קצת על מצלמות DSLR מול מצלמות קומפקטיות - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת על מצלמות DSLR מול מצלמות קומפקטיות

rangerman

Recommended Posts

התכוונתי לזה שצילומי אנשים אמורים להעשות כשהאנשים לא מודעים לכך, לא כל הזמן אדם/אנשים יכולים לא להתנהג טבעי...

טעות בידך. אף צלם רחוב שיודע מה הוא עושה לא מנסה להתחבא ולצלם תמונות מציצניות עם טלסקופ. אני מציע שתקרא את המאמר הזה וגם את זה. החוכמה היא לצלם תמונות טבעיות כשאתה לא מתחבא, ועם מצלמת DSLR גדולת מימדים זה הרבה יותר קשה מאשר עם מצלמות קטנות יותר. לא במקרה מצלמות הריינג'פינדר היקרות של לייקה היו במשך עשרות שנים חלומו של כל צלם רחוב.

ואני גם לא ממש מסכים כי יש מצלמות P&S (ככה קוראים להם, מה לעשות.) שדומות ל DSLR עם עדשה גדולה יחסית וגם עליהם אפשר לשים פלאש,

אז בעצם זה לא חסרון של DSLR.

זה ועוד איך חיסרון. מצלמות DSLR לא קיימות בגודל קומפקטי באמת. לעומתן מצלמות שאינן-DSLR קיימות בגדלים שונים - חלקן מזעריות וחלקן ענקיות (למשל מצלמות פורמט גדול דיגיטליות). הגודל של DSLR אינו חיסרון מול מצלמות גדולות אחרות, אבל הוא חיסרון מול מצלמות קומפקטיות, ולכן מוטב למי שצריך להחליט בין מצלמות שונות לקחת בחשבון את העניין הזה. הוא יכול להיות מאוד משמעותי במקרים מסויימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן לא הבנת. אפשר לקנות DSLR, לחבר לה עדשה אחת ולהשאיר אותה תמיד על המצלמה. לא מעט אנשים עושים בדיוק את זה. הם קונים עדשת 18-200mm ולא מרגישים שום צורך להתעסק עם החלפת עדשות ובעיות אבק. עדשה כזו מקבילה ל-28-300mm (כמו ב-S9000 של פוגי) והיא מאוד מתאימה לטיולים שבהם לא רוצים להסתובב עם משקל גדול.

חוץ מחלק מהמצלמות של אולימפוס, שלהן יש פילטר אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מצלמות ה-DSLR של אולימפוס יש מערכת נגד אבק, אבל זה לא הופך את החלפת העדשות לפחות מסורבלת. בכל מקרה, נושא ההחלפה ממילא לא מופיע ברשימת החסרונות, אז אין סיבה להתעכב עליו יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה האבק הזה מפריע? רואים אותו על תמונות? אפשר הדגמה?

לאורך זמן מפריע מאוד, אבל אפשר לשלוח את המצלמה לניקוי או לנקות לבד - עם כל הסיכון שכרוך בכך (ואני מכיר מישהי ששרטה כך את החיישן).

כמעט קניתי אולימפוס בגלל זה, ורק בגלל כל הציוד של מינולטה שכבר היה לי (וקצת ה-AS) בחרתי בסוף ב-7D. אין לי ספק שאם לא היה לי ציוד קודם, לא הייתי בכלל מתלבט והייתי הולך על האולימפוס E-500 בלי לחשוב פעמיים. ה-350D וה-D50 פחות טובות ממנה לדעתי, ולא רק בגלל נושא האבק אלא גם בגלל הרבה דברים אחרים.

ב-d-spot.co.il בהחלט אפשר למצוא לא מעט דיונים בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והייתי הולך על האולימפוס E-500 בלי לחשוב פעמיים. ה-350D וה-D50 פחות טובות ממנה לדעתי, ולא רק בגלל נושא האבק אלא גם בגלל הרבה דברים אחרים.

הייתי שמח לשמוע מה, מעבר לגוף שבנוי יותר טוב.

עריכה:

ממך אני מתפלא לשמוע את זה לאור הציטוט הזה מביקורת של E-500 ב-Dpreview:

Not instant startup (1.7 sec) even longer in its out-of-the-box configuration

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שמח לשמוע מה, מעבר לגוף שבנוי יותר טוב.

האולימפוס יותר משוכללת ומושקעת מהניקון והקאנון, יותר איכותית ב-ISO נמוך מהניקון, יותר נוחה ביד מהקאנון, כוללת את כל התכונות המתבקשות כמו Spot (חסר בקאנון), כפתור DOF (חסר בניקון) וכדומה, ולקינוח מציעה תכונות גאוניות וייחודיות כמו מנגנון נגד אבק על החיישן, תיקון אוטומטי של vignetting ו-distortion, מיפוי פיקסלים מובנה, וכמובן תג מחיר מפתה הרבה יותר מזה של הניקון והקאנון. החיסרון האמיתי היחידי שלה הוא העינית הקטנה, אבל לפחות אולימפוס השכילו להציע פתרון לא יקר למי שרוצה עינית גדולה יותר.

