.

יש לי אותו כבר מעל שנה ואף פעם לא הגעתי למצב שהוא מתרוקן....

ה UPS יעיל במיוחד נגד קפיצות מתח קטנות שבחשמל והוא מגן על המחשב מהקפיצות האלו.

וגם אם יש איזה הפסקת חשמל - איזה פקק שקפץ, אז הוא מחזיק מספיק זמן בשביל שהחשמל יחזור....

לא צריך בכלל לכבות את המחשב...

(שאלה לכל אלה שמתכננים לקנות UPS: מתי פעם אחרונה הייתה לכם הפסקה חשמל של שעה ולא שמתם לב לזה בשביל לכבות את המחשב בעצמכם?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ido.K זה לא מעביר שום דבר למחשב, זה סה"כ כניסה ויציאה לקן טלפון שמגן על מה שעובר שם מפני רעשים.

במקום לחבר כבל מהשקע לטלפון (או למודם) אתה מחבר קו מהשקע ל-UPS ומה-UPS לטלפון (או למודם)

מה הבעיה בדיוק עם הנתונים בתוכנה? הכל נראה בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהוא גרוע ולא נותן כלום, הוא פשוט לא נותן כל כך הרבה.

למה מוכרים? אני באמת צריך לענות את זה?

למה מוכרים ספקי כוח עלובים עם מבדקה של 500W שמתפוצצים והורסים את כל המחשב? בשביל הכסף.

400 שקל לאל פסק זה זול מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה לא מספיק?

לפי מה שהבנתי אם יש הפסקת חשמל. זה ממשיך לעבוד 3 דקות (אפשר לכוון גם על יותר), ואז אפשר לשמור את כל מה שצריך במחשב ולכבות באופן נורמאלי. במידה ועדיין אין חשמל ואף אחד לא כיבה את המחשב, זה מתכבה לבד.

בנוסף זה מייצב את המתח.

צריך יותר מזה?

אגב, בדקתי את זה, ע"י כך שעשיתי הפסקת חשמל בבית. המחשב המשיך לעבוד, והאל פסק צפצף.

בנוסף, במידה ואני לא בבית, זה שומר את כל הקבצים הפתוחים לפני שזה מכבה את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מספיק זה אומר שאם המחשב שלך יהיה מספיק עמוס יכול להיות שאל פסק לא יחזיק בכלל, מה שבטוח מסך הוא לא מסוגל להחזיק

המייצב מתח הוא הרכיב הכי חשוב באל פסק, באל פסק איכותי המצייב מתח נותן מתח טוב יותר ביציאה.

זה כמו שתגיד יש לי ספק גנרי, הדלקתי את המחשב והוא עובד, צריך יותר מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...