בעיה חמורה, העכבר השתגע! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה חמורה, העכבר השתגע!

montigo

Recommended Posts

העכבר (על המסך, לא העכבר פיזית) התחיל היום לקרטע לי, הוא פשוט נתקע לשניה או שתיים, ואז ממשיך.

לפעמים זה קורה לעתים רחוקות, אך לרוב זה מחמיר וקורה מספר פעמים ברצף, ולבסוף העכבר נתקע לגמרי וצריך Restart.

פירקתי את כל רכיבי המחשב פרט לבורד, דיסק קשיח ראשי, זיכרון (הזזתי גם אותו) וכרטיס גרפי, וזה עדיין קורה.

עם זאת, הפעתי את הווינדווס בדיסק הקשיח השני שלי, וזה לא קורה. גם בדוס זה לא קורה. מה שגורם לי לחשוד שמדובר בבעית תוכנה או דרייברים. (יכול להיות שזה *צירוף מקרים*, הייתי שם רק מספר דקות).

השוותי את הדרייברים של המערכת (VIA etc.) של הכרטיס מסך ושל העכבר, הכל נראה זהה בין הווינדווס הזה לווינדווס הישן.

הבעיה אגב התחילה רק היום, היו לי בעיות דומות לפני יותר מחודש, אבל אז החלפתי ספק ומארז, ונראה כאילו הכל הסתדר, אז אני לא יודע אם זה קשור. זו לא הבעיה היחידה, לעתים (אך לא כל פעם) כשהעכבר נתקע לחלוטין, נתקע גם כל הקשר עם ה-USB, כולל הקשר עם ההאב ולכן אי אפשר להדפיס וכו'. פעם הייתי מנתק ומחבר מחדש וב-80% זה היה מסתדר, היום זה לא עוזר.

מה זה לא?

- זה לא העכבר עצמו, ניסיתי לחבר עכבר אחר והבעיה זהה

- זה לא הפורט, ניסיתי PS/2, USB ושניהם נתקעים כמו גדולים

- אלו לא הגדרות ב-, ניסיתי את כל הפיצ'רים כולל Settings, Setup Settings.

- אין לי בעיות של חום, המעבד שלי מתחת ל-40 מעלות, וכל המערכת מאוד קרה.

- אין לי בעיות בספק, רק לא מזמן החלפתי לאנרמקס 350 וואט.

אני חושד בשני כיוונים, או דרייבירים\תוכנה, או שזה משהו בבורד\כרטיס מסך.

הצילו? אני אובד עצות, רעיונות *בבקשה*! אתם יכולים להיעזר בספציפיקציות.

אם זה הבורד, האם יכול להיות שנדפק ה-Southbridge מסיבה כלשהי, וכל זמן מה הוא נתקע באופן רנדומלי. אני מדגיש, המערכת שלי מקוררת בצורה מעולה. האם זה יכול להיות נזק של Overclocking מ-133 מה"צ אפיק, ל-143 מה"צ?

עריכה: שיניתי את הכותרת לאחת ראויה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אררר... אני בקושי רב הצלחתי להגיע לכאן (Accessibility), כדי לספר לכם שהעסק התחרפן לגמרי.

העכבר תפס עצמאות, כל פעם שאני מזיז אותו הוא מתחיל לעוף לכל הכיוונים במסך וללחוץ על כל הכפתורים.

הוא גם פתאום הפסיק לזהות את ה-, ראו את הסמל הזה של העוגן של ה- ב-System Tray.

זה רק מחמיר :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אררר... אני בקושי רב הצלחתי להגיע לכאן (Accessibility), כדי לספר לכם שהעסק התחרפן לגמרי.

העכבר תפס עצמאות, כל פעם שאני מזיז אותו הוא מתחיל לעוף לכל הכיוונים במסך וללחוץ על כל הכפתורים.

הוא גם פתאום הפסיק לזהות את ה-, ראו את הסמל הזה של העוגן של ה- ב-System Tray.

זה רק מחמיר :(

LOL

סתם.

גם לי היה משהו דומה לפני זמן מה, האם העכבר שלך במקרה אופטי או אלחוטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו איזה פחד זה שהעכבר מתחיל לתפוס עצמאות ?

פתאם הוא זז לו לאט לאט לעבר מחיקת מחיצת ב: ומאשר לעצמו את התהליך... :asthanos:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IT'S ALIIIIIIIIIIIIIIIVE MOHAHAHAHAHAHAHA :)

כן כנראה שמדובר בעכבר סורר תן לי לנחש הוא של מייקרוסופט והוא אופטי ואני מהמר עללללללללל EXPLORER האפור :)

אני החלפתי אותו הייתה לי אחריות לי היה לא כזה חמור אבל נתקע לי העכבר לשנייה עווינדוס עשה לי צליל ניתוק ואז צליל חיבור חומרה וככה זה המשיך

נסה לעדכן אם לא עוזר אז זה רק החלפה או תיקון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ניסיתי עכשיו שוב ב-DOS והעכבר משתגע שם, משמע בעיית חומרה ב-100%.

אני אכן משתמש ב- IntelliMouse Explorer, אבל החלפתי וניסיתי גם את Serial 2 וגם עם העכבר הזה הוא ממשיך להיתקע.

דבר נוסף ששכחתי לציין: קרה לי לאחרונה שהעכבר החליף מהירויות באופן אקראי, ז"א פתאום הוא נהיה מאוד איטי, אחרי שניה הוא חוזר למהירות הרגילה.

מכיוון שפירקתי את כל המחשב, וזה המשיך לקרות, האשמה היא בהכרח באחת הרכיבים הבאים, כי רק הם היו מחוברים:

* לוח אם או אחד מרכיביו MS-6309 - מאוד סביר להניח.

* כרטיס גרפי GeForce2 GTS - האם יכול להיות?

* מעבד 800 - האם יכול להיות?

או פחות סביר:

* זיכרון 256MB 133MHz DIMM - כי הבדיקת עובדת יופי, ואין לי חירבושים על המסך, או תקיעות של המחשב כולו (רק של העכבר).

* דיסק קשיח ראשי Maxtor D740X 60GB - כי זה לא קשור בכלל.

* מקלדת Microsoft Keyboard - כי זה לא סביר בעליל, יש סיכוי שהמקלדת שולחת איזה Power Surge לבורד? :)

איפה לדעתכם הכי סביר שהבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי היו גם בעיות האטה משמעותיות, אבל אצלי זו הייתה בעיית קליטה בלבד, אצלך זה בהחלט נשמע משונה... ניסית את העכבר הזה במחשב אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי היו גם בעיות האטה משמעותיות, אבל אצלי זו הייתה בעיית קליטה בלבד, אצלך זה בהחלט נשמע משונה... ניסית את העכבר הזה במחשב אחר ?

יש טעם לבדוק אותו? אם גם עכבר שונה לחלוטין עושה אותם בעיות? לא סביר בעליל ש-2 העכברים בעלי אותה תקלה בדיוק, פרט לעובדה שהשתמשתי בעכבר הישן והחדש במשך הרבה זמן ושניהם היו בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...