ממך אני מתפלא לשמוע את זה לאור הציטוט הזה מביקורת של E-500 ב-Dpreview:

עד שמרימים את המצלמה לעין ובוחרים קומפוזיציה עובר זמן רב יותר. ב-7D שלי הזמן של Off to Shot taken לוקח אפילו חצי שניה יותר מהאולימפוס, וזה לא מהווה שום בעייה בצילום עצמו. כמובן שאם אנשים מדליקים את המצלמה לאחר שבחרו קומפוזיציה אז זה יכול להפריע להם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האולימפוס יותר משוכללת ומושקעת מהניקון והקאנון, יותר איכותית ב-ISO נמוך מהניקון, יותר נוחה ביד מהקאנון, כוללת את כל התכונות המתבקשות כמו Spot (חסר בקאנון), כפתור DOF (חסר בניקון) וכדומה, ולקינוח מציעה תכונות גאוניות וייחודיות כמו מנגנון נגד אבק על החיישן, תיקון אוטומטי של vignetting ו-distortion, מיפוי פיקסלים מובנה, וכמובן תג מחיר מפתה הרבה יותר מזה של הניקון והקאנון. החיסרון האמיתי היחידי שלה הוא העינית הקטנה, אבל לפחות אולימפוס השכילו להציע פתרון לא יקר למי שרוצה עינית גדולה יותר.

עד שמרימים את המצלמה לעין ובוחרים קומפוזיציה עובר זמן רב יותר. ב-7D שלי הזמן של Off to Shot taken לוקח אפילו חצי שניה יותר מהאולימפוס, וזה לא מהווה שום בעייה בצילום עצמו. כמובן שאם אנשים מדליקים את המצלמה לאחר שבחרו קומפוזיציה אז זה יכול להפריע להם ;)

1. אני לא רואה את זה:

http://www.dpreview.com/reviews/olympuse500/page17.asp

2. ניקון D50 היא בטווח מחירים שונה. עם כבר תשווה את ה-D70 ולה כן יש DOF.

3. תיקון אוטומטי של vignetting ו-distortion? עוד משפט שלא ציפיתי לשמוע (מהמושבע של ה-RAW).

4. אתה קיטרת בהרבה פעמים כשהתבקשת להמליץ על מצלמות, על זמן הדלקה ועכשיו אתה נכנע.

אור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה לא רואה?

2. ניקון D50 היא בטווח מחירים שונה. עם כבר תשווה את ה-D70 ולה כן יש DOF.

ממש לא. ניקון D50 יקרה יותר. סט עם אחריות יבואן רשמי שכולל גוף + שתי עדשות מקוריות עם כיסוי של 28 עד 300 עולה 5800 ש"ח בניקון ו-5150 ש"ח בלבד באולימפוס. אם אתה מעדיף יבוא אפור אתה יכול להוריד איזה 600 ש"ח מכל סט, אבל הפער נשאר.

3. תיקון אוטומטי של vignetting ו-distortion? עוד משפט שלא ציפיתי לשמוע (מהמושבע של ה-RAW).
?

זה תופס גם ל-JPEG וגם ל-RAW. מי שמצלם ב-JPEG יכול להנות מתיקון vignetting במצלמה. מי שמצלם ב-RAW יכול להנות גם מתיקון של עיוותים ע"י התוכנה של אולימפוס שמקבלת מידע השמור ב-EXIF ומגיע מהמחשב של העדשה.

בניגוד לתיקון levels, אין שום הגיון לתקן ידנית את הבעיות האופטיות האלה. הכי טוב לחסוך זמן ולקבל תוצאה מדוייקת יותר באמצעות תוכנת ההמרה של ה-RAW שיודעת לעשות את זה באופן אוטומטי. תוכנה כזו ועדשות חכמות כאלה יש רק לאולימפוס.

4. אתה קיטרת בהרבה פעמים כשהתבקשת להמליץ על מצלמות, על זמן הדלקה ועכשיו אתה נכנע.

דווקא לא. ברפלקס עם זמן הדלקה-עד-צילום של 2 שניות קורים הדברים הבאים:

1. מדליקים את המצלמה

2. מסירים מכסה עדשה

3. מרימים את המצלמה עד לעין

4. מכיוון שהעינית אופטית, ניתן מייד לכוון קומפוזיציה. בשלב הזה המצלמה כבר מזמן דלוקה וזמינה.

5. מבצעים את הצילום.

בקומפקטית עם זמן הדלקה-עד-צילום של כמעט 4 שניות (כגון ה-S70 של קנון) זה קורה קצת אחרת:

1. מדליקים את המצלמה

2. מרימים את המצלמה

4. מחכים שהמסך יידלק...

5. ממשיכים לחכות...

6. המסך נדלק סוף סוף (אחרי 3 שניות במקרה של ה-S70)?. אפשר להתחיל לכוון קומפוזיציה

7. לוחצים על כפתור הצילום.

8. מחכים...

9. המצלמה מועילה בטובה לצלם

ברור ההבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...