ראיתי אתמול את הסרט אפקט הפרפר ויש לי שאלה? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראיתי אתמול את הסרט אפקט הפרפר ויש לי שאלה?

shimon956

Recommended Posts

תחשוב על זה בצורה כזו

בכל נקודה בחיים שלך היקום מתפצל לכל האפשרויות שיכלת לקחת אי פעם

עכשיו תחשוב על הזמן כעל רציף לחלוטין בלי תנועה הכל קרה וגם מה שיקרה קרה ורק התודעה שלך נעה בזמן קדימה

מה שאשטון קוצר (איך קראו לו בסרט? אני כבר לא זוכר..) עשה זה להעביר את התודעה שלו כפי שהיא מיקום אחד לאחר

התודעה שלמה, ולא השתנתה (אני לא מדבר על הקישוריים הסינפטיים הפיזיים אלא למשהו המופשט יותר שמכנים תודעה) וזוכרת כל מה שקרה לה

דוגמא טובה היא הסדרה(לשעבר) אודיסאה 5 שמה החזירו את התודעה שלהם אחורה זמן אז הם חזרו לגוף שךהם כפי שהיה 5 שנים קודם

מה שאתה אומר זה נכון. אבל אתה לא מדבר על מסע בזמן, אלא על יקומים מקבילים למעשה. וזה לא המקרה כאן. הוא חזר בתודעה שלו לעבר ושינה אותו. ואז הוא המשיך על אותו קו זמן, לא עבר למציאות מקבילה. אם הוא היה עובר למציאות מקבילה, אז לא היו לא את הבלאק אאוט בתור ילד.... עוקב אחרי? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בטח שכן כי הכל קרה והכל יקרה

תנסה לחשוב על נקודה על זמנית ועל הזמן כמימד מרחבי (אני יודע.. זה לא עוזר לך בשיט..)

כשהוא חוזר אחורה זה על קו הזמן שהוא זוכר אבל השינוי משפיע על קו הזמן שהוא נמצא בו...

מכיוון שהזיכרון שלו לא משתנה הוא חוזר לעבר על קו הזמן הראשון (ה"ראשי") כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שכן כי הכל קרה והכל יקרה

תנסה לחשוב על נקודה על זמנית ועל הזמן כמימד מרחבי (אני יודע.. זה לא עוזר לך בשיט..)

כשהוא חוזר אחורה זה על קו הזמן שהוא זוכר אבל השינוי משפיע על קו הזמן שהוא נמצא בו...

מכיוון שהזיכרון שלו לא משתנה הוא חוזר לעבר על קו הזמן הראשון (ה"ראשי") כל הזמן

אני מבין מה שאתה אומר. למעשה זה שהוא למעשה לא משנה קו זמן, אלא רק עובר בין אחד לשני. אם כן, אז למה מופיעים לו הבלק אווטים בתור ילד? הבלק אאוטים האלה לא הגיוניים לפי מה שאתה אומר. כי הם מהווים נקודות שבהן הוא חזר ושינה דברים בקו הזמן הנוכחי. ואם הוא לא שינה דברים בקו הזמן הנוכחי, לא יכול להיות שיש לו בלק אאוטים בתור ילד, כי למעשה לא קיימת הפרעה לאותו קו הזמן.

למי שקרא את "אגדות רומח הדרקון": היתה שם תאוריה מאוד מעניינת, שאם תנסה לשנות את הזמן, יקרה איזה מאורע אחר שיחזיר אותו למסלול הנכון.

נשמע מעניין. תן דוגמה קצרה בבקשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על החיים שלו כסרט המצולם בזמן אמת ומועבר לגליל הפילם.

עכשיו כשהוא חוזר אחורה הוא בעצם אומר "קאט!", חותך ת'סרט, ומדביק חתיכה אחרת במקום הצילום המקורי.

אם ראית מועדון קרב אז אתה יודע שכשעורכים סרט אז נוצר העיגול השחור למעלה במסך, זה מקביל לבלאק-אאוטים שלו.

