עדכון קושחה ל NEC 3500: תוצאות מעולות - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדכון קושחה ל NEC 3500: תוצאות מעולות

x-dude

Recommended Posts

(יקח קצת זמן להעלות 4 תמונות):

קצת דחיסה אבל כולם נכנסו בסוף  :yelclap:

נתונים מענינים , אבל זה מעיד על עוד יותר סיבוך בהגדרה של מה עדיף. כי בסופו של דבר מה שחשוב לנו שהדיסק יקרא בצורה הטובה ביותר בכמה שיותר מצבים. ככה שגרף ניתור שגיאות יכול להיות מטעה בדיוק באותה הצורה - אם כרגע הוכח שגרף עם הרבה שגיאות לאו דווקא יגרום לביצועי קריאה ירודים (או שימוש - מה שמעניין אותנו). ככה שאנחנו חוזרים לאותה נקודה ממנה התחלנו, וכנראה בשביל להציג תמונה כמה שיותר ממצה שתעיד גם על עמידות המידע וגם על איכות הקריאה נצתרך כנראה גרפים משני הסוגים , וכל אחד לחוד לא ממש יציג את התמונה הנכונה המלאה.

בכל מיקרה - לדעתי דיסק שנקרא רע כשהוא נצרב בנתוני צריבה מסוימים וטוב בנתוני צריבה שמרניים יותר או על צורב אחר (או אותו סיפור רק במדיות) זה האלמנט החשוב מבחינת שימוש , כשלגיבוי קריטי אשתדל להכניס את אלמנט כמות השגיאות למשוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לאיכות אני חושב שפה פספסתם איזשהי נקודה - הרוב המוחלט של הגיבויים שלנו מיועד לעצמינו. לכן גם אם הצריבה לא בשמיים, כל עוד היא נקראת טוב על הצורב שלנו, זה מצוין. אם אני צורב עכשיו גיבוי כללי של ההרד דיסק שלי, אני רוצה שבעת הצורך אני אוכל לקרוא אותו בקלות עם הצורב שלי. לא מעניין אותי צורבים אחרים\נגנים אחרים\תנאים אחרים.

מה שכן משנה לעומת זאת, זו הנקודה ש ICE2K העלה. עמידות המדיה לאורך זמן.

אז אם יש איזשהו מידע לגבי הקשר שבין איכות צריבה\קריאה לבין עמידות מידע לאורך זמן, אני אשמח לדעת אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול שום שיטה אינה מדעית. ניטור השגיאות חשוב שכן מעבר לספים מסויימים הדיסק יהיה פשוט לא קריא (בחלקו). שני הדיסקים בדוגמא נמצאים מתחת לסף. אני גם לא יודע כמה אפשר להסיק מקריאה אחת של דיסק. אל תשכח שהמהירות עולה ככל שהבדיקה מתקדמת ואז זה לא מעיד על איכות הצריבה שכן יכול להיות שדוקא באזור המהירות הגבוהה יש יותר בעיות למרות שבכולל יש הרבה פחות בעיות, מה שמסבך עוד יותר את העניינים. מה שבטוח שכל עוד שהקריאה מסיימת גם אם היה תיקון שגיאות כזה או אחר והקריאה לא לקחה שבוע זה פחות או יותר תקין. אני חושב שלעמידות לאורך זמן הרבה יותר חשובה איכות הדיסק מבחינת סוג הציפוי ועוביו כל עוד שהוא קריא. בנוסף, לפעמים DYE יותר עמיד הופך את הצריבה ליותר קשה. בעיית העמידות מספר אחת נובעת ממה שנקרא "רקבון לייזר" שבעיקרון נובע מפגם או התיישנות הציפוי העליון דוקא (הלקה) וחמצון של השכבה הרפלקטיבית. מה שגם מעניין זה שבד"כ בדיסקים איכותיים (למשל וורבטים) יש קשר של אחד לאחד  בין המחיר לאיכות הצריבה ולאיכות הגימור. בעיות אחרות יכולות לנבוע מרמת האיזון של הדיסק שכמובן תלויה באיכות הגמור. בקיצר, כמו שכבר אמרנו לפני כמה חודשים, העניין מאוד מאוד מורכב. מה שאני יודע שמומחים מייחסים חשיבות גדולה מאוד לאיכות הצריבה והרבה פחות לאיכות הקריאה. כנראה שיש לזה סיבה למרות שאף פעם לא חקרתי את זה יותר מדי (כמה אפשר להמציא את הגלגל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, זה לא מסכן את הצורב בכך שזה גורם לו להשתמש בהגדרות ללייזר שלו שהם לא ברירת מחדל (נגיד, שימוש "מאומץ" מדי)

