האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

אני לא מבין איך אפשר להיות כל כך עיוור להאמין בסיפור כמו סיפור הבריאה כשיש הוכחות חותכות שלא רק שהעולם התקיים לפני הופעת בני האדם, אלא שהיו בו גם צורות חיים מפותחות ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הקישור הובא לא בגלל אמונה עמוקה באלוהים, אלא כדי להוכיח את האוויליות של הדתיים, וכל קשר בין הנאמר בקישור הזה לאמונות שלי באלוהים הוא חסר בסיס

העניין עם התנך, הוא מאוד נוח, בגלל שיש לתנך מליון תיקונים... ומספרים טיפולוגים בכלל, כיסוי תחת יפה, לדוג', אם בתנך אומרים 1000, זה יכול להיות כל מספר בין 100-1000, מאוד נוח...

הצופן התנכי הוא אחד הדברים היותר דבילים שיצא לי לראות, גם במובי דיק הצליחו לחזות את רצח קנדי ולינקולן ע"פ אותו עקרון

-------

ניקח את ספר איוב כדוגמא(כמו בסאות'פארק)

היה אדם צדיק, שעשה טוב כל חיו והאמין באלוהים, ואלוהים בגלל התערבות עם השטן, החליט למרר את החיים שלו ולהרוס לו את החיים.

אדם עשה רק טוב, ואלוהים מחזיר לו ברוע, "מידה כנגד מידה"- לא בסיפור הזה

-----

עכשיו בוא נצא מנקודת הנחה, שכן יש אלוהים, בכל מקרה, באלוהים הזה לא ממש כדאי להאמין, יש פתגם נודע שאומר "דרך ארץ קדמה לתורה" כשהמשיח שאמור לבוא, יבוא מבית דוד, שנחשב לאידיאל התנכי, אומנם דוד האמין באלוהים, אבל בכל מה שקשור ליחסים בין בני אדם, הוא היה חתיכת חרא(10 דיברות, בלי לחשוב יותר מידי, דוד עבר על "לא תרצח" "לא תנאף" "לא תחמוד") אבל הוא האמין באלוהים

והאמונה במשיח ובמה שמשתמע ממנו לא רחוקה בכלל מהג'יהאד המוסלמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע ואם ואם ואם הסלע לא פגע כול מי שהיה שם גם ה"כופרים" ביותר אמר על זה "לא יאומן זה נס".

ברטון השמח אם תסביר לי איך סלע יכול להתגלגל במהירות ומהאצה מאט ונעצר במדרון בלי שהוא פגוע בשום דבר? והסלע היה כמו גליל עם קצוות חדים נתאר אותו ככה מן ביצה.

[

אני מסביר את זה ש"גדול", "כבד" ו"מסוכן" הם לא אמות מידה במקרה הזה. יש תנאים כמו רוח, מסה (שאני ממש לא בטוח שבדקת את המסה שלו), שטח פנים, המשטח עליו הוא מתגלגל, צורה, ועוד. הוכחה גרוע, מצטער.

חבל ש"ניסים" כאלה קורים פעם ב... אני אכיר בדבר כזה כאשר סלע יפול מצוק גבוה אל שביל למטה בו מטיילים אנשים ושהסלע ייעצור באוויר חצי מטר מעל הראש שלהם, וייפול לאדמה אחרי שכולם ייסימו לעבור. לזה אני אקרא נס.

א. אני בטוח שזה לא היה מרחק של 20 ס"מ, תבדוק כמה זה 20 ס"מ, זה בטח היה משהו כמו 3 מטר.

ב. יכול להיות שהיה שם שקע גדול באדמה שהסלע נתקע בו, יכול להיות שהוא נתקע בסלע אחר גדול שמחציתו הייתה תקועה באדמה והסלע נתקע בחצי שבלט החוצה ונעצר. אולי היה שם מישור כמה מטרים והסלע התגלגל קצת, האט את הקצב בהדרגה והאט, ואולי.....

