ראיתי אתמול את הסרט אפקט הפרפר ויש לי שאלה? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראיתי אתמול את הסרט אפקט הפרפר ויש לי שאלה?

shimon956

Recommended Posts

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בדרך כלל כשאני יוצא מסרט (או אפילו במהלכו) אני חושב על איך X לא הגיוני ואיזה חורים יש בעלילה, ומתאכזב שנשארו שאלות לא פתורות. אני חושב ש"אפקט הפרפר" היה אחד הסרטים שפשוט לא רציתי לעשות את זה איתם. הסרט היה כ"כ טוב, מפתיע ומותח עד שלא רציתי לקלקל לעצמי את ההנאה ממנו ע"י ניתוח שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:)

הדיון הזה מצחיק אותי מאז שהוא נפתח :

א) להציג רעיונות מדעיים הגיוניים ונכונים בסרטים הוליוודיים הוא דבר כמעט בלתי אפשרי שכן בד"כ הם דברים כל כך מסובכים ומורכבים שלגרום לאנשים להבין אותם בתוך שעה וחצי זה לא ישים ( לדוגמא "ארמגדון" - אין סיכוי שהפעולה שתוכננה שם תפעל במציאות) ולכן הוליווד דואגת לפשט את הדברים האלו עד כדי רמה מגוחכת כדי שהסרט יהיה נגיש יותר.

ב) על קצה המזלג - "אפקט הפרפר" לפי תיאוריית הכאוס פשוט גורס שפעולה קטנה בהווה תיגרום לשרשרת אירועים שתשנה אירועים בעתיד וכן עלולה להתעצם עם הזמן - אחת הדוגמאות לכך הוא שמשק כנפיים של פרפר שהתחיל בחלק אחד של העולם יגרום לסופת הוריקן בחלק אחר ( הרוח שהמשק יצר תתעצם ותיגדל עם הזמן ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרת זה ההגדרה של פרדוקס. בשלב מסויים הוא ראה משהו, והמשהו הזה נרשם לו בזכרון. עד כאן סבבה, יש תקין.

ברגע שהוא שינה את העבר, כלומר, מה שהוא ראה כבר לא קרה, כלומר לא יכול להיות שזה עדיין קיים לו כי הזכרון הזה לא היה יכול להיות קיים!

לא יכול להיות שהזכרון נשאר. כי הזכרון הזה מעולם לא נקלט למעשה. וזה הפרדוקס כאן...

אני הבנתי את זה שגיבור הסרט נמצא כאילו כחיצוני לעולם. הוא עצמו תמיד אותו אדם (מחשבתית, נפשית) ורק הכל מסביבו משתנה. הוא יכול לנוע בזמן ולשנות דברים בעבר, וכל העולם נע מסביבו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי האחווה - הוא לא ידע איך מתנהגים, אבל למי שלא זוכר, פתאום הוא התחיל לצרוח עליהם, והיה בהלם מעצמו מעצם האירוע... זה יצא לו ככה סתם, בלי שהוא התכוון, והוא לא הבין איך הוא יודע לדבר ככה... ואת העובדה שהוא לא "כמו" שאר האדם, ניתן להסביר ע"י כך שהשינויים הנוירוניים במוח לא היו מושלמים (הרבה פעמים כשיש דימום, זה אומר שמשהו לא עובד כמו שצריך... ;)). זה אומר שהוא אכן זוכר ברמת האינסטינקטים אבל לא ברמת ההכרה הגבוהה, כלומר לשייך את עצמו, להבין מי האנשים סביבו וכן הלאה... בכל מקרה, זאת סתם אפשרות, כדי לעזור להסביר את הנקודה של אנקודר, שאהבתי את איך שהיא הועברה... :lol:

אגב, ראיתי פעם באיזה מדריך משהו בסגנון הבא:

'אם תרצו לעזור דרך ביקורת בונה לשפר את המדריך הזה, אני אשמח לעקוב אחר ההצעות ולשפר כשצריך.

כדי להיות ברור, משפט כגון "יא בן זונה מסריח, אמא שלך שרמוטה ואבא שלך מפליץ קוטג'" אינו ביקורת בונה.

לעומתו, משפט כגון "יא בן זונה מסריח, אמא שלך שרמוטה ואבא שלך מפליץ קוטג', אולי כדאי לפרט יותר בנושא המארזים" זה כן ביקורת בונה... ;D '

בקיצור, נורא אהבתי את התגובה שלו כי היא מזכירה לי את הניסוח של ביקורת לא-בונה בהקשר הזה... ולא, אין שום קשר לסרט, אז אל תחפשו - אבל אם מישהו כן מוצא קשר לסרט, זה חייב להיות מעניין.... 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הבנתי את זה שגיבור הסרט נמצא כאילו כחיצוני לעולם. הוא עצמו תמיד אותו אדם (מחשבתית, נפשית) ורק הכל מסביבו משתנה. הוא יכול לנוע בזמן ולשנות דברים בעבר, וכל העולם נע מסביבו

תודה לאל... סוףסוף מישהו הבין... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מרגיז. אני יודע שאני צודק בתאוריה שלי ואני לא מצליח להסביר אותה.. ננסה עוד פעם.