את הצורב לא,הרי (שלי למשל) תומך עד מהירות 16X אז אין מאמץ יתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ההסבר הטוב ביותר שראיתי עד היום למרדף של המשתמשים ושל יצרני הצורבים אחרי איכות צריבה גבוהה:

For data you may be ok for a while. But, Higher Error rates can eventually lead to Physical errors on the disk over time. It is known that PI/PIF's gradually become higher over time. Thus, with error rates as you are stating, the potential of your disk becoming unreadable is greater than a low error disk.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. אתה צודק. זה לא מנוסח טוב. מומחים מייחסים חשיבות הרבה יותר גדולה למבחן הטעויות מאשר למבחן הקריאה. בסופו של דבר מה שמעניין זה הטעויות שלא ניתן לתקן בזמן הקריאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיכוי קטן שזה יעשה לך בעיות ולכן אף אחד לא יכול להחליט בשבילך.

עריכה:

רק תיקון טעות מקודם (תסלחו לי אבל בשעות מאוחרות לפעמים מתבלבלים לי הנוירונים). ב אין ציפוי לקה כמו ב CD אלא יש פלסטיק משני הצדדים. עדיין יכולה להיות אוקסידציה של השכבה הרפלקטיבית בגלל אוויר הכלוא בהדבקה לא טובה, או סתם בגלל הפרדות של שכבות הפלסטיק (למשל בגלל כיפוף ה או דבק גרוע) ומספיק חור קטן מאוד כדי שיכנס אוויר, או סתם בגלל איכות ירודה של ה DYE (הצבע) הכימי שאינו יציב.

בקיצור, כנראה שלאיכות של מדיה יש שני מרכיבים חשובים:

1) איכות הרכיבים וגימורם. ללא ספק קשורה למחיר המדיה.

2) איכות הצריבה הראשונית.

לכן כנראה ממליצים כולם לא ללכת על מדיות זולות מדי, שכן, גם אם איכות הצריבה הראשונית טובה, כנראה שמישהו בכל זאת היה צריך לוותר על איכותם של חלק מהמרכיבים. וצריך כנראה את שניהם כדי לקבל עמידות לאורך זמן של מדיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. גיביתי את הקושחה המקורית, עדכנתי לזו שפורסמה כאן, נכנסתי לצרוב דיסק סילברליין פרו בנרו ומה אני רואה? אי אפשר לצרוב מעל מהירות X4...  :pissed:

מה לעשות?

עריכה: עשיתי שוב ריסטארט למחשב ועכשיו זה עובד בסדר... אני צורב עכשיו דיסק בX12 ואני אעלה לכאן תוצאות כשזה יסתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז הנה התוצאות, והן ממש ממש מפחידות  :(

x12.jpg

זאת הפעם האחרונה שאני מנסה לצרוב את המדיה הזאת על X12. אני מקווה שX8 ייראה כמו התוצאות שXDUDE העלה לכאן ולא כמו הגרף המכוער הזה...

עריכה: והנה התוצאות בX8. הרבה יותר טוב, אבל עדיין לא מושלם (שימו לב לסיום המבאס של הגרף):

x8.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...