ג. אל תהיה תמים :-\

תבורך ידידי, העלת גיחוך על פני :lol:

שאלה, נגיד ואתם רוצים ללכת לסרט, אם 20 בני אדם היו אומרים לכם ללכת לסרט א', ורק בן אדם אחד היה אומר לכם ללכת לסרט ב', לאיזה סרט הייתם הולכים? סבירות מאוד מאוד גבוהה שלסרט א'

עכשיו, מהו היחס בין היהודים למוסלמים? 1:20

הרי סטטיסטית, הסיכוי שהיהודים טועים, הוא הרבה יותר גדול מאשר זה שהנוצרים והמוסלמים טועים באמונתם

וההוכחה הסופית שיש אלוהים [url=]http://www.nrg.co.il/online/11/ART/828/999.html

א. לא הבנתי את הנקודה שלך בגרוש. אתה טוען שיש או אין אלוהים?

ב. בהנחה ואתה הסברת שאין (לפי מה שאמרת לגבי הנוצרים והמוסלמים שהם הרבה יותר), הטענה הזאת ממש, אבל ממש גרועה. כדי למצוא קשר סטטיסטי אתה בודק דברים אחרים. אתה לא יכול למצוא קשר סטטיסטי בין הקשר לכמה הם חכמים לבין זה שיש אלוהים. למה? כי פשוט לא הוכנו שיש אלוהים :cool2:

חוץ מזה, יש דבר שקוראים לו גורמים שונים. מגורם הדת למשל, אני מניח שברוב המקרים (אלא אם בודקים הסתברות לגבי זה ישירות) מורידים את הגורם הזה.

בואנה אנשים בלי לזלזל באף רמה פה של מישהו אני לא מבין אותכם

אני אומר לכם שיש אלוהים ויש מיליון ואחת דרכים להוכיח את זה אבל אני היהודי הישר והפשוט כנראה שלא יצליח להסביר לכם

אבל למרות זאת אני ינסה!!! התורה שיש לנו הלא היא התנ"ך מסופר בה מה יהיה בעתיד ומה היה לנו(עם )בעבר

תבינו משהו ישנם הרבה מאוד הבטחות אלוקיות אבל אני פה יביא לכם שתי הבטחות מתוך ערימה של הבטחות שרשומות בתנ"ך אז הנה

2 הבטחות אלוקיות!!! ששוב פעם הבטחות אלוקיות , ואלוקים זה לא בן אדם אלוהים לעולם לא טועה!!!

אם אחת מהדברים שאני תכף יגיד יקרה אתם יכולים להגיד אין אלוקים ותסלחו לי גם אני יהיה קיצוני לזרוק את התנך לשירותים

יעני במילים פשוטות למי שלא הבין שאם תמצאו טעות אחתתת בתנך תזרקו אותו לשירותים סימן שכל התנך בלוף אחד גדול

ההבטחות הן:

1)ציטוט מהתנ"ך -"הנה זה עומד אחר כותלינו כותל מערבי של בית המקדש למה שנשבע לו הקדוש ברוך הוא שלא יחרב לעולם"!

מה הפסוק אומר?? שאם הכותל המערבי יחרב אז כל היהדות בלוף אחד גדול! ועד היום הכותל המערבי עומד כמו פלס!

ושתהיו בעניינים ירושלים כוסתה 9 פעמים ופעמיים החריבו את בית המקדש פעם על ידי הבבלים ופעמיים על ידי הרומאים

תראו איזה פלא ! פעמיים החריבו את שלושת הקירות עאבל את הקיר המערבי הלא הוא הכותל לא נחרב וגם לא יחרב!!

