אבדה לי התקווה, מה אפשר לעשות, למה צה"ל כל כך אטום? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבדה לי התקווה, מה אפשר לעשות, למה צה"ל כל כך אטום?

1

Recommended Posts

סיימתי טירונות יום שלישי בבט"ר ניצנים, משם שלחו אותנו הביתה עם צו הצבה, כל אחד במקום אחר. אותי שלחו לרמלה, בסיס פיקוד העורף,

הגעתי לשם ב10 בבוקר, וכבר אז הרגשתי שמשהו מוזר, לא ראיתי באזור אף חייל כמוני זרק סיים טירונות או משהו בסגנון. פתאום יצא פקידה

אמרה לי שאני הולך להיות נהג קשל"פ, קשל"פ הוא אלוף משנה- קצין שלישות פיקודית.

היא אמרה לי לחכות לפגישה איתו, וכשהוא חזר מפגישה נכנסתי למשרד שלו, הצדעתי לו ואז סיפרתי לו שאני לא מסוגל לבצע את התפקיד כי יש לי חרדה

מנהיגה, הוא בכלל לא רצה להקשיב להמשך, ולא יכלתי להסביר לו שאני באמת לא מסוגל, ואמר לי: "טוב אז אני מחזיר אותך לאן שהיית אמור להיות

בהתחלה- בסיס ליד אילת, מנקה שירותים או משהו בסגנון, הוא אמר לי שהוא רק בא לעזור לי ולקח אותי משם. בסופו של דבר וויתרתי על זה, כי ידעתי שאני לא

מסוגל להיות נהג, והנימה שלו לא הייתה טובה ורגועה, אז הוא שלח אותי הכי רחוק שאפשר מכרמיאל (דרך אגב גם הוא מכרמיאל, לכן הוא רצה אותי) לשיבטה ליד

אילת, להיות איזה עובד כללי, אבל קודם שלח אותי לבה"ד 16 בצריפין ומשם אני אמור לקבל צו הצבה לשיבטה - פלח"ץ שחר.

אתמול הגעתי לצריפין והתחלתי לבכות שם ולספק את הסיפור האמיתי, ושלא מגיע לי לשרת כל כך רחוק בעוד שגם יש בעיות בבית, אבא שלי נפטר לפני 3 שנים

מסרטן ואמא שלי לבד בבית עם שני האחים הקטנים שלי, ואז היא אמרה שהיא תשתדל לעזור לי ושהיא באה ברצון לעזור לי ושיהיה לי טוב.

עד כאן הסוף נשמע טוב, אז זהו שלא, אותו קשל"פ אחראי על השיבוץ של כל החיילים, וברגע שמנסים ללכת ראש בראש איתו אין סיכוי שמישהו ינצח אותו, משמע

אף אחד לא רוצה להתעסק איתו ואני כנראה הולך לשיבטה - 7 שעות מכרמיאל.

יום ראשון אני מתייצב שוב בצריפין ומשם אני יודע סופית לאן אני הולך, שהסיכוי שאני לא אלך לשיבטה אפסי מאוד מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לך הקצינת/משקית ת"ש ותבקש ישר הקלות ת"ש (הת"ש) ופי דעתי (מנסיון) מגיע לך לפחות הת"ש 2 מה שאומר שמגיע לך חמשו"ש קבוע בבית כל שבוע.

אבל אם תצליח להשיג הת"ש 3 (שירות קרוב לבית - עד 100 ק"מ) בנוסף לחמשו"ש תהיה מסודר. ביום ראשון תבקש ישר לראות משקית ת"ש ואל תתפשר כשיגידו לך לראות אותה בבסיס כשתגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ראיתי משקית ת"ש בבה"ד 16, שם היא אמרה לי שהיא לא יכולה לעשות איתי כלום, והיא לא יכולה לתת לי שום דבר

כי אני בכלל לא שייך לבה"ד, אין לי מפקד לי ואין לי תפקיד, אני בכלל לא שייך לשם ואין לה למי לתת לחתום על זה.

דרך אגב כבר ראיתי משקית ת"ש בעבר אבל לא בכיתי לה מספיק כנראה כי אמרתי לעצמי שיהיה בסדר, והיא רשמה שלא מגיע

לי שום ת"ש כי כולם בריאים, רק שהם לא מבינים שהמצב אחר לגמריי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

זה עוד כלום...זה עוד כלום...

תלך מיד לקב"ן או איך שלא קוראים לדבר הזה (לא התגייסתי, אני לא יודע), אל תתן להם להתעלל בך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה לבאס אותך או משהו אבל כל התהליכים האלו לוקחים זמן (במיוד בצבא) אתה צריך לדאוג לעצמך וכל הזמן לנדנד.