הפילם המקורי עדיין קיים, הוא פשוט בחר לערוך אותו החוצה ולצלם במקומו משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על החיים שלו כסרט המצולם בזמן אמת ומועבר לגליל הפילם.

עכשיו כשהוא חוזר אחורה הוא בעצם אומר "קאט!", חותך ת'סרט, ומדביק חתיכה אחרת במקום הצילום המקורי.

אם ראית מועדון קרב אז אתה יודע שכשעורכים סרט אז נוצר העיגול השחור למעלה במסך, זה מקביל לבלאק-אאוטים שלו.

הפילם המקורי עדיין קיים, הוא פשוט בחר לערוך אותו החוצה ולצלם במקומו משהו אחר.

טוב ,ניסיון אחרון לפני שאני פורש מהדיון הזה ;D

בוא נניח שהקו הבא הוא קו הזמן הנוכחי:

-------------------------------------------------------------------------

עכשיו הקו הבא מתאר את הבלק אאוטס שהיו לאשטון, כשההוה מיוצג ב*:

--------[]------------[]---------------[]----------------[]----------------*

רגע שהוא חזר לבלק אאוט אחד, ושינה את ההתרחשות, קו הזמן השתנה ועכשיו נגיד שהוא נראה כך:

-----------[]----------------[]--------------XXXXXXXXXXXXXX*

כלומר, כל מה שקרה מרגע הבלק אאוט בצעירותו, ועד להווה, התחלף לחלוטין. קו הזמן שונה. כלומר הוא כבר לא יכול לחזור לנקודות בין ההווה לבלק אאוט האחרון, כי הן כבר לא קיימות. הן התחלפו. יש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא שמת לב למה שכתבתי אני פשוט אצטט:

שים לב שבעלילה הוא כל פעם חוזר יותר אחורה בצורה הדרגתית' date=' כלומר שזה הגיוני כי כל מה שהיה לפני אותה נקודה שהוא חזר אליה עדין אותו הדבר.. (אתה מבין למה אני מתכוון???) ובגלל זה אין כאן פרדוקס בכלל...

בכלל, בגרסת הבמאי הוא חוזר בסוף הכי אחורה שאפשר ;)

[/quote']

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש קטע שהוא חוזר קצת יותר קדימה ואז קצת יותר אחורה

ושוב הכל קרה כולל האפשרות שבעתיד הוא יוכל לחזור אחורה בזמן וולעבור ליקום אחר

כל פעם הוא נזכר ביקום המקורי שנשאר קבוע לאורך כל הסרט ולא משתנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן דוגמא למה שאמרתי: נגיד אני הולך לספר באיזה כפר למישהו על זה שחזרתי בזמן וכל מה שיקרה, אז למישהו הזה תקרה איזו תאונה, והוא לא יזכור כלום/ימות. אפשר להגיד את זה אחרת: אם אתה תזרוק אבן בכיוון לא נכון, תיזרק אבו אחרת בשביל לתקן אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאתאומרת שאי אפשר לשנות את הזמן, ואם תנסה יקרה איזה משהו ככה שלא ישתנה. (כדוגמת האבן)

הבנתי את הכוונה שלך ואני גם מכיר את התאוריה הזאת אבל זאת סתם תאוריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א לבחור שאמר פה שאשאטון חוזר אחורה בזמן עושה לעצמו חורים בידיים ומראה לאסיר בכלא, זה לא סתם...

הוא לפני זה שואל את הבנאדם אם הוא דתי נוצרי מאמין, והוא אומר לו שכן, אחרי זה אשטון חוזר אחורה בזמן ועושה לעצמו חורים בידיים, והצלקות מופיעות לו בעתיד.

התופעה הזאת נקראת סטיגמטה, אלה סימני הצליבה של ישו שנוצרו בצורה ספונטנית על העור...ולכן האסיר גם עוזר לו לברוח, כי הוא מאמין שאשטון הוא יחיד סגולה(או משהו כזה :silly:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...