2) ציטוט מהתנ"ך-"כל שיש לו קשקשת, יש לו סנפיר, ויש שיש לו סנפיר ואין לו קשקשת"

כל יצור שאנחנו עתידים להוציא מהמים מרגע היום שנתתי לך תורה עד סוף העולם הזה אם ראית קשקשים מובטח שיש לו סנפיר והוא כשר!

גם בהכלאות שיש בכל יצור מימי והמדענים מכליאים דג מסוג א' ודג מסוג ב' והם יצרו זן שלא היה אתמול גם על אלה ההבטחה עומדת

למי שלא הבין אם יבוא אדם אחד בעולם!!!!!!!! לא משנה מה ויגיד מצאתי סוג של יצור מימי שיש לו קשקשים ואין לו סנפיר !!! כל היהדות מטמוטטת , מה כל זה אומר שמי שרשם את הספר צריך לשלוט ב70 אחוז מהעולם שהוא ים ולהגיד דבר כזה

התורה שלנו, הרי היא התורה. לא התנ"כ. הנ"כ נוספו מאוחר יותר, ונכתבו במלואם על ידי אנשים!

אני אשמח אם תראה לי את המקום בו כתובים הציטוטים שלך.

הכותל המערבי כבר הוחרב כבר. דההה... הוא נבנה מחדש, וכל האיזור שם לא הכי יציב..

והכותל המערבי דמיט, הוא של הכל חומה. אין לי קשר לבית המקדש כמו שאנחנו מחשיבים אותו.

לנחשי מים יש קשקשים, ואין סנפיר, מצטער לאכזב אותך. שלא נדבר על זה שזה ממש לא קשור למה שאנחנו מדברים, ולא קשור להאם יש או אין אלוהים. פשוט רציתי לשלול אותך, גם על זה.

לזה שאמר על הצופן התנכ"י, אני מסכים איתך שזה דפוק. כל כך דפוק, שאין לי כוח לפרט על זה עכשיו. אם למישהו בא לפתוח על זה דיון, בשמחה אני אפרט שם (כשיהיה לי זמן) אבל אל תסטו מהנושא..

ואכן דרך ארץ קדמה לתורה. בתחלס, על זה גם מבוססת התורה.

בכללי, אני חושב שהתנכ הומצא.

אל תביאו לי סיפורים על זה שאיך יצרו סיפור כל כך מושלם. יש שם כל כך הרבה חתכים וסטיות בין כיתובים שונים (אפילו באותו איזור), שגורם לי לחשוב שזה הומצא בצורה לא ממש טובה.

שלא נדבר על זה שהכותבים השונים לא אובייקטיבים..

ואל תביאו לנו תירוצים כמו שכתוב בתנכ שמחר תזרח השמש. זה תירוץ בתחת שלי. אין לי כוח לפרט גם על זה כי אני ממש צריך ללכת. אל תהיו תמימים, או תשחקו אותה טיפשים (או באמת תהיו כאלה). מזל שאף אחד לא הביא עדיין את התירוץ הזה, למרות שהביאו אחרים שלא היו הכי מחכימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה, נגיד ואתם רוצים ללכת לסרט, אם 20 בני אדם היו אומרים לכם ללכת לסרט א', ורק בן אדם אחד היה אומר לכם ללכת לסרט ב', לאיזה סרט הייתם הולכים? סבירות מאוד מאוד גבוהה שלסרט א'

עכשיו, מהו היחס בין היהודים למוסלמים? 1:20

הרי סטטיסטית, הסיכוי שהיהודים טועים, הוא הרבה יותר גדול מאשר זה שהנוצרים והמוסלמים טועים באמונתם

וההוכחה הסופית שיש אלוהים [url=]http://www.nrg.co.il/online/11/ART/828/999.html

omg

הקישור קרע אותי.

90% מהאנשים קונים .