לפי דעתי בקש להיות מסופך לבהד באופן זמני עד עד שתפתר הבעיה, ובכי יעזור לך כאן כי אין בחורה שיכולה לעמוד מול גבר רגיש שבוכה :lol:

אבל ברצינות - אתה צריך לעשות את המקסימום כדי לא לסוע לשם, אבל אם כן תצטרך תפעל שם למען האינטרסים שלך ואל תרפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, הקצינת שלישות (מעל גיל 30) אמרה לי שהיא תנסה לעזור לי ושמחר אני אדע היכן אני אשרת,

רוב הסיכויים שגם אם באמת תעשה את המקסימום היא לא תוכל לשנות את מה שהקשל"פ קבע לי,

אז עכשיו יש כמה אפשרויות במקרה שהיא אומרת לי שאני נוסע לשיבטה מחר מהבה"ד:

או שאני מסרב להתפנות ומנסה לגרום להם להבין את הצעד הזה,

או שאני נוסע לשם ושם פועל למען האינטרסים שלי- פגישה עם משקית ת"ש, ומראה להם חוסר

מוחלט של מוטיבציה, ביצוע לא תקין של התפקיד וכו', ובו זמנית אמא שלי תיפנה לקבילות חיילים ולקצין העיר.

אך השאלה היא מה עדיף?!

איך דווקא אני מתוך אלפיי חיילים נבחרתי להיות הנהג שלו, אפילו בבה"ד לא הבינו איך שלחו אותי לשיבטה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שתשובץ בשיבטה, אל תהסס לפנות לכל הגורמים המתאימים. כבר בזמן שאתה את הקלירנס כניסה (טופס טיולים), אתה עובר דרך המש"קית/קצינת ת"ש ובמקרים מסויימים, אפילו גם דרך הפסיכולוג של היחידה. שפוך הכל, אל תהסס, חבל סתם לסבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לא נשארת נהג שלו

ופשוט הייתה נוהג גרוע ....מתחיל לרעוד לו ברמזורים...

לא עובר את ה60

הוא היה מעיף אותך קיבינימט מרצונו כבר

בכל אופן

דחוף לקבן

אתה מגיע לבסיס שלך (צריפין כמובן , אל  תגיע לדרום בכלל)

ואומר שאתה לא מוכן לדבר עם אף אחד חוץ מפסיכולוג (אפילו אל תגיד את המילה קבן)

ינסו לדבר איתך פשוט אל תענה  אם אתה מסוגל לבכות לפי דרישה עוד יותר טוב

תסביר לקבן את הסיפור , תמציא שטויות אבל שיהיה הגיוני ולא משנה מה

אם הוא משכנע אותך לחזור לדרום לתקופת נסיון

תסביר לו את המצב שאתה לא מסוגל  ובמקרה הכי גרוע תעשה שם שבוע

ואחרי היציאה הביתה בשישי תחזור ביום ראשון אליו (בלי תור וכל השטויות האלא) עם דמעות בעיניים ותגיד שאתה לא מסוגל להיות שם שאתה בחרדות

ולא יודע מה לעשות עם עצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל....

לצערי הגוף שמאחוריו עומדת המילה העם בשביל העם לא מקיים את המוטו אותו הוא בא לייצג.

גם אני בן לאמא נכה, בן יחיד ללא אב אשר אימי נתמכת עלי!

ההכנסה של אימי למשך השירות הצבאי הייתה מתחת ל2500 שקל ויש לי אמא חולה ולצערי הרב צה"ל חשב שזה מספיק.

החלטתי להיות קצין ולתרום יותר ואולי בעקבות זאת ישנו את דעתם מגישי העזרה וכך גם אני אוכל לעזור לאחרים.

לעזור לאחרים אכן הצלחתי אך אף אחד לא עזר לי וההאכזבה שלי מצה"ל היא עצומה ואני לא מעריך כלל את הגוף!

יש לי אחלה דרך שפיתחתי לקבל עזרה בכפייה פשוט.

תגיש בקשה להת"ש למרות שלפי התנאים שסיפרת לא מגיע לך כלל.

הת"ש ניתן ע"ס תמיכה או נפשית עם אישורים מפסיכולוג או תמיכה פיזית ליושבי הבית.

ולמרות שאני ואתה מסכימים שלאמא לא קל צה"ל לא יחשוב כמונו.

הקב"ן לא עוזר אלא מוריד פרופיל למשהוא שלא צריך להיות לך!

אתה צריך להשאר עם הפרופיל הנוכחי שלך ולקבל את הבקשה שאתה מבקש, לדעתי האישית ומנסיון אישי קב"ן לא מועיל אלא רק גורע הן בצבא והן באזרחות!

חד משמעית הפתרון הוא לא ללכת לכלא או לסרב פקודה אלא לכתוב מכתבים.

תאמין או לא למשך השירות הצבאי שלי התכתבתי עם הרמטכ"ל, אלוף מז"י, קצין קבילות ראשי, קר"פ, ראש אכ"א, וראש אט"ל מספר רב של פעמים.

תכתוב להם את המצב ואל תפנה לאלוף פיקוד העורף משום שהוא ממש אטום והקשל"פ שלו שם אותו בכיס הקטן שלו.

גם אי הייתי קצין בפיקוד העורף והכרתי את הקל"פ הידוע לשמצה.

אתה לא הראשון המתמודד אם חסר החיים הבן זו#ה הזה.

