קצת על מצלמות DSLR מול מצלמות קומפקטיות - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת על מצלמות DSLR מול מצלמות קומפקטיות

rangerman

Recommended Posts

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

b&h- זאת חנות אשר ממוקמת בניו יורק ומנוהלת ע"י שני יהודים שעל שמם נקראת החנות(ולא ר"ת של בעזרת השם)

bokhe- זו מילה ביפנית אשר פירושה טישטוש, הכוונה בצילום הוא האזור שמסביב לאזור שעליו נמצא הפוקוס -האזור המטושטש

החלפת עדשות- בניגוד למה שזה נראה, החלפת עדשות עם קצת ניסיון לא לוקחת יותר מסביבות העשר שניות(בתנאי שהעדשות זמינות)

וכן אני סוחב אותם איתי לכל מקום חוץ מלישיבה

ואנשים נא להירגע עם הכינויים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק עם התגובות ספאם האלה בבקשה, זה שאני בצבא במהלך השבוע לא אומר שמותר ללכלך בפורום ! :nono:

כל תגובות הספאם נמחקו והודעות עם תוכן לא ראוי נערכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה נוסף לו עוד חיסרון:

16. מראה מרתיע. למצלמות DSLR יש חזות של מצלמות מקצועיות (במיוחד אם מרכיבים להן גריפ). מצלמות כיס הרבה פחות מרתיעות, דבר שמהווה יתרון בצילומי רחוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כתבת כבר "סטייל" ! זה לא זה?

לא. "סטייל" זה דבר חיובי. זה אומר שיש לך שאתה אוהב להראות ונהנה מהעיצוב שלה. "מראה מרתיע" זה דבר שלילי. זה אומר שהגודל הופך את המצלמה לגורם שמרתיע את המצולמים. הם יכולים להתרשם מהסטייל של המצלמה ובו זמנית לא לרצות להצטלם בגלל שהם חושבים שהצלם מקצועי או שיש לו כוונות מעבר לרק לצלם סנאפשוטים של תייר (כמו שמצלמת כיס משדרת).

וכמה זמן בערך לוקח להחליף עדשה ב DSLR?

יותר מדי. בין פחות מ-10 שניות אם בדיוק יש לך שתי העדשות על שולחן לידך, לחצי דקה ויותר אם העדשה קבורה בתיק שנמצא על הגב שלך. אגב, לא ציינתי את החלפת העדשות כחיסרון בפני עצמו בגלל שיש למצלמות DSLR עדשות עם טווח מקביל לכל עדשת P&S (להוציא את זו של הסמסונג Pro815). מי שרוצה להמנע מהחלפת עדשות יכול פשוט לקנות עדשה אחת כזו ולהשאיר אותה קבוע על המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא הבנת. אפשר לקנות DSLR, לחבר לה עדשה אחת ולהשאיר אותה תמיד על המצלמה. לא מעט אנשים עושים בדיוק את זה. הם קונים עדשת 18-200mm ולא מרגישים שום צורך להתעסק עם החלפת עדשות ובעיות אבק. עדשה כזו מקבילה ל-28-300mm (כמו ב-S9000 של פוגי) והיא מאוד מתאימה לטיולים שבהם לא רוצים להסתובב עם משקל גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מגדיר את זה בתור"מראה מרתיע" אלא "נוכחות".

הנוכחות הזו לא ממש משפיע על עיוורים, אז אני מאמין שהבעיה היא במראה.

ברפלקסיות אתה כמעט ולא יכול לצלם אדם מקרוב כשהוא מתנהג טבעי

זאת אכן בעייה של ממש, ואחת הסיבות שבגללן וויתרתי על רכישה של גריפ עבור ה-7D שלי.

תלוי מי מצלם ואיך.

לא ממש. כל אחד ירגיש הרבה פחות מאויים אם יעמוד מולו אדם עם מצלמת כיס מאשר עם משהו כזה:

canoneos1dmarkiimkiienmano3cus.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש. כל אחד ירגיש הרבה פחות מאויים אם יעמוד מולו אדם עם מצלמת כיס מאשר עם משהו כזה

התכוונתי לזה שצילומי אנשים אמורים להעשות כשהאנשים לא מודעים לכך, לא כל הזמן אדם/אנשים יכולים לא להתנהג טבעי...

ואני גם לא ממש מסכים כי יש מצלמות P&S (ככה קוראים להם, מה לעשות.) שדומות ל DSLR עם עדשה גדולה יחסית וגם עליהם אפשר לשים ,

אז בעצם זה לא חסרון של DSLR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...