הם צודקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלה שמאמינים באלוהים ויש כאלה שלא

אני אישית לא מאמין בו,כי זה לא נשמע לי לא הגיוני שיש באמת אלוהים

אף פעם הוא לא דיבר איתי אף פעם לא ראיתי אותו,סתם בא איזה דוסי לפני 100000000000 שנים והמציא שיש דבר כזה שנקרא ''אלוהים''

טוב אבל זאת דעתי.

אתם יכולים להמשיך לאמין במה שלא קיים אל תתיחסו למה שאמרתי  ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה לי כל כוח לקרוא 10 עמודים אז אני פשוט ירשום מה שאני חושב...

בשביל ההתחלה אני רק ידגיש שאני מאמין באלוהים.

לדעתי לפני האמונה והכל בן-אדם חייב להיות בן-אדם טוב, לא יעזור אם מישו ימכור סמים לילדים קטנים בצהריים ובערב יילך לערבית...

אני חושב שלאנשים שלא מאמינים באלוהים הרבה יותר קשה לחיות ולהתמודד עם דברים קשים (ומפה גם יוצאת התיאוריה של אלו שאומרים שבן אדם המציא את אלוהים בעצמו), אני יסביר:

בוא נגיד שאני מתמודד עם בעיה מסויימת אז אני יכול להגיד לעצמי שאם אני ישתדל בכל כוחי (למרות שאני יודע שזה לא יספיק) ואולי גם תפילה קטנה לא תזיק ;) אז יהיה בסדר ואלוהים יזרוק לי איזה עצם...

ונפשית הרבה יותר קל להתמודד ככה.

אני מאמין שאיש איש באמונתו יחיה ואסור לרדוף אחרי אנשים ולנסות להחזיר אותם בתשובה... המקסימום שלדעתי צריך לעשות זה להציע להם שיחה קטנה וההמשך תלוי בהם ולאלרדוף אחריהם, להציק להם ולהשניא עליהם את הדת.

אני מאמין שיש גן- עדן וגיהנום. אני מאמין שגם אנשים שלא מאמינים באלוהים מגיעים לגן עדן, זה תלוי במעשים שעשו בחיים שלהם. אי אפשר להגיד שבן אדם שתרם כל החיים שלו לאנשים נזקקים והיה בן אדם טוב אבל לא האמין באלוהים יילך לגיהנום :s07:.

דרך אגב אני גם חושב שעצם התפילה הוא העיקר, ככה שאם אתם הולכים לבית הכנסת ומרגישים לא בנוח התורה אומרת שאסור לכם להתפלל שם כדי לא למעוס עליכם את התפילה, התפילה צריכה לבוא מהלב והמשמעות היא החשובה.

סתם בשביל הרקורד:

*אני לא מדליק אש בשבת.

*אני משתדל להניח בקביעות תפילין בבוקר.

*אני שומר חצי שעה בין חלב לבשר (למרות שלפי הדת בכלל לא צריך לשמור בין חלב לבשר אלא אם כן זה גבינה צהובה, זה פשוט עניין של הרגל ומסורת במשפחה...) 3 שעות בין בשר עוף לחלב, ו- 6 שעות בין בשר בקר לחלב.

*אני אוכל רק דברים כשרים.

*אני משתדל ללכת לבית כנסת.

עריכה:

ותפסיקו כבר עם הגישה התוקפנית הזאת שפה בין אלו שמאמינים לבין אלה שלא! כל אחד באמונה שלו... הנושא הזה מיועד לדסקס תיאוריות ולא לתקוף אחד את השני עפ"י האמונה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לפני האמונה והכל בן-אדם חייב להיות בן-אדם טוב, לא יעזור אם מישו ימכור סמים לילדים קטנים בצהריים ובערב יילך לערבית...

אני חושב שלאנשים שלא מאמינים באלוהים הרבה יותר קשה לחיות ולהתמודד עם דברים קשים (ומפה גם יוצאת התיאוריה של אלו שאומרים שבן אדם המציא את אלוהים בעצמו), אני יסביר:

בוא נגיד שאני מתמודד עם בעיה מסויימת אז אני יכול להגיד לעצמי שאם אני ישתדל בכל כוחי (למרות שאני יודע שזה לא יספיק) ואולי גם תפילה קטנה לא תזיק ;) אז יהיה בסדר ואלוהים יזרוק לי איזה עצם...