לאשקון קוצר הנחמד שלנו יש את היכולת לחזור לנקודות מפתח בחיים שלו ולשנות אותם איך שהוא רוצה. אחריי שהוא שינה משהו בעבר שלו הוא לא ישר קופץ לאותה נקודת זמן שהוא נמצע בא. העבר שלו השנתה מאותה נקודה ובגלל זה הוא הגיע להיות מישהו שונה. אז לא יכול להיות שהוא זוכר או מודע למשהו שלא קרה לו אף פעם בחיים. סתם שאלה לא ממש קשורה, נגיד ומישהו היה ממציא מכונת זמן היה אפשרי לחזור איתה בזמן אחורה ולהשמיד אותה? כי בעצם היא הושמדה לפניי שהשתמשו בא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מרגיז. אני יודע שאני צודק בתאוריה שלי ואני לא מצליח להסביר אותה.. ננסה עוד פעם.

לאשקון קוצר הנחמד שלנו יש את היכולת לחזור לנקודות מפתח בחיים שלו ולשנות אותם איך שהוא רוצה. אחריי שהוא שינה משהו בעבר שלו הוא לא ישר קופץ לאותה נקודת זמן שהוא נמצע בא. העבר שלו השנתה מאותה נקודה ובגלל זה הוא הגיע להיות מישהו שונה. אז לא יכול להיות שהוא זוכר או מודע למשהו שלא קרה לו אף פעם בחיים.  סתם שאלה לא ממש קשורה, נגיד ומישהו היה ממציא מכונת זמן היה אפשרי לחזור איתה בזמן אחורה ולהשמיד אותה? כי בעצם היא הושמדה לפניי שהשתמשו בא.

ב ד י ו ק . זה מה שהתכוונתי. כמו שאתה לא יכול לחזור בזמן ולהרוג את אביך, אתה לא יכול לזכור משהו שלא קרה מעולם. וזה הפרדוקס בסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאתה לא יכול לחזור בזמן ולהרוג את אביך

בעיקרון אתה יכול, זה פרדוקס רק אם הרגת אותו לפני שהוא הוליד אותך, מה שאתה מדבר עליו הוא פרדוקס הסבא - אם תחזור בזמן ותהרוג את סבא שלך אז אבא שלך לא יוולד ואז מה יקרה ? פשוט תיעלם ? - זה עדיין לא ברור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, ואם תעלם זה אומר שלא נולדת בעצם. ואם לא נולדת, איך אתה יכולת לחזור בזמן ולהרוג את אבא שלך? ואם לא חזרת בזמן להרוג את אבא שלך, אז בעצם כן נולדת. אבל אם הולדת איך יכול להיו.... וכן הלאה.

זה פרדוקס. ואני מאמין שיקרה משהו מאוד גרוע ליקום אם דבר כזה יקרה. יותר גרוע מלהעלם :)

ובגלל זה אני מאמין שהדרך היחידה לחזור בזמן, אם בכלל, תהיה READ ONLY. כלומר לצפייה בלבד. כי אחרת היה כבר פרדוקס שהיה משמיד את הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש עברתי על כל התר'ד, אבל בכל זאת:

קודם כל לדעתי אחד הסרטים הכי חזקים והכי טובים שיצאו בתקופה האחרונה!!! (אם לא הטוב ביותר!)

גם אני חושב שגרסת הבמאי יותר "חכמה" אבל הגרסה שיותר אהבתי והיתה יותר חזקה היא דווקא גרסת הקולנוע (אולי בגלל שזאת הייתה הפעם הראשונה שראיתי תסרט...)

יש לי קושיה מעניינת בשבילכם:

מה קדם למה? ה"חורים בזיכרון" או המציאות הראשונה?

כאילו השאלה היא בעצם אם בשלב הגדילה הראשון שלו, האם היו החורים בזמן לשם כך שבעתיד הוא יוכל לחזור אחורה ולשנות את מה שקרה?

או שקודם הייתה מציאות מסויימת ואז דרך הזיכרונות הוא חזר לחורים הנ"ל, ורק אז נוצרו החורים?

יש טיפה משהו שלא מסתדר בסרט, אבל באמת האיכות שלו והחשיבה שהוא מביא אחריו גורמת לזה להראות זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו זה הפרדוקס... אתם מקשים על החיים שלי :(

איך יכול להיות שהיו לו בכלל חורים בזכרון?!?! ברגע שהוא חזר לאחר המקומות בעבר, הוא שינה את כל העתיד מאותה נקודה. ואז כל מה שהיה מאותה נקודה לא התקיים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על זה בצורה כזו

בכל נקודה בחיים שלך היקום מתפצל לכל האפשרויות שיכלת לקחת אי פעם

עכשיו תחשוב על הזמן כעל רציף לחלוטין בלי תנועה הכל קרה וגם מה שיקרה קרה ורק התודעה שלך נעה בזמן קדימה

מה שאשטון קוצר (איך קראו לו בסרט? אני כבר לא זוכר..) עשה זה להעביר את התודעה שלו כפי שהיא מיקום אחד לאחר

התודעה שלמה, ולא השתנתה (אני לא מדבר על הקישוריים הסינפטיים הפיזיים אלא למשהו המופשט יותר שמכנים תודעה) וזוכרת כל מה שקרה לה

דוגמא טובה היא הסדרה(לשעבר) אודיסאה 5 שמה החזירו את התודעה שלהם אחורה זמן אז הם חזרו לגוף שךהם כפי שהיה 5 שנים קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שבעלילה הוא כל פעם חוזר יותר אחורה בצורה הדרגתית, כלומר שזה הגיוני כי כל מה שהיה לפני אותה נקודה שהוא חזר אליה עדין אותו הדבר.. (אתה מבין למה אני מתכוון???) ובגלל זה אין כאן פרדוקס בכלל...

בכלל, בגרסת הבמאי הוא חוזר בסוף הכי אחורה שאפשר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...