ולצערי הרב יש לו את הכוח והקשרים להציב אותך איפה שהוא ירצה משום שהוא היה מנהל כוח אדם באט"ל תפקיד לפני התפקיד הזה והוא מכיר כל אדם בכל בסיס בצה"ל.

הוא גם הבחור המיועד להיות הקשל"ר הבא!

נפלת אח שלי ונפלת חזק.

אך יש לי שלושה עצות חשובות ומועילות במקרה שלך.

1- עוד היום תכתוב מכתב לרמטכ"ל ולראש אכ"א וביום ראשון תפקסס את המכתב ללשכות הקצינים תוך כדי כך שאתה מוודא אישית עם הפקר"יות שהפקס הגיע.

2- לא יודע איזה קורס אתה נמצא בבה"ד אבל פשוט אל תעבור אותו, כל קורס דורש מבחן מעבר או מעשי או תיאורטי, תהייה הכי מפגר שאתה יכול.

אם בכל זאת עושים לך פרנציפ ומעבירים אותך למרות שלא עשית את המבחן כראוי פנה ישירות לקצין האחראי על הקורסים, אמור לו שנכשלת בכוונה ולמרות זאת העבירו אותך את הקורס ואתה מאוכזב שכך צה"ל נוהג, אמור לו שאתה דורש לא לעבור את הקורס משום שאינך מוכשר לדבר ואם הוא עונה לך במילים זה לא לויכוח או משהוא שכזה בקש את המספר אישי שלו קח את הטופס מעבר של הקורס ופקסס זאת ישירות לנציב קבילות חיילים ואני מבטיח לך שהכל לפתע יסתדר.

אני יודע שאתה מאוד צעיר ולצאת מניצנים לפקע"ר זה המון שוק - הייתי גם מ"כ בניצנים.

אל תפחד מהקצין בדרגה הגבוהה הוא אמור להיות מינימום סגן אלוף מקסימום אלוף משנה 2-3 פלאפלים.

פנה גם למפקד הבה"ד אם הקצין האחראי על הקורסים נותן לך את התשובות להם אתה לא מצפה.

שב מול הלשכה שלהם למשך כל היום עד שיידברו איתך בסופו של דבר הם יעשו את זה.

3- תגיד לאמא שלך שתפנה לכרמלה מנשה כתבת מפורסמת ותספר שם את הסיפור על מר קשל"פ פקע"ר לשמחתי הדבר ממש יעכב אותו בקידום המיועד שלו.

בשום פנים ואופן אל תתראיין לפני הכתבת אלא רק אמא שלא תעבור עבירה צבאית!

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא עונה לך במילים זה לא לויכוח או משהוא שכזה בקש את המספר אישי שלו קח את הטופס מעבר של הקורס ופקסס זאת ישירות לנציב קבילות חיילים ואני מבטיח לך שהכל לפתע יסתדר.

לפתע?

עד שמישהו יתייחס לקבילה שלו הוא כבר יהיה לקראת שיחרור....

3- תגיד לאמא שלך שתפנה לכרמלה מנשה כתבת מפורסמת ותספר שם את הסיפור על מר קשל"פ פקע"ר לשמחתי הדבר ממש יעכב אותו בקידום המיועד שלו.

בשום פנים ואופן אל תתראיין לפני הכתבת אלא רק אמא שלא תעבור עבירה צבאית!

אני מוכרח להסכים.

מנסיון, כרמלה היא הגורם הכי חזק "בצבא".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך הפעילות של נציב קבילות חיילים היא כזאת.

ברגע והם מקבלים את הקבילה הם מפקססים את הקבילה לבסיס ומבקשים דו"ח על למה כמה ואיך.

ברגע שהדבר יקרה יהיה לקצין האחראי אינטרס רציני להחזיר את החייל לבה"ד.

אם הוא בבה"ד 16 הוא ישובץ באחד מהבסיסים של פקע"ר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שברגע שאתה מסיים טופס טיולים נכנס ושייך רישמית ליחידה מסויימת (שיבטה, במקרה הזה) - יהיה לך הרבה יותר קשה, אם בכלל, לצאת משם.

זה נכון מאוד !

אסור לך בשם אופן לסיים טופס טיולים בשיבטה ! קשה מאוד עד בלתי אפשרי לצאת מיחידה כולשהיא ברגע ששובצת אליה !

אל תתפנה גם במחיר של ללכת לכלא אפילוי לכמה חודשים ! ( החודשים שישבת בכלא בחצי השנה הראשונה לשירות נחשבים כפז"מ לכול דבר ! )

בד"כ אנשים שלא מתפנים מקבלים בסוף את מה שהם רצו אבל אתה חייב להיות חזק ולעמוד על שלך !

אני הגעתי לתותחנים (בשיבטה) כי לא ידעתי את זה ותאמין לי אתה [glow=red,2,300]לא [/glow] רוצה להיות שם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי גם אותי דפקו במזי בקריית מלאכי

אני גר בהרצליה ויש לי פרופיל 45 רפואי

אין לי מושג איך אני יוצא משם

אם אני לא יצליח לצאת תוך כמה חודשים אני ישר לקבן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...