אני מאמין שאיש איש באמונתו יחיה ואסור לרדוף אחרי אנשים ולנסות להחזיר אותם בתשובה... המקסימום שלדעתי צריך לעשות זה להציע להם שיחה קטנה וההמשך תלוי בהם ולאלרדוף אחריהם, להציק להם ולהשניא עליהם את הדת.

אני מאמין שיש גן- עדן וגיהנום. אני מאמין שגם אנשים שלא מאמינים באלוהים מגיעים לגן עדן, זה תלוי במעשים שעשו בחיים שלהם. אי אפשר להגיד שבן אדם שתרם כל החיים שלו לאנשים נזקקים והיה בן אדם טוב אבל לא האמין באלוהים יילך לגיהנום :s07:.

דרך אגב אני גם חושב שעצם התפילה הוא העיקר, ככה שאם אתם הולכים לבית הכנסת ומרגישים לא בנוח התורה אומרת שאסור לכם להתפלל שם כדי לא למעוס עליכם את התפילה, התפילה צריכה לבוא מהלב והמשמעות היא החשובה.

סתם בשביל הרקורד:

*אני לא מדליק אש בשבת.

*אני משתדל להניח בקביעות תפילין בבוקר.

*אני שומר חצי שעה בין חלב לבשר (למרות שלפי הדת בכלל לא צריך לשמור בין חלב לבשר אלא אם כן זה גבינה צהובה, זה פשוט עניין של הרגל ומסורת במשפחה...) 3 שעות בין בשר עוף לחלב, ו- 6 שעות בין בשר בקר לחלב.

*אני אוכל רק דברים כשרים.

*אני משתדל ללכת לבית כנסת.

עריכה:

ותפסיקו כבר עם הגישה התוקפנית הזאת שפה בין אלו שמאמינים לבין אלה שלא! כל אחד באמונה שלו... הנושא הזה מיועד לדסקס תיאוריות ולא לתקוף אחד את השני עפ"י האמונה שלו.

:xyxthumbs: MASKIM 100%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שאני מתמודד עם בעיה מסויימת אז אני יכול להגיד לעצמי שאם אני ישתדל בכל כוחי (למרות שאני יודע שזה לא יספיק) ואולי גם תפילה קטנה לא תזיק אז יהיה בסדר ואלוהים יזרוק לי איזה עצם...

כמו הרבה דתיים שחושבים כמוך אתה טועה. אני אתאיסט ואין לי שום בעיה לחיות ולהתמודד עם דברים קשים.

אני (ומתאר לעצמי אתאיסטים רבים) כשמתמודד עם בעיה קשה, משקיע את כל כוחי ולא משלה את עצמי שאם אני אשיר לשמיים המצב ישתפר. אני לא מצפה להקלות מאיזה יציר דמיוני ולא מצפה שהמצב ישתפר כאשר לא נעשה דבר שיועיל לשיפורו. אני לוקח אחריות מתמודד עם הבעיה, ודואג בעצמי שהמצב ישתפר.

"ונפשית הרבה יותר קל להתמודד עם זה" בדיוק! קלעת למטרה. זה נוח לנו להאמין באלוהים כי זה מקל. כולנו מכירים את זה, המצב הזה שאתה מרגיש חסר אונים אבל באותו הזמן יש את ההרגשה הזאת של "אולי למרות הכל". קוראים לזה תקווה, וזה דבר מצויין. הבעיה היא כאשר אתה מוסיף לזה את אלוהים, ואז יש לך את כל האנשים האלה שכל משפט שני שלהם זה "בעזרת ה'" או "אם ה' ירצה"......אנשים שמאמינים שיש אלוהים אז הכל בסדר, לא צריך לדאוג....אשליות!

אני מאמין שאיש איש באמונתו יחיה

:beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו הרבה דתיים שחושבים כמוך אתה טועה. אני אתאיסט ואין לי שום בעיה לחיות ולהתמודד עם דברים קשים.

אני (ומתאר לעצמי אתאיסטים רבים) כשמתמודד עם בעיה קשה, משקיע את כל כוחי ולא משלה את עצמי שאם אני אשיר לשמיים המצב ישתפר. אני לא מצפה להקלות מאיזה יציר דמיוני ולא מצפה שהמצב ישתפר כאשר לא נעשה דבר שיועיל לשיפורו. אני לוקח אחריות מתמודד עם הבעיה, ודואג בעצמי שהמצב ישתפר.

:beerchug:

כנראה שפיספסת חלק קטן במה שרשמתי:

לא דיברתי על שום אי לקיחת אחריות או חוסר מעשה, להפך אני אומר שכשאר שנעשה כל מה שאפשר ויודעים שאין מה לעשות יותרצושמה שעשית לא מספיק ולא יפתור את הבעיה, אז תמיד יהיה לי יותר קל להתמודד עם המצב ממך (לקחתי את המקרה שלך כי אתה אתאיסט) מכיוון שלי תמיד תשאר האמונה ואלוהים.

רק כדי להמחיש את זה בוא ניקח לדוגמא את המקרה של הדודה של הבחור שפתח את הת'ראד... מה היא כבר הייתה יכולה לעשות נגד המחלה? לה נשארו התפילה, האמונה ואלוהים, אבל למישהוא אחר שלא מאמין באלוהים כעקרון לא נשאר כלום.

דרך אגב אני לא רומז על פה על שום דרך חיים שעדיף לחיות בה אלא רק להמחיש את ההבדלים, אני מניח שהבנת למה התכוונתי כבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי להמחיש את זה בוא ניקח לדוגמא את המקרה של הדודה של הבחור שפתח את הת'ראד... מה היא כבר הייתה יכולה לעשות נגד המחלה? לה נשארו התפילה, האמונה ואלוהים, אבל למישהוא אחר שלא מאמין באלוהים כעקרון לא נשאר כלום.

הרצון לחיות ::)

אחרת איך אתה מסביר את אלה שהצליחו לברוח ולשרוד את השואה?

הם כמובן כבר לא האמינו באלוהים אבל עדיין נישאר בהם הרצון לחיים(רצון השרויי בכל אורגניזם בין אם במודע ובין אם לא)

בכל מקרה אל תניח סתם שאין לחילונים סיבה לחיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שפיספסת חלק קטן במה שרשמתי:

לא דיברתי על שום אי לקיחת אחריות או חוסר מעשה, להפך אני אומר שכשאר שנעשה כל מה שאפשר ויודעים שאין מה לעשות יותרצושמה שעשית לא מספיק ולא יפתור את הבעיה, אז תמיד יהיה לי יותר קל להתמודד עם המצב ממך (לקחתי את המקרה שלך כי אתה אתאיסט) מכיוון שלי תמיד תשאר האמונה ואלוהים.

דרך אגב אני לא רומז על פה על שום דרך חיים שעדיף לחיות בה אלא רק להמחיש את ההבדלים, אני מניח שהבנת למה התכוונתי כבר...

אני מודע לעובדה שדיברת בשם עצמך, סך הכל ציינתי בתגובה שלי שיש הרבה אנשים (יש לומר שלא רק דתיים) כמוך, שחושבים שכאשר אדם לא מאמין באלוהים אז הוא, בוא נגיד, מתוסכל יותר.

בנוגע לחלק השני "ישתדל בכל כוחי (למרות שאני יודע שזה לא יספיק)" - מסכים (חוזר בי אך רק ביחס אליך. עדיין ניתן לראות את ההתנהגות הנפוצה של "הכל בסדר" ו"בעזרת ה'", זהו דבר מאוד שכיח לראות אנשים ששמים את מבטחם בה' - פה לדעתי הטעות)

להפך אני אומר שכשאר שנעשה כל מה שאפשר ויודעים שאין מה לעשות יותרצושמה שעשית לא מספיק ולא יפתור את הבעיה, אז תמיד יהיה לי יותר קל להתמודד עם המצב ממך (לקחתי את המקרה שלך כי אתה אתאיסט) מכיוון שלי תמיד תשאר האמונה ואלוהים.

טעות. שים לב שעשיתי הפרדה בין תקווה, לנקרא לזה תקוות-אלוהים. תקווה כמו שכתבתי זה דבר מצויין  והעובדה שאני אתאיסט לא מונעת ממני לקוות. אני התנגדתי לתקוות-אלוהים בגלל שהיא משלה ויכולה לתסכל אף יותר בהנחה שהאדם הפונה לאלוהים לא מקבל את שביקש.

אני בעד תקווה, נגד להפנות אותה ליציר דמיון.

ההבדל ביני לבינך הוא לא כזה גדול. אני פשוט מקווה.... אתה מקווה שאלוהים.... זה מה שעושה אותי לאתאיסט ואותך למונותאיסט.

אכן הבנתי למה אתה מתכוון.

זה לא נכון שלא נשאר לאתאיסט כלום. נשאר לו הרצון לחיות (וכולנו יודעים שאין דבר העומד בפני הרצון). רצון ותקווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם אני צודק אתה אכלת אותה

אתה סגדת לאלוהים כל החיים שלך בשביל שום דבר נאדה גורנישט

אני חחגתי בשבת ראיתי כדורגל נסעתי

ביום כיפור אכלתי כמו גדול

אתה מפסיד את האוכל הכי טעים בעולם(האוכל האיטלקי\צרפתי) בגלל שזה לא כשר

בוא נגיד שאני בטוח הרווחתי כי אני נהנה מהחיים ואתה בנתיים לא(וכניראה שגם לעולם לא)

בסופו של דבר גם אם אתה צודק אתה לא קיים כדי לדעת אז מה זה עוזר לך שאתה נהנה

בסופו של דבר אתה לא קיים כדי לדעת שאתה קיים

זה כמו שתעשה את הדברים הכי כיפים שאתה יכול לדמיין רק

ואז לשכוח מהכל

ואתה לא תדע על זה אפעם

מה זה נותן לך?

אתה 100% לא נהנה מכלום בסוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות. שים לב שעשיתי הפרדה בין תקווה, לנקרא לזה תקוות-אלוהים. תקווה כמו שכתבתי זה דבר מצויין  והעובדה שאני אתאיסט לא מונעת ממני לקוות. אני התנגדתי לתקוות-אלוהים בגלל שהיא משלה ויכולה לתסכל אף יותר בהנחה שהאדם הפונה לאלוהים לא מקבל את שביקש.

אני בעד תקווה, נגד להפנות אותה ליציר דמיון.

ההבדל ביני לבינך הוא לא כזה גדול. אני פשוט מקווה.... אתה מקווה שאלוהים.... זה מה שעושה אותי לאתאיסט ואותך למונותאיסט.

אני מסכים בנקודה הזאת עם shishos (ד"א, StinkO , אל תפתח הודעה במילה "טעות" כאילו שאתה קובע עובדה, אתה עדיין לא פרופסור לפסיכולוגיה ולתיאולוגיה).

StinkO , שאתה מקווה למשהו שייעשה\שיקרה, וכאשר הוא לחלוטין לא תלוי בך, אתה פונה למקום כלשהו, אתה מכנה את המקום הזה "תקווה" בעוד ש-shishos קורא לו "תפילה לאלוהים", וכאן לדעתי shishos צודק.

אם אתה מקווה שמשהו שאין לך שליטה עליו ייקרה בדרך מסוימת, אתה צריך לבקש ממישהו\משהו שיעזור לדבר שאתה חפץ שיקרה שאכן יקרה, כי רק תקווה בדרך שבה אתה לא פונה למקום אחר לא תחזק אותה.

אולי אתה קורה לזה מזל - "אני מקווה שיהיה לי מזל ושהדבר הזה ייקרה.." -למשל, גם אתאיסטים, ובינהם אני, נודרין לפעמים נדר שכהוא כביכול שבועה לכוח עליון "אם זה וזה יקרה, אז אני אעשה את זה ואת זה.." , כמו למשל אתרום לצדקה, אתפלל כל יום, אחזור בתשובה וכו'... הנדרים הם בעלי אופי דתי משום שהם מופנים לכוח עליון כלשהו, ברור שאם הנדר יצליח אני אייאחס זאת למזל ולא באמת אחזור בתשובה, אבל הנדר הזה גורם לי להרגשת שליטה שמרגיעה אותי. הרי במצב קריטי שבו אין לי שליטה עליו לחלוטין הסיכוי הקלוש שבכל זאת יש כוח-עליון שיוכל לעזור לי כאן יכולה קצת לעזור, "אם לא יועיל-לא יזיק" - לא כך? במעשה כזה אני נותן לי סיכוי קטן מאוד, אבל קיים, לשלוט בדרך כלשהי במצב שבו אין לי שליטה בכלל. ואני מזכיר - אני אתאיסט, אבל לא פאנט ושאני לא אומר ש-100% אין אלוהים (רק 99%) ואני מודע לחולשה של המין האנושי- שאני חלק ממנו- לחפש חיזוק נפשי אצל כוח עליון ולכן אני לפעמים נודר נידרון על מנת להשפיע על מצב קריטי עבורי שאין לי השפעה עליו. זה באמת מחזק- וזאת באמת התקווה. אתה גם יכול "להתפלל" למזל, וזה בערך יהיה אותו הדבר- אבל בדבר אחד אין ספק- זה נותן חיזוק קטן נפשי שעוזר להתמוד עם המצב, זה לא עולה כסף, אני לא מכיר בקיומו של אלוהים (אבל מקווה שעבור המצב הספציפי הזה הוא יהיה קיים עבורי ויעזור לי, או המזל) אבל "לא יעזור, לא יזיק".

ד"א, בקשר לאלו ששרדו בשואה- אבי תורת ה"לוגותרפיה" (ריפוי הנפש באמצעות מתן משמעות לחיים או לדברים אחרים או באמצעות הצבת מטרות ויעדים) - פרנקל- היה יהודי שחי בשואה. הוא פיתח את התורה הזאת משום שהוא שם לב שאנשים שהיו להם תוכניות או מטרות נעלות לאחר השואה (לעלות לא"י, ללחום בנאצים, למצוא את משפחותיהן, להשלים כתיבת ספר או מחקר וכו'..) או בקיצור- אנשים שהיו להם יעדים ומטרות לחיים לאחר השואה, שהיה להם עדיין, ולמורות השואה, לאן לשאוף- שרדו כמעט תמיד.

אנשים שהיו חסרי-מטרה או שהמטרה שלהם הייתה לא משמעותית (והיו המון כאלה, גם היום מעטים האנשים שיש להם מטרות ויעדים ארוכי טווח או אידאלים לטווח הארוך) שרדו פחות. ערך החיים בשואה היה נמוך מאוד- אני לא צריך לספר לכם מה היו התנאים בשואה ושלא ידעו מתי היא תיגמר והרבה אנשים לא נאחזו בחיים בלהיטות כזו עקב ייאוש וסבל אינסופי שהם העידפו להשאיר אותו מאחור ולמות כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...